30.4.2024 | Svátek má Blahoslav


Diskuse k článku

EVROPA: Co znamená brexit?

Brexit means brexit, brexit znamená brexit, oznámila premiérka Mayová po referendu před téměř třemi lety.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
D. Bystriansky 19.4.2019 15:07

Re: Brexit je Brexit

Takové opakování se EU líbí, viz. Irsko!!!

J. Dvořák 19.4.2019 10:43

Nekonečný blb, dement

Za pět Th. EUR netto tohle.....v EU

P. Zinga 19.4.2019 10:39

Pan poslanec je odstrašujícím příkladem,

proč lidi z této strany nevolit. Nikam.

Namísto argumentů propaganda.

P. Lenc 19.4.2019 10:17

Už má

autor Bruselské občanství?

E. Derat 19.4.2019 10:22

Re: Už má

Má, občanství EU, ovšem to bohužel máte i vy, a všichni občané států EU.

Z. Rychlý 19.4.2019 10:42

Re: Už má

Jasně, ale "bruselské" občanství mají vybraní Jeďynci. Třeba Špidla.

M. Mařák 19.4.2019 10:24

Re: Už má

Od Maastricht smlouvy má občanství EU. Vy také, pokud tedy nejste Číňan, nebo tak něco.

P. Lenc 19.4.2019 10:45

Re: Už má

Pokud se vy cítíte "občanem EU" tak je to váš problém, já jsem pořád občanem ČR.

M. Mařák 19.4.2019 10:55

Re: Už má

To já také, zároveň jsem občanem EU stejně jako Vy.

E. Derat 19.4.2019 11:04

Re: Už má

To je právní stav, nikoliv pocitový stav. Také jsem byl občanem pod kuratelou SSSR, ale nikdy jsem se z ní neztotožňoval. A nikdy jsem k tomu stavu necítil loajalitu, jako ji nesdílím a necítím loajalitu k EU. Stejné heslo jako tenkrát, čím hůře tím lépe.

M. Mařák 19.4.2019 11:35

Re: Už má

Vás asi musí denodenně hrozně dráždit, že žijete v zemi, která na základě referenda vstoupila do EU. No, co naděláte, občany voliče vyměnit nelze, nebo co. Třeba se zadaří a kopka rýže, nebo třikrát rozvedený pravicový konzervativec prosadí ten slavný czexit, hodně štěstí.

J. Schwarz 19.4.2019 13:04

Re: Už má

Na základě zfalšovaného referenda, kde na straně "pro vstup" figurovaly státní peníze a líčení krás které nás v EU čekají / určitě se taky pamatujete na ty spokojené důchodce, popíjející vínko pod olivami /, "proti" nedostal ani vindru. Velmi fér. A dnes by titíž politici další referendum o EU zakázali. Liberální demokracie v praxi. Felix Edmundovič Dzeržinskij by jim záviděl tu názorovou pružnost a zároveň ideovou pevnost.

M. Mařák 19.4.2019 13:19

Re: Už má

Já si vzpomínám, jak se Klaus pilně vecpal na slavnostní podpis přístupové smlouvy, při kterém se s ním dle zavedeného protokolu nepočítalo. To by tak scházelo, aby Klaus EU federalista do dějin nevstoupil...

E. Derat 19.4.2019 15:18

Re: Už má

Jo, máte pravdu. Cca 43 % fyzických voličů zátáhlo zbytek oprávněných voličů, tedy z celkového počtu 8,2 mil. pod kuratelu EU. Jo, a stejně mi sra..., že v roce 1948 nás naši dědci zatáhli pod kuratelu SSSR. A pak už nám nedali šanci to změnit do roku 89. Jistě pana Klause juniora budu volit, taky koho jiného, že.

J. Kanioková 19.4.2019 19:20

Re:

Účast na hlasování byla 55,21%. Pro vstup hlasovalo 3 446 758, tedy necelých 42 procent voličů a přesto jsme v EU.

Z čehož vyplývá, že vstup do EU ve skutečnosti schválilo 32,826% občanů ČR.

A za tu šílenou kampaň PRO vstup viním hlavně P&L, nikdy neodpustím V.H., jak vykřikoval, že vstup do EU může vadit jedině zlodějům..

D. Bystriansky 19.4.2019 20:40

Re:

..to fakt řekl? Tu šílenou oblbovací kampaň jsem přestal sledovat v počátcích a k referendu jsem nešel.

E. Derat 20.4.2019 0:03

Re:

Ano, to V. Havel opravdu řekl, i když vzletněji, Tedy řekl, že s EU přijdou zákony, které vytěsní zloděje a podvodníky. Tenkrát ta jeho slova byla mířena směrem k ODS, která zastávala více či méně protiunijní postoje. Ovšem sranda je, že jako obvykle se V.H. hluboce mýlil, bylo tomu přímo naopak, zloději a podvodníci, kteří předtím rozkrádali pouze majetek ČR, se velmi rychle zorintovali, a teprve vstupem do EU řádně zbohatli, když rozkrádali dotace z EU. A tak to funguje dodnes. U referenda jsme byli, celá rodina, a volili jsme NE, jako cca 1,00 mil. z oprávněných voličů.

S. Netzer 19.4.2019 11:51

Re: Už má

Ani Bruselské, ani bruselské, nybrž je občanem EU, bojovníku za svobodu a suverenitu.

J. Lepka 19.4.2019 9:44

Pokud je pravda:

"Premiérka Mayová má však za cíl, aby ratifikace výstupní dohody proběhla do 2. 7., což by znamenalo, že britští europoslanci v EP fyzicky nezasednou", pak to vypadá na pěknou škodolibost pí premiérky, přesně v duchu Junckera a dalších šíbrů EU, prostě jim jen dá okoštovat vlastní medicínu.

S. Sidlichovsky 19.4.2019 10:05

Re: Pokud je pravda:

Ratifikace té dohody Theresy May by byla velkou britskou prohrou.

(viz např. ex-ministr Owen Paterson zde:

https://www.telegraph.co.uk/politics/2019/04/12/governments-no-deal-charade-insult-taxpayers-betrayal-public/

Jistě už někdo brzy sepíše aktualizované Dějiny UK. Bude tam kapitola nazvaná "Architekti britské potupy". Tam se hodně dočtete o Therese May, Philipu Hammondovi, Oliveru Letwinovi. Určitě budou zmíněni i William Hague (překvapivě) a nepřekvapivě Anthony Blair (dobře věděl proč zrušit ty paragrafy o velezradě) a konzervativci (chtělo by to uvozovky) John Major, Kenneth Clarke a 45 dalších, kteří dali přednost spojení s LibDem a Labour v klíčovém hlasování. .

S. Sidlichovsky 19.4.2019 10:14

Re: Pokud je pravda:

Může to je ještě chvilku trvat, ale s tím si britská společnost úspěšně poradí.

M. Mařák 19.4.2019 10:23

Re: Pokud je pravda:

Další dementní kocourkovská klauniáda, jako by těch komplikací s těmi bezprizorními dětmi nebylo za ty tři roky dost...

J. Ráž 19.4.2019 9:42

Ale, ale!

Pan europoslanec jen dokazuje, jak málo rozumí Brusel Britům. Je opravdu zajímavé, kolik odborníků na britskou politiku se před eurovolbami vyvrbilo a píší stejně "moudré" názory, jako pan Svoboda.

PS. A jsou mezi námi i tací, kteří "Svobody" budou v eurovolbách volit.

V. Pavelka 19.4.2019 9:03

No

Někteří poslanci už jsou v Bruselu tak dlouho, že jejich nová vlast (Brusel)se jim zdá ohrožena těmi zpovykanými státními útvary,které nechápou ??!!

F. Kusák 19.4.2019 8:18

Já jsem přesvědčen,

že brexit je z hlediska vlivu na světovou ekonomiku a politický dopad, nevýznamnou událostí. To jen místní manipulanti s názory nás chtějí přesvědčit o pádu civilizace. Pan Svoboda mě chce přesvědčit o svých státotvorných a eurotvorných kvalitách. Já ho k tomu nepotřebuji, mám své názory.

V. Pavelka 19.4.2019 8:45

Re: Já jsem přesvědčen,

Třeba Britové počkají jak dopadnou volby do EU ,a mohli se z novou garnitůrou dohodnout srozumitelně a lépe.A co Antidiskriminační zákon p. Svoboda ?

J. Zadák 19.4.2019 9:26

Re: Já jsem přesvědčen,

Souhlas

M. Mikulec 19.4.2019 7:54

Ale Bóže,

zase další eurochytrak, co komentuje něco, co jeho rozoumek nepobral. Ať jde radši pan Svoboda do pryč i se svou vypečenou stranou.

M. Mařák 19.4.2019 8:02

Re: Ale Bóže,

No, hlavně aby již co nejdříve z EU vypadli ti britští šašci a nesmrděli nám tady pořád.

M. Mikulec 19.4.2019 8:09

Re: Ale Bóže,

:-) Taky chcete lepší EU jako to hlasaji lidovecke plakáty, nebo jste s tou dotacně- regulačně- buzeracni Unii spokojený?