3.6.2023 | Svátek má Tamara


Diskuse k článku

EVROPA: Britové začínají litovat odchodu z EU

Britové odešli z Evropské unie a tehdejší hlasování bylo poměrně těsné, pro odchod bylo necelých 52 % lidí. Jak se po čase ukazuje, nespokojenost s vystoupením z EU roste a i ti, kteří původně odejít chtěli, dnes brexitu litují.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Pivoda 10.12.2022 11:04

Nemám takový druh vizí.

Ti, kteří takové vize měli, středověký Nostradamus a slepá bulharská Baba Vanga prý předpovídali podstatnou redukci lidské populace na planetě Zemi v roce 2023. To ale ještě nebude konec světa.

Modlete se raději za budoucí levné energie v nekonkurenceschopné české ekonomice.

H. Rybnická 10.12.2022 0:29

Paní Netolická vynikající stanovisko, gratuluji.

R. Holub 9.12.2022 23:57

Ano, p. Konupcik, a euroskeptici maji pravdu. Dnesni UK je politicky korektni jako EU. Nedosazitelne cile te "Woke" ideologie, Diversity, Inclusivness, Equity, to povede k "zostrovani boje za tyto (nedosazitelne) idealy, takze nakonec vsichni skoncime na smetisti dejin. Jako komunisticky a nacionalni socialismus.

J. Majzlík 9.12.2022 23:06

R^R^R^!!

J. Majzlík 9.12.2022 23:00

Když už zde dochází k přiznávání: Pro pamětníka konce IIWW, zrušení Sokola, února, jara, podzimu a následujícího brajglu bylo tehdy poměrně snadné rozhodnutí, zda i svým, v daném počtu voličů zanedbatelným hlasem přispět či nepřispět ke vstupu do EU.

L. Novák 9.12.2022 22:17

Ceny elektřiny by klesly určitě, pokud bychom se odpojili od rozvodné sítě Německa, resp. EU. Nemusely by se do ceny přičítat všechny ty zelené nesmysly a cena by mohla výrazně klesnout, protože u nás máme dostatek stabilních zdrojů, na rozdíl od Německa, které si je z ideologický důvodů likviduje. Příklad? Moorburg.

V. Němec 9.12.2022 21:21

R^

Souhlasím, já taky. Ale mám obavy, že příliš mnoho lidí už zpitomělo z iluze, že k nám jdou z Bruselu nějaké peníze. Oni nechápou, že jinými kanály proudí násobně více peněz ven.

H. Rybnická 9.12.2022 21:06

R^R^R^R^R^

J. Pospíšil 9.12.2022 20:42

Kdy očekáváte konec světa ?

M. Pivoda 9.12.2022 20:31

Poučení z krizového vývoje v EU: Brexit.

- Dobrá zpráva: Jako občané Velké Británie byli vedením státu plně respektováni. O Brexitu se rozhodlo dle národního referenda. (Poznámka: O tom občanském referendu si Čechoslováci při dělení státu mohli nechat jen zdát)

- Špatná zpráva: Občané Velké Británie se mýlili (to prý naznačují současné výzkumy), když v minulosti iniciovali Brexit. Návrat do slavné, minulé námořní velmoci Velké Británie, je dnes iluzorní záležitost (viz píseň od Melody boys: Nikdy se nevrátí, pohádka mládí, ...). Dnes totiž o světové dominanci rozhoduje pokročilost technologií, zejména IT a AI. Tyto technologie propojují a ovlivňují mnohem dnešní svět efektivněji, než minulé námořní lodi (Viz vzkaz Admirála Nelsona před bitvou: "Anglie očekává, že každý muž splní svou povinnost".

- Potenciálně dobrá zpráva: Doufejme, že proces občanského učení ve Velké Británii proběhne dostatečně rychle, aby stát Velká Británie mohl opět brzy aktivně ovlivňovat dění v EU. (Viz někdejší "oslava návratu ztraceného syna", příběhu popsaného v Bibli.)

H. Kotaz 9.12.2022 20:27

;-)R^

J. Pospíšil 9.12.2022 20:05

Patrně jste autore myslel úředníky a další přisluhovače EU co maximálně produkují nadbytečný metan.

D. Polanský 9.12.2022 19:37

Kdo v životě něčeho nelitoval?

P. Dvořák 9.12.2022 19:03

On už jako převychovanej vypadá. ;-D

H. Kotaz 9.12.2022 17:56

NA NASCHVÁLI JSOU V BRUSELI - KADETI !

H. Kotaz 9.12.2022 17:55

Že by až tak ?

M. Mařák 9.12.2022 16:50

Co to jsou za nesmysly, EU snad může i za to, že Vám v ledničce uschla šunka, nebo co. To se mně snad jen zdá....

Chtěli vypadnout a dělat si to po svém, tak vypadli a mají, co chtěli.

EU First!

R. Toman 9.12.2022 15:07

Tak budu upřímný, nic lidského mi není cizí. Za ty prachy a prebendy, nic nedělání bych EU také propagoval. Jsem také mrzkého charakteru.;-)

Ś. Svobodová 9.12.2022 14:43

Problémy Britům způsobuje především EU. Hlavně zařazením Británie do tzv. třetích zemí při dovozu a vývozu čehokoliv. Přesto že mají všechny normy a předpisy sjednocené s EU, ta s nimi jedná stejně jako s Ugandou. Celní řízení, přeprava...hrůza. Už měsíc se sem pokoušíme dostat zásilku z Walesu ...

V. Pavelka 9.12.2022 14:39

Dokonce i Britský Monarcha uvízl v tom maglajzu neosocialismu ! Je to děsnej zmatek ? A ted jim do toho začalo fušovat USA a rozvrací ty zbytky ekonomiky , ve svůj prospěch ! A vypadá to na to že to nikdo pořádně neřídí , Hlavní je rychlej kšeft ! A ještě jim do toho válčí Ukrajina která západ vydírá . A budou se potápět vzájemně ?! Rusi můžou z povzdálí přikládat pod kotel problémů . A sledovat proces úpadku ,jestli si USA nezprivatizuje Evropu !?

P. Krešňák 9.12.2022 14:09

Pane Zdechovský, opět ze zadku EU ani nekoukáte. Co se tak zeptat občanů v referendu zda v tom EU socializmu a zelených zhovadilostí chtějí zůstat. To ne co? Já do tohoto dnešního cirkusu EU nevstupoval. Já hlasoval pro vstup do jiného svazku evropských zemí. Krešňák

V. Pavelka 9.12.2022 14:09

Molík R^R^

L. Netolická 9.12.2022 13:36

Vás bych poslala na převýchovu do Ruska a viděli bychom jak byste poté mluvil.

L. Netolická 9.12.2022 13:33

Pane Molíku, EU má chyby, ale výhody, zvláště u nás, převažují. Např. jsme exportní ekonomika a bez EU bychom to měli těžší. Ješttě bychom měli přijmout euro, abychom exportérům pomohli. A především, v EU jsou demokratické státy a státy, např. Maďarsko, jsou EU sledovány a napomínány, aby se také tento stát stal plně demokratickým. Teď se Orbán přimknul k Rusku a to bude pokračovat neustálým vydíráním ze strany Moskvy, až nakonec třeba Maďarsko bude muset z EU odejít. To chcete u nás? I u nás jsou lidé v hojném počtu, kteří chtějí, abychom se opět dostali do sféry Ruska a tam neplatí žádné veto jako v EU, tam bychom museli poslouchat a ekonomicky a svobodou a demokracií šli neuvěřitelně dolů. Já, na rozdíl od vás, jsem dnes spokojena jak s naší vládou, tak s tím, že jsme součástí EU a NATO a na rozdíl od vás dokážu myslet dopředu a v souvislostech. NIKDY nebude nic, žádná organizace naprosto perfektní, lidé takoví nejsou, ale je třeba uvážit klady a zápory a dát je do souvislostí. My také nikdy nebudeme Švýcarsko, tradičně neutrální země, ale vždy nás bude chtít zmačknout Rus.

P. Molík 9.12.2022 13:09

Zdechovský jakožto plně etablovaný zasloužilý demagog ve službách Bruselu může mít tentokrát aspoň částečnou pravdu, protože milióny Britů se nedokázaly oprostit od zhoubného reliktního myšlení o údajné prospěšnosti členství v EU. Náš starý známý Zdechovský pochopitelně zpívá píseň toho, kdo mu chléb dává, avšak jeho trapné glorifikace prohnilé EU jsou už notně obehrané gramofonové desky. Třeba pro mě není stále obehraná gramofonová deska s pohádkou o Dlouhém, Širokém a Bystrozrakém. Opravdu jsem už znechucen neustálými propagandistickými tirádami od opěvovatelů původně zajímavého projektu EU, který byl ovšem zneužit darebáky a přetvořen v nástroj budování bruselské diktatury. Nyní už zůstali ve službách Bruselu jen lidé s prodejnými lokajskými dušemi a další kariéristé a prospěcháři, jejichž rozumové dispozice jsou velmi zkorigované na základě věrnosti zhoubným programům EU....A nakonec i vždy věrný Heinrich Himmler vůči Vůdci na základě pudu sebezáchovy zradil svého zbožňovaného Vůdce. Přijde doba, kdy též mnoho nyní správně politicky uvědomělých lidí bude prchat z bruselského Titanicu na základě pudu sebezáchovy. Zatím Brusel štědře platí své lokaje z peněz evropských daňových poplatníků. Zdechovského závislost na penězovodu z Bruselu je příliš očividná.

M. Konupčík 9.12.2022 12:35

u nás chtějí odejít z EU ti, co se nemohou smířit se salámovou metodou instalace socialistických (možná je lepší termín korporátní fašismus) nesmyslů a chtějí je zrušit. V GB se ale vydali cestou ještě větších státních zásahů - tam skutečně skoro nevidím rozdíl.

H. Rybnická 9.12.2022 11:45

xakru dobrý rodokaps pana Boháčka. Pokračování příště.

H. Rybnická 9.12.2022 11:43

A co myslíte, jak budou vypadat ceny po czekzitu? Určitě klesnou, ba energie bude zdarma. To budou časy. pane vlastenče.

R. Toman 9.12.2022 11:36

Pokud to většině vyhovuje, tak je to čistě jejich věc. I když jsou to hlouposti z mého pohledu. A také se to dá napravit při příštích volbách. To máte jako náš soused z ulice, instaloval si na střechu solární panely. Jeho věc, já bych se nenechal zkazit (slušně řečeno) vzhled RD touto vopičárnou ani kdybych jí měl zadarmo, natož na chalupě. A o tom je ta návrácená suverenita UK, mohou si dělat svoje hlouposti, nikdo je ovšem nenutí, když to nechtějí.

P. Tulej 9.12.2022 11:36

To jsem netušil, že pan Zdechovský je nejen poeta , ale i zdatný politolog. Na něm je vidět, co vše se lze v EP parlamentu naučit. A souhlasím s některými, že lidovci jsou opravdu hadi a domluví se s každým, protože byli, jsou a budou chtiví vlády. Pan Zdechovský je mladý a opravdu pomýlený ( mimochodem znáte tohle krásné slovo?) , ale nevětším křivákem je vrchní inkvizitor Bartošek!