27.4.2024 | Svátek má Jaroslav


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Vilém 10.5.2006 13:01

Parlament

jako nástroj legitimity je snad něco zcela jiného než legitimita daná mimo veškerou kontrolu a ohledy historickou nezbytností nebo Bohem (Bushovi ad.).

Pokud jste nepřítelem státu, protože chcete uplatňovat vlastní moc, tak si uvědomte, že to není totéž jako rozvoj svobody.

Jirka 10.5.2006 13:18

Re: Parlament

Nejsem nepřítelem rozumného státu ( kde  žiji ) Stát, který chce všechno řídit , organizovat a kontrolovat, ve své podstatě nic nedělá pořádně a ještě je obrovsky drahý. Stát se má starat o vnější a vnitřní bezpečnost,  zahraniční politiku, a o sociálně potřebné. Má ještě nastavit pravidla jaká budou platit na jeho území a jejich rychlé vymáhání. Nic víc. Lidé jsou jistě lepší hospodáři než stát, jistě si spočítají kam a jak ma být naleženo s jejich penězi. Nevím proč by se měli platit dotace na stavební spoření, podpory hypoték, přídavky na děti ( vyjma soc. nejpotřebnějším)........... Stačí jim nechat více peněz v peněžence. A´ˇt se rozhodnou sami jestli se chtějí pojistit, jestli chtějí platit školné.........jestli si chtějí postavit dům.... Já v takové zemi žiju a jsem spokojený. A každý se dokáže o sebe postarat, pokud není nemocen , nebo nějak jinak znemožněn, a pro tyto občany má stát dělat maximum aby dlouho nezůstávali " sociálně potřební" a věřte mi jde to. Jen je to potřeba hodně lidí naučit 

Vilém 10.5.2006 13:30

Re: Parlament

Tohle je podle mého názoru dost komplikované. Když jde o to, že si člověk peníze nechá, pak si je často nechá někdo jiný než třeba ten, kdo by si založil stavební spoření a tím pak byt a rodinu. Čili lidé si to spočítají, ale nikoli titíž lidé.

Nevím, kde žijete, ale tyto principy nelze dogmaticky aplikovat, jak je vidět z případu Slovenska, kde přes všechnu "víru" se o sebe stále nedokáže postarat 16% lidí. A z toho plyne, že moderní společnost nefunguje tak, že by se v ní průběžně všichni mohli starat sami o sebe.

Tím neobhajuji politiku ČSSD, která podle mne bohužel sociální stát zdiskreditovala, protože připustila, aby se na prvním místě staral o své úředníky, čili se rozvinul v perverzi svého účelu.

Na druhé straně nelze prostě ignorovat, že Francie ad. státy mají své problémy mj. proto, že na jednotné evropské ekonomice profitují jako příživníci země s nízkými daněmi z Východu. Toto nemá jiné řešení než sjednocení sazeb nebo rozdělení EU na ekonomické státy.

Jirka 10.5.2006 13:39

Re: Re: Parlament

A to mně řekněte, proč to třeba funguje v USA, kde každý stát má jiné zdanění a přesto fungují. Samozřejmě kromě federálních daní. Ale každý má možnost se sám o sebe postarat. A nevěřte tomu , že tam lidi trpí povýživou a že tam funguje otrokářství , to prostě objektivně není pravda, Co třeba takový Singapůr, který je ještě liberálnější než Spojené státy. Přitom se tam báječně žije. A počkejte s tím slovenskem tak 5 let. uvidíte , že jsou velice dobří a mají velice zdravé základy. Jenom jsou bohužel příliš malí, a každé horší rozhodnutí se okamžitě projeví.  Ale jinak jste to odhadl dobře tak 10 - 15 % popelace se opravdu neumí postarat o sebe a rodinu a právě o ty se stát musí postarat. Ne jim "dávat ryby", ale naučit je ryby chytat 

Harpyje 10.5.2006 13:38

Re: Dovolte mi poděkovat

Vileme, nikdo Vám nepopírá právo na vlastní názor a já dokonce ani nepochybuju, že jste demokrat. Ale to, co zde hlásáte je, mírně řečeno, utopie.  O to víc, že výraz jako " dobrý stát " má tak trochu haut goût. Zavání to nepatrně Velkým Bratrem.