5.7.2022 | Den slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Sulc 8.11.2010 2:37

mate pravdu, vsak se rika staleti:

chces-li mir, pripravuj valku. Jak je to latinsky?

P. Foch 8.11.2010 11:16

Re: mate pravdu, vsak se rika staleti:

Si vis pacem, para bellum

P. Sulc 8.11.2010 19:57

Re: mate pravdu, vsak se rika staleti:

diky

V. Bok 8.11.2010 0:57

Já teda si svoje jaderné zbraně,

ač malé,  taktické i ty netaktické,  domácí či bytové raději ponechám . Fakt že jo.

V. Kún 8.11.2010 0:52

Už konečně dospějte, pane Jochu! Za rok Vám bude čtyřicet!

Pokud si pan Joch myslí, že použití "malých" jaderných zbraní nebude mít za následek nasazení těch velkých, pak ztratil soudnost i rozum. Ostatně pumy, svržené na Hirošimu a Nagasaki, patřili k těm nejmenším, a přesto zabili statisíce lidí. - Dovede si vůbec pan Joch představit, co by taková "malá" puma nebo jaderná raketa napáchala nad Prahou, Varšavou,  Moskvou nebo Petrohradem? A vážně si myslí, že zničení San Peterburgu by nemělo za následek zničeni New Yorku, a během hodiny celého světa? - Už konečně dospějte, pane Jochu!

P. Sulc 8.11.2010 2:35

Re: Už konečně dospějte, pane Jochu! Za rok Vám bude čtyřicet!

Bela Kuhn, zase plkate, soudruhu

V. Novák 8.11.2010 9:21

Sulci, správně se klepete.

Už se kazíte.

V. Kún 8.11.2010 9:22

Re: Už konečně dospějte, pane Jochu! Za rok Vám bude čtyřicet!

Sice nevím, pane Sulci, komu to píšete, ale jak je vidno, tak jste si ulevil, teď ještě přebalit, dudlík a hajdy do postýlky.

V. Kusý 8.11.2010 9:35

Re: Už konečně dospějte, pane Jochu! Za rok Vám bude čtyřicet!

Podle té "myšlenky" a gramatiky soudím, že Vám ve jméně chybí jeden háček.

V. Kún 8.11.2010 12:05

Re: Už konečně dospějte, pane Jochu! Za rok Vám bude čtyřicet!

Už jse spal, když jsem svůj příspěvek napsal, a odtud ty dvě hrubky v příčestí minulém (pumy...). Všiml jsem si jich ráno, ale nechal jsem to ke své škodě být. Omlouvám se Vám, pane Kusý, za ně, ale ne za obsah. Neboť pokud si jako pan Joch myslíte, že po nasazení "malých" jaderných zbraní by druhá strana neodpověděla stejně, ne-li hůř - a je jedno, která strana by začala, je mi Vás líto. Stejně jako Vašeho přesvědčení, že kapitalistické Rusko, které jako jiné evropské kapitalistické země potřebuje vyrábět, vyvážet a obchodovat, touží napadnout a zničit pobalské státy nebo nás.

V. Kusý 8.11.2010 19:45

Re: Už konečně dospějte, pane Jochu! Za rok Vám bude čtyřicet!

Pane Kúne!

Omlouvám se za expresivní a urážlivou reakci na Váš příspěvek.Ale bohužel mne zvedl ze židle, neboť absolutně nesdílím Vaše přesvědčení, že Rusko je kapitalistický stát, míněn standardní, evropský kapitalistický stát.Měl jsem možnost poznat Rusko, tehdy CCCP koncem  padesátých let, ještě jako dítě, později na služebních cestách v letech osmdesátých.A mohu Vás ubezpečit, že žádná normální hlediska zde neplatí.Pokud sledujete situaci v Rusku dnešních dní, jste schopen se na záběry podívat a neutéct od televize s hlavou v dlaních a hrůzou v očích? Pokud ano, máte můj obdiv. Zde totiž nelze racionálně hledět na pohnutky, já osobně tvrdím, že z Putina by se i Stalin pozvracel.Místo po produkci, exportu a obchodu touží, bohužel i prostí Rusové, nejvíc po tom, dostat do své moci to co ztratili, ač jim to nikdy nepatřilo!

V. Kún 8.11.2010 22:01

Re: Už konečně dospějte, pane Jochu! Za rok Vám bude čtyřicet!

Můj příspěvek, pane Kusý, polemizoval s názorem pana Jocha, že jedné či druhé straně by nasazení "malých"  jaderných zbraní prošlo: Neprošlo - následovala by odveta a další  údery, až po ty megatunové.

K Vaší kritice dnešního Ruska: a) Co je to ten Váš standardní evropský kapitalistický stát? Téměř každý zanechal za sebou potoky krve, nejvíc Německo, ale i dobyvačné Španělsko, Portugalsko, Holandsko, Itálie, o koloniální expanzi Anglie a Francie nemluvě. Paříž navíc dala Evropě prvního moderního diktátora - Napoleona, s jeho programovou expanzí a totální vyhlazovací válkou (Španělsko). Britové zas lidstvo obohatili mj. o vynález prvních, skutečně funkčních, vědomě vyhlazovacích koncentráků (burské války). Patří k nim i Švédsko (třicetiletá válka), Maďarsko se svým staletým národnostním útlakem ne-Maďarů, a dtto Vídeň vůči Slovanům, ale také Polsko, které - kdykoliv bylo dostatečně silné - využilo každé příležitosti k expanzi na Východ (Ukrajina, Bělorusko, Litva, a dokonce obsadilo i Moskvu). A také carské Rusko, samozřejmě. 

2) Píšete, že dobře znáte obyčejné Rusy. I já je znám: opravdu ty řadové, žádné ředitele a politiky. Šlo o studenty z vysokoškolských prázdninových výměn, a hlavně jsem do Ruska léta jezdil jako výkonný horolezec (kdybych nasčítal jednotlivé pobyty, bylo by to více než rok). Píši to proto, že se naše pohledy na Rusy liší. Prožili válku, nenáviděli ji a báli se jí - tisíckrát jsem od nich slyšel: ničevó, vsjo budět (mysleli tím byty, jídlo...) - jenom žádná válka aby už nebyla! A mysleli to smrtelně vážně, babky se při těch slovech křižovali a muži si odplivovali. Čechy milovali, snesli by nám modré z nebe.

3) Ty TV záběry, to není opravdové Rusko. Je módou psát o  Rusku jnegativně, uveřejňovat jen to smutné a špatné. Kdyby ale ruské televize podobně sestříhaly reportáže z demonstrací českých skinhedů a neonacistů, přidaly záběry z bitek české policie, atd. - také by si v Rusku mysleli, co jsme to za pronárod. Tudy ale cesta nevede, pane Kusý.

V. Kusý 9.11.2010 8:15

Re: Už konečně dospějte, pane Jochu! Za rok Vám bude čtyřicet!

Bohužel opět s Vámi nesouhlasím.Jezdil jsem do S.Svazu s kamionem, takže jsem byl v kontaktu také s "obyčejnými lidmi".Na prstech jedné ruky bych spočítal ty, kteří chápali že okupace v osmašedesátém byla okupace a ne pomoc! Ti kteří se zůčastnili byli udivení přijetím, kterého se jim dostalo, evidentně nic nepochopili.Válku sice nechtějí, ale touha po impériu je ve všech více či méně přítomná.A když jsem včera v TV viděl pochodovat nacionalisty s vlajkami, na nichž v bílém kruhu na rudé vlajce je černý srp a kladivo, tu mi chodí mráz po zádech.Abych nezapoměl, mít co do činění s milicí, to Vás také povzbudí a dodá Vám víru v ruskou demokracii.Ale prostě, ponecháme si každý svůj názor, jen se modlím, aby se tomu mému nedostalo satisfakce.