16.5.2024 | Svátek má Přemysl


Diskuse k článku

EVROPA: Komunismus a europeismus

Mnohokrát v životě jsem si ověřila, že stačí obyčejný selský rozum a určitá míra pozornosti a snadno vysledujete aktuální společenské problémy, pnutí i budoucí trendy. Chce to možná jen víru ve vlastní názor a ochotu používat vlastní rozum (…ne ten médii naservírovaný).

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
O. Uživatel 30.12.2011 10:32

Uživatel požádal o vymazání
M. Prokop 30.12.2011 10:46

" pobíráme kdejakou dotaci, naši politici se je snaží odklánět do vlastních kapes"

Tvrdíte tím, že by ty dotace měli zrušit? "Odklání"  je totiž všude, dost by se ušetřilo.

V. Novák 30.12.2011 11:07

Jo.

Ušetřili by na naprosto nevděčné holotě, která jim za ty dotace ještě nadává - a třeba by se jinde uplatnily líp. Určitě by se uplatnily líp.

R. Jonák 30.12.2011 11:27

Re: Jo.

česky řečeno asi si nevidíte do huby. S těmi dotacemi to není zas až tak žhavé a není jisté jestli už do Bruseli neposíláme víc než nám posílají na ty dotace. A umíte si jenom představit, kolik EUR se ztratí na cestě do Bruseli a zpět? Navíc to je takové krásné podhoubí pro korupci až hrůza a tak by se dalo ještě dlouho pokračovat. Navíc jestliže něco kritizuji neznamená to, že jsem zásadně proti, nebo snad myslíte, že by se to nedalo dělat lépe? Tedy pokud vůbec myslíte, což z vašich příspěvků není patrné.

S. Vaněček Šauerová 30.12.2011 14:53

Ale je to jisté, pane Jonáku, je.

http://www.mfcr.cz/cps/rde/xchg/mfcr/xsl/tiskove_zpravy_ministerstva_60149.html?year=2011

M. Prokop 30.12.2011 11:33

Re: Jo.

Ponechat peníze tomu, kdo je vydělal se vždy vyplatí více, než mu je sebrat, poslat do Moskvy či do Brusele a pak pokorně prosit, na co se tamní božstva uráčí z nich část uvolnit, obvykle s podmínkami dokonale nesmyslnými.

V. Novák 30.12.2011 12:18

Hlavně s podmínkami, které neumožňují tak snadné odklánění

veřejných peněz do soukromých politických kapes.

A když k odklonění dojde, tak se na ně taky přijde. A protože se na ně přijde ve velkém evropském moři - a ne našem navzájem provázaném zapáchajícím rybníčku - tak se to provalí veřejně a s ostudou.

Zatím jsme byli čistými příjemci - a už se divím Němcům, kteří jsou čistými přispěvateli, že je to ještě nepřestalo bavit. Přinejemnším ve vztahu k tak nevděčným Čechům.

R. Langer 30.12.2011 12:25

Re: Hlavně s podmínkami, které neumožňují tak snadné odklánění

A co na to Řekové?

V. Novák 30.12.2011 16:23

Co na co Řekové?

...

Z. Průša 31.12.2011 12:45

Re: Jo.

Co Vám na ten masochismus na2 radí Chocholoušek?

M. Prokop 30.12.2011 10:44

Re: Tak vystupme!

"jenom házíme ostatním klacky pod nohy"

Vy, a kdo ještě?

J. Matuška 30.12.2011 11:12

Re: Tak vystupme!

Neházejte Poláky do jednoho pytle. Současný premiér Tusk se projevuje jako eurohujer, stejně tak i ministr zahraničí. Píše se, že to dělají kvůli dotacím. Domnívám se, že to není jen tento důvod. Možná, že chtějí do spolku "hegemonů  Merkozy", když je Poláků 40 mega...

M. Prokop 30.12.2011 11:35

Re: Tak vystupme!

Fakt je, že na Tuskovi mi nesedí to Hujerství, na opozici v Polsku zase vše ostatní ..........

J. Schwarz 30.12.2011 14:04

Re: Tak vystupme!

Omyl, vašnosti. Spousta těch dotací, toho "pohodlného svezení" jak říkámte byla zčásti předem zaplacena, zčásti podmíněna tím, že si nemůžeme moc vybírat kam se jede. A pokud jde o to vystoupení - nestraší zrovna takoví "demokrati" a "vyspělí evropané" vašeho ražení pomstou, pokud se "nezařadíme"? Že s námi přestanou obchodovat, zarazí nám možnost cestovat, zavedou cla... pěkně děkuju za takové "přátele" i za jejich "dotace". Ty dotace jsou spíš úplatky našim "morálním velikánům" za zradu vlastní země...

V. Novák 30.12.2011 14:22

No tak nezrazujte a prosaďte vystoupení!

Nebo se snad bojíte? Nebo že by se EUdotace hodily, i když jsou "zaplacené" - ale nadávat se bude dál?

Krucityrkn, když se vám v EU nelíbí, tak proti tomu něco udělejte.

Na mě se neohlížejte, já v nejhorším do toho Německa emigruju, jazyk umím slušně a stejně pracuju pro mezinárodní společnost, ale do toho je vám prd...

Rozhodně nestraším pomstou. Jenom upozorňuju, že halt některé výhody členství mohou s ukončením členství pominout. Ale podle vás nám přece členství v EU žádné výhody nepřináší - tak čeho se bát? No ne?

S. Trkola 30.12.2011 14:51

Re: Tak vystupme!

p.Novák -souhlasím s Vámi 100%

J. Šejnoha 31.12.2011 1:50

Re: Tak vystupme!

Myslíte, že  čistý příjemce  dotací, kterým zatím ČR je, nemá právo diskutovat a  kritizovat  nesmyslné direktivy z  Bruselu ?

Pak to nejsou dotace  ale  držhubné.  Úplatky.

To je vyšší princip mravní, který zasluhuje náš respekt ?   Tak jste to myslel ? 

S. Netzer 30.12.2011 9:27

Her Master´s Voice

Tak povrchní a hloupou protievropskou agitku jsem snad ještě nikdy nečetla. Euroskepticismus je zrovna tak jako antiamerikanismus nebo antiglobalismus zpátečnickou ideologií.

Západoevropský euroskepticismus, kdyby se prosadil, by ovšem neměl tak fatální následky, jako v zemích bývalého Ostblocku.

Radím všem Prokopům Kaniokovičům, aby už zavčas založili Svaz rusko-českého přátelství. Pokud se jejich zvrácená ideologie prosadí, tak to bude nová éra určitě honorovat. :-/

Články na NP se už pomalu nedají číst.

R. Tichý 30.12.2011 9:52

Re: Her Master´s Voice

Pro hloupého každý hloupý ?

Z vašich příspěvků přímo čiší nezaujatost a objektivní přístup :oP

Dokažte jedinou nepravdu v článku.

R. Tichý 30.12.2011 9:53

Re: Her Master´s Voice

Samotná EU se usilovně snaží přiblížit SSSR. Direktivismus, diletanství, potěmkinovy vesnice,.....

M. Moravcová 30.12.2011 9:52

Re: Her Master´s Voice

Mám pro Vás jednu radu, tak je nečtěte. To víte, Rudé právo to není a nebude.

M. Trhlík 30.12.2011 10:08

Re: Her Master´s Voice

Paní Moravcová,ale Rudé právo už u nás dávno nevychází.To spíše Haló noviny.

M. Moravcová 30.12.2011 10:16

Re: Her Master´s Voice

No jo, když ale ta agitka a zpátečnictví v příspěvku paní Netzer tak nahráli.

P. Lenc 30.12.2011 10:08

Re: Her Master´s Voice

Netzer,vašich intelektuálních výšin  přízemní tvor opravdu nedohlédne.Co vy všechno (ne)víte.A ty vaše zdroje,prostě úžas.

S. Netzer 30.12.2011 10:17

Re: Her Master´s Voice

To má být pokus o protiargument? :-))))

P. Lenc 30.12.2011 10:18

Re: Her Master´s Voice

Ne,konstatování vaší inteligence.

V. Novák 30.12.2011 10:21

Ovšem spíše doklad té vaší...

...

P. Lenc 30.12.2011 10:26

Re: Ovšem spíše doklad té vaší...

Opravdu?Po přečtení vašeho níže uvedeného "přízpěvku"jsem zaplať pánbů co se týče mé inteligence v klidu.

V. Novák 30.12.2011 11:13

Re: Ovšem spíše doklad té vaší...

Ten "přízpěvek" jste si přizpíval sám? Vysál usilovně z vlastního palce?

Nedivím se, že jste v klidu. Aspoň vás není o co připravit. Kde nic není, ani Alzheimer nebere...

S. Netzer 30.12.2011 11:24

Re: Ovšem spíše doklad té vaší...

Sebespokojenost je důležitá pro duševní rovnováhu. Jsem si jistá, že diskutér Lenc je spokojen i se svým zažíváním.