Pondělí 15. července 2024, svátek má Jindřich
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

DONALD TRUMP: Astronomická pokuta

Soudce Nejvyššího soudu státu New York Arthur Engoron v kauze týkající se ocenění nemovitostí, kterou proti Donaldu Trumpovi zahájila generální prokurátorka státu New York Letitia James, uložil Donaldu Trumpovi a členům jeho rodiny pokutu 464 milionů dolarů.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
LZ

L53u76i36s 67Z62í93d70e98k

20. 3. 2024 11:21

Takhle skandální zneužití justice současnou vládou USA proti opomentovi je stovnatelné s 50tými roky v ČSR . Jen Urválek se teď jmenuje James. A to si dovolí kritizovat dnešní Rusko ! Chucpe !

0 0
možnosti
LZ

L72u75i11s 64Z20í80d62e52k

19. 3. 2024 22:49

USA - náš / hlavně 5demoliční / vzor !

0 0
možnosti
KN

Jasně u Ruzzoidů už by dávno pošel v gulagu.

0 0
možnosti
AT

A69l90e10š 69T82e83p88l12ý

19. 3. 2024 20:06

Napadlo mne srovnání - nabídnete byt za 10 miliónů - kupce to akceptuje a je spokojen.

Následně Vás obžalují, že jste podvodně cenu bytu nadhodnotil - a vyměří vám pokutu 1 miliardu...

Inu -"demokratická" spravedlnost.

0 0
možnosti
PS

Obávám se, že nechápete složitost těchto triků. Pokud by prodávající byla vaše firma a kupující taky, co je to ? Není to podvod, kterým jste vyrobil zcel virtuální hodnotu ?

0 0
možnosti
JN

To, že ho žalovala v občanském sporu byla její volba, na kterou má právo. Rozhodoval soud.

0 0
možnosti
LP

O tom, zda černá prokurátorka ( státní zástupkyně) obcházela zákon ( aby nemusela nic dokazovat) a zda soud zvolil přiměřenou pokutu rozhodne Nejvyšší soud USA! A ten už jednou rozhodnul v prospěch Trumpa. Teď to bude podruhé...

0 0
možnosti
PB

P30e78t34e 22B64r10i56c51h

19. 3. 2024 15:19

Americká prokurátorka si bere příklad z našeho prokurátora Šarocha. Ten Babiše vláčí po soudech už skoro 10 let kvůli 50 MKč, které mu byly českými úřady přiklepnuty a které přesto už dávno vrátil.:-)

0 0
možnosti
PS

Správně: vrátil. Takže je jasné, že to podvod byl. Protože jinak by byl hlupák, kdyby je vracel. To by se mohlo vykládat jako přiznání viny.

0 0
možnosti
PB

P42e50t93e 43B96r68i77c80h

19. 3. 2024 14:57

"Letitia James, která v rámci své volební kampaně za zvolení do úřadu generálního prokurátora slibovala, že Trumpa dostane."

Adolf Hitler v rámci své volební kampaně sliboval, že z Německa vyžene všechny demokratické strany.

Oba ve volbách zvítězili. V čem se ty demokracie odlišují?8-o

0 0
možnosti
JK

Spojené státy se pomalu, ale jistě mění v totalitní společnost. Tohle mi připomíná zinscenované procesy z 50. let u nás. Zatím sice nejde přímo o život, ale dlouholeté tresty (v případě téměř 80-letého Trumpa by se nejspíš jednalo o trest doživotní) již létají vzduchem.

Je neuvěřitelné, co se z bašty demokracie stalo během několika mála desetiletí...

0 0
možnosti
PS

Trump není žádný demokrat. Kdo pošle lůzu na Kongres, je demokrat asi jako Putin nebo Hitler.

0 0
možnosti
LP

Pokuta by vždy měla sledovat logiku! Ten kdo se cítí poškozen, ať žaluje! Paní na obrázku charakterizuje současný rozvrat USA! Z násobného černého zločince je hrdina (Floyd), ačkoliv na otázku obhájce na znalce, zda smrt recidivisty Floyda mohla způsobit i nadmíra drog v jeho krvi, odpoví znalec: “mohla”!? A jinde by byl osvobozen, protože v případě pochyb je nutné jednat v prospěch obviněného! Nestalo se! A tak bývalý policista bručí ve vězení, aby odčinil otrokářství? Soudní systém v celých USA by zasloužil reformu! Černá mstitelka z moci úřední obchází zákon, aby rusovlasého “otrokáře” zbavila možnosti nechat se zvolit prezidentem a maximálně ho poškodila? NY ( nejen on) by potřeboval očistu od aktivistických státních zástupců, profesionalizaci soudů a reformu soudních systémů. I ekonomická situace by chtěla, aby USA poskočily z 20. do nového století jako modernizovaná země. A spravedlnost je uhelným kamenem lidské společnosti! “Uškodíš li jedinému z mých malých bratří, jako bys uškodil mně samému!” Ježíš

0 0
možnosti
KK

K11a68m61i46l 35K27u92b15ů

19. 3. 2024 9:37

Je absurdní, že k soudnímu řízení vůbec došlo. Jestliže okradl banky, mají ho žalovat banky. Jestliže okradl stát o daně, má ho žalovat stát za trestný čin daňového podvodu. Jestli obral svoje dodavatele nebo odběratele, mají ho žalovat oni. Nic z toho se nestalo. Chápu, že americký soudní systém umožňuje každému občanovi i skupinám vést soudní spor, pokud se jim stane křivda. Jak se zdá, tou křivdou je již samotná Trumpova existence, kterou je potřeba co nejvíce zničit. Nejsem jeho nadšený fanoušek, to vůbec ne. Ale tenhle proces naplbo ukázal, že Amerika již není zemí svobody a práva.

0 0
možnosti
MV

Dva nebo ťři soudní řízení týkající se daňových podvodů již probíhají.

0 0
možnosti
VC

NeboŽtík pan prof.Ota Ulč, politolog, a znalec amerických poměrů, častý dopisovatel NP, musel by dnes psát až do zničení počitače o fiasku v nejž se změnil respekt am.demokratů k Deklaraci!.

0 0
možnosti
JH

To máte naprostou pravdu!!R^ Veliká škoda, že pan prof. už tu není.

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz