13.12.2019 | Svátek má Lucie


Diskuse k článku

EVROPA: Co podstatného vypovídá příval uprchlíků

Vůdcovský triumvirát Evropské unie (německá kancléřka, francouzský prezident a lucemburský předseda Evropské komise) souvisle předvádí společnou a vskutku solidární neschopnost pochopit skutečnou příčinu a podstatu nynějšího přívalu Syřanů, Afghánců, Iráčanů a Afričanů na jim nejbližší blahobytný a hlavně zatím bezpečný Západ, tedy do Evropy.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

 0
Jste přihlášen jako


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.

Zbývá 2000 znaků nebo 10 odstavců.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Moravčík 10.9.2015 10:37

Pani Merkelová

sa správa tak, že aj keď nie som prívržencom konšpiratívnych teórií, začínam veriť že na "ten Bilderberg" nechodí nadarmo. Fakt to vyzerá tak, akoby sa v intenciách onej vplyvnej skupiny snažila o čo najväčší rozvrat Európy, aby sa potom mohol z pozadia vynoriť nejaký novodobý spasiteľ a zaviedol autoritatívnu vládu elity ako z nejakého sci-fi. Inak absolútne jej postoju nerozumiem. O Francúzoch si už dlhší čas myslím svoje.

J. Fleiszner 10.9.2015 11:28

Re: Pani Merkelová

Myslím, že ten "spasitel" bude mít spadeno právě na lidi jako je Merkel a na všechny, kteří se dnes aktivně podílejí na nájezdu nelegálů.

P. Moravčík 10.9.2015 12:07

Re: Pani Merkelová

Revolúcia požiera svoje deti - myslím, že máte pravdu :-)

F. Netopil 10.9.2015 10:31

Kdo chce psa bít, hůl si vždycky najde

Je strašně jednoduché obviňovat na jedné straně EU z neschopnosti smysluplně konat a rozhodovat a na druhé straně označovat každé rozhodnutí za diktát. Tak ji totiž bezpečně dostanete do situace, že ať udělá cokoliv, je to špatně. Vůbec mě nepřekvapuje, kolik zdejších diskutérů pláče v podstatě za komunismem i když to halí do řečí o demokracii, svobodě a liberalismu. Komunismus a Gottwalda nám totiž taky nikdo v roce 1948 nevnutil, ale my jsme si ho sami demokraticky vybrali. Bohužel to bylo jedno z posledních našich svobodných rozhodnutí. Mám obavy, že se tato historie bude opakovat.

Ale co se týče našeho členství v EU, i já si myslím, a to od prvopočátku, že bychom členy EU být neměli. My tam totiž nepatříme a hrubou chybou EU bylo, že nás tam vůbec přijali. My totiž patříme až někam za Dněpr.

L. Machala 10.9.2015 10:39

Re: Kdo chce psa bít, hůl si vždycky najde

Souhlas, máte naprostou pravdu!

M. Prokop 10.9.2015 11:02

Re: Kdo chce psa bít, hůl si vždycky najde

" Tak ji totiž bezpečně dostanete do situace, že ať udělá cokoliv, je to špatně."

Pokud to něco je socialistický dirigismus (zelenorudý), pak to skutečně špatně je.

"Komunismus a Gottwalda nám totiž taky nikdo v roce 1948 nevnutil, ale my jsme si ho sami demokraticky vybrali."

No, vy možná. Proto šup s vámi za ten Dněpr. Ovšem, ostatní do toho netahejte. Leda ty, kteří by si vás zvolili.

J. Kratochvíl 10.9.2015 11:30

Re: Kdo chce psa bít, hůl si vždycky najde

Pan Netopil má pravdu, za ten Dněpr patříte vy.

M. Prokop 10.9.2015 12:44

Re: Kdo chce psa bít, hůl si vždycky najde

Můžete se tam odebrat i s ním, pokud si to přejete. Ale jiné lidi, kteří si vás nezvolili, tam nestrkejte, to je ta podněperská mentalita.

Z. Rychlý 10.9.2015 14:25

Re: Kdo chce psa bít, hůl si vždycky najde

Já bych tu raději zůstal s panem Prokopem (který pravdu rozhodně má) a vy se s panem Netopilem odeberte kam chcete, třeba do ...Brusele.

EU  se tváří, že problémy řeší, leč ve skutečnosti je vyřešit nechce - ztratila by veškerý smysl. A navíc problémy sama vytváří svou vlastní aktivitou. Hlavně, aby bylo stále co řešit.

J. Vlček 10.9.2015 11:44

Re: Kdo chce psa bít, hůl si vždycky najde

Pane Netopile, nechtěl byste nás poučit, kdy EU naposled jednala smysluplně? Ten impotentní spolek, zvaný EU, není schopen ani sebemenší sebereflexe, natož aby jednal smysluplně. Doufám, že za smysluplné nepovažujete povinné kvóty, nebo podobné duchaplné výmysly těch unijních lídrů. Ti totiž mají jednu jedinou šanci, a to je, stát se hrobaři EU.

L. Florner 10.9.2015 11:57

Re: Kdo chce psa bít, hůl si vždycky najde

Rozdíl mezi špatným a dobrým přístupem a mezi dobrým a špatným řešením by měl rozumný člověk poznat. EU v současné 3. velké krizi (1. a 2. jsou Ukrajinská a Řecká) vymyslela jedno jediné řešení - kvóty. Muselo to stát opravdu velkou hromadu chlebíčků s uzeným lososem, i když připouštím, že tolik práce to dát asi nemuselo, když jsou kvóty na cokoliv mantrou současné Unie (a kdo je kritizuje, chová se stejně hloupě jako člověk kritizující na konci 30. let Mein Kampf).

Problém je v tom, že se už neřeší, jestli uprchlíci budou kvóty respektovat, jak je máme vynutit, co se stane, když někdo kvóty nenaplní. S uprchlíky se jedná jako s objekty, čísly, což je přístup ředitele koncentračního tábora. Kdo se nepodvolí, je xenofob a vzhledem ke svému protievropanství prostě musí být potrestán. HEIL FÜHRER! Ein europäisches Reich - eine bewilligte Ansicht! Jistě pochopíte, že při takovém přístupu prostě musí normální člověk narovnat záda a ozvat se. Protože pokud to neudělá teď, možná už k jejich narovnání nebude mít příležitost nikdy.

Myslím, že EU skutečně udělala chybu, když nás přijala. Správně se měla přestěhovat kamsi za Dněpr a tam pokračovat ve své existeci bez nás, protože jedny z posledních států, které ještě hájí nějaké Evropské hodnoty, jsou ty, od kterých by to naprosto nikdo nečekal. A naopak, po Evropských hodnotách nejusilovněji šlapou ti, kteří mají těch hodnot naoko plná ústa.

J. Ráž 10.9.2015 17:21

Re: Kdo chce psa bít, hůl si vždycky najde

Jestli se považujeme za hodného žít někde za Dněprem, tak se tam odstěhujte a prestaňte prudit!

Z. Rychlý 10.9.2015 9:43

Pro některé diskutéry,

kteří vidí motivaci EU parchantů v penězích. Ti nejvyšší většinou prahnou po něčem jiném než je peníz. Je to spíš touha po moci. Mít možnost podpisem ovlivňovat životy statisíců je pro ně motivace par excellance, jsou ochotni za to i zaplatit. Takový Stalin, nebo Brežněv moc majetku nenahrabali. Luxus to jo, ale ta moc, to je afrodisiakum !

Kdyby měli motivaci jen po korýtku, tak se z nich stanou Hušáci, ten si žil v bavlnce, o které se žádnému z našich politiků ani nesnilo. Nebo ředitelé Čezu, to jsou ti, co jdou za prachama. Ti vydělávají miliony tiše a nenápadně. Vrcholový politik bere statisíce, ale pěkně na ně fouká. Jenže jsou to narcisové, za místo ve světle reflektorů by dali i život. Samozřejmě že ne svůj !!!

A. Alda 10.9.2015 10:13

Souhlas.

Chuť moci je omamnější než kokain.

M. Prokop 10.9.2015 11:06

Re: Pro některé diskutéry,

Peníze přinášejí moc, moc přináší peníze.

Je to oboje.

Z. Rychlý 10.9.2015 14:00

Re: Pro některé diskutéry,

To je, ovšem něco vždy převládá a není to JENOM o penězích.

J. Chaloupka 10.9.2015 9:37

Současné tažení uprchlíků do Evropy mi připomíná

proletářské revoluce min. století. Vezmeme bohatým a spravedlivě to bohatství přerozdělíme (všimněte si, jak Merkelová argumentuje SPRAVEDLIVÝM rozdělením migrantů). Po 40 letech (v Rusku to trvalo déle) jsme byli všichni CHUDÍ. Bohužel západ si myslí, že je chytřejší a že ten socialismus jsme budovali špatně a přerozdělením bohatství něco získáme. Neuznávají naše zkušenosti, připadáme jim hloupí a nesvéprávní. I proto chtějí povinné kvóty. Zásadně nám nevěří, tak jako v r. 1938. Přesně ty státy, které nyní protlačují kvóty - Německo, Francie, Itálie - podepsali tehdy Mnichovskou dohodu. Dnes se na nás dívají stejně. Musíme se o sebe postarat sami, tak jako vždy v minulosti. Nebo dopadneme hůře než Lužičtí Srbové.

J. Rechnovský 10.9.2015 11:10

Re: Současné tažení uprchlíků do Evropy mi připomíná

Své jméno neustálých prudičů a lemplů, kteří pro změnu nehnou prstem jsme si udělali sami až po převratu.

K. Janyška 10.9.2015 9:35

Demokracie je nevhodným nástrojem správy věcí veřejných.

Obsahuje hrubou chybu, kdy jí institucionálně nevládne soukromé právo, ale většinová vůle. To se projevuje ve zločinnosti EU stokrát více... Dzp.

Z. Rychlý 10.9.2015 10:05

Re: Demokracie je nevhodným nástrojem správy věcí veřejných.

Demokracie je dosud tím nejlepším známým způsobem vládnutí. Jenže je JEN pro OBČANY !! Není pro každého.

Současné quorum občanů-demokratů je rozmělňováno bytostnými NEdemokraty (komunisty a jinými totalisty), nebo závisláky na státním cecíku. Ti všichni pak hlasují proti zájmům státu, jako domova pro všechny.

For real citizens only !

Dalším problémem je velikost a poslání státu. Jakmile se z malého státu, který plní zásadní úkoly obrany a ochrany svých občanů (armáda, policie a justice) stane ochránce NÁROKů svých občanů a sociální zaopatřovací ústav, pak je z něj velký stát, velký investor nejen do infrastruktury, ale na úkor soukromých investorů i investor do "všeho" - pak je zle.

Ale není to vina demokracie, ale voličů závisláků.

A. Alda 10.9.2015 10:15

Jsem pro demokracii.

Dobrá diktatura je stokrát lepší než ta nejlepší demokracie.

Špatná diktatura je tisíckrát horší než ta nejhorší demokracie.

A diktatura má imenantní tendenci kazit se, přinejmenšjím proto, že diktátor stárne a do jeho okolí se programově tlačí lumpové.

Proto jsem zastáncem i špatné demokracie před dobrou diktaturou.

M. Prokop 10.9.2015 11:07

Re: Jsem pro demokracii.

"Dobrá diktatura" je pojem spíše teoretický. V praxi se každá zkazí velmi rychle, pokud nebyla zkažena od počátku.

K. Janyška 10.9.2015 10:44

Re: Demokracie je nevhodným nástrojem správy věcí veřejných.

Vidíte, jen však do doby, než mistr Hayek odhalil to, proč jsou lidé v demokracii čím dále, tím méně svobodní. To ona přitahuje šroub nesvobody, věčných sháněním většin proti menšinám bez ohledu  na jediné právo pravé, právo soukromé, které organizuje lidské chování tak, aby vyhovovalo spontánnímu řádu lidské interakce a aby  se lidí nepozabíjeli... Dzp.

Z. Rychlý 10.9.2015 14:12

Re: Demokracie je nevhodným nástrojem správy věcí veřejných.

Některé přitahuje šroub nesvobody, ale některé přitahuje šroub svobody. Je to lidská vlastnost, na kterou ani Hájek nemá vliv. Někteří jsou pro hazard, někteří odolají - pořád to nemá nic společného s demokracií jako způsobem vlády nad definovanou společností.

To pravé právo, právo soukromé je mi k ho*nu, když existuje jen kdesi na nebi. Tady na zemi je to jinak, než v jakési utopii.

Až bude mít Hájek víc apoštolů, než jednoho kdesi ve Vrbně, pak možná nebude od věci se na to jeho právo podívat pozorněji. Takhle jde o právo komika, kterému se všichni smějí. Protože je trapný trol.

L. David 10.9.2015 9:07

Dny bolševiků v Bruseli jsou již sečteny!

Neboť toto novodobé panstvo se domnívá, že nám může vládnout metodou ROZVRAŤ A PANUJ, t.j. potlač veškeré vlastenecké smýšlení, marginalizuj národní parlamenty a vlády, promixuj Evropany s muslimskou svoločí a ochrom tak jakoukoliv akceschopnost Evropanů vzbouřit se proti bruselské vládě.

Bruselské panstvo doposud nepochopilo, že si svým bohorovným záškodnictvím zadělalo na bouři, která je již brzy navždy smete ze světové scény.

Už začal foukat vítr!

Z. Rychlý 10.9.2015 9:24

Re: Dny bolševiků v Bruseli jsou již sečteny!

Foukat začalo, korouhvičky se budou točit jako větrníky. Bouře je smete, jenže ten průser nás bude stát mraky promrhaných zdrojů, a možná potoky krve. Evropa už je teď rozvrácená do kořenů, byť se ústy reprezentantů tváří společně. Faleš a přetvářka. Jsou to zločinci, žádní nadšenci.

Rostou jim muslimská gheta jako houby po dešti, kam se bojí i police, ale nám budou donekonečna vyčítat gheta cikánská. Na nás vidí každý chlup, ale mají břevna v oku.

Zastavili si vlastní vymírání, aby dál fungoval jejich průběžný systém - dobrá, je to jejich věc, ale proč chtějí nám rozestrkávat ty nové nadějné "ekonomické" zdroje to nevysvětlili. Žeby ti bruselisti byli takoví přející dobráci ??

J. Slanina 10.9.2015 9:27

Re: Dny bolševiků v Bruseli jsou již sečteny!

Bohužel to ale vypadá, že jsou sečteny už i naše dny!!!

Z. Švrček 10.9.2015 8:39

Taky ty panáky ve vedení EU nechápu

Ale v skrytu duše se začínám bát, že oni situci plně chápou. Jen neznáme jejich pravou motivaci, pominu-li ideologickou popletenost a politickou vyčůranost.

J. Hanzal 10.9.2015 9:13

Re: Taky ty panáky ve vedení EU nechápu

Pane Švčku, jejich pravá motivace jsou jen a jen prachy, které dostávají za absolutní NIC. Bodejť by chtěli slyšet hlas lidu se zdravým rozumem, když se jim to vůbec nehodí do krámu.

J. Chaloupka 10.9.2015 9:39

Juneker: potřebujeme více Evropy = chci vládnout Evropě.

To je pravý cíl. Ostatně když včera mluvil o našich emigrantech v r. 1968, měl štěstí, že to bylo jen v TV. Jinak by dostal na budku. Jak nás může srovnávat s těmi hordami, co se dnes valí do Německa? Už to samo je urážka.