17.4.2021 | Svátek má Rudolf


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
chouan 6.1.2010 23:55

Pane Vlasáku, Barosovy sliby

připomínejte Barosovi. Osobně. Děkuji.

Informace 6.1.2010 18:58

Evropská trojka

Ve vedení EU tedy budeme mít trojku: křesťanského demokrata Van Rompuy a dva socialisty Zapatero a Barroso. Uvidíme, co se z toho vyklube. V programu španělského semestru je řešení hospodářské krize, zvýšení mezinárodní prestiže a váhy Unie, posílení občanských práv, evropská spolupráce ve věci bezpečnosti a emigrace. Zapatero doufá, že předsednictví v Unii posílí jeho vnitřní politické pozice, dost nahnuté za poslední rok hospodářské krize. Psal o tom už Ulč v minulém roce. http://neviditelnypes.lidovky.cz/spanelsko-podivnosti-spanelskeho-pocinani-2-fmv-/p_zahranici.asp?c=A090902_110647_p_zahranici_wag  Ale jak vychází najevo, hospodářská situace Španělska je ještě horší.

Zapatero se asi soustředí na posílení lidských práv, pro to má k dispozici opravdovou bojovnici, mladou ministryni pro rovnoprávnost, Bibianu Aído, řečenou Bibi http://www.flickr.com/photos/picassina/2646882292/ . Ta pro slova nechodí daleko, v minulém roce prohlásila, že Berlusconi potřebuje psychiatra a to na delší dobu.

Pokud jde o imigraci, Zapaterova vláda vehementně kritizovala italská opatření pro omezení přílivu uprchlíků pro jejich „násilnost, xenofobii a rasizmus“ a při tom jaksi zapomněla na to, že v 2005 r. střílela v enklávě Ceuta e Melilla do Afričanů, kteří se tam pokoušeli proniknout do španělského území. Že na Kanárských ostrovech nasadila válečné lodi proti nouzovým plavidlům afrických uprchlíků a že z Rabatu jsou vyháněni, se souhlasem španělské vlády, afričtí imigranti do Sahary, kde umírají hladem a žízní. Uvidíme, co tahle trojka vyplodí. O Barrosovi už něco víme, Van Rompuy je zatím neznámou veličinou.

 

Harpyje 6.1.2010 20:02

Re: Evropská trojka

CMB!

Informace 6.1.2010 11:05

Mohlo to dopadnout hůř

dalším možným kandidátem byl sociální demokrat Martin Schulz, který ale odmítl kandidaturu.

Harpyje 6.1.2010 13:00

Re: Mohlo to dopadnout hůř

Schulz by nikdy nezískal podporu Merkel a Sarkozyho.

Informace 6.1.2010 14:12

Re: Mohlo to dopadnout hůř

Berlusconiho také ztěžka. Před léty se srazili v Europarlamentu, když B. na Schulzovy kritiky odpověděl, že by mohl dělat "kapo" (kápa v koncentráku). Okamižitě se zvedla mohutná vlna rozhořčení, a když dosáhla velmi silné intenzity, Berlusconi nevinně vysvětlil, že tím myslel roli kápa v televizním seriálu o koncentráku. Od té doby ho Schulz nemůže ani vidět.

Harpyje 6.1.2010 15:29

Re: Mohlo to dopadnout hůř

:-) Zato se ale stane Schulz v druhé polovině volebního období následníkem Jerzyho Buzka ve funkci předsedy EP.

Informace 6.1.2010 10:46

Buttiglione

byl prvním komisařem, kterého EU zamítla. Poslední slovo měl Barroso, poté co proti Buttiglione hlasovala komise pro spravedlnost, svobodu a bezpečnost. A Barroso rozhodl poslat ho domů. Buttiglione, filosof a věřící katolík uklouzl na svých odpovědích na otázky, týkající se svobody gay uzavírat sňatky, svobody pro imigranty a v zdůrazňování role rodiny a ženy jako matky. U socialistických poslankyň vzbudil přímo histerickou reakci. „Jsem katolík, ale to neznamená, že nemohu být dobrý Evropan“, odpověděl jim Buttiglione. Italské noviny tehdy komentovaly, že Buttiglione podráždil komisi i tím, že odpovídal ve čtyřech jazycích a citoval latinsky z Bible.  

honzak 6.1.2010 10:54

Re: Buttiglione

to si dovolil dost! měl mluvit rusky a citovat z Kapitálu a měl by 100% podporu!

Informace 6.1.2010 11:06

Re: Buttiglione

když ale rusky neumí a Kapitál asi nečet.

ja 6.1.2010 11:39

Re: Buttiglione

Buttiglione neuklouzl! Buttiglionemu se povedlo dokázat, že křesťanství je ve vedení EU ilegální! Viz dnešní úvodník.

Informace 6.1.2010 13:59

Re: Buttiglione

To bylo v r. 2004, kdy byl multikulturalizmus na vrcholu mody. Dneska, jak je vidět z prohlášení některých levicových politiků, alespoň italských, se na imigraci a multikuturalizmus začánají dívat s jistým odstupem. Alespoň lídři, manschaft pořád provádí různé blbosti, jako zavádění v některých školách svátků světla namísto vánoc, ale "lidu" to vždycky dojde se zpožděním.

Itálie byla kritizována některými komisaři EU pro zavedení kontroly lybijského pobřeží, odkud odplouvaly lodě s imigranty. Tenkrát se Berlusconi ostře Unii postavil, obvinil ji, že se nestará o střežení hranic, měli s Barroso jaksi více méně živou výměnu názorů, ale pak to Komise spolkla a teď už nic nekritizuje. Unii taky nelze brát vždycky vážně a stáhnout ocas.

Harpyje 6.1.2010 15:37

Re: Buttiglione

Jeden z přednostních cílů španělského prezidentství je omezení (zamezení je neproveditelné) ilegální imigrace via Středozemní  moře.

Harpyje 6.1.2010 12:56

Re: Buttiglione

"Takže je nutno počítat s tím, že pokud se nezmění vztah Evropy k vlastním kořenům, že se Evropa bude islamizovat. Jednostranně absolutizovaná lidská práva k tomu ještě více otevírají dveře. Na křesťanství islám vytváří tlak, abychom žili svou víru naplno. Je to jedno ze znamení doby, která vyzývají...Pokud se křesťané „neprobudí“, může docházet k islamizaci života, před kterou křesťanství nebude mít sílu vtiskovat životu lidí a natož společnosti svůj charakter."

http://www.kardinal.cz/ 

Honza42 6.1.2010 13:57

Takže mladší generace by měla vážně uvažovat o emigraci.

Což se již děje. Britové utíkají do bývalých kolonií a z Německa uteklo už prý 15.000 lékařů. To je teprve začátek toho Euroráje. Dokud jsou otevřené hranice je to smutné, ale řešitelné.

Harpyje 6.1.2010 15:32

Re: Takže mladší generace by měla vážně uvažovat o emigraci.

Silně pochybuji o tom, že duchovní prázdnota, kterou má na mysli kardinál Vlk, je omezena na hranice EU, tak jako exodus německých lékařů (převážně do Švýcarska) nesouvisí s politikou EU, nýbrž má jen a jen domácí důvody (http://www.gvjl.de/news,1,8,78_Milliardenloecher-durch-Aerzte-Exodus,0.html)

janoryna 6.1.2010 16:14

Re: Takže mladší generace by měla vážně uvažovat o emigraci.

britové utíkaj do bývalých kolonií. do kterých ? do zimbabve nebo do egypta či JAR ?

Honza42 6.1.2010 17:05

Re: Takže mladší generace by měla vážně uvažovat o emigraci.

Austrálie, Nový Zéland.... Někde to jde dohledat.

Harpyje 6.1.2010 10:20

Barroso

je chameleon s houževnatou vůlí k moci, potvrzuje to celý jeho politický vývoj. Tudíž doufat, že ve svém druhém předsednickém období konečně "odkryje svou skutečnou předsednickou tvář" je nemístný optimismus.

honzak 6.1.2010 10:56

Re: Barroso

dneska souhlas, a to 100%. Rád bych toho zmetka viděl v teplákách, určitě by na něj financové něco našli kdyby hledali.

Pete Brich 6.1.2010 12:35

Třeba ještě nezapomněl zapalovat Molotovovy koktaily.

PB

janoryna 6.1.2010 9:50

k čemu mi redukce evropských norem ?

začal bych těmi domácími. třeba bych opravdu snížil požadovaný počet povolení a vyjádření ke stavbám a podnikání všeho druhu. vytahujeme se svou pravicovostí, ale ta komunistická eu těch předpisů tolik nevyžaduje. a navíc, jsou schvalovány i našimi ministry v radě EU. jméno bursík a žárovky vám nic neříká ?

Informace 6.1.2010 9:10

Barroso v tom umí chodit

Dal jsem sem jen kousek okopírovaný z Wikipedie o známostech pana Barroso a nepustili mi to. Velkým přítelem B. je   Dr. Spiro J. Latsis, řecký podnikatel v loďařství, s majetkem US$9.1 billionů, nejbohatší muž v Řecku a 55. na světě, který vozil na jachtě Barrosa v 2004 r. po Karaibském moři. Skandál byl v tom, že Evropská komise schválila Latsisově společnosti podporu ve výši 10,3 milionů euro. Prý to bylo měsíc před tím, než Barroso nastoupil do funkce předsedy komise a tak se to umlčelo.

A.S. Pergill 6.1.2010 8:38

A já bych zase byl raději

kdyby přivedl svou ignorancí EU ke krachu, protože nic pozitivnějšího by se za jeho předsednictví stát nemohlo.

čtenář 6.1.2010 8:25

Žádnej maoista není povinen splnit něco, co kdy komu nasliboval. To už by snad pan autor mohl vědět.

janoryna 6.1.2010 9:51

Re: Žádnej maoista není povinen splnit něco, co kdy komu nasliboval. To už by snad pan autor mohl vědět.

vi na př. smlouva ods s voliči !

Pepek 6.1.2010 16:06

Re: Žádnej maoista není povinen splnit něco, co kdy komu nasliboval. To už by snad pan autor mohl vědět.

Hlavní chybou bylo ujmout se slabé vlády. Těžko je však vinit z neprosazení volebního programu, když pro jeho podporu nebylo nikdy dost hlasů. Zejjména pro ty změny zákonů, které by přistříhly křídla socialistickým vyDobytkům.

janoryna 6.1.2010 16:18

Re: Žádnej maoista není povinen splnit něco, co kdy komu nasliboval. To už by snad pan autor mohl vědět.

já si myslím, že ta vláda byla dost silná. taková julínkova vakcína zahnala i ptačí chřipku ! a úsporné balíčky v matřské budou fungovat jak nejlepší antikoncepce.

Kajan 6.1.2010 8:02

Vlasáku, já zase doufám, že nesplní vůbec nic ! Dzp.

honzak 6.1.2010 6:52

Vlasáku, ty jsi v té bruseli

už úplně zblbnul! Chápu, že musíš tyhle žvásty publikovat, abys měl čárku, ale proč tady?

Napiš radši, jak bude úžasná sjednocená evropská džamahírije řešit problém somálských pirátů, kteží unáší evropské obchodní lodě kdy se jim zachce!