8.8.2022 | Svátek má Soběslav


Diskuse k článku

EVROPA: Bude EU na Trumpa vzpomínat s láskou?

Otázka položená v titulku je samozřejmě nadsázkou, nicméně vývoj kolem plynovodu Nord Stream 2, na který sází německá energetika, je možná více ohrožen za Bidena, než byl za Trumpa.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Nový 19.2.2021 13:09

Přesně tak. Rusko (Sovětský svaz) nám ani za největší závislosti na něm, nechtěl cpát na naše území ani muslimy (a že jich tam je hodně), ani jiné "potřebné).

S tím přišla až skvělá EU.

P. Vencovský 19.2.2021 14:43

Zatím se EU nám nacpat muslmany nedaří, Sovět. svazu se tanky.. nacpat podařio.

D. Laurencikova 19.2.2021 17:32

Ono se jim to casem podari, nemejte strach. Ledaze by se zmenila sebevrazedna politika EU a zatim to tak opravdu nevypada.

J. Nový 19.2.2021 18:05

Jak se ukázalo v praxi, tak těch ruských tanků jsme se po devadesátém roce zbavili celkem rychle. Můžete vysvětlit, jak byste se chtěl zbavit muslimů?

V. Novák 19.2.2021 14:01

Žádné "postupně"!

Je to soustava a ta nepřestane fungovat postupně, prostě jednou skončí.

D. Rajninec 19.2.2021 10:12

Trump bol zlý , lebo chcel vždy aby Amerika bola vždy na prvom mieste ? Chcel americké firmy v USA , prácu a mzdu pre američanom , nie Obamovské podpory a socialne programy . Aby americké firmy platili dane v USA.....atď Peto bol zlý ?

J. Nový 19.2.2021 13:13

Představitelé států se vždy snažili získat co nevětší výhody pro svůj stát a bylo jedno, jestli je to USA, Čína, Rusko (Sovětský svaz, Saúdská Arábie, Francie, Německo.

Až nynější trendy to mění a představitelé EU přišli s převratnou myšlenkou, že za své platy z daní občanů EU budou hájit zájmy afričanů a asiatů, zejména muslimského vyznání). A jako obranu svých vizí zvolili dehonestaci těch, kteří s tím nesouhlasí. A co média? Na ta se k nim přidala a činí to samé. A co mlčící většina? Stále mlčí. Zatím.....

V. Církva 19.2.2021 10:05

NS a výstavbu jaderné elektrárny Číňany nebo Rusy neslučovat.

I u plynu je nebezpečná závislost na Rusku ale plyn snadno z USA, natož Francie nepřivezete. A nakonec kdyby Rusové zatli kohoutky, může dojít na ten americký. Navíc kvůli diversifikaci část plynu možné vozit je i když bude NS.

Elektrárnu můžeme mít z Francie a USA tam výhradnost suroviny nehraje roli.

Na Číně jsme, ale závislí víc než dost (polovodiče, slipy) abychom měli ještě být s elektrárnou a podporovat rozvoj komunismu. U rusů pak člověk nikdy neví kdy poruší smlouvu.

Takže od Číňanů nebrat vůbec nic! Od Rusů jen plyn a ropu, pokud lze ale diversifikovat odjinut, brát z více zdrojů.

J. Nový 19.2.2021 10:18

"U rusů pak člověk nikdy neví kdy poruší smlouvu."

.

No nevím, jak a jestli porušují rusové obchodní smlouvy, ale vím, že my a další evropané jsme je díky vyhlášení sankcí porušili mnohokrát. ;-D

V. Církva 19.2.2021 10:28

S porušováním smlouvy Rusy mám zkušenosti. Před 5 lety nám s týdenní platností ukončili smlouvu na pronájem kanceláří v Rusku a před 20 lety nám s okamžitou platností zrušili transpondér družice pro vysílání.

Takže jednoznačně právní rámec v Rusku je nedůvěryhodný. Krym podle smlouvy patřil Ukrajině a porušili to (je teda pravda, že na Krymu žijí Rusové, ale smlouvu nedodrželi).

Sankce byly reakcí na porušení smlouvy Rusy a vměšování se do Ukrajiny. Krym se ještě dá pochopit jako přání tamních obyvatel jít do Ruska kde kdysi byli. Na Donbase a Luhansku ale umírají lidé. Nějaká forma nátlaku na Rusko se tak nabízí, na rozdíl od vnitřní kauzy Navalnyj, kam Západ nemá strkat pařáty, jde s Ukrajinou o mezinárodní problém.

Pravda samozřejmě je že sankce musí být spojeny se sankcemi proti Číně, jinak nejvíc pomůžou Číně a možná i Rusku. Takže na sankce nejvíc doplatí Evropa....

V. Novák 19.2.2021 10:43

V DLR a LLR umírají především Rusové, kteří měli a mají po krk kyjevského vměšování a podruhé ukradených voleb.

Neumírali by. kdyby kyjevská věrchuška nevedla válku proti vlastním občanům, kteří zpočátku ani neusilovali o separaci, ale o autonomii v rámci Ukrajiny, třeba o právo používat svůj rodný jazyk.

B. Tattarelli 19.2.2021 11:01

Novaku meles blbosti a lzes.

Nikdy jsi tam nebyl, tak o tom vis prd.

V. Novák 19.2.2021 11:03

Netykat, hovado.

B. Tattarelli 19.2.2021 11:12

Hovadum se netyka?

V. Novák 19.2.2021 11:17

Proto ti taky tykám, prolhané hovado.

B. Tattarelli 19.2.2021 11:20

ty se hlavne podepisujes jako hovado... a jeste lzive proruske :-))

D. Černá 19.2.2021 12:53

Jo, jsi proruské hovado, tudíž kolaborant.

T. Red 20.2.2021 16:38

p. Čena, p. Tattarelli.

Ak kúrite (ruským) plynom, tak ste proruskí, lebo podporujete ruskú ekonomiku. Ak sa vyjadrujete, že ste protiruskí a používate plyn, potom ste falošní. ( protiruský kúria ,elektrinou ,drevom, uhlím z Polska, propanbutanom z Kuwaitu, Bahrainu a tento rok možno aj plynom z USA ktorý bude 1,7 krát drahší - prepočítali odborníci, obchoníci) môj názor (len nepíšte že som hovädo)

V. Církva 19.2.2021 12:31

Na východě Ukrajiny umírají všichni. Současná Ukrajinci co koketují s Banderovci jsou divní, ale taky konečně ruší sochy Lenina a chtějí žít po svém.

Tak jako tak Rusko kdysi garantovalo hranice Ukrajiny. Na východě Ukrajiny žijí asi především Rusové. Co to ale znamená? Geneticky jsou s Ukrajinci prakticky totožní. Není možné jen tak měnit hranice a dělit státy když mají silnějšího souseda.

J. Nový 19.2.2021 13:14

No vidíte to, na Ukrajině je ničí, v Německu je vztyčují (Marx, Lenin). To jsou paradoxy, že? ;-D

V. Novák 19.2.2021 14:07

Nejen na východě - v celé Novorossii, od Oděsy po Charkov a k ruské hranici žijí Rusové. Kozáci byli Rusové.

Ukrajina je stalinský slepenec oblastí které nemají společnou historii, jazyk, kulturu ani víru - třeba Halič, sídlo Ukrajinců nejukrajinštějších a národovců nejnárodovštějších byla polská, po dělení Polska Rakouská - Poláci tam utlačovali Rusíny i Malorusy, vnucovali jim katolictví nebo aspoň řecké katolictví. Novorossija je pravoslavná a ruská. Podkarpatská Rus je rusínská.

Hranice jsou posvátné? Hlavně ty stalinské?

No, měl by Génius Všech Národů radost, jak se jeho uspořádání prosadilo...

B. Tattarelli 19.2.2021 16:58

Kozaci byli takovi Rusove, jako ty American.... To ze jsou Kozaci, ukrajinsti, kavkazsti, donecti, atd.,atd. to ti Novaku asi nic nerika...

Bo si kus osla rusofilneho....

V. Novák 19.2.2021 14:25

Na východě Ukrajiny umírají především Rusové, protože tam především Rusové žijí.

B. Tattarelli 19.2.2021 17:00

a taky dnes proti Rusum z RF i jejich sluhum, bojuji....

F. Kusák 19.2.2021 10:55

Pane Církvo, vy nevíte, že ta část plynovodu, která vede přes Ukrajinu, je v dezolátním stavu, a že ty dvě mld. USD ročně, které Ukrajinci inkasují za tranzit, zmizí v kapsách ukrajinských oligarchů. A co když Rusové nebudou modernizovat plynovod na svém území k ukrajinské hranici. To české rozumování o NS 2 je k smíchu, protože pro nás bude životně důležitý. O dostavbě JE si můžeme nechat jen zdát, nepostavíme to nikdy. Cha, pod vedením Pirátů, při roztříštěnosti sněmovny a systematickém rozvracení republiky třetí komorou parlamentu, nejsme schopni se na něčem dohodnout. Dobrá perspektiva pro naše vnuky. Nebo to vidíte jinak? Když ano, tak mně nalejte trochu optimismu do žil, ale aby to mělo hlavu a patu.

V. Pavelka 19.2.2021 12:46

Navalnyj a Assange, jsou strany jedné mince EU a Ruska na stejné morálně volní bázi EU!!?

P. Brich 19.2.2021 12:53

Sankce proti Rusku jsme povinni dodržovat především my. Abychom uvolnili naše ruské trhy těm, kteří ty sankce nařizují.

V. Pavelka 19.2.2021 13:57

Layenka byla nedávno v Číně ? Před tím Merkelová , Macron a co řeknou nám co dojednali i za nás . Zato máme statečného Tchajwanistu který jde proti proudu a se schovává za humanitu ale proti zájmům země , to je neskutečná drzost těch seniorů , jak si vzít jako rukojmí stát pro případné lokální volební úspěchy a nakopat nám drtivé většině, zadek prchavou mantrou humanity nechutně sporné a zneužité Vystrčil dědkem !EU!!

M. Sochor 19.2.2021 13:13

Krym nebyl reakcí na porušení smlouvy Rusy. Smlouvu porušila Ukrajina, dohoda byla že nevstoupí do spolku NATO, úplatou za levný plyn. Po rozpoutání Majdanských akcí (Kdo za rozpoutáním asi stál? Rusové? :-D) se ze strany Ruska jednalo o jednoznačně vynucený krok. Po vstupu Ukrajiny do EU, už by vstup do NATO nemohli nijak vetovat.. + Ztratili by přísup k Černomořské flotile, to si hoši v Bruselu neuvědomili, že tygra se za ocas tahat nevyplácí?

J. Kadeřábek 19.2.2021 12:55

Asi jste zapomněl jak nám zavřeli v zimě kohoutky a Topolánek to jel žehlit.