30.4.2024 | Svátek má Blahoslav


Diskuse k článku

EVROPA: Epizody z kulturních válek

V Maďarsku přijali zákon zakazující propagaci homosexuality mezi mládeží do osmnácti let. Jak se dalo čekat, zejména v západní a severní Evropě tento krok vyvolal pobouření.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Vintr 1.7.2021 10:23

V Británii můžou o chirurgickou "změnu pohlaví" požádat i nezletilé děti a je jim provedena i bez vědomí rodičů....

D. Laurencikova 1.7.2021 10:49

Pochopte, pane Kindl, ze jednak je to zajem tzv. svetovyh "elit" vytvorit misto sebevedomeho cloveka jakousi zmatenou bytost rizenou primitivnimi pudy a pak - je to obrovsky kseft.

V. Kuhaj 1.7.2021 9:27

S Vaším názorem na prorodinnou politiku Maďarska jednoznačný souhlas. Jen nevím proč vadí, že si Maďaři nechali postavit elektrárnu od firmy Rosatom.

L. Severa 1.7.2021 9:40

Asi jim to vyšlo jako nejvýhodnější.

J. Jurax 1.7.2021 9:43

Protože u nás nám to ideově pevní hlupci zakázali, neboť je potřeba podpořit Westinghouse, jenž na rozdíl od Rodatomu nemá žádné kšefty. A protože u nás zařízení pro ruské reaktory umíme vyrobit ve Škodě JE, která ovšem patří Rusům.

K. Křivan 1.7.2021 9:43

Asi byli lacinější, měli víc zkušeností, už něco v Maďarsku postavili, to vše jsou výhody pro Maďarsko.

R. Langer 1.7.2021 15:16

... stejně jako u nás... ;-)

P. Milan 1.7.2021 13:23

Stavět ...

... kdo ví, zda bude postavena.

V. Novák 1.7.2021 20:44

Tipnete si, co bude dřív - jestli 2 nové bloky v Paksi nebo jeden nový v Dukovanech?

Já sázím na Paks...

M. Sedmík 1.7.2021 9:16

Stadion sice duhově nenasvítili, ale půlka reklam na stadionech má duhové pozadí - to UEFA nezakáže. :-P

J. Pavelka 1.7.2021 9:13

Je poněkud Problematické tvrdit nejen v tomto případě, že ti co tvrdí A jsou titíž, co tvrdí B....i když je to častý "řečnický obrat" Ve skutečnosti to nebývá zdaleka tak jisté...a "průnik obou množin bývá ve skutečnosti velice různý". Podobné je někomu něco přisuzovat, protože by to mohl tvrdit, "je mu to ztak nějak podobné"

M. Valenta 1.7.2021 8:36

Zase jeden co si plete osvětu s propagací. A změna pohlaví? Osobně se mi vůbec nelíbí, ale ve finále je to byznys jako se vším ostatním. Chcete po osmdesátce na Everest, chcete parcelu na Měsíci, zastřelit si slona, změnit si pohlaví? Proč ne. Stačí zaplatit.

I. Mertl 1.7.2021 8:58

Samozřejmě, že jakákoli záležitost týkající se lidského těla, je dnes předmětem byznysu, s tím nic nenaděláme. Doba je taková, že byznysem je vše, co se dá prodat. Na druhou stranu je ta změna pohlaví - pro těch pár setin (?) procenta populace, kde hormony nesedí s fyzickým uspořádáním - zákrok umožňující lepší život.

M. Valenta 1.7.2021 9:13

Nelíbí se mi, jsem napsal, ale bránit jim v tom by mě ani na vteřinu nenapadlo.

J. Vintr 1.7.2021 10:26

U nás by stačilo, kdyby jim ten zákrok neplatil stát ze zdravotního pojištění.....

D. Laurencikova 1.7.2021 10:53

Mne ano. A sice v tom pripade, kdy se jedna o lidi ve veku, kdy prodelavani horskou drahu emoci a kteri jeste vubec nevi, kdo vlastne jsou.

L. Harvánek 1.7.2021 10:59

Nějak Vám nerozumím. Co kdybyste se místo zmateného vyjadřování o věcech, kterým nerozumíte, se věnovala studiu mateřského jazyka?

V. Novák 1.7.2021 11:26

Nebude problém na přijímači?

Já tomu rozumím.

D. Laurencikova 1.7.2021 11:54

Cemu nerozumite? Tomu, ze pubertakem zmitaji emoce a city a ze jeste nevi, kdo vlastne je? A ze je proto krajne nevhodne, aby na nej v tomto veku bylo pusobeno tak, ze udela rozhodnuti, ktere uz nejdou zvratit? Po 35 letech v zahranici mi mozna matersky jazyk uz trochu unikl. Nekdy si proste prekladam do Cestiny a Cech by to mozna rekl trochu jinak. Mam ale jednu zkusenost: Tam, kde nekdo zacina upozornovat na chyby v jazyce, tam mu dosly jine argumenty. V tonu jste se take trochu prechytil, asi nesnasite jine nazory, nez ten vas.

P. Hák 1.7.2021 14:19

Paní Laurenčíková, s porozuměním toho, co jste chtěla říci, jsem neměl sebemenší problém. Možná jde o to, že jste použila (podle mne docela výstižnou) metaforu o horské dráze, ne každý takový stylistický prostředek dokáže pojmout.

D. Laurencikova 1.7.2021 16:27

R^

J. Anděl 1.7.2021 9:20

Existuje regulace reklamy, třeba na alkohol nebo tabákové výrobky.

I zde jde o regulaci marketingu, nikoliv samotného byznysu.

R. Gramblička 1.7.2021 9:11

hranice mezi osvětou a propagací je nejasná a lehce může přecházet jedna v druhou

J. Pavelka 1.7.2021 14:32

To ale nejen v tomto případě...

P. Milan 1.7.2021 9:12

Kdo je arbitr, co je osvěta a co propagace?

Kdyby stačilo zaplatit, nic proti tomu. Jenže na rozdíl od kosmetických operací to jde ze zdravotního pojištění a už se objevují požadavky, aby byla změna pouze administrativní.

So geht das.

M. Valenta 1.7.2021 9:36

Do role hlavního arbitra se tu pasoval jistý Orbán. Ty změny orgánů po stránkách zdravotních i administrativních bych přenechal povolanějším.

J. Uzel 1.7.2021 9:41

To spíš Rutte.

K. Křivan 1.7.2021 9:53

Hlavně bych financování té složité operace nechal platit operovaného.

M. Valenta 1.7.2021 10:22

Chtělo by se mi s Vámi souhlasit, ale ty lidi to fakt nedělají z nudy. Je to pro ně těžké rozhodnutí.

J. Vintr 1.7.2021 10:34

Ti lidé to dělají proto, že mají problém v hlavě. To chirurgický zákrok na opačné straně těla nemůže vyřešit.