27.4.2024 | Svátek má Jaroslav


Diskuse k článku

EVROPA: Byl by dnes Hitler eurokomisařem pro životní prostředí?

Otázka zdánlivě nesmyslná, ovšem dokud se nedostanete ke knize "Už je tady zas" od německého autora Timura Vermese. Román vyšel loni pod titulem "Er ist wieder da" - a má jít o satiru o Hitlerovi.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
B. Rybák 7.11.2013 15:40

Děkuji autorovi za tento článek

Paranoidní lásku ke zvířatům, která obvykle zakrývá nenávist k lidstvu (k lidem kolem sebe) projevil A.H. už za 1.světové války (příběh se psíkem). Rozvíjel ji v autorem jmenovaných zákonech na ochranu přírody spolu s konceptem práv zvířat jehož důslednou aplikací učinil např. z Židů "podzvířata".

Není pochyb o tom, že ekologismus by plně uspokojil jeho nenávistnou agresivitu a významný podíl na vytváření nové "zelené" evropské říše národa německého (tvorba hospodářských Euro-protektorátů) by plně uspokojila jeho nacionalismus.

B. Rybák 7.11.2013 15:13

Re: Hitler by dnes nejspíše chtěl stavět něco jako Temelín.

Vaš tvrzení, že by A.H. dal přednost "cizáckému žido-bolševickému" produktu, kterým jsou JE, před vítězným tažením německého ekobyznisu a tvorbou nové, "zelené říše" národa německého, je nejlepší vtip týdne!!!

R. Gramblička 6.11.2013 11:23

Re: Popísané piate cez deviate

No nevím, nemám o tom nové info. nemáte nějaký hodnověrný link?

J. Václavíková 6.11.2013 10:58

Re: Popísané piate cez deviate

Na Vás je krásně vidět, jak bezmezně věříte tomu, čemu chcete věřit.

R. Langer 6.11.2013 10:16

Re: Popísané piate cez deviate

Právě že se podle posledních výzkumů škodlivost DDT na zvířatech nijak neprojevila. Zjistilo se, že se pouze ukládá v organismu, ale NENÍ nijak toxický. :-P

R. Gramblička 6.11.2013 7:09

Re: Trafili ste klinec (hřebík) presne po hlavičke

Vždyť proto se to také testuje. Nikoli jen závadnost zdravotní, ale také ekologická. Zkouší se ve výzkumných sklenících a  zahradách, jaký má nová GMO plodina vliv na okolní ekosystém.

R. Gramblička 6.11.2013 6:57

Re: Popísané piate cez deviate

škodlivost DDT je prokázána na zvířatech. Je ale pravda, že malé koncentrace nemají na člověka negativní vlyv, alespoň ne krátkodobý

R. Gramblička 6.11.2013 6:51

Re: Trafili ste klinec (hřebík) presne po hlavičke

Vy jste typický ignorant, který o přírodních vědách nemá ani tucha, maximálně to, co vám naservíruje Nový čas či Markíza.  cit."Viem si predstaviť existenciu mechanizmu, kedy príroda jednoducho nedovolí určitú neprípustnú kombináciu génov." Tak si to nepředstavujte a nastudujte si genetiku. Přenos genetické informace je možný buďto horizontálně mezi bakteriemi a pomocí virů - případ, že virus infikuje pohlavní buňky a předá jim svou genetickou informaci. V takovém případě může potomek, našem případě dítě, získat nové geny, který by jinak nezískalo a v případě, že tyto geny nebudou pro něj fatální, nebo příliš škodlivé, může je přenést do dalších generací. Anebo zde existuje už jen přenos vertikální, čili to, co zdědí potomek po rodičích. Přenos genů ze snězené potravy je holý nesmysl. Taková potrava z GMO může být škodlivá, stejně jako nová vyšlechtěná odrůda a stejně jako nově vyvinutý lék, prací prášek či iná chemikálie (vzpomenu třeba klasicky vyšlechtěnou odrůdu zeleru, která způsobovala na kůži puchýře - tak byla, holt, vyřazená). Od toho jsou ale testy, aby se případné negativní vlastnosti zjistili. Pokud se nic nezjistí, je to OK. Vaše argumenty o velmi pozdních projevech jsou bídným pokusem. Stejně tak můžeme argumentovat v řádu stovek let a nikam se tak nedostaneme. Co se alergií týče, jsou projevem spolupůsobení mnoha faktorů plynoucích s našeho moderního způsobu života, zejména nadměrná sterilita prostředí v dětství, uspěchaný styl, styk s novými látkami, přejídání se sajrajtem a umělinama atd. a mohl bych pokračovat, ale...

Co si tak přečíst něco od těch zasvěcených? Třeba texty Zdeňka Opatrného ve sbornících Sysifos.

P. Vaňura 5.11.2013 23:22

Kopretino, je li přistěhovalec loajálnější ke své původní

zemi, než k zemi, kam se přistěhoval, neměl by v ŽÁDNÉM PŘÍPADĚ získat jejich občanství. Naturalisovají Američané toto dokonce musí odpřísáhnout.

Jinak "Vítáme Němce a Iry, kteří se chtějí stát Američany. Nemáme použití pro Němce a Iry, kteří chtějí zůstat tím, čím jsou. Nejenže musí mít americkou vlajku na prvním místě, ale nesmí mít žádnou další vlajku ani jako druhou." Theodore Roosevelt, president USA 1901-1908.

P. Vaňura 5.11.2013 23:16

Nět čelověka, nět problema (J.V.Stalin)

Nebudou-li v Evropě žádní muslimové, nebudou tu ani muslimští radilálové. Elementary, my Watson.

ALE hlavní je, že ani ti umírnění muslimové nejdou rázně proti islámským radikálům.

P. Vaňura 5.11.2013 23:09

Jste demagog

Používání DDT silně zredukovalo výskyt malárie.

Pokud by zelení existovali v době, kdy Američané budovali Panamský kanál, asi by z toho zešíleli. Naprosto běžné tam totiž bylo používání petroleje, kterým se polévala kdejaká kaluž, kde by se komár anofeles mohl vyskytnout. Ale Američané zásluhou toho nedopadli jako před nimi Francouzi, které epidemie malárie a žluté zimnice donutila stavbu zastavit.

P. Vaňura 5.11.2013 22:58

S zase se vracíme k pramenům, tomu, co Hitler opravdu

hlásal.

Popisuje, jak se za jeho mládí rozdělovaly strany na socialistické a národní, aniž mohly oslovit většinu voličů. Rozhodl se proto spojit oba principy do jedné strany a názvem "Národně socialistická německá dělnická strana." Svým způsobem to bylo geniální, pokud by šlo jen o Němce. Ale v realitě WW2 přílišný důraz na německé cíle a ignorace ostatních připravila Hitlera o podporu Stalinem porobených národů, které mohly být jeho spojenci a společně s nimiž by možná vyhrál válku!

P. Vaňura 5.11.2013 22:42

Například rozdělení národů na ty, kdo jsou technickou

civilizaci vytvářet (Árijci), ti kteří ji jsou schopni přejímat (Japonci) a ti, kteří jí nejsou ani přejímat (velká část ostatních).

J. Václavíková 5.11.2013 21:51

Re: Trafili ste klinec (hřebík) presne po hlavičke

Víte, to byste musel rozebrat případ od případu. ovšem při konzumaci to opravdu nebezpečné není, to byste musel vnést dejme tomu gen pro produkci toxinu. Ovšem genetická manipulace je dosti přesná metoda, kterou vytváříte předem určený produkt. Dám Vám příklad. Vnesete do genomu brambory gen z jiné rostliny, který jí dá odolnost vůči plísni bramborové. Nemusíte pak používat chemikálie. Nebo tzv. zlatá rýže, která umí udělat karoten, což by ochránilo množství lidí v rozvojovém světě před postižením zraku. Pak je tu druhá skupina, ta může být poněkud kontroverzní. Do rostliny vnesete odolnost vůči herbicidu, takže takový porost můžete tímto herbicidem ošetřit proti plevelům. Také se používá gen z mikroorganismu Bacillus thuringiensis, který vytváří toxin, zabíjející hmyz, jenž modifikovanou rostlinu napadne.

Není to prostě tak jednoduchá záležitost, aby se dala shrnout pod jednu poučku. Je dobré jednotlivé případy nejdřív poznat a pak si udělat názor.

J. Novotný 5.11.2013 21:49

Reinhard Heydrich

hrál na housle. Albert Einstein hrál také na housle. Člověk pak neví, co si má o těch houslistech myslet!!

A: viděli jste scénku od Monty Pythonů: jak by to vypadalo, kdyby A. Hitler vedl televizní kurzy aranžování květin?

J. Václavíková 5.11.2013 21:21

Re: Zajímavá matematika

Jo. A DDT není vůůůůbec jedovaté :-)))

J. Kostelanský 5.11.2013 21:20

Trafili ste klinec (hřebík) presne po hlavičke

Tu sa všetci z toho smejú, že aký je rozdiel medzi prirodzeným genetickým krížením a umelým. Naznačili ste to úplne presne. Viem si predstaviť existenciu mechanizmu, kedy príroda jednoducho nedovolí určitú neprípustnú kombináciu génov.

Avšak vedci pomocou génovej manipulácie túto kombináciu bez problémov realizujú. A o 50 rokov sa príde na to, aké to bolo škodlivé. Napr. že sa prejaví až o 2 generácie - bežne existujú genetické poruchy s takýmto prejavom.

Jediné, s čím súhlasím, je genetická manipulácia pre priemyselnú výrobu, napríklad výrobu biopalív z geneticky upravených morských rias. Ale určite nie na tvorbu potravín.

Považujem za veľmi rozumné súčasné riešenie, kedy sa GMO obmedzujú a navyše na potravinách musí byť upozornenie, že obsahujú GMO.

V. Braun 5.11.2013 21:15

Zajímavá matematika

Hm, zajímavá matematika. Podle ní tedy v době užívání DDT nezemřel na malárii vůbec nikdo.

J. Václavíková 5.11.2013 21:07

Re: Popísané piate cez deviate

Vy jste fakt dost jednoduchý, co?

R. Langer 5.11.2013 20:13

Re: Popísané piate cez deviate

Protože já křížení považuji za genetickou manipulaci...

R. Langer 5.11.2013 20:10

Re: Popísané piate cez deviate

Jo počkat, vy ani netušíte, že konzumujete celý život prakticky POUZE GMO potraviny! Ubohý naivní nevědomý človíčku... :-)

R. Langer 5.11.2013 20:06

Re: Popísané piate cez deviate

Jo, a to, že zákaz DDT může za jednu z největším genocid v dějinách lidstva, to se k vám nedoneslo? Nemluvě o tom, že škodlivost DDT se DODNES NEPROKÁZALA!

R. Langer 5.11.2013 20:01

Re: Popísané piate cez deviate

Jak to souvisí s tím, že GMO konzumujete celý život? Proč vám to nevadí?

R. Langer 5.11.2013 19:41

Re: Četla jste Mein Kampf?

Co byste chtěl po páté muslimské koloně v EU,kteří byli s nácky jedna ruka.... ;-)

R. Langer 5.11.2013 19:37

Re: Společné rysy maxizmu a necizmu

... on myslí na blaho člověka, a k ničemu podobnému by se nikdy nesnížil.... :-D

R. Langer 5.11.2013 19:35

Re: ...

Výborně, nějaký konkrétní nesmysl a jeho upřesnění bych prosil...

R. Langer 5.11.2013 19:32

Re: Společné rysy maxizmu a necizmu

To bolševik nechápe... ;-)

R. Langer 5.11.2013 19:31

Re: Možná vám to ještě nikdo neřekl, ale silná slova nenahrazují

Jo,za to tvoje bolševické argumenty jsou zcela neotřesitelné, že, soudruhu... :-D

J. Kanioková 5.11.2013 19:09

Přesně...

J. Lukavsky 5.11.2013 19:06

Re: Popísané piate cez deviate

" Myslím tým samozrejme umelú úpravu pomocou genetickej manipulácie, a nie genetickú úpravu bežným krížením."

Jaký je rozdíl mezi tím, když do rostliny přenesu gen pomocí bakterie nebo viru a nebo ho tam dostanu pomalu mnohonásobným křížením? 

Už 6 000 let jíme jen a jen geneticky šlechtěné rostliny, nejdříve jen výběrem, pak radiační a chemickou mutagenezí a křížením a teď genetickou manipulací. Ale i v přírodě je horizontální přenos genů znám. 

J.L.