23.3.2023 | Svátek má Ivona


Diskuse k článku

EVROPA: Britové začínají litovat odchodu z EU

Britové odešli z Evropské unie a tehdejší hlasování bylo poměrně těsné, pro odchod bylo necelých 52 % lidí. Jak se po čase ukazuje, nespokojenost s vystoupením z EU roste a i ti, kteří původně odejít chtěli, dnes brexitu litují.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Pivoda 9.12.2022 20:31

Poučení z krizového vývoje v EU: Brexit.

- Dobrá zpráva: Jako občané Velké Británie byli vedením státu plně respektováni. O Brexitu se rozhodlo dle národního referenda. (Poznámka: O tom občanském referendu si Čechoslováci při dělení státu mohli nechat jen zdát)

- Špatná zpráva: Občané Velké Británie se mýlili (to prý naznačují současné výzkumy), když v minulosti iniciovali Brexit. Návrat do slavné, minulé námořní velmoci Velké Británie, je dnes iluzorní záležitost (viz píseň od Melody boys: Nikdy se nevrátí, pohádka mládí, ...). Dnes totiž o světové dominanci rozhoduje pokročilost technologií, zejména IT a AI. Tyto technologie propojují a ovlivňují mnohem dnešní svět efektivněji, než minulé námořní lodi (Viz vzkaz Admirála Nelsona před bitvou: "Anglie očekává, že každý muž splní svou povinnost".

- Potenciálně dobrá zpráva: Doufejme, že proces občanského učení ve Velké Británii proběhne dostatečně rychle, aby stát Velká Británie mohl opět brzy aktivně ovlivňovat dění v EU. (Viz někdejší "oslava návratu ztraceného syna", příběhu popsaného v Bibli.)

J. Pospíšil 9.12.2022 20:42

Kdy očekáváte konec světa ?

M. Pivoda 10.12.2022 11:04

Nemám takový druh vizí.

Ti, kteří takové vize měli, středověký Nostradamus a slepá bulharská Baba Vanga prý předpovídali podstatnou redukci lidské populace na planetě Zemi v roce 2023. To ale ještě nebude konec světa.

Modlete se raději za budoucí levné energie v nekonkurenceschopné české ekonomice.

H. Rybnická 9.12.2022 21:06

R^R^R^R^R^

J. Pospíšil 9.12.2022 20:05

Patrně jste autore myslel úředníky a další přisluhovače EU co maximálně produkují nadbytečný metan.

H. Kotaz 9.12.2022 20:27

;-)R^

D. Polanský 9.12.2022 19:37

Kdo v životě něčeho nelitoval?

R. Toman 9.12.2022 15:07

Tak budu upřímný, nic lidského mi není cizí. Za ty prachy a prebendy, nic nedělání bych EU také propagoval. Jsem také mrzkého charakteru.;-)

H. Kotaz 9.12.2022 17:55

Že by až tak ?

Ś. Svobodová 9.12.2022 14:43

Problémy Britům způsobuje především EU. Hlavně zařazením Británie do tzv. třetích zemí při dovozu a vývozu čehokoliv. Přesto že mají všechny normy a předpisy sjednocené s EU, ta s nimi jedná stejně jako s Ugandou. Celní řízení, přeprava...hrůza. Už měsíc se sem pokoušíme dostat zásilku z Walesu ...

M. Mařák 9.12.2022 16:50

Co to jsou za nesmysly, EU snad může i za to, že Vám v ledničce uschla šunka, nebo co. To se mně snad jen zdá....

Chtěli vypadnout a dělat si to po svém, tak vypadli a mají, co chtěli.

EU First!

H. Kotaz 9.12.2022 17:56

NA NASCHVÁLI JSOU V BRUSELI - KADETI !

P. Krešňák 9.12.2022 14:09

Pane Zdechovský, opět ze zadku EU ani nekoukáte. Co se tak zeptat občanů v referendu zda v tom EU socializmu a zelených zhovadilostí chtějí zůstat. To ne co? Já do tohoto dnešního cirkusu EU nevstupoval. Já hlasoval pro vstup do jiného svazku evropských zemí. Krešňák

V. Němec 9.12.2022 21:21

R^

Souhlasím, já taky. Ale mám obavy, že příliš mnoho lidí už zpitomělo z iluze, že k nám jdou z Bruselu nějaké peníze. Oni nechápou, že jinými kanály proudí násobně více peněz ven.

J. Majzlík 9.12.2022 23:00

Když už zde dochází k přiznávání: Pro pamětníka konce IIWW, zrušení Sokola, února, jara, podzimu a následujícího brajglu bylo tehdy poměrně snadné rozhodnutí, zda i svým, v daném počtu voličů zanedbatelným hlasem přispět či nepřispět ke vstupu do EU.

P. Molík 9.12.2022 13:09

Zdechovský jakožto plně etablovaný zasloužilý demagog ve službách Bruselu může mít tentokrát aspoň částečnou pravdu, protože milióny Britů se nedokázaly oprostit od zhoubného reliktního myšlení o údajné prospěšnosti členství v EU. Náš starý známý Zdechovský pochopitelně zpívá píseň toho, kdo mu chléb dává, avšak jeho trapné glorifikace prohnilé EU jsou už notně obehrané gramofonové desky. Třeba pro mě není stále obehraná gramofonová deska s pohádkou o Dlouhém, Širokém a Bystrozrakém. Opravdu jsem už znechucen neustálými propagandistickými tirádami od opěvovatelů původně zajímavého projektu EU, který byl ovšem zneužit darebáky a přetvořen v nástroj budování bruselské diktatury. Nyní už zůstali ve službách Bruselu jen lidé s prodejnými lokajskými dušemi a další kariéristé a prospěcháři, jejichž rozumové dispozice jsou velmi zkorigované na základě věrnosti zhoubným programům EU....A nakonec i vždy věrný Heinrich Himmler vůči Vůdci na základě pudu sebezáchovy zradil svého zbožňovaného Vůdce. Přijde doba, kdy též mnoho nyní správně politicky uvědomělých lidí bude prchat z bruselského Titanicu na základě pudu sebezáchovy. Zatím Brusel štědře platí své lokaje z peněz evropských daňových poplatníků. Zdechovského závislost na penězovodu z Bruselu je příliš očividná.

L. Netolická 9.12.2022 13:33

Pane Molíku, EU má chyby, ale výhody, zvláště u nás, převažují. Např. jsme exportní ekonomika a bez EU bychom to měli těžší. Ješttě bychom měli přijmout euro, abychom exportérům pomohli. A především, v EU jsou demokratické státy a státy, např. Maďarsko, jsou EU sledovány a napomínány, aby se také tento stát stal plně demokratickým. Teď se Orbán přimknul k Rusku a to bude pokračovat neustálým vydíráním ze strany Moskvy, až nakonec třeba Maďarsko bude muset z EU odejít. To chcete u nás? I u nás jsou lidé v hojném počtu, kteří chtějí, abychom se opět dostali do sféry Ruska a tam neplatí žádné veto jako v EU, tam bychom museli poslouchat a ekonomicky a svobodou a demokracií šli neuvěřitelně dolů. Já, na rozdíl od vás, jsem dnes spokojena jak s naší vládou, tak s tím, že jsme součástí EU a NATO a na rozdíl od vás dokážu myslet dopředu a v souvislostech. NIKDY nebude nic, žádná organizace naprosto perfektní, lidé takoví nejsou, ale je třeba uvážit klady a zápory a dát je do souvislostí. My také nikdy nebudeme Švýcarsko, tradičně neutrální země, ale vždy nás bude chtít zmačknout Rus.

H. Rybnická 10.12.2022 0:29

Paní Netolická vynikající stanovisko, gratuluji.

V. Pavelka 9.12.2022 14:09

Molík R^R^

M. Konupčík 9.12.2022 12:35

u nás chtějí odejít z EU ti, co se nemohou smířit se salámovou metodou instalace socialistických (možná je lepší termín korporátní fašismus) nesmyslů a chtějí je zrušit. V GB se ale vydali cestou ještě větších státních zásahů - tam skutečně skoro nevidím rozdíl.

V. Pavelka 9.12.2022 14:39

Dokonce i Britský Monarcha uvízl v tom maglajzu neosocialismu ! Je to děsnej zmatek ? A ted jim do toho začalo fušovat USA a rozvrací ty zbytky ekonomiky , ve svůj prospěch ! A vypadá to na to že to nikdo pořádně neřídí , Hlavní je rychlej kšeft ! A ještě jim do toho válčí Ukrajina která západ vydírá . A budou se potápět vzájemně ?! Rusi můžou z povzdálí přikládat pod kotel problémů . A sledovat proces úpadku ,jestli si USA nezprivatizuje Evropu !?

R. Holub 9.12.2022 23:57

Ano, p. Konupcik, a euroskeptici maji pravdu. Dnesni UK je politicky korektni jako EU. Nedosazitelne cile te "Woke" ideologie, Diversity, Inclusivness, Equity, to povede k "zostrovani boje za tyto (nedosazitelne) idealy, takze nakonec vsichni skoncime na smetisti dejin. Jako komunisticky a nacionalni socialismus.

P. Tulej 9.12.2022 11:36

To jsem netušil, že pan Zdechovský je nejen poeta , ale i zdatný politolog. Na něm je vidět, co vše se lze v EP parlamentu naučit. A souhlasím s některými, že lidovci jsou opravdu hadi a domluví se s každým, protože byli, jsou a budou chtiví vlády. Pan Zdechovský je mladý a opravdu pomýlený ( mimochodem znáte tohle krásné slovo?) , ale nevětším křivákem je vrchní inkvizitor Bartošek!

L. Netolická 9.12.2022 13:36

Vás bych poslala na převýchovu do Ruska a viděli bychom jak byste poté mluvil.

P. Dvořák 9.12.2022 19:03

On už jako převychovanej vypadá. ;-D

M. Boháček 9.12.2022 11:25

Autor článku, to je tento Zdechovský?

Lidovci jsou hadi. A europoslanec Tomáš Zdechovský je lidovec, v čele rady inkvizitorů – Komentář Štěpána Chába.

Zdechovský dal do svého příspěvku na Facebooku všechno (včetně své duše). Převrat, mocná skupina, vlivná skupina, policie, zatčení, Rusko, AfD, Klaus. Spojil to za pomoci oslích můstků a těší se, stejně jako kdysi McCarthy, že nepřátelé lidu konečně zmlknou. Donutíme je zmlknout.

Klaus jistě po Zdechovského statusu na Facebooku zaleze do sklepa toho svého institutu s adresářem v jedné a revolverem v druhé ruce a vedle minut bude počítat i toxické kontakty, které za svůj dlouhý politický život navázal. Zlomí mu vaz? Který to bude? Jednou pozdravil pravicového politika z Itálie. Piráti teď ve shodě s McCarth... ééé... Zdechovským označili novou vládu Itálie jako neofašistickou. Co když toho Itala označí za Klausova kamaráda? Cokoliv, co je napravo od Zdechovského a Pirátů je přece neofašistické. Došlápne si na něj Zdechovský? Půjde Klaus ke zdi?

Už splétá pavučiny, už vidí kontakty, už viní nevinné. Prostě lidovecká duše jako vyšitá. Cítí krev, chřípí se vzrušeně chvěje, dech zrychluje. Hele, támhle jde kamarádka Václava Klause i s Klausem. Máte v kapsách kameny? Tak šup do akce. Metat to po nich. A neostýchat se, je to v nás jako v koze. Kdo trefí Klause nebo Klausovu kamarádku do oka, ten vyhraje výlet na Vlčí doupě. Je úplně jedno z které strany a ruky kámen letí, na konci jeho pouti je vždy nespravedlnost. Teď se kamene s pučisty chopil i Zdechovský. Jen rétoricky, samozřejmě jen rétoricky... zatím. Je jedno z které ruky, je jedno z kterého směru. Na konci je vždycky nespravedlnost.

https://cz24.news/lidovci-jsou-hadi-a-europoslanec-tomas-zdechovsky-je-lidovec-v-cele-rady-inkvizitoru-komentar-stepana-chaba/

H. Rybnická 9.12.2022 11:45

xakru dobrý rodokaps pana Boháčka. Pokračování příště.

J. Majzlík 9.12.2022 23:06

R^R^R^!!

R. Polášek 9.12.2022 11:20

Pokud Brusel zásadně nezmění směr, co se týká zeleného ničení evropské ekonomiky a podpory šíření imigrantského islámu a vůbec progresívního levičáctví, tak dříve nebo později bude czechit výrazně lepší volbou než setrvávání v EU. Dnes je ještě lepší volbou v EU zůstávat, ale poměrně brzo se to přehoupne.

L. Novák 9.12.2022 11:16

Že zrovna lidovecký europoslanec Zdechovský bude varovat před odchodem z EU, je zcela logické. Přišel by o výnosnou živnost jako typický parazit.

Mimochodem, všimli jste si někdy, jakým způsobem Zdechovský mluví? Silně mi jeho čeština připomíná "dialekt" jedné problémově nepřizpůsobivé etnické menšiny v Česku... Jako by mezi nimi vyrůstal... :-P