18.5.2024 | Svátek má Nataša


Diskuse k článku

EVROPA: Kam nás vede Evropská unie

Očekáváte ode mne kritický projev k tématu Evropské unie. Snad vás v tomto ohledu nezklamu, ale je třeba říci, že se v poslední době v Evropě něco významného mění. Pronést kritickou řeč k EU dnes už není hrdinským činem.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Rubáš 24.4.2018 6:18

Klaus má pravdu

Klaus má pravdu. Dublin IV je zlo, musíme ho odmítnout. Pak bychom skončili jako Británie a Švédsko, kde je hromada znásilnění a no go zóny, nebo Francie, kde všude hlídkují vojáci.

http://www.epshark.cz/clanek/459/dublin-iv-a-jeho-dusledky

O. Zuckerová 24.4.2018 0:18

Však pan senátor Kubera

pro toho "dobroděje" vynalezl krásný výraz, který by se dal přeložit jako "Gutscheisser"!

A. Nový 24.4.2018 0:51

Re: Však pan senátor Kubera

Pro vás netřeba nic vynalézat, vy jste inteligentní jako troky.

O. Zuckerová 24.4.2018 1:46

Ale to je omyl,

soudě z vašeho (oplácím vám pomstychtivé užití malého písmena) rozrušení předpokládám, že bylo vynalezeno spíše než pro mne pro jedince vašeho druhu! Spěte sladce! Krásné eurosny!

L. Novák 24.4.2018 4:12

Re: Ale to je omyl,

Malé písmeno ("vy") ve veřejné diskusi je pravopisně zcela OK. Žádnou pomstychtivost bych v tom nehledal.

S. Donát 24.4.2018 9:00

Re: Ale to je omyl,

V tomhle souhlas.Velké písmeno lze použít, pokud chci zdůraznit, že si konkrétního člověka skutečně vážím.

Z. Rychlý 24.4.2018 6:13

Re: Však pan senátor Kubera

Bez ohledu na názory paní Zuckerové, vy byste, pane Nový měl mít červenou kartu na jakoukoli diskusi.

J. Schwarz 24.4.2018 6:48

Re: Však pan senátor Kubera

Když on pan Nový je nepovedený výrobek loňské řady s podivnými přístupovými právy / 475 /

R. Mayer 24.4.2018 10:40

Re: Však pan senátor Kubera

Jestli on to není ten jedinec, který se vylíhl jednomu profesorovi, když se mu nepovedl umělý vůl.

A. Nový 24.4.2018 13:07

Re: Však pan senátor Kubera

Že vy jste dostal červenku.

J. Kanioková 24.4.2018 20:20

Ano

A. Pakosta 24.4.2018 6:38

Re: Však pan senátor Kubera

Všimněte si, prosím, jak pan Nový 840 reaguje - žádný diskusní příspěvek, prostě osobní útok, aa to na pouhé konstatování, že kdosi cosi vymyslel.

Omlouvám se za něho paní Zuckerové. Na její adresu naopak podotýkám, že použití malého písmene v osobním zájmenu (zde"vy") opravdu nemusí být nic pomstychtivého. Velké písmeno v osobním zájmenu je projevem významné osobní úcty k oslovenému - k rodiči, nadřízenému, významné osobě. Naopak mně přijde často komické, když nějaký občan píše např otevřený dopis komusi v čele státu, jehož v něm kritizuje, osočuje a bezmála uráží, ale důsledně a mechanicky mu píše Vy s velkým písmenem...

Přeji všem hezký den!

A. Nový 24.4.2018 13:23

Re: Však pan senátor Kubera

Vaše obhajoba geniálního příspěvku jakési Zuckerové, kde nazve autora sráčem a ještě napíše to já ne to Kubera a navíc vaše omluva dotyčné osobě mne pobavila.

A. Pakosta 24.4.2018 13:33

Re: Však pan senátor Kubera

Pane Nový,

myslím, že se mýlíte!

Paní Zuckerová podle mne NENAZVALA NIKOHO SRÁČEM. Ona pouze podotkla, že pan Kubera "vynalezl" pro německý výraz "Gutmensch" český ekvivalent "dobroser" namísto korektního slova "dobroděj".

Proto si myslím, že si paní Zuckerová nezasloužila tak hrubý osobní útok, zpochybňující její inteligenci. Proto jsem se jí za vás omluvil. Ale těší mne, že se mi podařilo alespoň vás pobavit.

AP

A. Nový 24.4.2018 13:45

:-))

"Gutscheisser" není totéž co vámi uváděné "Gutmensch".

P. Vaňura 24.4.2018 15:01

V REÁLU to je ale totéž!

"Gutmensch" je politicko korektní verze slova "Gutscheisser..."

A. Pakosta 24.4.2018 16:56

Re: :-))

Máte pravdu, není to totéž. Stačí pozorně číst dotyčný článek, kde se autor zmiňuje o dobrodějích (Skutečná politická soutěž idejí a politických programů byla nahrazena politickou korektností, moralistickými výroky – teď musím použít německé slovo – nafoukaných Gutmenschen (české slovo dobroděj není tak výstižné), a příspěvek paní Zuckerové, která se zmiňuje od dobroserech (Však pan senátor Kubera:

Autor: O. Zuckerová Datum: 24.4.2018 0:18

pro toho "dobroděje" vynalezl krásný výraz, který by se dal přeložit jako "Gutscheisser"!)

Celá naše diskuse by potom byla zbytečná, stejně jako váš výpad proti paní Zuckerové, víte?