30.3.2020 | Svátek má Arnošt


Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 63, poslední: 21.2. 2020 15:18, přehled diskusí

H. Dostálová 21.2.2020 15:18

Technická pozn.

V nadpisu má být zřejmě mediální SCÉNA, ne cena...

Cenu za to zaplatíme velkou, všichni.

J. Minarčík 17.2.2020 20:07

Připadá mi to zvrácené,neomarxisté křičí o svobodě,ale sami ji oklešťují,přijímáním islamistických zvyků je první krůček,krokem už je vybírání kdo může a kdo nesmí-mluvit,kandidovat,psát,ap.,neb nemá ten správný názor,boj s ideologiemi je nekonečný,každá ideologie slouží k balamucení lidí a národů,pořád z toho demokracie vychází nejlíp,jenže je tou ideologií zneužitelná,dokud máme dostatek svobodných důchem-dá se přežít, jinak si zopakujeme historii!

J. Nový 17.2.2020 15:20

Všímáte si, jak jsou nějaké zprávy a informace povrchní jakoby nedokončené a už se k nim nikdo nevrací. Před několika málo dny (v únoru určitě) byla zpráva, že někdo v Německu opět střílel a že se to vyšetřuje. Už se k tomu nikdo nevrátil a já to teď zkouším vygooglovat a pořád se nabízí nějaká starší střelba, ne ta únorová.Když to srovnám s tím, co se dělo po střelbě na Novém Zélandu, kdy jsme do pár dnů věděli jaké má zájmy, kde cestoval, s kým a o čem si psal a pomalu i jméno prababičky, tak je to markantní rozdíl. Ovšem pravdou je, že na tom Zélandu střílel pravicový extrémista. Těžko říct, jak by ty zprávy vypadaly kdyby to byl....vy víte kdo :-)))

D. Píšťala 17.2.2020 14:45

Ať se jdou vyhidžábovat, nikdo na ty pytle není zvědavej!

J. Nový 17.2.2020 14:44

"Sama televize reagovala v tom smyslu, že jako veřejnoprávní médium vytváří prostor všem.

Jak moc dokáže být toto médium rafinované a v duchu svého hesla i neohrožené, dokazuje reportáž, ve které se stejně zahalená redaktorka vydává s kamerou a mikrofonem do jámy lvové: na setkání šesti tisíc radikálů a neonacistů z celé Evropy do Durynska, aby přišla na kloub důvodům nárůstu pravicového radikalismu v Německu..

.

Kdyby to nebyli jen falešní ksindlové, ta by příště poslali reportérku v mini a s velkým dekoltem na setkání muslimů nebo jejich bohoslužbu. Takhle jen dokazují, co jsou zač :-(

J. Kanioková 17.2.2020 13:42

" „Za osvícení a PROTI národnímu myšlení“."

F U J !

V. Pavelka 17.2.2020 12:04

Když si šátek sundá , může být obyčejná ženská,je to jen provokace !Bez šátku si ji nikdo nevšimne,Proto je Francouzi

zakázali,

J. Jurax 17.2.2020 11:38

Evropa, aspoň ta západní, páchá sebevraždu.

Kulturní adoraci "pestrosti" (už se neříká multikulti, když i reichskanzlerin se nechala slyšet, že selhal), neschopnosti obrany před nelegální imigrací z diplomaticky řečeno odlišných kulturních okruhů, rezignací na asimilaci a tudíž ústupností před agresívním islámem, potlačováním národního cítění a vlastenectví a v neposlední řadě feministickým, gender a LGBT šílením.

A ekonomickou zeleným klimamagořením, nesmyslným bojem proti zločinnému kysličníku, v honbě za ziskem přesunem výroby do levných zemí Asie, eurobyrokratizací a vysokým zadlužením svých "sociálních" států. A v neposlední řadě politickým projektem eura.

Brzy budeme žít v zajímavých časech; arciť ve smyslu čínského úsloví.

P. Aron 17.2.2020 11:46

Bohužel je to tak A je to důsledek vítězného pochodu institucemi ze strany neomarxistů.

J. Kanioková 17.2.2020 13:44

Souhlas, a děsí mě to !

P. Aron 17.2.2020 11:09

Tak především velký dík autorce za tento článek, který na malém prostoru vystihuje problém, kterému nejen Německo ale celá Evropa čelí. Měli bychom zapomenout na všechny spory a společně se tomu postavit. Díky i za věcný obsah a odkazy.

V. Pavelka 17.2.2020 12:08

Tihle liberálgender sluníčkáři obsadili ČT, Rozhlas,Seznam internet,vysoké školy atp.

J. Kanioková 17.2.2020 13:45

1*****

V. Církva 17.2.2020 16:23

Ano, musíme se tomu postavit. To co dělají "modernisté" s Evropou i světem je podstatný a závažný problém.

P. Lenc 17.2.2020 10:57

Evropa ve 20st. zažila dvě "nekpokrokovější" ideologie, socialismus komunistický a socialismus korporátní. Výsledky známe.A protože je lidstvo nepoučitelné, tak zažíváme nástup nového socialismu, neomarxistického. Výsledek je předem daný.Jako ty dva, krvavý.Hodně krvavý.A není asi náhodou, že angažovanost Německa v nastolování nových pořádků je znovu prioritní.

P. Zinga 17.2.2020 10:27

https://www.ejz.de/blick-in-die-welt/panorama/streit-um-kopftuchverbot-fitnessstudio-muss-entschaedigung-zahlen_240_111846746-122-.html

fitnesstudio musí zaplatit muslimce za to, že ji ve studiu zakazovalo šátek.

V. Církva 17.2.2020 16:26

Za chvíli bude lidským právem a vírou chodit do fitnes ovázené bombami.

Ś. Svobodová 17.2.2020 10:10

Tahle "redaktorka" je hloupá. Rozhoduje se sama kdy si hidžáb vezme a kdy ne a je tedy svobodná. Ovšem místo aby podporovala ty, které by si také chtěly vybírat a nemohou, používá zahalení účelově k provokování.

M. Starý 17.2.2020 16:30

Naprosto přesné.

V. Kolman 17.2.2020 9:33

Řídím se Masarykovým heslem: "Já pán - ty pán."

Až se budu moci bez nebezpečí lynchování procházet v muslimském prostředí v kratkých kalhotách po mešitě (třeba i s jarmulkou na hlavě), pak teprve (dle mého skromného názoru) je možné začít uvažovat o tom, aby v zemi s křesťanskou kulturou chodila zahalená neidentifikovatelná stvoření.

A pokud budou muslimové chtít stavět v západní Evropě mešity, pak jenom za podmínky, že se budou stavět i křesťanské kostely v muslimském světě. Kus za kus. Jinak ne!

P. Staronový 17.2.2020 10:34

Ano, ale ...

Pokud potlačujeme svobodu u nás doma, nutně to postihne hlavně nás, uškodíme tím sami sobě. Pokud úředník dostane možnost to dělat, nezastaví se u hidžábů. Vázat zdejší svobodu na svobodu někde jinde je dost nebezpečné.

To není obhajoba muslimů a jejich předpisů, to je obhajoba svobody jako takové. Pokud má být omezena, komukoliv, musí k tomu být (IMHO) velmi významný důvod a musí to být obecné, platící na všechny. Ono už stačí, jak se nám pozvolna snaží tu svobodu ořezávat EU .... :-(

J. Nový 17.2.2020 15:06

Teď jde o to, o jaký důvod půjde. Stačí ten, že to "pobuřuje"?

pokud ne, tak nechápu, proč po ulicích nemohou běžně chodit polonazí nebo dokonce zcela nazí lidé, proč nemohou dělat svoji potřebu (danou přírodou" kdekoliv na veřejnosti. Ať už jde o sex nebo třeba o čůrání a kakání s tím, že by měli pytlík a uklidili by si to po sobě. Jak daleko chcete jí ve svobodách?

V. Církva 17.2.2020 16:38

To máte pravdu. Oni už dnes Muslimové na Západě vykřikují, že když můžou být ve společnosti křesťanské zvyky, tak i ty jejich (mnohoženství, nevepřové, halal, zahalování, 4modlitby denně.).

Podstatné ale je, že ty křesťanské nejsou v konfliktu se zákony v Evropě. A není důvod evropské zákony měnit za zaostalé nesnášenlivé a agresívní. Jinými slovy demokracii a svobodu musíme chránit, ne je podrývat. Evropské zákony s výjimkou potratismu nejsou s křesťanstvím v rozporu. Ani tak ortodoxní křesťané nemají bojovat proti potratům zabíjením nevěřících. V Islámu takové vyzvy najdete.

G. Mp 17.2.2020 11:13

Váš názor :

" pak teprve (dle mého skromného názoru) je možné začít uvažovat o tom, aby v zemi s křesťanskou kulturou chodila zahalená neidentifikovatelná stvoření."

- je absurdný.

Pokiaľ nám oni dovolia zmeniť ich kulturu a ich prostredie, tak potom dáme my im právo zmeniť tú našu ??!!

V. Kolman 17.2.2020 13:08

Pane(?) G.Mp..

Tady nejde o ZMĚNU kultury, ale o vzájemnou toleranci kulturních zvyků a to ještě ne všech. Pro mě ale není přijatelné, aby "oni" vyžadovali pro svojí komunitu u nás absolutní toleranci a pro "našince" v jejich prostředí neměli stejné pochopení a pravidla.

Jak jsem předeslal: "Já pán - ty pán!" Žádné podlézání, ale ani vyvyšování se!

J. Sedlář 17.2.2020 18:47

Ráčil si všimnout vašnosto, oni již začali a dost úspěšně.

V. Církva 17.2.2020 8:55

Jinými slovy Židé s jarmulkou jsou taky Palestinci a do pásma Gazy patří. Mělo by jich tam být víc, měli by taky dostávat něco z peněz, které tam svět posílá a mělo by se jim tam dopřávat co nejvíc respektu! Měli by točit filmy pro Al-djazíru a dostávat ceny za integraci.

Aneb divné, přesto logičtější, protože judaismus je dnes pokrokovější než typ náboženství vyznávaný palestinskými Araby.

Západ to vůbec nepochopil. Pokud má z jakýchkoliv důvodů pocit, že se k nim mají stěhovat lidé z celého světa, pak to neznamená, že je mají utvrzovat v zaostalosti. Zpátečnictví je nejhorší pro lidi co je vyznávají, proto je třeba je vzdělávat, pokud ale nechápou evropskou demokracii, je logické se vrátit domů. Určitě jim pak nelze tolerovat lumpárny. A ty bych netoleroval ani "progresivistům". Demokracie je i o limitech a ochraně svých výdobytků.

P. Staronový 17.2.2020 9:06

Demokracie je způsob podílení na vládě.

O něčem jsou pohádky nebo filmy.

V. Církva 17.2.2020 9:16

Demokracie v širším pojetí. Demokratická svobodná společnost musí vytvořit mechanismy, kterými demokracii a svobodu brání.

Jinak máte pravdu demokracie je jen forma která to další umožní.

L. Písařík 17.2.2020 9:43

Islam vznikl asi 500 let po křesťanství a hodně toho ze Starého zákona opsali. No a jejich vývoj, pokud se týká integrace mezi lidi, je asi taky tak opožděný. Irán, ze rezavého šáha, to byla nejpokrokověší země, dokonce tam ženské chodily moderně oblečené, studovaly a řídily auta. Bohužel, dnes je příkladem toho, co dokáže náboženský fanatizmus. A nevypadá to na obrat.