2.6.2024 | Svátek má Jarmil


Diskuse k článku

BLÍZKÝ VÝCHOD: Tragické selhání Amnesty International

Po II. světové válce, ve které byla svoboda draze vykoupena, se sčítaly ztráty: válka stála 55 milionů lidských obětí a Židé v Evropě byli téměř vyhlazeni. To bylo silným podnětem ke vzniku OSN a mnoha humanitárních organizací, které si vzaly za úkol nedopustit opakování válečných hrůz a genocidy a válečným konfliktům předcházet.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Štrobl 8.4.2013 13:31

Re: "Nepřiměřená reakce" je novodobá

Jako lhář to moc neumíte. Jsou tady občas lepší. Lidé jako vy mají smůlu, že existuje internet, však se také množí snahy ho zlikvidovat, že?

P. Vaňura 8.4.2013 14:48

Konalo se za WW2 kobercové bombardování,

nebo nekonalo?

Mimochodem, v této válce o osud světa se nebral ohled dokonce ani na VLASTNÍ civilisty. Při osvobozování filipínské Manily od japonské armády zakázal americký generál MacArthur nasadit proti cílům ve městě letectvo, protože Japonci tam násilně drželi filipínské civilisty. Je to JEDINÝ takový případ, o kterém vím, ač jich asi bylo více. Přesto v bojích zahynuly tisíce filipínských civilistů, mnoho jich Japonci přímo povraždili. Velitel japonských vojsk na Filipínách generál Jamašita byl za to po válce v Manile oběšen, ačkoliv posádka jednala proti jeho rozkazu stáhnout se do hor a budovat obranu tam.

Při bojích v Normandii zahynuly tisíce francouzských civilistů, a nevím, kolik civilistů padlo v Charkově, který během války 4x změnil držitele.

J. Láníček 8.4.2013 12:50

Paní Lukešová s pravidelností sobě vlastní

opakuje svůj jednostranný pohled na otázku poměrů na Blízkém východě. Ale buď neví, nebo ví a dělá, že neví. Jinak by musela zmínit řadu věcí, které by celý problém oblasti doplnily k získání obrazu o celé pravdě. Která nikdy není jen bílá, nebo černá. V našich médiích se zádné nestranné informace nedovíte, to se musíte dostat jedině k informacím ze zahraničních agentur, kde působí celá řada nezávislých novinářů a fotoreportérů. Pak se tady někteří diví, proč je na Západě tolik idiotů, kteří mají na věc tak "pomýlený" názor. A ortodoxní příznivci a zastánci jakéhokoliv počínání Izraele to mají docela snadné. V souladu s většinovým trendem okamžitě obviní každého kritika z antisemitismu a popírání holokaustu, což je přece něco naprosto nevídaného a zavrženíhodného.

L. Handzel 8.4.2013 13:05

Re: Paní Lukešová s pravidelností sobě vlastní

Vždyť jo. Vy jste antisemitista, komunista, cyklista, důchodce - příživník a navíc soudruh ing.J.Laníček. Fuj, hanba. :)

J. Láníček 8.4.2013 13:16

Re: Paní Lukešová s pravidelností sobě vlastní

Tak bacha, to mi toho přisuzuje až moc. Toho důchodce a komunistu bych škrtnul. S tím ostatním jsem se už smířil.

L. Handzel 8.4.2013 14:56

Re: Paní Lukešová s pravidelností sobě vlastní

Není podstatné, co vy uznáte. :) Důležité je, jak Vás ofajfkuje kopretina.

H. Lukešová 8.4.2013 15:02

Re: Paní Lukešová s pravidelností sobě vlastní

A víte že pana Láníčka kdovíjak fajfkovat nebudu, má na svůj názor právo a antisemitismus nerozšiřuje a gauner rozhodně není, je sice ovlivněný mediální protiizraelskou kampaní, ale není sám. Za skutečného antisemitu považuji Pokorného.

P. Vaňura 8.4.2013 13:30

Milý pane, před časem běžel na Viasat

History dokument o potopení několika nemocničních lodí německými ponorkami během WW1. Dokument natočili Britové. ALE autoři se moc nezabývali tím, vezla li konkrétně potopená loď vojenský náklad ale tím, je li pravdivé tvrzení Německa, že Britové vozí na nemocničních lodích TAKÉ vojenský náklad. Porušení pravidel jednou stranou obecně zbavuje druhou stranu povinnosti pravidla dodržovat a to ve VŠECH případech.

To celé nakonec vedlo k tomu, že lodě NEUTRÁLNÍCH zemí dostaly právo kontrolovat, zda nemocniční lodě nevozí vojenský náklad.

P. Vaněk 8.4.2013 13:41

Re: Paní Lukešová s pravidelností sobě vlastní

Ach ten Láníček.... Nezná, neví, je dezorientovaný.... Neberte ho vážně, chudáka. 

J. Láníček 8.4.2013 13:49

Re: Paní Lukešová s pravidelností sobě vlastní

Tak se trochu k tématu rozepište, vy to máte v hlavě určitě srovnané a faktů přehršel. Rád se dovím něco nového.

H. Lukešová 8.4.2013 14:40

Re: Paní Lukešová s pravidelností sobě vlastní

Většina médií ve světě i u nás je protiizraelských, pane Láníčku, to je smutná pravda. Souhlasím, že nic není pouze bílé nebo pouze černé, ale média pravidelně zobrazuje v těch nečernějších barvách Stát Izrael. Neviditelný pes je jediný deník, kde se o Izraeli píše jinak než v duchu antisionismu.

J. Farda 8.4.2013 21:57

Re: Paní Lukešová s pravidelností sobě vlastní

Javohl, mein Liebe parteigenosse Lanicek! Und nun etvas für Sie, liebe kamerad, Sie können mehr in der Link lesen: http://www.lidovky.cz/matyasova-jedna-tvar-tolik-pribehu-dui-/nazory.aspx?c=A130407_144321_ln_nazory_mct

J. Farda 8.4.2013 22:08

Re: Paní Lukešová s pravidelností sobě vlastní

Natürlich jawohl, entschuldige, bitte! Punkt.

L. Handzel 8.4.2013 12:44

Dobrý guláš typu "Pejsek s kočičkou vaří!" :)

Asi jsem tradiční míchanici slečny Lukešové špatně pochopil. Možná se mýlím, ale hovoří o zprávě Amnesty International ze 23.8.2006 ? To je tedy aktualita. :)

Flašinet sice hraje, ale občas je v něm vhodné vyměnit písničky.

H. Lukešová 8.4.2013 14:55

Re: Dobrý guláš typu "Pejsek s kočičkou vaří!" :)

Ano pane Handzeli, článek je o zprávě z AI roku 2006. Pravdu je nutné připomínat, je to událost starší a lidé mohli zapomenout, tak je dobré vše opět připomenout no a komu se to nelíbí, ať článek nečte a přeskočí. Přeji Vám hezký den.

L. Handzel 8.4.2013 15:07

Re: Dobrý guláš typu "Pejsek s kočičkou vaří!" :)

Pokud se Vám nelíbí diskuse, tak své amatérské názory nevystavujte. Jste jedna z mála "autorek", která polemizuje se čtenáři. I to něco signalizuje, zpravidla bezobsažnost článku.

H. Lukešová 8.4.2013 15:19

Re: Dobrý guláš typu "Pejsek s kočičkou vaří!" :)

A proč bych neměla polemizovat? Mám právo diskutovat s kým chci a kde chci, pokud se Vám nelíbí demokracie, Váš problém.

H. Lukešová 8.4.2013 15:24

Re: Dobrý guláš typu "Pejsek s kočičkou vaří!" :)

Navíc mě debaty hodně baví, byť i s nesouhlasnými reakcemi, demokracie je diskuse...

L. Handzel 8.4.2013 16:27

Re: Dobrý guláš typu "Pejsek s kočičkou vaří!" :)

Bohužel, není Vám pomoci. :)

Zde se dočtete proč. Stejně Vám to nepomůže. :)

http://www.national-geographic.cz/detail/proc-si-hloupi-lide-mysli-ze-jsou-nejchytrejsi-vlastni-neobjektivita-je-potvrzena-vedci-39473/

M. Krátký 8.4.2013 19:48

Re: Dobrý guláš typu "Pejsek s kočičkou vaří!" :)

Tak pozor, Kopretina nikde nepíše, že se jí diskuse nelíbí. A vystavovat si zde může každý co chce. Chce to si číst pozorněji a nementorovat. Hezký večer

H. Lukešová 8.4.2013 19:52

Re: Dobrý guláš typu "Pejsek s kočičkou vaří!" :)

Mně se diskuse naopak líbí a baví mě, i když jsou někteří lidé na mě sprostí, ale takový je internet, kdo nic nevydrží, ať neleze na diskuse a psát si skutečně můžu o čem chci a kdy chci. Každý má možnost napsat článek, chce to chtít. Takže opakuji ještě jednou, miluji internet, miluji internetové diskuse i s deprivanty.

L. Handzel 8.4.2013 21:48

Re: Dobrý guláš typu "Pejsek s kočičkou vaří!" :)

Výborně! Stará vesta, chodím zde od založení. Znám Váš styl od Vašich začátků. Vy prostě neurážíte, jen "naznačujete". Článek na N.G. jste nepochopila, vlastně to ve Vašem případě je zcela vyloučené.

Zkuste zajet na pár týdnů do Izraele, snad něco pochopíte. Připomínáte mi řvoucí fanoušky fotbalu. Ti vždy vědí, jak to mají hráči kopat a jak jim soudce škodí. Většinou si však (při vlastním pokusu o hru) zlomí kotník nebo vykopnou místo balonu obzvlášť velký drn.

H. Lukešová 8.4.2013 22:27

Re: Dobrý guláš typu "Pejsek s kočičkou vaří!" :)

Víte dobrý muži, urážíte jenom Vy a to každého, nikoho nemáte rád, psal jste to i pí Václavíkové. Já skutečně nikoho neurážím, ale je zbytečné Vám cokoliv psát, stejně nepochopíte, takže se mějte hezky. Můžete si mentorovat, jak chcete, je mi to fuk. Já se chodím na internet bavit a kazit si náladu některými lidmi, proč také.

L. Handzel 8.4.2013 21:33

Re: Dobrý guláš typu "Pejsek s kočičkou vaří!" :)

Vaše předposlední věta je přesná, platí pro Vás. Hezky večer, Vy mi taky.

J. Farda 8.4.2013 22:32

Re: Dobrý guláš typu "Pejsek s kočičkou vaří!" :)

Tak jsem si ten Váš odkaz na NG přečetl, ctěný pane Handzeli, ale jediné, co mne v souvislosti s jeho zněním napadlo, je stařičké rčení směřující k Vaší ctěné osobě "podle sebe soudím tebe!" Kapírujete, dobrý muži? Tečka.

H. Lukešová 8.4.2013 23:01

Re: Dobrý guláš typu "Pejsek s kočičkou vaří!" :)

Zdravím Vás, pane Fardo, beru vše s nadhledem. Deprivanti mě rozhodit nemůžou, tu Rott, tu pan Handzel, tu někdo jiný. V době neregistrovaných diskusí to bylo ještě horší, vše si detailně pamatuji od roku 2006. Dříve jsem z toho byla úplně rozhozená, nyní už ne. Já se chodím na internet bavit a deprivanty je třeba přeskakovat. Říká s jim troll a ti nechtějí nic jiného, než vyprovokovat "flame war" (slovní válka), navíc dobrý muž nemá rád vůbec nikoho, pod diskusemi uráží úplně každého, myslí si, že snědl Šalamonovo lejno.

S. Netzer 8.4.2013 10:21

Myslím,

že momentálně hýbou BV naléhavější problémy, než nějaká zpráva AI o konfliktu z roku 2006.

Toto věčné řazení šiků, uspořádávání front a opakované jmenování nepřátel Israele je, nezlobte se, už nudné, kontraproduktivní, a nepřináší žádné nové poznatky.

Levicoví intelektuálové, nevládní organizace, EU, vlastizrádná média, etc. pp. Zkrátka všechny tyto noční můry průměrného čtenáře NP na jedné straně, a ubohý, šlechetný Eretz Israel, kterému všichni křivdí, jejich obět.

Všeho moc škodí. Myslím, že pro informované čtenáře není nutné, aby jen opakovaně omílali projevy své solidarity s Israelem, jako jeden magor, který se zde nikdy nezmohl na víc, než na opakovaný výkřik "Bůh ochranuj Israel"!

H. Lukešová 8.4.2013 10:28

Re: Myslím,

Pravdu je nutné připomínat pořád, je nutné, aby lidé nezapomněli, pamatovali a znali fakta, jinak to nejde. Já si tento konflikt detailně pamatuji, pamatuji si tu strašlivou protiizraelskou nenávist mnohých jedinců, kteří se přišli jen a jen vyblinkat. Konflikt mezi Hizballáhem a Izraelem je sice stará věc, ale stále aktuální. Hizballáh je stále hrozba pro Izrael a Írán se chvěje na to, aby získal A-bombu no a pak uvidíme.

P. Ficek 8.4.2013 11:52

Re: Myslím,

Takže připomínám pravdu: Zítra bude 65 výročí vyvraždění vesnice Dejr Jásín (9.4.1948) bandou židovských fašistů z komand Irgun a Lechi. Podle vás je vyvraždění Lidic gestapem a SS fašizmus, kdežto vyvraždění Dejr Jásín bohulibou čiností, vždyť se tím získalo další území pro vyvolené. Pro mne je to totéž - Izrael je fašistický stát na čele se zločincem Netanjahuem. Při posledním hlasování v OSN již na straně Izraele hlasovaly pouze USA a jejich vazalové, tuším Mikronézie, Maršalovy ostrovy a Česká republika.

J. Tejkl 8.4.2013 11:58

Re: Myslím,

srovnáváte dejr Jásin a Lidice? Jste hlupák...