5.12.2023 | Svátek má Jitka


Diskuse k článku

EVROPA: Dvě obrovské překážky

Evropské společnosti se více či méně potýkají se dvěma obrovskými překážkami bránícími smysluplnému řešení mnoha závažných problémů. Naivitou bez dostatku nadhledu a politickou korektností.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Anděl 29.8.2018 10:11

Re: Jinými slovy

A proč se mi pan Zdechovský zamlouvá? Souvisí to s tím, jak se ptáte, co je špatného na populistech, souvisí to s mým naturelem. Odhaduji realizovatelnost nějakého plánu. Ne nezbytně absolutně racionálně, někdy prostě testuji, jaký z toho mám "pocit", čemu "věřím", že se může uskutečnit. U jednoduchých řešení populistů většinou (většinou, radši píšu ještě jednou, protože kdybych hledal, jistě bych našel výjimku) nemám pocit přijatelné šance na realizaci. Ta řešení působí jako čistá, nekompromisní, ideově jednoduchá... ale v rámci Evropy, rozložení politických sil, rozložení postojů voličů, jejich vzájemného antagonismu, ve světě médií, sociálních sítí, zájmů korporací, trustů plodících neziskovky atd. atd., budu vděčný spíš za realizované malé cíle od těch, kteří se dovedou domluvit.

Samozřejmě bude-li si "národ" žádat velkých cílů a silných řešení, sám s tím nic nenadělám, holt demokracie :)

J. Nový 29.8.2018 10:08

Kdyby

Kdyby se tak podařilo, alespoň v Evropě prosadit, že jakákoliv podpora (slovní, psaná, chováním atd.) byla sama o sobě trestným činem, tak bych to velice přivítal.

J. Anděl 29.8.2018 10:03

Re: Jinými slovy

Nevím, v jaké míře se bojí o koryto, ale vypadá, že je ochoten se učit, to máte pravdu.

Já bych to podporoval. Možná z toho neplyne to zadostiučinění, ale abych uvedl příklad - nemám rád Babiše, ale když už je premiérem, jsem či budu radši, když udělá prospěšné věci, než když bude škodit a já si budu moci mnout ruce, jak jsem měl pravdu ;-).

Podobně stane-li se v budoucnu ještě významnější silou třeba SPD, jakkoliv z některých projevů některých jejích představitelů mám husí kůži a volit je nebudu.

Abych prozradil ještě více - pan Zdechovský se mi na NP vcelku zamlouvá a kdybych ho volil jako osobu, připadal by u mě v úvahu (v závislosti na protikandidátech), sám ovšem KDU-ČSL nedělá.

F. Kodera 29.8.2018 10:00

Re: Milý lidovče,

Inu, volby do EP se blíží, že pane Zdechovský...

M. Prokop 29.8.2018 9:11

:-P

Evelyn Waugh zdaleka nebyl "humorista".

" Dlouho se přehlížely problémy, ..." - problémy SE nepřehlížejí, problémy přehlíží NĚKDO zcela konkrétní. Ve Švédsku hlavně socani a zelení.

" Když se o problémech nebude mluvit otevřeně, vydělají na tom populisté. Ve Švédsku strana Švédští demokraté a v Německu AfD." - co je populistického na tom, že ty strany nabízejí jiné, efektivnější řešení než "sluníčkáři"? Z populismu se stala nadávka.

P. Lenc 29.8.2018 9:04

A co pane Zdechovský

děláte u těch "hodných" Lidovců?To vám nevadí jejich politika?

P. Portwyn 29.8.2018 8:58

Jinými slovy

pan europoslanec, poněkud jasnozřivější než pan Svoboda ze včerejška, se bojí o koryto a je ochoten otočit.

Ovšem hlavně aby se k moci nedostali "populisté", kteří přece "nenabízejí proveditelná řešení".

A bruselský, stockholmský nebo berlínský politický mainstream ho snad nabízí? Jaké "proveditelné řešení" nabídla lidová strana?

A. Alda 29.8.2018 8:55

Genau!

Ale ať si Švédou vylížou, co si způsobili. Nikdo je k tomu nenutil.

A. Alda 29.8.2018 8:47

"Normální" politická strana je ta strana,

která nedbá na názory voličů? Pak nechť raději vládnou "populistické" politické strany.

K. Janyška 29.8.2018 8:29

Co to melete ?

Je to odpor vůči dirigismu EU a její socialistické zločinnosti. A komu říkáte populista, tomu, kdo vás, rudočerné socany, nemá rád ? Dzp.

J. Lepka 29.8.2018 8:28

Re: Ve válce nerozhoduje právo

Ale všem muslimům je to jasné.

J. Lepka 29.8.2018 8:26

Re: Šokující?

Jen 58 %! To je stále třeba zdůrazňovat, aby nikoho nenapadlo se zeptat na ta zbylá %, např. kolik z nich už není cizincem, jelikož získali občanství.

Z. Rychlý 29.8.2018 7:20

Hodný a zlý policajt -

T.Zdechovský a P.Svoboda - jeden hodný a druhý zlý europoslanec. Vyčůraní lidovci oba dva.

V. Kotas 29.8.2018 7:17

Re: Helejse lidovče, není náhodou ta vaše frakce

Stále stejní podvraťáci !

V. Kotas 29.8.2018 7:15

Helejse lidovče, není náhodou ta vaše frakce

nejsilnější ( zatím ) v vtom bruselskym " cirkuse " ! Takže jste vlastně hlavními viníky současného stavu Evropy. Stéle stejný podvraťáci !

J. Fialová 29.8.2018 7:01

Šokující?

"švédská veřejnoprávní televize SVT přinesla před několika dny naprosto šokující zprávu o tom, že 58 % mužů, kteří měli v posledních pěti letech na svědomí znásilnění, jsou cizinci."

No toto. Kdo by to byl řek ́. Naprosto šokující zpráva, prý. Vždyť něco takového dosud říkali jen rasisti, nácci, ruští agenti, islamofobové, atd., atd.

Tak jo. Jsem šokována, že švédská televize SVT se stala hnízdem rasistů, nácků, ruských agentů, islamofobů, atd., atd.

D. Polanský 29.8.2018 6:56

Ve válce nerozhoduje právo

ale síla a zbraně. A my jsme s islámem ve válce. Mnozí to ještě nepochopili, viz autor.

D. Polanský 29.8.2018 6:55

Milý lidovče,

hezky si otočil, jenomže ještě nedávno si nás přesvědčoval, že migrace, Dublin IV je v pohodě. Slušné by bylo nám nevítačům se omluvit, že ses hluboce ještě nedávno hluboce mýlil.

M. Rott 29.8.2018 6:45

Milý lidovče,

kdybys tohle napsal před třemi roky, měl bych tě za frajera. A možná taky ne - a právě proto, že jsi lidovec. Lidovci se věřit nedá, vždycky ti vrazí kudlu do zad ve chvíli, kdy to nejméně čekáš. To už mi kdysi dávno říkal můj táta.

J. Jurax 29.8.2018 1:16

Výraz "právně možné řešení" v článku zmíněný mi v kontextu článku připadá poněkud děsivý.

Znamená totiž, že platné právo vlastně znemožňuje účinné řešení problému.

Napadlo mne - v Itálii podle zákona musí být každý deportovaný připrchlík při deportaci doprovázen dvěma policisty - aspoň jsem to četl. No a je-li tomu tak a když deportovaných jsou potenciálně tisíce, možná desetitisíce, zákon jejich deportace efektivně znemožňuje.