7.12.2023 | Svátek má Ambrož, Benjamin


Diskuse k článku

EVROPA: Dvě obrovské překážky

Evropské společnosti se více či méně potýkají se dvěma obrovskými překážkami bránícími smysluplnému řešení mnoha závažných problémů. Naivitou bez dostatku nadhledu a politickou korektností.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Ptáček 29.8.2018 17:27

Švédsko a nezaměstnaní

Ve Švédsku tvoří přistěhovalci asi pětinu obyvatelstva. Asi 40% mladých z těchto přistěhovalců je bez práce.

Doporučení renomovaných ekonomů:

Vláda musí vytvořit ve spolupráci se soukromými podniky pracovní místa.

Odpověď švédské novinářky:

To se pletete. Problém se musí řešit tím, že se nezaměstnaným poskytne více peněz a dávek.

V. Pokorný 29.8.2018 17:16

Re: Jinými slovy

Zdravím. Ano. Tohle je myslím důvod jakéhosi prozření u tohoto pána. On je člen KDU-ČSL a navíc je Hradečák. Čili Mechovák. Trefilajste, podle mne. hřebíček.

J. Anděl 29.8.2018 16:19

Re: Politická korektnost

Politicky korektní článek o uvedených jsem četl mnohokrát. Vyvážený a neosobní už asi méně ;-).

J. Anděl 29.8.2018 16:12

Re: :-P

Stručně a jasně to bez nálepek nejde, však také respektuji myšlenku i formulaci pana Prokopa, rozumím jí - na rozdíl ode mě píše podstatně stručněji a jasněji. Já mám rozvětvené myšlenky a příspěvky.

Pak je ale stručně a jasně v pohodě i používání označení xenofob či populista.

O to rozlišení do detailu jde tehdy, pokud chceme hledat řešení. Stručně a jasně - zda vzdorujeme idealismu, lenosti či nekalým záměrům. V tomto směru je myslím označení sluníčkář nepraktické resp. zavádějící.

V. Církva 29.8.2018 16:02

Re: Jinými slovy

Tak eurofederalistou jsem byl možná i já a i dnes podle definice tohoto pojmu. Pokud by znamenal volné svobodné společenství států podílející se na obraně, kontrole hranic, některých ekonomických zákonech, ale s dostatečnou volností jako minimálně před “Lisabonem”, Pokud by nás nebuzerovali tolika zákony a vyžadováním “lidskoprávní” agendy. Pokud by se nastavila demokratická pravidla fungování unie a pokud by se tam nedostali do vlády blbci, ať se to klidně jmenuje Evropská Federace.

V. Kotas 29.8.2018 15:52

Re: Politická korektnost

Nějaké politicky nekorektní novináře by člověk našel/najde. Ale ne v " mejtrýmu ", ČT.

V. Církva 29.8.2018 15:49

Re: :-P

To máte pravdu, jak ale chcete stručně a jasně vystihnout ty co podepsali třeba Výzvu vědců? Blb je možna pravdivé, ale nevystihuje proč. Je správné pochybné modernistické levicové ideologie nazývat vždy neomarxismus? Je to nálepka, ale jak jim tedy říkat. Nedávno tu na webu použili pro dnešní zcestnou společnost vedenou divnými ideologiemi a držící se u koryta omezováním svobody název “liberální demokracie”, jenže svobodná demokracie není nic špatného, takže termín je rovněž zavádějící. Divné jsou i termíny gendristé, multikulturalisté. Jak ale takové lidi podporující gendrismus či multikulti nazvat?

Z. Lapil 29.8.2018 15:41

Re: :-P

Důležité upřesnění. Děkuji.

Z. Lapil 29.8.2018 15:40

Re: :-P

Čistě jazykově: že se z populismu stala nadávka? Spíš si myslím, že strany jako AfD a Švédští demokraté pojem populismus, dřív jednoznačně pejorativní, spíš rehabilitují. Tím, že proti tradičním stranám (ty se pod dojmem vlastní elitnosti zvrhly v jakési manipulátory, nejspíš proto, že "se nedívají z oken svých letadel") zastupují "vobyčejnej lid".

Asi by to potřebovalo pečlivěji promyslet, von ten vobyčejnej lid taky nebývá zrovna génius, ale myslím, že zhruba tak to je. A myslím si to proto, že dnes když slyším populista, nezahazuju slyšené do koše, ale zajímám se, jestli ten populista náhodou neříká něco... Podstatného? Zajímavého? Nového - to je to slovo.

Jak psává pan Hašek: zjednodušeno, zkráceno.

V. Církva 29.8.2018 15:38

Politická korektnost

Ale dnes není jenom strach před rozdmýcháváním nenávisti a problémů. Politická korektnost je dnes totiž často nevyvážená. Četli jste někdy politicky korektní článek o Trumpovi, nebo třeba o homosexuálních kněžíc? Já ne. Politická korektnost je dnes to co se správně jmenuje pokrytectví, lež a levota. Je možné že jsou novináři politicky korektní nejen ze strachu ze soudu, ale i z vlastního přesvědčení, přesto nejsou objektivní.

J. Cervenka 29.8.2018 15:23

smesny

stava e to smesnym: hlupaci i odbornici politologove porad puzivaji termin "populismus", "populiste". Nemuzu zjistit kdo je ten nicemny populista. Humanista vziva idealy humanismu, komunista komunismu, a fasista fasimu. A "populista" vziva idealy - jake?? Kdy uz prestanou lidi papouskovat idiotsky termin "populismus" aniz by ho jasne definovali.

J. Novák 29.8.2018 14:48

Pane Zdechovský

Píšete o snaze vytěsňovat z debaty věci, které nejsou v souladu s převažujícím míněním. Je to přesně naopak. Je tu snaha výrazné menšiny vytěsnit z debaty právě věci, které JSOU V SOULADU s převažujícím míněním, jako právě diskusi o imigraci a členství v Unii.

V. Kotas 29.8.2018 14:37

Re: Tak pravil Zdechovský!

Nejen zavřít, ale tam zaměstnat tak, aby si na ten " hotel " vydělali.

M. Krátký 29.8.2018 13:33

Dnes na Novinky.CZ - konečně dobrá zpráva

viz zde : https://www.youtube.com/watch?v=VQfmkja-apM

ajeto

F. Navrátil 29.8.2018 12:59

Tak pravil Zdechovský!

Násilnosti a zločiny nahánějí voliče populistům. Podle Zdechovského jsou populisté všichni, kdo nejsou spokojeni s proimigrační politikou a důsledky invaze islámských nelegálů. A podle Zdechovského prý populisté nenabízejí žádné řešení. Ale nabízejí! Zastavit invazi islámských nájezdníků, vyžadovat tvrdě a důsledně dodržování zákonů, civilizačních a kulturních tradic hostitelského státu, vracet důsledně odmítnuté asylanty tam, odkud přijeli. A pokud se dopouštějí trestných činů, tak je zavřít, až zčernají!

J. Jurax 29.8.2018 12:56

Ano.

Ale jen na ty SPRÁVNÉ názory.

J. Jurax 29.8.2018 12:55

Inu, naučil se být politikem, jehož prvotním cílem je být zvolen. Na to jsou ještě pořád potřeba voliči, jež je třeba oblafnout.

J. Jurax 29.8.2018 12:52

Ehm ... proveditelnost řešení je funkce času. Co je dnes s opovržením odmítáno se po čase může stát řešením vítaným, ba přímo spasitelným.

J. Jurax 29.8.2018 12:47

Nejlíp čehokoliv ... -:)

Ale trestnost podpory islámu by mi proti mysli nebyla, leč chápu, že právě tohle je ve změkčilé a humanistické Evropě i kdyby jen kvůli posvátné krávě svobody vyznání nemožné, neboť islám je přece náboženstvím míru. Tedy zatím nemožné.

J. Jurax 29.8.2018 12:37

Jenže reálně jsme ve fázi ústupků, jakoby mnichovanství - když budeme na moslemíny hodní, třeba nám i dají pokoj. Nakonec jsme humanisté, že, a když nedají, tak se holt semknem a koneckonců i německá kancléřka se nechala slyšet, že islám do do Německa, potažmo Evropy patří.

A autor je europoslanec, který chce poslancovat i nadále, proto ta aktivita. Ovšem europoslanec skutečnost, že jsme s islámem ve válce, pochopit nesmí nebo to nemůže přiznat, poněvadž by s takovými názory europoslancovat nemohl. V putovním cirkuse evropského parlamentu přece nesmí být xenofobové, rasisté a nácci, i když ten parlament je stejně jen o žvanírna bez vlivu na běh věcí.

O. Zuckerová 29.8.2018 12:11

Ještě - trochu opožděně -

k poznámce p. PROKOPA. Souhlas! nejen že se z "populismu" stala nadávka, ona se z ní stala absolutní směšnost - je to "nosočistoplena" 21. století! Vyprázdněný pojem, předmět posměchu na celém internetu! Kdo tedy dle pana europoslance by měl nakonec na politickém kolbišti zvítězit a hlavně problémy ŘEŠIT? Zastánci vražedníků nebo "nosočistopleny"? To vypadá, že tu nikdo jiný není!!! (???)

J. Anděl 29.8.2018 11:22

Re: Jinými slovy

To asi byl. Možná pořád je. Podle mě to nutně neznamená shodný názor na migraci (či odebírání dětí) s politickým mainstreamem EU.

Ale beru to v potaz, díky za připomínku.

J. Anděl 29.8.2018 11:20

Re: :-P

Jen k tomu poslednímu a není to výtka vám přímo: i ze sluníčkářství se stala nadužívaná nálepka, ač nejspíš v reakci na nálepku populismu a xenofobie.

Jako sluníčkáře chápu ty, kteří v definici pana Zdechovského trpí chorobným a nerealistickým altruismem, jako ta slečna z letadla jeho příkladu. A to je podle mě menší množina podporovatelů. Více bude spíš přehlížečů a neřešitelů, jezdců na systému a korytářů, ukrývačů se za legislativou a pasivistů, bezskrupulózních kořistníků a tak. I když se někdy, uznávám, z pohodlnosti skrývají za sluníčkovými hesly.

Pak že neumím nálepky, byť si je musím půjčovat :-).

J. Anděl 29.8.2018 11:13

Re: "Normální" politická strana je ta strana,

Ale vždyť autor de facto píše, že normální strany mají dbát na názory občanů.

M. Moravcová 29.8.2018 11:09

Re: Jinými slovy

pokud si vzpomínám, tak v EUparlamentu už je druhé volební období. A byl nadšeným eurofederalistou.

J. Anděl 29.8.2018 11:06

Re: Kdyby

Ano, to je hezký příklad nebezpečného populistického zákona.

Uslyšíme pak taky obhajobu, že to bylo jen "v noci v baru po pár panácích"?

Mimochodem podporu čeho či koho?

J. Anděl 29.8.2018 11:05

Re: Jinými slovy

Nesleduji ho tak dlouho, řekněme poslední dva, maximálně tři roky, to jsem si žádných zásadních otoček nevšiml. Ale mohl jsem to přehlédnout, nemáte nějaký příklad? Často mu to obrtlictví diskutéři vyčítají, tak na tom něco může být, ale nechci tomu prostě jen věřit, aniž bych se přesvědčil na vlastní oči.

J. Lepka 29.8.2018 11:01

Re: Genau!

To nesporně. Ale jedno jim přiznejme : statistiky falšují skvěle!

M. Moravcová 29.8.2018 10:41

Re: Hodný a zlý policajt -

:-)

M. Moravcová 29.8.2018 10:40

Re: Jinými slovy

Kolik let už se učí? Vždycky podle toho, odkud vítr vane.