8.12.2019 | Svátek má Květoslava


Diskuse k článku

EVROPA: Co podstatného vypovídá příval uprchlíků

Vůdcovský triumvirát Evropské unie (německá kancléřka, francouzský prezident a lucemburský předseda Evropské komise) souvisle předvádí společnou a vskutku solidární neschopnost pochopit skutečnou příčinu a podstatu nynějšího přívalu Syřanů, Afghánců, Iráčanů a Afričanů na jim nejbližší blahobytný a hlavně zatím bezpečný Západ, tedy do Evropy.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

 0
Jste přihlášen jako


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.

Zbývá 2000 znaků nebo 10 odstavců.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
I. Mertl 10.9.2015 8:36

Souhlas

Založil na tom kariéru. I jemu podobní, doufají, že to jednou prodají.

J. Vlček 10.9.2015 8:33

S autorem lze jen souhlasit.

EU ač není schopna řešit jakýkoliv problém, s vyjímkou zahnutí okurek nebo banánů, ráda rozdává rozumy a hlavně příkazy všem okolo. Jen ona má, dle jejího vysokého sebevědomí, patent na rozum a právo poučovat každého, kdo má svůj názor.

J. Žitný 10.9.2015 8:29

Neskutečné.

Absolvent komunistické "filozofie" z doby nejtužší normalizace - kdy podobné obory mohli studovat jen ti skalní - a současně Putinofil soudruh Bednář obviňuje EU z nedostatku demokracie. Tak nevím, jestli to je jen drzost komunisty nebo nedostatek inteligence...

Mimochodem, chytrolíni, kteří všem okolo radí, co by měli dělat a přitom doma v Česku chodí po chodnících špinavých jako někde v Pákistánu, by se dali na NP přehazovat vidlema (třeba Vlk, atp.). Václav Černý pro to měl vystižnou charakteristiku:

http://krejci.bigbloger.lidovky.cz/c/89142/Cechackovstvi-a-cechacek.html

Z. Švrček 10.9.2015 8:37

Re: Neskutečné.

Slepý? Hluchý? Navedený? Žitný?

J. Hanzal 10.9.2015 9:09

Re: Neskutečné.

Ještě bych dodal, pane Švčku BLBÝ.

Z. Rychlý 10.9.2015 9:12

Re: Neskutečné.

Jak příznačné pro některé "diskutéry" - nemám žádný argument k věci - napadnout autora !!

I kdyby byl autor komunista kovaný , tak pokud jsem příčetný, nemůžu jeho argumenty hodit do kanálu, jak to dělá "antikomunista" navenek, ale komunista zjevně v srdci Žitný !

B. Hamáček 10.9.2015 8:24

Jenom

Jenom se velice rychle a rádo zapomíná na to , kdo dlouhá desetiletí podporoval různá národně osvobozovací hnutí v Africe , ze kterých vzešli diktátoři a teroristé ( Háfíz Assád, Mengistu Haile Mariam , atd). Tomu temto příval uprchlíků nyní naprosto vyhovuje.

Z. Rychlý 10.9.2015 9:13

Re: Jenom

Moje řeč.

A. Alda 10.9.2015 8:21

Plánovité hospodaření jsme už zažili.

Tehdy se také plánovali i lidi - pracovní síly, studenti jednotlivých oborů, učňové jednotlivých oborů... Všechno bylo vždycky předem rozplánováno a zájmy člověka se musely podřídit státnímu plánu.

Všichni jsme byli nadšeni, když jsme se toho systému zbavili.

A vzápětí si lidé odhlasovali vstup do EU, která má plánovité hospodaření za svůj stěžejní cíl.

Nepochopitelné.

Čím dříve z EU vypadneme, tím lépe. EU nás jako národ a stát ohrožuje nepoměrně více, než nás kdy ohrožoval komunismus, Moskva a RVHP.

Z. Rychlý 10.9.2015 9:29

Re: Plánovité hospodaření jsme už zažili.

Když jsme lezli do Unie bylo to něco jako EHS.  Federalizovat doopravdy se začalo později v souvislosti s NDR a jejím začleněním do Dojčlandu. Takže pochopitelné to je. Bohužel doba šílí vymknuta z kloubů.

A. Alda 10.9.2015 10:12

Není to pravda.

Když se u nás hlasovalo o vstupu do Unie, už dávno to nebylo EHS.

Z. Rychlý 10.9.2015 10:37

Re: Není to pravda.

To máte pravdu, ale pořád to nebyl Lisabon.

J. Chaloupka 10.9.2015 9:40

Celá naše rodina hlasovala proti vstupu do EU.

Ale s tím plánováním souhlasím.

A. Alda 10.9.2015 10:16

I já.

A moje paní též. Děti tehdy ještě neměly volební právo.

P. Kolár 10.9.2015 10:47

Re: Plánovité hospodaření jsme už zažili.

...jakkoliv to vypadá bizarní a absurdní, je to i z mého pohledu tak, co se týká "společného" plánování. Na rozdíl od Merkelové/Francouze/Angličana atd. jsme to zažili na vlastní kůži, co to znamená pro praktický život. I když vidím že Angela má kořeny v Polsku a DDR.

Každopádně mám dojem, že lidi tohoto typu jsou nepoučitelní, neumí se podívat do historie. Nebo spíš neumí používat zdravý rozum? A krom toho celý princip EU a založení byl jakoby inspirován utopickým idealismem oháněným křesťanstvím s demokratickými principy. Co z toho může vzniknout? Guláš, který nechutná nikomu.

Zkoušky přichází v různých formách, nejenom řecké krize, nebo uprchlíci, nebo "vnější" problém Rusko a Ukrajina. Je to spíš o nepřítomnosti vědomí jednoty s pochopením specialit každého národa zvlášť.

I. Schlägel 10.9.2015 8:03

Vaše sympatická úvaha se dá nahradit jednou větou.

Socialismus nefunguje, ač stále mnohými velmi oblíben. Díky za článek.

P. Maleček 10.9.2015 4:22

A též jde o daněmi plněná korýtka

Pane filozofe dobrý, jen je to příliš intelektuální, chybí tomu onen takříkajíc lidský pohled. A tak je k vaší analýze nutno dodat, že ta všeobjímající centrální regulace je těmito exoty vynucována s cílem co nejdéle zůstat u těch z přerozdělování daní nejvíce plněných korýtek.

Což jak ano - učí historie, často bývá příčinou nečekaného pádu - naše ODS by mohla své oposmluvní sosanské parťačce vyprávět.