22.5.2024 | Svátek má Emil


Diskuse k článku

EVROPA: Brusel chce zničit příklad, že to jde i jinak

Za co bojovaly generace našich předků, když usilovaly o suverenitu, nezávislost, samostatnost naší země? Abychom si mohli o důležitých věcech ve své vlasti rozhodovat sami.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Šimek 12.7.2017 12:00

"A o to jim jde." Nějací vrazi z volstrýtu? Spiknutí?

O. Zuckerová 12.7.2017 11:13

Můj také -

jako obvykle!

M. Moravcová 12.7.2017 10:30

Skvěle.

Máte můj hlas.

L. David 12.7.2017 10:19

Ano tak.

R. Morava 12.7.2017 10:02

Musíme tu zachovat naši civilizaci

Evropskou s Křesťanstvím a bez Islámu.

Kdyby nebylo Západu měli bychom dodnes komunismus. Tak nám tlačili do hlavy že je to jediná možnost jako v Sexmisi. Jenže občas se k nám dostalo zboží a informace ze Západu. Díky tomu jsme věděli že to jde i jinak. Za každou cenu tu musíme udržet oázu Evropy bez Islámu a multikulturalismu. Vlastizrádcům nesmíme podlehnout.

J. Nový 12.7.2017 11:08

Re: Musíme tu zachovat naši civilizaci

To jsou ty "kdyby". Kdyby Hitler neválčil se Sovětským svazem, tak tady třeba dnes mohla bít Velkoněmecká říše.

P. Han 12.7.2017 11:28

Re: Musíme tu zachovat naši civilizaci

Koho by bila?

J. Nový 12.7.2017 13:13

Re: Musíme tu zachovat naši civilizaci

A sakra, to je překlep jako tur domácí. Omlouvám se.

M. Prokop 12.7.2017 12:21

Re: Musíme tu zachovat naši civilizaci

Kdyby Stalin nepodporoval Hitlera, mohla zde být stále ČSR (pokud by to Slováci vydrželi).

P. Vaňura 12.7.2017 9:55

Pane Jakl, to že někdo "celé generace tyl z kolonialismu"

je jedno ze LŽIVÝCH komunistických klišé. Např. kolonizace Afriky, kromě pár míst na pobřeží trvala jen 75 let a po většinu doby se na tyto kolonie DOPLÁCELO! Lybie byla kolonií jen v letech 1912-1943 a to Itálie platila Kaddáfímu "náhradu za kolonialismus." Tatáž Lybie vyhlásila dokonce roku 1815 válku Spojeným státům, protože jim americká vláda odmítla platit výpalné za to, že nebudou napadat americké lodě ve Středozemním moři!

V. Javora 12.7.2017 15:25

Re: Pane Jakl, to že někdo "celé generace tyl z kolonialismu"

75 let jsou pořád tři generace, v té době možná čtyři. Zbytek je tlachání. Proč do toho, proboha pletete i piráty?

F. Houžňák 12.7.2017 20:25

No, to není klišé, proč myslíte, že se tam Británie

a Francie a Portugalsko a další tlačili, no, slibovali si od toho hospodářské výhody. Že to dopadlo o něco hůř, než si všichni mysleli, je jiná věc. Ale ten dolus tam jednoznačně byl.

J. Hanzal 12.7.2017 9:27

Děkuji

Opět trefně a přesně popsaná situace. Ovšem eurohujerům a vítačům se to vysvětlit nedá.

M. Krátký 12.7.2017 9:18

Mosul a další muslimská území jsou již osvobozována

a tudíž přestávají být ( byť pomalu a postupně ) válečným územím. Takže od EU skutečně očekávám, že ty připrchlíky začnou vracet zpátky. A protože se tak neděje a dít nebude - na to jElita z EU nemají koule, tak se musíme bránit sami. Islám tady nechci tečka CZ.

M. Valenta 12.7.2017 9:11

Trapné jako obvykle

a zvláště to jak jsme "netyli po celé generace z dobytých zámořských území".

Jinak představa IVK, že členství v něčem je omezeno na vyzobávání rozinek je sice v českých zemích docela rozšířená, ale mylná.

J. Hanzal 12.7.2017 9:27

Re: Trapné jako obvykle

No jo když Vy, pane Valento, se na věc díváte tak nějak soudružsky, po bolševicku.

M. Moravcová 12.7.2017 11:02

Re: Trapné jako obvykle

a zase je to pravda, to že jsme netyli po celé generace z dobytých zámořských území,

Proč se vždycky pod těmi "trapnostmi" usazujete a prudíte a prudíte a prudíte

P. Han 12.7.2017 11:18

Re: Trapné jako obvykle

Tak tyli nebo netyli? Já bych řekl, že netyli.

Členství v něčem, nevážený soudruhu, znamená i podíl na rozhodování. Ne poníženě smeknout čepici a šoupat nohama. Pokud se nás nikdo neptal, jestli souhlasíme s importem milionů nepřizpůsobivých individuí, nemá právo nám nařizovat, že je musíme přijmout. To pak není členství, ale manství, vazalství. Patrně vám chybí RVHP a chcete, aby ho EU nahradila.

S. Donát 12.7.2017 11:39

Re: Trapné jako obvykle

EU k tomu nahrazení RVHP míří mílovými kroky.

M. Valenta 12.7.2017 12:26

Re: Trapné jako obvykle

Je dojemné, jak lidé jako Hanzal, Moravcová, Hán či Donát, ač se soudruhy na jedné lodi a se společným výpadkem paměti, nejsou schopni ničeho jiného než opatřit jiný názor soudružskou nálepkou a EU, ač chybující, srovnávat s RVHP.

S. Donát 12.7.2017 12:31

Re: Trapné jako obvykle

Já je nesrovnávám. Já jen píšu, že tím směrem EU míří, alespoň takovým to na mě působí dojmem. Mimochodem, nějak moc soudruhujete, síla zvyku?

M. Valenta 12.7.2017 13:32

Re: Trapné jako obvykle

Mrkněte se ještě jednou a uvidíte kdo s tím "soudruhováním" začal.

S. Donát 12.7.2017 13:41

Re: Trapné jako obvykle

Jo, vidím, kdo začal. Vy jste zřejmě zůstal mentálně na úrovni školky, že? Jinak si nedokážu vysvětlit, proč píšete "on si začal" a proč musíte každou pitomost napodobovat.

M. Valenta 12.7.2017 14:49

Re: Trapné jako obvykle

Ptal jste se Vy! Takže zdravím do nižšího ročníku školky.

M. Prokop 12.7.2017 12:23

Re: Trapné jako obvykle

Rozinky vyzobávají velké státy, na nás zbývá kupovat jejich produkty a posílat tam dividendy.

Což je z velké části naše chyba a nezmiňoval bych to, kdybych neviděl blábol o "vyzobávání (h)rozinek".

M. Valenta 12.7.2017 13:29

Re: Trapné jako obvykle

Hrozná chyba s těmi (h)rozinkami (díky za opravu), ale s tím vyzobáváním je to realita.

V. Student 12.7.2017 9:08

Můj dědeček bojoval za osmihodinovou

pracovní dobu. Dneska? Platy takové, že pracovníci žádají o možnost makat přesčas a o sobotách a nedělích, aby si něco přivydělali. Kdyby dneska požadoval totéž, tak ho ostatní zmlátí.

P. Manda 12.7.2017 11:21

Re: Můj dědeček bojoval za osmihodinovou

A kde študente ?

V. Student 12.7.2017 11:42

Re: Můj dědeček bojoval za osmihodinovou

Kde co? Makají přesčas, so a ne? Skladníci, prodavači, kopáči, dělníci ve fabrikách, číšníci... Neznáte, co?

K. Zelený 12.7.2017 9:01

Byl by to standardní výplod instituta, ale je tu inovace.

Standardní je lhaní o tom, že vůbec nemůžeme rozhodovat, že nám byl Lisabon vnucen, o oktrojování, nedemokratičnosti a nelegitimnosti unijních výstupů, atd, atp.

Inovací je jednak použití staré leninské veteše (včetně terminologie) o imperialistickém kolonialismu a buržoustech tyjících z nebohých utlačovaných národů a hlavně vskutku intelektuálně – řekněme smělá - úvaha, že ďábel Brusel nám chce vnutit džihádisty aby rozvrátil naší kvetoucí zahrádku, zasel sem sémě no-go zón a atentátů a zničil tak světlý příklad idylického žití, který by mohl jeho vlastní lid v budoucnu podnítit ke svrhnutí bruselského jha.

Abych parafrázoval Wericha: To je tak blbý, že se to zde nemůže nelíbit.