3.6.2024 | Svátek má Tamara


Diskuse k článku

EVROPA: BHL a 29 moudrých

Třicet evropských kulturních osobností, mezi nimi i Milan Kundera, podepsalo dramatické provolání proti populismu. Je zajímavé tím, kdo je autor a signatáři.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Petr 6.2.2019 15:34

Nicméně, tyto pojmy jsou často v rozporu jak s výsledky

statistik, tak i se zdravým rozumem!

A třeba "boj proti islamofobii" vede k tomu že se statistiky FALŠUJÍ, nebo se v (nejen) německém pojetí, rovnou zakáže "nebezpečná" data shromažďovat.

R. Gramblička 6.2.2019 13:19

Re: Nesouhlas

...v takových případech...

V. Petr 6.2.2019 15:29

Jak já říkám, "pracující inteligent" byl komunistický

název pro skupinu povolání. Intelektuál je naproti tomu diagnóza!

V. Petr 6.2.2019 15:36

Pana Robejška jste mezi "typické intelektuály" zařsila Vy!

Kontrolní otázka, byl "typickým intelektuálem" G. Orwell?

V. Novák 6.2.2019 16:21

Re: Nesouhlas

Od vás chucpe.

Nepřekvapivé - u vás.

J. Schwarz 6.2.2019 17:35

Re: Nesouhlas

Tak tohle je kouzlo nechtěného! Frau Netzer, dáma, která se ještě nikdy neobtěžovala cokoli zdůvodnit a už vůbec ne vlastními slovy vyzývá jinou přispěvatelku, aby svá tvrzení zdůvodnila a její příspěvek považuje za exemplárně absurdní právě kvůli údajné absenci zdůvodnění. Tohle je Kafkárna a Kocourkov v jednom!

J. Ráž 6.2.2019 18:36

Re: Nesouhlas

Chtít po paní Netzer nějaký jiný vlastní názor, než tupé osobní osočování, už jste mohl poznat za ten dlouhý čas, co nás zde oblažuje svými nesmysly, že je to marná snaha.

J. Jurax 6.2.2019 16:26

Umíte vlastními slovy vysvětlit proč?

J. Svoboda 6.2.2019 17:35

Re: Výborný článek, potřebný k rozpoznávání

Dobrá ukázka, čeho je autor, nebo autoři tohoto příspěvku schopni.

P. Lenc 6.2.2019 11:29

Autore dík.

Holt "intelektuální elita" i když nic nového pod sluncem.

S. Netzer 6.2.2019 12:24

.)))))))

J. Ráž 6.2.2019 10:58

Označit někoho intelektuálem

a automaticky ho pak považovat za někoho "lepšího", či moudřejšího, je pozůstatek doby, kdy si lidé vážili a respektovali každého, kdo uměl číst a psát. A když slyším, že intelektuálové jsou jakýmsi svědomím národa, tak při vzpomínce na činnost našich intelektuálů jako byl Šabata, Nejedlý, Kohout a dalších, kteří se podíleli na zrůdnostech padesátých let nechci, aby mým svědomím takoví intelektuálové byli, neb já chci mít svědomí čisté, abych se s vědomým, že jsem nikomu neublížil, mohl každému podívat do očí.

Robespierre, Marx, Lenin byli také intelektuálové a chce někdo aby byli jeho svědomím?

PS. Ne každý intelektuál má charakter Karla Čapka. U Kundery vzbuzuje respekt jeho tvorba, ale charakter také nemá čistý, takže jeho tradičně levicové politické projevy přijímám s velkým despektem.

J. Kanioková 6.2.2019 12:09

.)))))))

J. Ráž 6.2.2019 12:23

Re: .)))))))

Čekal jsem, že se do mne někdo kvůli Kundrovi pustí a měl jsem připravenou poznámku, kterou na téma Kundera pronesl literární historik M.C. Putna: Kundera je samozřejmě výborný prozaik, ale jako myslitel, jako morální autorita, tak to tedy pardon, to opravdu ne. Kundera je takový jenom třetiřadý přežvaňovávatel tezí, které tady byly dávno. Všechno to, co mele Kundera, už bylo mnohými řečeno a lépe.

P. Grigar 6.2.2019 13:02

Re: .)))))))

.. vydržte, až si váš příspěvek přečte p.Fridrich, pak nebudete dobrý ani na hnůj slepicím.

J. Jurax 6.2.2019 16:31

No, Putnou bych se moc neoháněl, ten není ani ten výborný prozaik ...

J. Schwarz 6.2.2019 17:42

Re:

Ale právě ten Putna - "katolická buzna" sem sedí! Kdyby Kunderu coby morální autoritu odmítl nějaký buran, xenofob, homofob nebo dokonce rasista a nácek nebylo by třeba to brát v úvahu, taková Netzerka by s tím byla hned hotová jakoby to napsali v Tichy's Einblick. Ale když se takto vyjádří vítač a progresivista Putna, tak to má hned jiné grády!

J. Ráž 6.2.2019 18:38

Re:

Citovat Putnu byl zlatý hřeb diskuze o lidech, kteří napsali ten pamflet.

P. Sinclair 6.2.2019 10:21

Vůdce Robejšek

https://www.realiste.cz/devel/webportal/webportal.nsf/0/DBB62E78159DE335C125813C006618A8/$File/DSC_0122.jpg?OpenElement

:-))))))))))

P. Princ 6.2.2019 11:46

Re: Vůdce Robejšek

Trapný logický trik (argumentum ad hominem). Styďte se.

P. Sinclair 6.2.2019 12:33

Re: Vůdce Robejšek

Mýlíte se, můj odkaz nemá nic společného s logikou a není to pokus o argumentaci. Jenom mi přijde legrační "Realista", kterého nikdo nezná a který odhaduje svůj volební výsledek kolem dvaceti procent.

S. Netzer 6.2.2019 12:24

Re: Vůdce Robejšek

To listí, o které se mentor opírá, má naznačovat vavříny vítěze?

P. Sinclair 6.2.2019 12:39

Re: Vůdce Robejšek

To nevím, jako nevím, proč ty masy za ním ho nepřerušují bouřlivým potleskem.

S. Netzer 6.2.2019 12:47

Re: Vůdce Robejšek

Asi protože nejsou moudré.

"Moudrost mas" je jeden z jeho oblíbených argumentů.

P. Sinclair 6.2.2019 12:57

Re: Vůdce Robejšek

Realisté v akci aneb jak strhnout široké masy:

https://www.parlamentnilisty.cz/galerie/foto/Realiste-v-Liberci-11854#

B. Rameš 6.2.2019 10:07

Prostě jen další chlapík,

který považuje svůj pohled na svět za jediný správný. Obdařen inteligencí, vzděláním a sociální dovedností, považuje se za zhmotnělou esenci Liberté, Égalité, Fraternité. To nehezké "ou la mort" taktně vynechává.

P. Princ 6.2.2019 11:36

Re: Prostě jen další chlapík,

Bravo ! Velmi dobrá poznámka. Řekl bych že klíčová.

J. Ráž 6.2.2019 11:56

Re: Prostě jen další chlapík,

Souhlas!

J. Kanioková 6.2.2019 12:44

Ano, přesně..

J. Sinnreich 6.2.2019 14:56

Re: Prostě jen další chlapík,

U BHLstoji jiste za povsimnuti to peclive osetrovane opaleni. (vila v Alpach, nebo Stredomori ). Tihle hollywoodsti milionarsti spasitele (na druhe strane oceanu), neomarxisticti filosofove na universitach, pokrokovi umelci a klimaticti "vedci" se pasuji na svedomi civilizace a humanity. Vetsinou jejich uslechtile vyzvy konci ekonomickym rozvratem a vrazdenim.