13.8.2022 | Svátek má Alena


Diskuse k článku

BLÍZKÝ VÝCHOD: Slovo k příměří

Kdyby někdo v průběhu druhé světové války, ve fázi po vylodění v Normandii, usoudil, že mrtvých německých civilistů už bylo dost, a je tedy nutné s válčením přestat, jaké by si vysloužil označení?

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Ziegler 19.5.2021 12:23

I Rusko posílá Palestincům finanční pomoc. Doporučuji vynikající rozhovor s izraelským velvyslancem v ČR Danielem Meronem.

A co Spojené státy?

Spojené státy vydaly velmi jasná vyjádření ústy ministra zahraničí. Náš premiér měl velmi dobrou diskuzi s prezidentem Joe Bidenem. Spojené státy chápou, že Izrael je pod palbou. Nezapomínejme, že právě ony nejvíce podporují Izrael, co se týče armády, jde o našeho největšího strategického spojence. Bez USA bychom neměli náš protiraketový štít, například.

Viz. https://www.forum24.cz/izraelsky-velvyslanec-bojujeme-proti-teroristum-i-za-evropu-ceska-podpora-je-neuveritelna/

H. Lukešová 19.5.2021 11:44

Základní fakta o Zemi izraelské...1) V průběhu celých dějin nikdy neexistoval žádný státní útvar „Palestina“, a už vůbec ne „arabská Palestina“. Pod pojmem „Palestinou“ rozumíme geografické označení území nazývaného v dějinách Království Izraelské, Království Judské, Země Izraelská či křesťany nazývaného Svatá země. Na druhé straně rozhodnutí Ligy národů roku 1922 hovoří o tom, že židovská národní domovina má být znovuobnovena na místě zvaném Palestina. Na tomto území žili národy Židé, Římané, Arabové, Osmané, Čerkesové, vyznavači judaismu, křesťanství i islámu. Nejednalo se a dodnes se nejedná o arabskomuslimskou zemi.

2) Až do 30. let 20. století požadovali tehdy Arabové žijící v britském mandátním území Palestiny spojení s francouzským mandátem Sýrií a Libanonem, jelikož považovali tuto oblast za jižní Sýrii.

3) „Palestinský arabský národ“ v dějinách nikdy neexistoval. Sami arabští obyvatelé tehdejší „Palestiny“ se považovali za jižní Syřany. Arabský konflikt s Izraelem není bojem o území, ale boj mezi islámem a judaismem, zda-li Židé mají vůbec nějaký nárok mít svůj stát právě na území dnešního Izraele. Pro Židy se tudíž jedná o samotný boj o život.

4) Izrael není koloniální projekt. Židé jsou původním obyvatelstvem, samotní Arabové jsou skuteční kolonialisté a imperialisté, kteří vyšli z Arabského poloostrova na začátku 7. století, dobyli a obsadili židovskou domovinu, jejíž jméno „Judea“ změnili Římané na „Palestinu“ a masově zalidnili tuto zemi v průběhu 19. století, kdy započalo novodobé židovské přistěhovalectví do Země Izraelské.

5) Tehdejší rozhodnutí Britského mandátu (tedy před rok 1939 než Britové zneplatnili Balfourovu deklaraci z roku 1917 a začali podporovat výhradně Araby), podpořilo více než 50 zemí, uznalo židovské urovnání na celé zemi západně od Jordánu (tj. Stát Izrael, Judea a Samaří, Gaza) na východ od řeky Jordán se nachází dnešní stát Jordánsko, tam se Židé usazovat nesměli.

H. Lukešová 19.5.2021 11:45

6) Židovské osady v historické židovské vlastni nemůžou být „ilegální“.

7) Pokud má být někdy situace vyřešena na základě dvoustátního řešení, nemůže být zřízen jeden čistě arabský stát bez Židů a druhý stát židovský i s arabským obyvatelstvem. Je nemyslitelné a nespravedlivé vůči Židům prosazovat jeden čistě etnický arabský stát.

8) Arabové první prováděli etnické čistky za pomocí teroristických útoků v podobě vražd, drancování a ničení židovských domů, majetku a polí v období 1920-1948. Zhruba 20,000 Židů bylo vykořeněno ze svých domovů v lokalitách Hebronu, Jeruzaléma, včetně Gazy, Nábulusu, Jeninu, Jericha, Tul Karmu, Gush Etzionu a dalších míst.

9) Arabové vždy odmítli jakoukoliv diplomatickou nebo politickou dohodu, stejně jako jakýkoliv kompromis, včetně vyjmutí Transjordánska z mandátního území pro židovskou vlast, několik návrhů na rozdělení mezi roky 1937-1939, stejně jako konečný návrh rozdělení na základě rezoluce OSN z 29.11.1947. Posléze Arabové odmítli nabídku Izraele o vrácení všech území za zelenou hranicí 1967, které Izraelce dobyli v průběhu Šestidenní války, tj. nabídky izraelských politiků Dajana, Allona, následně Barakovu mírovou dohodu z roku 2000 a nakonec mírové návrhy Olmerta, Livni a Netanjahua.

10) Palestinská samospráva je nedemokratickou diktaturou, kterou ovládá řada konkurenčních teroristických bojůvek. Prakticky zde neexistují politická, lidská a občanská práva pro její vlastní arabské obyvatele. Palestinští politici jsou neústupní, nepodporují mír a koexistenci s Židy a Izraelem, zatímco protižidovské předsudky jsou v palestinské společnosti vštěpovány prostřednictvím jejího vzdělávacího systému od nejnižších stupňů.

H. Lukešová 19.5.2021 11:45

11) Palestinská samospráva odměňuje terorismus, přijala politiku „výplatu za vraždy“, tj. motivuje své obyvatele k vraždění Židů z důvodu, aby jejich rodiny mohly získat peníze.

12) Pokud má být někdy nastolen konečný mír mezi Izraelem a Palestinci, musí mu předcházet uzavření úplného míru mezi OOP/Fatahem a Hamasem a poté, co Arabové odstraní ze svého vzdělávacího systému protižidovské výlevy a výzvy k páchání teroru.

D. Laurencikova 19.5.2021 10:38

Stejne jako v roce 2014 se opet v ulicich nemeckych mest vyrvavaji protizidovske paroly a pali israelske vlajky. "Hamas Hamas, Juden ins Gas"! Pachtele jsou ti sami, totiz Turci a Arabove. Tito maluji take hakove krize na zidovske zarizeni, coz se ve statistikach objevuje jako "pravicove extremisticky" cin. Tak se stane, ze ministr vnitra Seehofer s vaznou tvari predstoupi pred kamery a rekne, ze 95% trestnych cinu vuci Zidum jsou "extremne pravicoveho puvodu". Jeste vic zabodoval Manfred Weber, ktery obvinil spickovou politicku AfD, ALice Weidel, ze ona je za protizidovsky fanatizmus spoluzodpovedna. Cim? Asi tim, ze AfD leta varuje pred importem Antisemitismu, ktery si muslimsti pristehovalci vezou v kufru s sebou. Clovek nevi, jestli se ma smat nebo brecet. Jedno je jiste: Dokud se tito podelani politici, kteri cely problem zavinili neodvazi ho aspon pojmenovat, nemuzou ho vyresit!

P. Milan 19.5.2021 10:40

Jednak se těch Turků a Arabáků bojí, druhak se jim to politicky hodí jako klacek na AfD.

V. Kain 19.5.2021 10:45

Asi jim nedochází,že oni by se stali terčem jejich hněvu i když dneska nad nimi drží ochranou ruku.Muslimové by velmi rychle zapoměli kdo je chránil.

D. Laurencikova 19.5.2021 13:43

Mate pravdu, Turku a Arabu se boji. A klacek na AfD potrebuji proc? Protoze AfD je dukaz jejich vlastniho selhani.

H. Lukešová 19.5.2021 10:26

Prohamásovská levice běsnila...Tři tisíce lidí křičelo „Alláhu Akbar“ a pálilo izraelské vlajky na milánském náměstí Piazza Duomo.

„Mnoho muslimských přistěhovalců a levičáci sdílí přesvědčení, že Izraelci si raketové útoky nějak zaslouží,“ píše v Die Welt Jacques Schuster, šéfredaktor hlavních německých novin. Hovoří o Německu, ale děje se tak i v Itálii. „Ječícímu davu je dovoleno vylézt na barikády před synagogami, ventilovat a explodovat k Židům, spálit Davidovy hvězdy a to vše bez následků“.

Alžírské, palestinské a turecké vlajky a dvě stě demonstrantů před synagogou v Gelsenkirchenu křičí „zasra...Židé“.- Izraelská vlajka je vztyčena na radnici města Solingen a zapálena, uvádí Bild , přičemž Tim Kurzbach, sociální demokrat a starosta Solingenu, hovoří o „hanebném činu“. - Město Hagen odstraní izraelskou vlajku, aby neurazilo muslimy.V Berlíně je ukradena izraelská vlajka z kanceláře CDU kancléřky Angely Merkelové.- Památník Velké synagogy v Düsseldorfu, zničený nacisty v roce 1938 během Křišťálové noci, je zapálen.- Další izraelská vlajka je spálena v Münsteru před synagogou. Stejné výkřiky, stejná matice, stejné ticho ... Jako ve Francii, v Barbés.

Většina přistěhovalců ze Středního východu, vyrůstajících prostředí, nenávidějící Židy, věří, že mohou svůj ubohý obraz společnosti přenést do Německa. Když sem uprchli pracovat a být na svobodě, využívají tuto svobodu ke vzpouře proti otevřené společnosti. “

„Kromě toho existuje levicové prostředí, které pohlíží na muslimské a přistěhovalecké Araby s postkoloniální opatrností a odpouští mnoho věcí, které by Němci nikdy nepustili. Teroristé Hamasu jsou najednou„ aktivisté “; metody jejich boje nemusí být krásné, ale pochopitelné “.

H. Lukešová 19.5.2021 10:29

Bývalý francouzský premiér Manuel Valls uvedl, že je zde část levice, která je pro-Hamas. V Belgii mezitím lidé na náměstí křičeli „smrt Židům“. Demonstrace, kde jsou přítomni nejen muslimové, ale také část militantní levice. „Toto setkání mezi radikálním islamismem a extrémní levicí je potenciálně výbušné,“ řekl Bernard-Henri Lévy.

Syrský spisovatel, který uprchl do Francie, Omar Youssef Souleimane, vydal v L'Express mimořádné obvinění proti této alianci . "V 70. letech Chomejní, otec islámské 'revoluce' v Íránu, přivítal své přátele z francouzské levice ve svém domě v pařížském regionu. Podporovali to v médiích, prezentovali to jako odpor vůči šachu a americkému imperialistickému řádu. ““

„Michel Foucault je dobrým příkladem této slepoty. Jakmile byl Khomeiniho plán uskutečněn, po jeho návratu do země byly prvními oběťmi jeho totalitního systému íránští komunisté. Všichni skončili ve vězení, zavražděni nebo vyhoštěni. Francie, část levice, ho nadále podporovala ve jménu boje proti USA nebo kapitalistům. To není jediný příklad „lásky“ levice k islamistům. “

Během pařížských protestů v roce 2014 jsme slyšeli výzvy Domorodé strany republiky (PIR) a mnoha nevládních organizací o pomoc Hamasu, „založeného Muslimským bratrstvem a odpovědného za stovky útoků na izraelské civilisty. Určitá část levice dnes radostně obviňuje ty, kteří nemají rádi krajní pravici nebo rasismus. Toto časté obvinění je důsledkem spoluviny mezi levicí a islamisty, kterým se podařilo vyvolat tabu „islamofobii“, která se nekonečně dovolává jakékoli kritiky islámu.

"Tito lidé nahradili slavnou čepici Che Guevary Chomejního turbanem a Marxovy vousy Bin Ládinem. Toto sblížení vytvořilo novou ideologickou sektu, která dělá vše pro to, aby chránila principy islámu, a to i na úkor republiky."

H. Lukešová 19.5.2021 10:29

Souleimane, jehož dílo The Last Syrian for E / O vyjde v Itálii v září, jej nazývá „halal left“. „Dnes ve Francii šíří progresivisté jménem levice středověké myšlenky,“ uzavírá spisovatel. „Ale z těchto kruhů jsme neslyšeli ani slovo po atentátu na pákistánského studenta Mashala Khana v roce 2017 islamisty na jeho univerzitě kvůli jeho averzi k islámu!“.

L. Šimon 19.5.2021 9:26

Hezké a pravdivé. 

F. Navrátil 19.5.2021 8:42

Jak píše autor, nestalo se, že by svobodný svět jednoznačně podpořil Izrael v jeho snaze porazit teroristy, zničit jejich infrastrukturu a výzbroj, zlikvidovat vůdce a velitele, strůjce agrese,. Nestalo se tak ani v případě Kosova, kdy tzv, svobodný svět nepodpořil Srbsko, ale kosovskoalbánské teroristy a Srbsko v rozporu se zdravým rozumem a mezinárodním právem bombardoval.

K. Křivan 19.5.2021 8:46

Máte recht.

B. Rudolf 19.5.2021 8:21

Na jedné misce vah tu máme vojenské a jiné oslabení Hamásu, na druhé misce vah utrpení (včetně zabitých a zmrzačených dětí) a ponížení Palestinců a s tím související růst jejich hluboké nenávisti vůči Izraeli a Židům.

Co s tím budete dělat? To budete schvalovat i jejich odsun (jako prezident Zeman) nebo ještě horší věci (o kterých raději nebudu psát)? Kde vidíte dveře do budoucnosti, když podporujete vítězství za cenu hluboké nenávisti?

Ponížení národa a mrzačení dětí není cesta k míru. Všem obyvatelům Izraele přeji mírumilovný a důstojný život. Kéž se ho někdy dočkají.

J. Ganaur 19.5.2021 8:29

Korektní náze vpro vás je naiva, ale nekorektní by byl pravdivější!;-D

E. נוהל חניבעל‎ 19.5.2021 10:41

Jen se nestyďte, co na srdci to na jazyku Zdejší tydýt Křivan si taky žádné servítky nebera, tak proč se zdráhat. A když se Vám někdo nebude pozdávat tak ho podle Křivana znovuobřežte pod krkem nebo vygazujte a je to.

J. Dvořák 19.5.2021 8:34

Vy asi navrhujete, aby Izrael podpořil sebevědomí Palestinců tak, že se přestane se bránit. Obávám se, že Palestinci si od počátku budují přesvědčení, že milovat Izrael budou, až nebude existovat (jako vzpomínku na svou statečnost) a že dobrý Žid je mrtvý Žid. Naštěstí Izrael (a většina jeho obyvatel) netrpí nihilismem ani pacifismem, ale je příkladem touhy po přežití.

B. Rudolf 19.5.2021 9:20

Izrael se jako každý civilizovaný stát musí bránit vůči jakémukoliv násilí na svých obyvatelích. Většinu obyvatel Izraele tvoří Židé a Palestinští Arabové.

K. Křivan 19.5.2021 9:33

Jenže pro ty "palestinské araby" bylo vyčleněno z původní Palestiny celých 77 %, což je 91 000 km2. Pojmenovali to Zajordánsko a předali Hášímovcům. Jordánsko, tam jsou Palestinci doma.

E. נוהל חניבעל‎ 19.5.2021 11:41

Správně Křivane opakování je matka moudrosti:

V roce 1922 tvořila židovská komunita 11% populace na území dnešního Izraele a 0%? na území dnešního Jordánska

https://www.jewishvirtuallibrary.org/jewish-and-non-jewish-population-of-israel-palestine-1517-present

A tahle 11% izraelská židovká komunta a 0% jordánská židovská komunita chtěla přiklepnout dominanci v Izraeli a Jordánsku což vyplývá z tohoto košer textíku:

"Churchillova Bílá kniha z roku 1922 pak i formálně rozdělila Palestinu na dvě administrativní oblasti, omezovala židovskou národní domovinu pouze na území západně od řeky Jordán, vyhnula se formulaci o vytvoření predominantně židovského státu a omezila přistěhovalectví na „ekonomickou kapacitu země“. Tyto formulace byly pro Židy šokující a těm z nich, kteří upínali své naděje na spolupráci s Brity, přivodily kruté vystřízlivění."

http://archiv.eretz.cz/?p=4866

Řeknu ti Křivane, že z tvoji strany neustále upozorňovat na " schánčlivost" části evropských přistěhovalců je dost eklhaft.

J. Ziegler 19.5.2021 12:37

Křivan dělá Izraeli medvědí službu.

H. Lukešová 19.5.2021 12:42

Ale pan Křivan má v otázce právního nároku Izraele, jak se dělila Země izraelská, otázky Židů a Arabů v Zemi izraelské naprostou pravdu a nedá se mu nic vytknout. To pan anonym hluboce a nesmiřitelně nenávidí Izrael a židovský národ, ale s takovou nenávistí je těžké žít.

J. Pokoutný 19.5.2021 17:16

V Zajordánsku tedy doma určitě nejsou, nejpozději od svého povstání proti legální Hášimovské vládě (6 září 1970 – 17 července 1971), kdy se tam pokusili zřídit si to, co poslední léta Hamás v Ghaze. A Jordánci je vykopali do všech světových stran - překvapivě aniž by jim do toho kdo přehnaně kecal. Doporučuji přečíst si něco o Černém září.

H. Lukešová 19.5.2021 9:51

Pan Křivan Vám to jasně píše, jeden Palestinský stát již existuje, jmenuje se Jordánsko, Země izraelská- Stát Izrael a Judea a Samaří patří Židům, nikomu jinému, bez debaty, neoddiskutovatelně. Gaza je bohužel ztracené území, hnízdo hadů, jak řekl kdysi již dávno zavražděný Anvar Sadat.

E. נוהל חניבעל‎ 19.5.2021 10:13

Kydy. Ve Křivanově a Vašem podání mělo být Jordánsko také součástí Izraele. To se to rozdává z cizího, že? Jen mi Kopretinko objasněte, kdyby vše dopadlo po vašom, kam by jste dnes Jordánce a Paloše posílala? A ještě impertinentní dotaz - co je to za mánii pořád někoho někam ( místňáky ) odsouvat, tohle dělal ve velkém báťuška Soso a bátuška Dolfi. Aha slečna si prvděpodobně chce vyzkoušet sociální inžinýring.

H. Lukešová 19.5.2021 10:17

Země izraelská byla zemí bez obyvatel pro lid bez země. Vy milý pane píšete jen kydy a nesmysly a obhajujete genocidní antisemitismus. Země izraelská patří Židům, nikomu jinému.

E. נוהל חניבעל‎ 19.5.2021 10:28

Jasně Kopretinko. Když to tu nejméně 100 napíšete, tak to tak muší bejt.

https://en.wikipedia.org/wiki/Demographic_history_of_Palestine_(region)#British_mandate_demographics

H. Lukešová 19.5.2021 10:32

Dějiny už tak rozhodly, můžete stokrát napsat ty samé lži dokolečka dokola, ale fakta se popřít nedají. Ne, nedají. Ale o tom jsme se bavili včera a nechci se o tom bavit pořád.

E. נוהל חניבעל‎ 19.5.2021 11:01

Fakta jsou ten že slogan " Zem bez lidí pro lid bez země" vůbec neodpovídal demografické realitě a také že jej vymysleli evangelikální křesťané. Jim přišlo jako dobrý nápad přesvědčit židy k odsunu z Evropy. Jako křesťanští sionisté jste to Kopretinko opravdu hezky vymysleli. Jasně zasejc kecám že. Tak si o tom něco přečtěte.

https://en.wikipedia.org/wiki/A_land_without_a_people_for_a_people_without_a_land