Čtvrtek 25. července 2024, svátek má Jakub
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 49  Kč / 1. měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

EVROPA: Katalánsko mlácené, EU mlčí

Situace v Katalánsku je vážná. Je neuvěřitelné, jak přistoupila španělská vláda k referendu, které se pokusila zorganizovat katalánská vláda. A Evropská unie? Mlčí. V případě soudní reformy Polska však Evropská komise nešetřila výhružkami.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
RM

R. Morava

5. 10. 2017 12:20
Dělba moci

"Nezbytností demokracie je dělba moci na moc zákonodárnou, výkonnou a soudní, a proto mi rovněž nevoní polské reformy." S tím bych asi souhlasil, jakkoliv, i toto je dogma a můžou se najít lepší řešení (přiznejme si, že i ty USA, propagátoři tohoto modelu jsou civilizačně za zenitem - zatím zůstává jen to bohatství).

V každém případě se ta soudní nějak v poslední době zvrtla (ta zákonodárná taky). Například "nelegálnost" rathových odposlechů. To nakonec vyšší soud korigoval, ale kolik je takových dalších případů, třeba v menších kauzách soudů kvůli dětem,... neúměrné "protahování soudů"...v Norsku pak akce Bonevertu (ať mi nikdo neříká že to co tam projde umožňuje norská ústava)...

Evidentně je u nás i v Evropě co zlepšovat a soudy by měly být pod větší kontrolou lidu včetně možnosti odvolání. Polský způsob asi není ten nejlepší, ale změna je vhodná.

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz