3.3.2024 | Svátek má Kamil


Diskuse k článku

EVROPA: Dvě obrovské překážky

Evropské společnosti se více či méně potýkají se dvěma obrovskými překážkami bránícími smysluplnému řešení mnoha závažných problémů. Naivitou bez dostatku nadhledu a politickou korektností.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Portwyn 30.8.2018 17:56

Re: Jinými slovy

Věřím, že Vy to jako zlo nevnímáte. Ale v politice se to používá jako nadávka pro ty, kdo "stojí mimo hlavní proud evropské integrace".

Když to vezmu čistě etymologicky, tak populista je ten, kdo chce splnit přání lidu. Logicky tedy tím mainstreamové elity připouštějí, že lid si přeje něco jiného, než ony :o)

D. Bystriansky 30.8.2018 14:32

Re: Politická korektnost neexistuje.

prázdné bláboly za které je možné leccos dosadit.

M. Jansíková 30.8.2018 13:13

Re: Ale ale soudruhu bratře

Tedy to je snad zlý sen.

J. Anděl 30.8.2018 10:50

Re: Jinými slovy

S tím, co píšete v obou příspěvcích, nemohu nesouhlasit. Jen drobná doplnění "na obhajobu" - nevnímám slovo "populista" jako absolutní zlo. Spektrum je široké do více směrů než jen na přímce, na přímce je intenzita, ne každý, kdo má populistické znaky, je hned extrémista, kromě populismu se setkáváme i s jinými nešvary - idealismem, fundamentalismem (třeba náboženským)... a ano, určitě i mně do mých příspěvků pronikne idealismus nebo fundamentalismus, jen ten populismus ne, protože se neucházím o hlasy čtenářů. V tomhle souhlasím třeba s panem Janyškou, že současný formát politiky je korumpující (korumpující voliče, politiky k populismu tlačící).

P. Portwyn 30.8.2018 8:42

Re: Jinými slovy

Myslím, že došlo k omylu.

Já jsem se neptal "co je špatného na populistech", to byl někdo jiný.

Zpochybňuji ale (i na základě Vašich kritérií) právo eurofederalistů prohlásit všechny ostatní za "populisty".

Je pravda, že maistream EU nenabízí "jednoduchá řešení". On nenabízí buď žádná, nebo nabízí složitá, ale stejně nereálná. I když tedy můžeme disktovat, zda představa o bezproblémové a jaksi automatické integraci "syrských doktortů a inženýrů" nebyla náhodou "jednoduchým a nereálným řešením".

Dříve nebo později ke zjednodušení dojde - a není to dobře. Elity jsou příliš odtrženy od lidu, a lid to ví. Označováním veškeré skutečné opozice za "populisty" a "extrémisty" se smaže význam těchto slov, takže až přijde SKUTEČNÝ extrémista, lidi jej budou volit, protože si řeknou "a co má být, to je někdo jako Orbán nebo Klaus, tak nic nehrozí".

P. Portwyn 30.8.2018 8:33

Re: Politická korektnost neexistuje.

Teda ten text nemá chybu. Dikce naprosto stejná, jako "závěry *** sjezdu" za komančů. A prázdné bláboly jako tam.

P. Portwyn 30.8.2018 8:26

Re: Jinými slovy

Já s mnoha jeho články také souhlasím.

S tímto ale ne. Především se mi nelíbí jeho rozlišení mezi "populisty" a "demokraty". Mnoho příznivců stran, které pan Zdechovský nepochybně řadí mezi "demokratické", by s radostí zavedlo cenzuru nepohodlných názorů, případně lidi s jinými názory rovnou postavilo mimo zákon. A nejen příznivců, pan europoslanec Svoboda (KDU-ČSL) je příkladem.

To, co předvádí politickomediální mainstream, má k demokracii, která je založena na svobodné výměně názorů, na míle daleko.

V. Patkoš 29.8.2018 23:55

Re: NP čtu na PC,

Neumím to, nemám zájem hledat informace, můžou za to neomarxisti a cenzura jako za normalizace! Teda vás by měli někde vystavovat, osoba jako vy se jen tak nevidí.

V. Patkoš 29.8.2018 23:53

Re: Odporné poměry na netu,

Panebože, vy jste tupá až z toho fyzicky bolí. Jasně, neumíte ovládat věci na internetu, můžou za to neomarxisti a cenzura jako v době normalizace! Ještě přidat odkaz z kanálu Naštvané matky ať to má grády!

J. Anděl 29.8.2018 23:36

Re: NP čtu na PC,

Postoj k FB mám obdobný, podle popisu si myslím, že píšeme o témže tlačítku, hájím jen NP, že nedělá v tomto smyslu žádné lumpárny, vina bude na straně FB. Také vám přeji dobrou noc :)

J. Kanioková 29.8.2018 23:28

NP čtu na PC,

tudíž mám dole pod článkem malinkou kolonku,obdélníček tmavěmodrý, kde je slovo "doporučit", no a to mi moje zakliknutí dnes nebere. A má to souvislost s mým FB. Takže to asi nechám, ať mi to klidně vymažou všechno, FB mi není k ničemu. Nemám čas ani chuť se tam vypisovat. A hlavně, já s tím FB ani neumím. Nemám zájem si hledat informace, co a jak s ním. Stačí, že mi žere čas NP. Počítač mi poslední dobou blbne, takže mi všechno trvá hrozně dlouho.

Dobrou noc, mějte se.

K. Kocourek 29.8.2018 22:24

Podivná logika

...něco jiného, kdyby počet vražd spáchaných uchazeči o azyl převyšoval celostátní průměr...

Takže kdyby po se celém Německu vraždilo ve velkém, ale všude stejně, tak se nic neděje, protože to nikde nepřevyšuje celostátní průměr :-)

J. Anděl 29.8.2018 22:06

Re: Takže DOPORUČIT - plus 1

Plus 1 je "doporučit na GooglePlus".

Myslím, že NP žádné vlastní hodnocení či bodování nemá.

J. Anděl 29.8.2018 22:05

Re: Ale píši o tom, že tady, na NP, je pod článkem

To mám na mysli. Díváte se na telefonu/tabletu/PC? Je možné, že mobilní verze stránky je zjednodušená. Nebo to různé prohlížeče zobrazují jinak. Na mém PC je tam napsáno "Doporučit na FB" a vedle jsou ty další možnosti (GP, Tweeter, mail). A nebo holt myslíte jiné tlačítko, které zas nevidím já...

J. Kanioková 29.8.2018 22:01

Takže DOPORUČIT - plus 1

J. Kanioková 29.8.2018 22:00

Ale píši o tom, že tady, na NP, je pod článkem

kolonka - "doporučit". No a já už nemůžu, nevezme mi to moje zakliknutí. Proč? protože ta kolonka, vpravo dole, je nějak, nevím proč, spřažena s FB. Zajímalo by mě proč. Z jakého důvodu.

Já sice FB mám, dávno, vůbec na něj nechodím. Kdysi jsem si registraci vyřídila jen proto, že kdesi byl odkaz na něco zajímavého na FB. Teď jsem zjistila, že mě na blbém FB asi taky blokli, když jsem tam zabrousila, ukazuje mi to na jeden jediný malý komentář, kde mám cosi proti Islámu. Nabízí mi to jakési rady, nad nimiž se mi dnes nechce přemýšlet, takže jsem to nechala tak. Klidně ať mi celý "můj" FB smažou, nebude mi vůbec chybět. Ale že mě to zaskočí tady na NP, to jsem fakt nečekala.

D. Bystriansky 29.8.2018 21:53

Politická korektnost neexistuje.

Politická korektnost je ve skutečnosti POLITICKÝ TEROR vůči opozičnímu názoru.

Tak se nám marxisté snaží prznit jazyk a pojmy!!!

Zdechovský předs.UEF v ČR

Usnesení z kongresu UEF /Unie evropských federalistů:

http://www.uef.cz/zapis-z-kongresu-unie-evropskych-federalistu/

J. Anděl 29.8.2018 21:50

Re: Odporné poměry na netu,

Nebo - nekontrolovatelná je špatné slovo, naopak striktně kontrolovaná.

J. Anděl 29.8.2018 21:48

Re: Odporné poměry na netu,

Moc tomu nerozumím. Jedná se o tlačítko "doporučit na FB", tak je jasné, že k tomu musíte být uživatel FB, stejně tak pro to, abyste dala plus na GooglePlus, musíte být uživatelka GP. Taky je tam možnost dát to na Twitter nebo poslat mailem.

Nebo jak myslíte to "nemáte šanci"? Jako že Facebook nedovolí publikovat odkaz na NP? Přiznám se, že uživatelem FB nejsem, stalo se z něj cosi bizarního a absurdního, kdysi jsem býval. A ano, částečně i díky politice autocenzury a blokování, ale to není zdaleka to hlavní. Spíš se tam příliš snadno vytvářejí skutečně izolovaná prostředí, na kterých admini či vlastníci nekompromisně mažou příspěvky, neodpovídající kánonu, čímž vzniká nekontrolovatelná iluzorní bublina.

Na NP tohle většinou není, s automatem se dá "domluvit" - občas je dokonce zábava přijít na to, co neprochází, a přijde mi, že se člověk musí fakt snažit, aby dostal ban. Že tu mají tlačítko "doporučit na FB" jako problém nevidím.

D. Bystriansky 29.8.2018 21:43

Re: Ale ale soudruhu bratře

Usnesení z kongresu UEF /Unie evropských federalistů:

http://www.uef.cz/zapis-z-kongresu-unie-evropskych-federalistu/

D. Bystriansky 29.8.2018 21:34

Re: Ale ale soudruhu bratře

Děkuji, pane Schwarzi. Nechápu, jak můžou někteří lidé, u kterých by to člověk nečekal, sednout na lep tomuto prospěcháři. Není to tak dávno, co tento vykuk si pochvaloval bydlení ve čtvrti Molenbeek.

Tento vykuk je předsedou Unie evropských federalistů v ČR. Na ochutnávku a seznámení s jejich plány:

http://www.uef.cz/data/novinky/43/dokumenty/usneseni-o-prekonani-krizi-a-dokonceni-evropske-politicke-jednoty.pdf

D. Bystriansky 29.8.2018 20:09

Re: "Normální" politická strana je ta strana,

A to pan europoslanec bojuje za názory občanů na NP?! Co pak dělá v EP a jak tam hlasuje, tušíte to, nebo jenom plácáte.

Víte vůbec, že dotyčný je předsedou Unie evropských federalistů v ČR? Znáte jejich politický program?!

Já jsem si s myšlenkou evropského federalismu pohrával v sedmdesátých, osmdesátých letech. V devadesátých letech bylo již jasné i mně, že Západ zatočil do socialismu!!!

J. Kanioková 29.8.2018 19:26

Evropská federace.... nikdy !

Ani náhodou. To by byl absolutní konec s naší suverenitou !

J. Kanioková 29.8.2018 19:11

MULTIKULTI je zločin na úkor domácích společností.

"Nepomůže tedy ostrakizace lidí, označování je za rasisty, fašisty, extrémisty či populisty".

To slouží jedině NEOMARXISTICKÉMU trendu !

J. Kanioková 29.8.2018 18:38

1*

J. Kanioková 29.8.2018 18:29

Odporné poměry na netu,

chcete-li přidat kliknutí na "doporučuji", je to přes FB, a nemáte šanci. Co má společného NP s FB ? A mám pocit, že je to tak všude. Teď jsem nakoukla na stránky "Naštvané matky", a tam i komentáře "jedou coby FB" i když je to normální web stránka. Nějak cítím, že jsme dnes na tom podobně jako v r. 1969, cenzura jede na plné pecky.

Neomarxisti jedou na plné pecky.

A ke Švédsku - škoda mluvit, psát. Jediné, co můžeme, moc jim držet palce 9.9., volby.

K. Janouchová - Jak se chovat v multikulturním Švédsku -

http://www.nastvanematky.cz/jak-se-chovat-v-multikulturnim-svedsku

M. Prokop 29.8.2018 18:28

Re: smesny

Když někdo papouškuje něco, čemu nerozumí, je prostě blbec. A blbce nelze vyhubit, to je OZE.

Užívání populista, populistický jako nadávku toho blbce spolehlivě určuje.

M. Prokop 29.8.2018 18:26

Re: Švédsko a nezaměstnaní

Jak který ...

Blbá generalizace.

J. Schwarz 29.8.2018 18:13

Re: Švédsko a nezaměstnaní

Dnešní "novinář" je typicky kretén který si myslí že zná všechno ale naopak nezná nic.

J. Schwarz 29.8.2018 18:11

Ale ale soudruhu bratře

Zdechovský! Copak ti "populisté" chtějí tak špatného že jim až tak nepřejete? A že nenabízejí řešení "kompatibilní s právem"? No a ? Právo nelze změnit? Byl náš listopad 1989 v souladu s komunistickým "právem"? A vidíte, ani nebylo třeba předem měnit právo, úplně stačilo napřed provést faktické změny a právo až následně.