3.6.2024 | Svátek má Tamara


Diskuse k článku

EVROPA: Brexit by mohl zachránit Unii

Brexit je důkazem toho, že prostí lidé chtějí zpět kontrolu nad svým životem. EU přežije, jen když to bude respektovat a řídit se heslem „méně Evropy“

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Klepetko 27.6.2016 17:24

Re: Velmi osvěžující článek!

Pak zbývá vyslovení nedůvěry. Z hrůzou jsem si nalistoval, že je k tomu třeba 2/3 většina hlasů v EP! Neznám žádný liberálně - demokratický stát, kde by nedůvěra vládě předpokládala ústavní většinu! No to snad nemá ani Kim Čong Un, nebo jak se ten severokorejský psychopat jmenuje! :-((((

Znamená to, že i kdyby se Juncker úplně zbláznil a začal vyznávat ideologii Čučkche, bude v praxi nesesaditelný. No to se nám to pěkně vybarvuje... :-(((((((((

M. Prokop 27.6.2016 21:10

Re: Velmi osvěžující článek!

Nic překvapujícího. Celá EU je tak nastavená.

V. Klepetko 27.6.2016 15:31

Re: Velmi osvěžující článek!

P.S. A je to tu:

"...Nová strategie, která má redefinovat cíle společné evropské bezpečnostní a zahraniční politiky, je vyvíjena již celý rok. Prací na ní byla Mogheriniová pověřena v červnu loňského roku" "Samozřejmě, že nyní budeme muset znovu promyslet to, jakým způsobem by měla Unie pracovat, nicméně na našich cílech se nic moc nemění. Známe své principy, zájmy a priority. Nemůžeme si dovolit být nejistými – naše Unie potřebuje strategii," zdůraznila Mogheriniová...

Takže Brexit-Nebrexit, ono se opravdu na těch předem připravených plánech nic moc nemění! Trochu mně to připomíná "redistribuční vzorec" na uprchlické kvóty, který byl publikován úřadem eurokomisaře Avramopouluse již v DUBNU 2015, a počítal s redistribucí 20.000 osob! Nyní se bavíme o statisících a miliónech, ale vzorec je stále stejný :-((((((

A. Bocek 27.6.2016 10:41

Elity se odtrhly od obyvatelstva .

Tento problém lze řešit dvojmo : Buď vyměníme obyvatelstvo , nebo elity.

M. Ráb 27.6.2016 10:27

Nekorektní Robejšek

Kdo doc. Robejška sleduje delší dobu, tak musí obdivovat jeho stručnou a pregnantní argumentaci a z ní vyplývající předpovědi. Závěry a předpovědi se zhusta naplňují, ale nejsou politicky korektní, proto si také v souvislosti s imigrantskou krizí vysloužil zaracha na ČT - jako za starých dobrých bolševických časů...

Otázka na okraj: Lze reformovat EU s Junckerem v čele?

J. Šimek 27.6.2016 9:32

4% - vzpoura občaů - Robejšek blbne na kvadrát

Z. Švrček 27.6.2016 9:29

Jauvajs

Věřím, že máte ve svém pohledu jistou pravdu a proto očekávám, že skutečně dojde k samovolnému rozpadu EU. Toto, co se nyní nazývá EU, je totiž nereformovatelné, osudně domýšliví neomarxisté si dobrovolně svoji kulhavou kobylu neodsedlají a dříve, než dojde ke krachu, ani voličům nedojde, že už by se měli probudit a poslat do evropy nějakého reformistu, i kdyby nakráśně nějakého měli. On totiž jen vůl by se toho ujal. Je-li něco založeno na mylných předpokladech a popírá-li to principy, na nichž funguje společnost, není co reformovat, musí se to vyhodit a vrátit se k funkčnímu modelu, který byl předtím. Pokud tomu chcete říkat reforma, budiž. Tudíž asi nastane vaše horší vize - válka s Rusem, globální krize, rozpad a islamizace EU. Nejde o to zda, ale za jak dlouho.

J. Kanioková 27.6.2016 10:49

Přesně..

V. Povolný 27.6.2016 15:25

Jojo

Brexit by mohl zachránit EU. By mohl. Jenže nezachrání. Špičky EU nejsou žádné sebereflexe schopny a dovedou unii až k hořkému konci.

Podle posledních zpráv Juncker rezignovat nehodlá a komisaři vzkazují, že oni přece referendum nevypsali. Co dodat?

J. Berger 27.6.2016 9:22

Analyzy a články p. Robejška

jsou přesné a výstižné.

M. Malovec 27.6.2016 9:11

Ještě že máme

tak střízlivé Evropany jako je pan Robejšek.

K. Janyška 27.6.2016 8:46

Kdo chce zachránit jsoucí EU je zločinec. EU je

zločinem proti vývoji lidstva, neboť Evropou napadá v její podstatě, tedy jejím rostlém spontánním řádu. To je neodpustitelné. Naštěstí se spontánní civilzační síly na názor lidí neptají. Škoda, že jsou lidé hloupí tak, že bojují proti vlastní podstatě, proti vlastní a jedině možné větvi, na které jedině možně sedí... Dzp.

V. Klepetko 27.6.2016 10:56

Re: Kdo chce zachránit jsoucí EU je zločinec. EU je

Označovat pana Robejška za zločince je vysoce dekompozitivní.

Víte že Spontánní řád lidské interakce strukturuje také kolektivní nevědomí a ovlivňuje tak vznik většiny archetypů? Odpověď na Joba byla proto endogenně a fenomenologicky kompozitivní, což způsobilo spontánní reverzibilitu vykoupení: oběť se stala imanentní součástí řádu. Rudo-černý Mefisto pak není konstituován Vaším vnitřním hlasem, ale je ve skutečnosti mocným představeným tohoto řádu! Jeho prsten záři skrze stěny Vašeho vědomí. Není úniku... Vidíte tu akauzalni synchronicitu? Čím zřetelněji šplouchá na maják , tím výše se vztyčuje zlověstný Mlýn... Není to náhoda, ale jen praktický důsledek kompozitivní teorie!

P. Vandas 27.6.2016 11:37

Re: Kdo chce zachránit jsoucí EU je zločinec. EU je

Jste evidentně jediný, kdo pochopil kompozitní teorii do hloubky. Že šplouchá na maják je jasné, ale ten Mlýn se mi zlověstným nejeví. :-):-):-)

V. Klepetko 27.6.2016 14:16

Vskutku? :-) To možná z Vaší nebo z mé perspektivy...

Musíte být více empatický! Z kompozitního pohledu se věci jeví jinak:

"...Po celý kalný, ponurý podzimní den, v němž se neozval jediný hlásek, v němž tísnivé mraky visely z nízké oblohy, projížděl jsem zcela sám na koni neobyčejně pustou končinou země a teprve s večerními stíny dorazil jsem na dohled k neblahému rudo-černému Mlýnu. Nevím proč – ale jak jsem jen na ten mlýn pohlédl, zaplavil mou duši nepřekonatelný stesk. Říkám nepřekonatelný, neboť jej nezmírnilo ani dojetí, to napůl slastné, poetické dojetí, s jakým prožíváme i nejčernější obrazy smutku a děsu v přírodě. Zahleděl jsem se na scenérii před sebou – na vlastní Mlýn a prosté rysy krajiny kolem, na holé zdi, na prázdná, očím podobná okna, na pár trsů bujné ostřice, na několik bílých kmenů zetlelých stromů – hleděl jsem na to všechno s takovou sklíčeností v duši, jakou nemohu přirovnat k žádnému pozemskému zážitku; snad jen k rozčarování poživače opia, k tomu krutému skoku do všedního dne, kdy rouška snu ohavně padne. Na srdce mi dolehl mrazivý chlad, skleslost, ošklivost – myšlenky prostoupila neskonalá pustota a ničím na světě nedokázal jsem vykřesat z fantazie špetku spontánního řádu vznešenosti. Co to jen je, uvažoval jsem, co mne tak podlomilo při pohledu na ten Mlýn?..." :-))

K. Janyška 27.6.2016 20:32

Re: Vskutku? :-) To možná z Vaší nebo z mé perspektivy...

Klepetko, klepete se u toho psaní a následkem toho píšete úplně nesmyly. Ještě jednou a bez klepání... Dzp.

V. Klepetko 27.6.2016 21:05

Re: Vskutku? :-) To možná z Vaší nebo z mé perspektivy...

Pane Janyška, to nejsou mé myšlenky... To byl Edgar Allan Poe, "Pád domu Usherů" :-)

M. Valenta 27.6.2016 8:28

Článek pana Robejška

by se dal nazvat "nenápadné střízlivění", podobné tomu co právě probíhá u Britů. Podle mne je dobře, že se Britové (nové referendum by se podle zákona mohlo konat, ale snad nebude)rozhodli vyzkoušet život mimo EU na vlastní kůži. Chytřejší budeme, ale až za několik let, bohužel.

P. Zinga 27.6.2016 9:28

Re: Článek pana Robejška

Jistá moudrá hlava kdysi pravila: "Nevím, jestli to bude po změně lepší, ale vím, že aby to bylo lepší, je změna nevyhnutelná". A slavný fyzik Niels Bohr pravil:"Prognózy jsou obtížné, obzvláště, mají-li se týkat budoucnopsti." Britové se rozhodli ke změně a držme jim palce, aby vedla k lepšímu. My k tomu risku odvahu mít nebudeme.

M. Valenta 27.6.2016 9:41

Re: Článek pana Robejška

Bohr to napsal hezky, ovšem mám obavu, že k takovémuto rozhodnutí je potřeba mohutnější většina.

Z. Švrček 27.6.2016 9:34

Re: Článek pana Robejška

Zejména ti Britové, kteří masivněji hlasovali pro odchod - tedy ti starší a nejstarší, si život mimo unii jistě ještě dobře pamatují a nemusí si nic zkoušet. Nešlo tedy o krok do tmy, ale odhození nefunkčního harampádí a návrat k funkčnímu modelu z doby nedávno minulé.

M. Valenta 27.6.2016 11:16

Re: Článek pana Robejška

"Pro dobré věci na ty špatné zapomínám " zpívá jistý bard z Ostravy a kromě toho, vzpomínání je houby platné, když už jich je většina v důchodu. Uvidíme za pár let. A přeji Britům, aby se jim země, díky krátkodobým cílům nezodpovědných politiků, nerozpadla jako před lety nám. Hezký den.

P. Lenc 27.6.2016 8:00

"To vyžaduje

radikální reformy, ale ty nikdo nechce".Ano, to je jádro pudla a důvod, proč bude stávající "EU elita" kolem sebe kopat ještě usilovněji.