12.8.2022 | Svátek má Klára


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Novák 8.11.2010 13:12

Hloupé.

1) Použití "velkých" jaderných zbraní by vedlo ke zničení života na Zemi jen v případě, kdyby je USA a Rusko použily proti sobě. V tom případě ale na nějakých taktických zbraních nebo jejich dislokaci v Evropě nezáleží.

2) Taktické jaderné zbraně lze použít proti útočníkovi i obránci, zejména proti obrněným kolonám a shromáždění civilistů. Použitelné tedy jsou (aspoň v Evropě) jen pokud 2a) je nepřítel nemá nebo 2b) smíří-li se strana, která s tím začne s odvetným úderem stejnými zbraněmi. A s odpovídajícími ztrátami.

3) Představa, že při použití malých jaderných zbraní zůstane při něm a nedojde k eskalaci za použití větších až velkých, stojí na vodě. Existuje zábrana proti použití jaderných zbraní - a kupř. politici USA nedovolil použít jaderné zbrabě ani v Korei ani ve Vietnamu, přestože někteří vojáci po nich volali. Titíž politici, kteří klidně schválili použití chemických zbraní nebo kobercové bombardování napalmem. Jakmile k použití (malých) jaderných zbraní dojde, zábrana padá. Další eskalace je jen kvantitativní.

4) Všechny evropské země podepsaly Smlouvu o nešíření jaderných zbraní. Ty, které je mají, jsou členy "jaderného klubu". Lze ještě považovat za nejaderné ty země, které dovolují na svém území skladovat a případně z něj použít jaderné zbraně?

5) Moderní aerosolové bomby dosahují ničivé síly menších jaderných bomb, aniž by vytvářely radioaktivní spad a zamoření a aniž by hroziy jadernou eskalací.

J. Slanina 8.11.2010 14:51

Re: Hloupé.

Á, soudruh podpraporčík "vita" zase čerpá ze svých vědomostí, co kdysi pochytil na jenerálním štábu: http://armada.vojenstvi.cz/povalecna/studie/8.htm#poznamka25%23poznamka25

V. Bok 9.11.2010 3:51

Re: Hloupé.

Asi jediný trochu věcný příspěvek. Přesné, pane Novák.

J. Kejkrt 8.11.2010 11:34

No, to máte jako s osobními zbraněmi.

Taky si myslím, že by bylo dobré jejich snadnější držení (a případné použití)jako odstrašující.

Bohužel, dnes je to tak, že držení je všemožně ztíženo a použití vůči agresorovi i na vlastním pozemku kriminalizováno.

Se zákonodárným sborem, kterému tohle nevadí, můžete místo podpory taktických jaderných zbraní v Evropě očekávat spíš preventivní přidělení praporových žerdí; k vyvěšení kapitulačních, lehce předznečištěných, podvlékaček.

S. Rehulka 9.11.2010 10:46

Re: No, to máte jako s osobními zbraněmi.

SI VIS PACEM PARA BELLUM !

Pane Jochu, máte naprostou pravdu, nenechte se uštěkat starými

bolševiky a pátou kolonou....

I. Hanuška 8.11.2010 11:01

Souhlas

Já s panem autorem souhlasím. Za studené války to byly "velké" nukleární zbraně USA, které udržely Stalina, Chruščova a Brežněva na uzdě - vice versa. Dnes, když 60% lidí žije v Asii, je jasné, že největší potenciální nebezpečí jde odtamtud (já nemám nic proti Číňanům, Vietnamcům, nebo Arabům, ale stačí jeden diktátor, jako byl Hitler, nebo Kim Ir Sen, který řekne, že je potřeba zaútočit na Evropu a ta obrovská množství lidí, vyzbrojená moderními zbraněmi, které ukradli Evropanům a Američanům (myslím tím, že ukradli know-how na tyto zbraně) se začnou valit do Evropy a bude zle. Jediné, co můžete pak dělat je říkat, když nezastavíte, hodíme na vás něco, co vás zastaví. A to opravdu nemůže být megatunová bomba).

Druhým problémem je naše vlastní poraženecká nálada a neschopnost obrany. Raději bychom se vzdali a ti největší kolaboranti by si nechali operativně zešikmit oči.

T. Kočí 8.11.2010 9:26

Je dobré mít malé jaderné zbraně

Článek pravdivý,ale silně nepůvodní.Po celá 50-60 léta odstrašovaly USA v Evropě obrovské masy východních tanků.Čtěte-nejlépe viz Fučík:Stín jaderné války nad Evropou.

Z. Bureš 8.11.2010 8:46

Pravdu díte autore . . . . . .

. . . . . . ale už vidím . . . jako živého . . . socanského, přesvědčeného marxistu-leninistu Zaorálka - jak při čtení tohoto článku . . . . . . jak drtí mezi zuby křemeny velké jako Gottwadova pěst !!!

K. Berka 8.11.2010 8:50

Re: Pravdu díte autore . . . . . .

A nejhorší na tom drcení křemenů je skutečnost, že Amíci mají na území Evropy výlučně mírové atomové pumy, že?

Z. Bureš 8.11.2010 9:03

Re: Pravdu díte autore . . . . . .

Můžete si Berka dokonce i vybrat: Ruské (Sovětské) mírové pumy - nebo americké mírové pumy !!!

Nevím jak Vy, Berka (i když to velmi silně tuším . . . ) - ale já beru ty americké !!!

K. Berka 8.11.2010 9:24

Re: Pravdu díte autore . . . . . .

Milý pane já nechci žádné pumy, to se příčí mému pacifistickému názoru na svět. Jinak srdečně zdravím!

V. Kusý 8.11.2010 9:33

Re: Pravdu díte autore . . . . . .

Aby to fungovalo, museli by být pacifisté všichni! Takhle jen dáváte ostatním návod, do koho se mají pustit, protože se nemá čím bránit. Což je ovšem poněkud .........

K. Berka 8.11.2010 9:38

Re: Pravdu díte autore . . . . . .

Já jsem pacifista svým naturelem, s tím asi nic nenadělám.

J. Schwarz 8.11.2010 10:37

Re: Pravdu díte autore . . . . . .

Když to říkáte, tak pum nebude potřeba. Abyste se ochotně stal otrokem stačí na vás vypláznout jazyk.

J. Anděl 8.11.2010 14:14

Re: Pravdu díte autore . . . . . .

Pan Berka má coby jednotlivec jistě na svůj pacifismus nárok. Ostatně, i proto je dobře, že nemáme povinnou vojenskou službu. Vím, že pan Joch třeba má dojem, že vojenská služba by měla být základní čestnou povinností uvědomělého občana (a v jeho fiktivním systému je to jedna ze dvou podmínek pro muže, aby mohli volit), ale přesto to ani on nepovažuje za povinnost.

Pokud bude mít pan Berka i my ostatní štěstí, budeme tu mít nadále demokratickou společnost, kde bude i pacifismus respektován. Jistě existují režimy, ve kterých by se něco takového trestalo popravou nebo nějakým koncentrákem nebo čert ví čím ještě. To ovšem není naše společnost.

No a pokud taková situace nastane, nu, nebude to jen pan Berka, kdo bude muset zvážit, jak to má v osobní ochotě vstát, vzít zbraň a hájit rodinu a zemi. Nejen pacifisté možná zjistí, že je to stojí víc (třeba i život), než mají odvahu dát.

No, takže bych to teď neposuzoval.

K. Janyška 8.11.2010 8:07

Mít jaderné zbraně je bezpormínečně nutné ! Ne dobré !

Jakmile se dají na pochod hordy z Asie bude zle ! Kdo to nevidí, je slepý a hloupý ! Dzp.

K. Berka 8.11.2010 8:13

Re: Mít jaderné zbraně je bezpormínečně nutné ! Ne dobré !

Za chvíli zde budou Číňani, jak avizoval Bárta, z božího dopuštění ministr!

V. Kain 8.11.2010 8:24

Re: Mít jaderné zbraně je bezpormínečně nutné ! Ne dobré !

Číňané by nám ukázali za kolik se nechají postavit dálnice a v jaké kvalitě.Všichni ti kteří z toho mají nemalé provize by se mohli jít klouzat.

K. Berka 8.11.2010 8:49

Re: Mít jaderné zbraně je bezpormínečně nutné ! Ne dobré !

Však Číňané ukazují, jak a za kolik se staví dálnice, a to v sousedním Polsku. Tuším, že 60 km.

S. Ševeček 8.11.2010 9:49

Re: Mít jaderné zbraně je bezpormínečně nutné ! Ne dobré !

Ony by stačily hordy ze západní Evropy ...

Z. Švrček 8.11.2010 10:08

Re: Mít jaderné zbraně je bezpormínečně nutné ! Ne dobré !

Zdar Karle.

Faktem je, že Evropa je již pár let na trajektorii připomínající tu, po které padal starý Řím. Takže je otázkou, zda dříve, než se hordy sjednotí a vniknou na území EU nepadneme sami v našich lokálních nepokojích, které vyvolá neudržitelná situace stávajícího konceptu EU. Co se těch nepokojů týče, bude záležet na tom,zda budou jen lokální, nebo přerostou v celoevropský konflikt.

K. Janyška 8.11.2010 10:18

Re: Mít jaderné zbraně je bezpormínečně nutné ! Ne dobré !

Ahoj Zdeňku, 

celoevropský socialistický systém v EU je skutečně největším nebezepečím Evropy v   historii ! O tom jsem přesvědčen ! Dzp.

K. Berka 8.11.2010 8:03

Opět se potvrdilo,

že nejhorší zbraní hromadného ničení jsou pánové, typu Jocha. Mám pocit, jako by mne ovanul duch studené války!

J. Slanina 8.11.2010 14:55

Re: Opět se potvrdilo,

No, mám spíš ten dojem, že tebe ovanul spíš duch třídy Politických vězňů. Ten puch tomu evidentně nasvědčuje.

M. Anklewicz 8.11.2010 6:11

"Ještě větší blbec než jsme doufali."

Pan Joch placený ,úchylný poradce p. Nečase místodržícího ve Schwarzenbergreichu opět zaperlil. Jeho výplod vychází ze dvou poměrně nereálných předpokladů. Ten první je, že se Rusové za současné politické, hospodářské a demografické situace jen a jen třesou na válku  s NATO o Pobaltí (možná si Joch myslí, že jim jde o Estonské zásoby ropy). Druhý nesmyslný předpoklad je, že Rusové nemají "malé jaderné zbraně" a nikdy je nepoužijí. Historie "raketových hrátek" v Evropě za studené války, se k panu Jochovi patrně nikdy nedonesla. Že Rusové mohou svými "malými atomovými zbraněmi" takticky zrušit zásobovací uzel Praha, nebo Paříž (samozřejmě jen nádraží a asi přilehlých deset kilometrů okolí) to pan Joch neví. Šílenců "tam nahoře" bylo už hodně Caligulou počínaje a Pol Potem konče. Proč by pan Joch nemohl být taky v tomhle panoptiku.

V. Kusý 8.11.2010 9:30

Re: "Ještě větší blbec než jsme doufali."

Podepisujte se na konci, ne hned na začátku!

S. Rehulka 9.11.2010 10:52

Re: "Ještě větší blbec než jsme doufali."

Pan Anklewicz asi sloužil u stejného útvaru s panem Bokem, Kúnem a V.Novákem a "zadýzloval" až dodnes !

V. Dostál 8.11.2010 10:04

Re: "Ještě větší blbec než jsme doufali."

Jako obvykle když dojdou levičákovi argumenty, příjdou na řadu urážky a hrubosti. A stejně jako obvykle chybí argumenty. Imperiální cíle východní říše jsou stále stejné , bez ohledu kdo vládne baťuška, tavariš nebo Putin. Jde o přístup k Indickému a Atlanskému oceánu, ovládnutí střední Evropy a úžin, tedy Bosporu a Dardanel.  Je jen otázka času, kdy to Moskva zase začne zkoušet

J. Slanina 8.11.2010 14:46

Re: Tak prý nereálné předpoklady.

Aby sis ve své kotrbě vyjasnil imperiální zájmy Ruska (CCCP), budeš holt muset zapátrat o nějaký ten pátek hlouběji do historie, třeba až k Ivanu Hroznému! Najdeš tam těch konfliktů neurekom! Ten výpadek ve frekvenci rusáckých výbojů v poslením dvacetiletí byl způsoben pouze a jenom tím, že nějaký čas neměli dokonce ani co žrát a jejich rachejtle a ponorky žrala rez. Prů/ser je, že díky pitomosti Evropy a hlavně Němců, jim v podstatě financujeme nové ponorky, nové rachejtličky, nové tančíky a zvyšujeme tak jejich sebevědomí, takže si už klidně zase troufají vyhrožovat a sem tam si zase zastřílejí, jako třeba v Gruzii! Tuhle rusáckou povahu už dávno objevil blahé paměti K.H.Borovský. (viz dodatek).

Ono na tom, jak se ty gubernie tam na východě zrovna teď nazývají opravdu, ale opravdu vůbec nezáleží! Podstatné je to, že tento prostor obývají stále titíž rusáci, kteří jsou svým myšlením i chováním naprosto nereformovatelní ! Jejich imperiální ambice se datují už od dob, kdy přišli na to, jak uchopit do ruky klacek !

BTW: Pán je ten druhý zprava? Máš hezké papuče.

http://www.mpsv.cz/files/clanky/716/jizni_cechy23.jpg

J. Slanina 8.11.2010 14:46

Re: Dodatek

"Rusové s ostatními Slovany nikoli bratrsky, nýbrž nepoctivě a soběcky smýšlejí. Jak směšno, jak neprakticky bylo by s tajným nepřítelem svým, který rouchem bratrským chtivost svou jen zakrývá, bratrovati se!! Přiznávám se, že mi Maďaři co zjevní nepřátelé Čechů a Ilyrů jsou milejší než Rusové, kteří s jidášským políbením přicházejí – nás strčit do kapsy. Čechové jsme, a Čechové zůstati hodláme navždy a nechceme se státi ani Maďary, ani Němci, ani Rusy, a proto buďme k Rusům chladni, nemáme-li je dokonce nenáviděti."         K.H.Borovský