29.4.2024 | Svátek má Robert


Diskuse k článku

EVROPA: Lidstvo v současné podobě nemá šanci přežít

Uvažovat o civilizaci jiné, než je ta naše, bylo obvyklé v každé době. Někdy to mělo podobu zlatých časů v dávné minulosti, jindy zase podobu utopického ráje na konci věků. Avšak vesměs bylo takové uvažování pouze planým sněním o tom, co by bylo krásné.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
F. Eliáš 27.6.2012 21:43

Probůh, co je to za blbé kecy?

Lidí je na této planetě příliš. Proč mluvit o lidstvu? Země pohodlně uživí polovinu lidí. Ale které vybít?

R. Hledík 27.6.2012 20:24

Asi

máte dost pravdy, ovšem za předpokladu, že nějakým speciálním paprskem vymažete z Evropy muslímské prudce se rozmnožující přivandrovalce a nepracující a nevzdělatelné, zato prudce se rozmnožující Indy, tedy ne přímo, ale jeden z indických klonů. Upřímně vám přeji mnoho úspěchů ve vynálezu paprsků, významně pomůžete planetě Zemi!!

P. Čech 27.6.2012 19:06

Ke kořenu problémů.

Zvolíte-li sií kterýkoliv závažný problém, který dnešní lidi trápí, pokud si jej vůbec uvědomují a budete-li chtít odhalit jeho základní příčinu, skončíte   v  ž  d  y   u jedné. Na zeměkouli je mnoho, příliš mnoho lidí. V minulosti tento problém řešily války, což není nejlepší řešení a nebo epidemie nemocí. Dnes je cesta jediná a to ta, na kterou se vydala Čína. Po mnoho let v každé rodině pouze jedno dítě. Všude na celém světě. Pokud toto nenastane, potom se lidstvo nedožije dalšího století.

R. Tesařík 27.6.2012 21:04

Re: Ke kořenu problémů.

vy jste Bůh, že víte kolik lidí má být na Zemi??

B. Uhlich 27.6.2012 21:46

Re: Ke kořenu problémů.

Nojo, ono se řekne omezit počet lidí ..omezit porodnost,  ale jak? Civilizované národy to nějak pochopili a mají málo dětí i bez nařizování...u těch ostatních to nefunguje...má se tam za to, že čím víc dětí tím líp na stáří...je to v podstatě takovej důchodovej systém... :-)

Jo, a mimochodem v té Číně to taky moc nefunguje ...všichni chtějí kluka a s holčičkama se chodí na potrat..co to udělá v budoucnosti se společností..to se raději nikdo ani nezamýšlí....   Já si osobně myslím, že v populaci problém není.. to je spíš taková propaganda těch zemí - kde jedna rodina má energetickou a surovinovou spotřebu menšího afrického města... v podstatě se jedná o nesmyslné určení problému, který je jinde.  U nás se taky neustále demagogicky tvrdí, jak je stát poškozován některými adresáty sociálních dávek..teď jse zjistilo, že se jedná o naprosto zanedbatelnou položku o několik řádů ve srovnáním s tím co se tady běžně za rok ukradne , zpronevěří, odbočí....

P. Urban 27.6.2012 17:59

Politická integrace a socializace

Politická integrace může být důsledkem socializace. Tak tomu bylo v Německu či Itálii v 19. století nebo, méně jednoznačně, v USA.

Politická integrace také může socializaci suplovat. Tak tomu bylo například ve staré Jugoslávii.

V každém případě socializace a politická integrace není totéž. Pokud to někdo nechápe, pak svoji tupostí většinu protibruselských politiků bezpečně trumfuje. Pro hledání kroků k záchraně civilizace to není zrovna nejlepší začátek.

T. Hamet 27.6.2012 19:09

Re: Politická integrace a socializace

Skvostně formulováno!

P. Rada 27.6.2012 19:12

Re: Politická integrace a socializace

Mám za to, že jen v pojmech záchrana civilizace netkví. Naopak odvádění pozornosti od podstaty k pojmům nahrává zastírání faktů.

Příznačně se i autor zaměřil jen na tu evropskou civilizaci ale tak, jako by ji s ostatnm světem nespojovaly pupeční šnůry ropovodů, plynovodů... a vytýká jí i to, co je společné všem ostatním technologicky vyspělím. Tedy neschopnost se vymanit ze své stagnující situace.

R. Tesařík 27.6.2012 21:12

Re: Politická integrace a socializace

stagnující říkáte?

P. Rada 27.6.2012 22:50

Re: Politická integrace a socializace

Ano zatím jde celoevropsky o stagnaci ekonomik. Až dojde k opravdové recesi... raději nedomýšlet.

http://www.energybulletin.cz/?q=clanek/predpovedi-mezi-rustu-v-jednom-grafu

J. Zeman 27.6.2012 15:25

Nejnovější plán Eurofederace je primárně výmysl Německa

Zůstal dlouho bez vážnější odezvy oněch skutečných mocností se skutečnými civilizacemi, které iniciovaly (soudě podle populace Commonwealthu a Frankofonie - cca 3 miliardy), které o Německu a jeho případných federativních vazbách rozhodují, tedy Francie a UK a tak si Německo k tomu eurovydírání přisadilo devět dalších států včetně největších vředů eurozóny. Přidal se i europrezident Rampula a náš neurolog Payne. Osobně si nicméně tak nějak myslím, že nejen že do této III. říše ver. 2.0 nevstoupí Švýcarsko - kde se při jeho politickém systému dá opravdu těžko očekávat, že by tam zrušili referendum - ale protože ji primárně neiniciovaly UK a Francie, tak se tato "skutečná civilizace, civilizace budoucnosti", tento "nejmocnější stát světa" nebude doufejme vůbec konat. Každopádně doufám lze těžko očekávat, že se státy schopné každý zvlášť vymazat Německo z mapy v průběhu pár minut nechají po minulých zkušenostech dobrovolně komandýrovat z Berlína - není mi tedy alespoň zatím nic známo o tom, že by tam vládli neurologové co chyběli na dějepis.

J. Friedlaender 27.6.2012 14:35

Díky!

Stokrát ano! A dnešní bleskové odvolání ministra Pospíšila, do jaké páchnoucí žumpy padá Česká republika.

A. Nováček 27.6.2012 13:29

Lidstvo v současné době....

Většina předcházejících diskutérů už má dosti vymytý mozek propagandou ve smyslu "Co je spojeno s EU je všechno špatné".  To je alarmující.

M. Bezouška 27.6.2012 13:53

Re: Lidstvo v současné době....

pane Nováčku, vy jste zřejmě přehlédl, že pan Payne EU v současné podobě vlastně pohřbívá. To je ovšem alarmující!

R. Langer 27.6.2012 14:23

Re: Lidstvo v současné době....

Ale kdepak, všechno špatné není, špatný je jenom ten Bruselský socialismus, co se do všeho s*re a který jsme tady my už jednou v horší, komunistické podobě zažili, i když od jinud...

M. Bezouška 27.6.2012 13:08

příspěvky pana Payne

jsou téměř vždycky drasticky mimo mísu, ale toto je opravdu něco extra. Jednak se pan Payne nevyzná v historii, jednak argumentuje způsobem, který je odedávna nazýván sofistika. Nejlegračnější je ovšem jeho odvaha suverénně předvídat, co se stane když - před ním to zkoušel dobrý mandel lidí jen v té naší kotlince - a všichni se mýlili. Celkem se dá říci, že takhle to dopadá vždycky, když se někdo pokouší všelijakými z palce vycucanými argumenty dokázat cosi, co je předem dáno a dokázáno být musí.

T. Hamet 27.6.2012 19:12

Re: příspěvky pana Payne

Obávám se, že bezděky urážíte sofisty. Jejich argumentace byla nesrovnatelně kvalitnější.

M. Kosejk 27.6.2012 10:18

fakt hodně hloupá agitka

To jsou argumenty na úrovni nedospělého děcka, které něco chce - a tak hledá hloupé argumenty pro potvrzení.

Například ta argumentace s řeckými polis. Řecké státy se sjednotily na boj proti agresivnímu vnějšímu válečnému nepříteli. Problém EU je ale jiný než válečný. Problém EU spočívá ve předluženosti, rozežranosti a neefektivitě. A pochybuji, že když dáte dohromady partu alkoholiků, že se ve skupině z nich stanou abstinenti.  Stejně tak se z chronických dlužníků, co jsou zvyklí žít nad poměry, nestanou odpovědní spořílkové, když  prohloubíte integraci. 

Nebo ti neandrtálci. Autor asi evidentně o nich ví víc než současná věda, která si není jista žádným rozdílem mezi chováním druhu homo neanderthalis a druhu homo sapiens sapiens. Jediná hypotéza se opírá o rozdílné postavení hlasivek, což prý může znamenat, že neandrtálci neuměli dokonale artikulovat, což jim neumožnilo předávat zkušenosti z generace na generaci tak kvalitně, jak to bylo možné u našeho druhu člověka.

A jinak ta autorova "vyspělá civilizace", ke které se prý máme nezpodmínečně přidat, spíš připomíná civilizaci za zenitem. Nebo můžeme říct, že je to parta bankrotářů, co si odmítají přiznat, že jsou před bankrotem.

P. Rada 27.6.2012 11:19

Re: fakt hodně hloupá agitka

Analogie s partou alkoholiků tak docela nesedí. Je sice fakt, že většina evropanů si žije díky fosilní injekci v nadbytku a v nerovnováze se zdroji, i je fakt, že na tomto subvencování zvenku jsou evropané závislí (Naleziště severoatlantické ropy už se smrsklo na třetinu).

Na druhou stranu si to uvědomují a hledají cestu jak s toho ven víc jak jiní - viz společné energovody, infrastrukturní provázanost, volný pohyb osob a zboží...

. Podobnou takřka drogovou závislost na fosilech totiž prožívá prakticky celé lidstvo. V tomto ohledu se opravdu vesměs druhově chováme jak ti bankéři před bankrotem co o tom nechtejí slyšet ale není to jen evropská anomálie - spíše naopak.

M. Kosejk 27.6.2012 11:34

Re: fakt hodně hloupá agitka

Člověče, s vámi člověk má pocit, že reagujete vždy na něco jiného, než bylo napsáno. Budu rád, když na mě už nebudete reagovat. Děkuji.

P. Brodský 27.6.2012 12:19

Nechcete-li, aby na Vás lidi reagovali,

P. Brodský 27.6.2012 12:20

Re: Nechcete-li, aby na Vás lidi reagovali,

nepište do veřejné diskuze.

M. Kosejk 27.6.2012 12:33

Re: Nechcete-li, aby na Vás lidi reagovali,

Týká se to jen pana Rady, který bezohledu na téma řeší údajné docházení fosilních paliv. Podezřívám ho, že je to placený webfighter na eko-témata. Tak jsem mu slušně napsal, že nemám zájem o jeho traktáty.

B. Uhlich 27.6.2012 12:38

Re: Nechcete-li, aby na Vás lidi reagovali,

Kdyby byl p.Rada placený...tak to by ještě dalo pochopit....já mám však obavu,že on tak činí dobrovolně,zadarmo a hlavně z totálního fanatismu... :-(

P. Rada 27.6.2012 13:57

Re: Nechcete-li, aby na Vás lidi reagovali,

Pane Uhlich až na ten údajný totální fanatizmus souhlas. Fanatismus je totiž slepou zaujatostí při neuznávání námitek která vede k zuřivosti...

Pokud by jste měl faktickou námitku - dejte o ní vědět. Zatím ale vesměs bezargumentačně proklamujete jen teze a dogmata.

Chceteli příklad faktu pak podle mého má v EU kladnou bilanci jen Norsko skrze své zásoby plynu a ropy. Naopak Španělsko či Řecko mají na takové zdroje smůlu a tak se mu finanční situace hroutí tím víc jak tato základní paliva prodražují i všechno ostatní.

R. Langer 27.6.2012 14:17

Re: Nechcete-li, aby na Vás lidi reagovali,

Fanatismus je totiž slepou zaujatostí při neuznávání námitek která vede k zuřivosti...

Pokud by jste měl faktickou námitku - dejte o ní vědět. Zatím ale vesměs bezargumentačně proklamujete jen teze a dogmata.

Jo, to na vás perfektně sedí. Takovou sebekritiku bych fakt nečekal... :-D

B. Uhlich 27.6.2012 15:42

Re: Nechcete-li, aby na Vás lidi reagovali,

Tedy,je mi líto,pane Rado....ale stále nezvládáte ani základní učivo základní školy.... stále vidím,že nehodláte ani správně skloňovat jména lidí....jste zpupnej,co? Stále si o sobě sebestředně myslíte,že jako jediný neděláte chyby a vše víte nejlíp....Nojo Vaše věc,že tu že sebe děláte pologramota.... :-(

P. Rada 27.6.2012 13:41

Re: Nechcete-li, aby na Vás lidi reagovali,

Pane Kosek nebyl jste to snad Vy který tvrdil : ..." Problém EU spočívá ve předluženosti,

rozežranosti a neefektivitě. A pochybuji, že když dáte dohromady partu

alkoholiků, že se ve skupině z nich stanou abstinenti.  Stejně tak se z

chronických dlužníků, co jsou zvyklí žít nad poměry, nestanou odpovědní

spořílkové, když  prohloubíte integraci.".... A neraaguji právě na širší význam Vašich slov? Kolk procent činí PZE např s rohlíku? Kolk z nás žije s podstaty a nikoli s půjčky či doslova na dluh? To, že Vám uniká co se vlastně s Vámi děje má snad být pro mě důvod abych nereagoval???

R. Malaschitz 27.6.2012 9:54

História

Čo vieme z histórie:

.

1. Centrálne riadené štáty skôr alebo neskôr zlyhajú. Od starovekého Ríma po súčasnú EU. Čím sú väčšie, tým je agónia dlhšia a obyvateľstvo viac trpí.

.

2. Celé centralizovanie moci v EU nemá žiadny racionálny základ. Politici síce tvrdia, že by to bolo lepšie ale neukážu ani jeden konkrétny príklad v čom. Vari by centrálna vláda únie dokázala znížiť platy Štátnych zamestnancov v Grécku ? Nechala by skrachovať banky ? NIE. Yu ide iba o ďalšie navýšenie moci Bruselu.

P. Rada 27.6.2012 11:03

Re: Historia

1. Všecny dlouhodobě přežívající státy se vyznačují přítomností centrální moci. Egypt, Sumer, Čína, Máyové....

2. Centralizovaná moc má opodstatnění v hájení společných vnitřních zájmů oproti tlaku okolí. Právě proto vznikají státní útvary. To platí i o EU ale efektivní to je při faktu, že i centrální moc se bude vyvíjet a svou působnost měnit podle okolností.

Budeli růst rozpor ve stavu uvnitř a vně EU - pak je přitvrzování moci adekvátní a naopak. Jinou otázkou je míra inteligence a strategického nadhledu elit této mici nad sebou i nad trendem vývoje. I zde musí převládat vyváženost aby systém zůstal stabilní.