15.8.2022 | Svátek má Hana


Diskuse k článku

BLÍZKÝ VÝCHOD: Slovo k příměří

Kdyby někdo v průběhu druhé světové války, ve fázi po vylodění v Normandii, usoudil, že mrtvých německých civilistů už bylo dost, a je tedy nutné s válčením přestat, jaké by si vysloužil označení?

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Lukavsky 19.5.2021 7:47

Souhlas! Možná se Israel poučí z Šestidenní války. Tehdá mohl vojensky vytlačit všechny Araby z celého území a opevnit se plotem. Dobroserové by sice kvičeli, ale v tom šoku z války by to prošlo. A byl by klid. Místo toho přestali v nejlepším a výsledek jsou periodicky se opakující menší války a všeliké tahanice. Kdyby se Spojenci zastavili na hranicích Říše tak by Hitler dodnes vládnul, no možná Adolf II. Cesta do pekla je spolehlivě vydlážděna dobrými úmysly. Probatum est. J.L.

J. Coufal 19.5.2021 7:17

R^

T. Kohout 19.5.2021 5:12

Různé války končí různě. Některé končí "úplným vyhlazením nepřítele", jiné končí, že už to lidi přestane bavit a tak to skončí (třeba 1. světová). A po určité pauze zase začnou. Válčení je často považováno za něco hrdinného a obdivu hodného. Což fakticky není.

R. Langer 19.5.2021 5:34

Sice to není hodné obdivu, to leda tak maximálně pro ty teroristy, ale bohužel je to NORMÁLNÍ. A bránit se je SPRÁVNÉ! :-(

J. Vintr 19.5.2021 2:11

Vůči Izraeli je celý okolní svět neobjektivní od prvního okamžiku jeho vzniku. Přitom si nedovedu představit jiný stát, který by celá léta snášel, kdyby na jeho území dopadly od sousedů rakety vypalované s úmyslem zabíjet civilisty a ničit jejich majetek. Celý svět také pokrytecky tlačí na Izrael, aby se dohodl s Palestinci, i když všichni ví, že Palestinci nikdy žádnou dohodu nechtěli a nechtějí. Jejich jediná "mírová" podmínka je zrušit existenci státu Izrael. O tom co by mělo být s jeho židovskými obyvateli sice Palestinci nemluví, ale nejspíš by je nejvíc uspokojilo, kdyby se od nich nechali všichni podříznout.

J. Coufal 19.5.2021 7:16

R^

J. Sinnreich 19.5.2021 0:55

Hamas vola po primeri vzdy, kdyz mu dojdou rakety. Nastane faze nekolika let, kdy EU a dnes pod Bidenem i USA poslou "humanitarni" pomoc stovek milionu dolaru a muze nastat opet hloubeni tunelu a nakup a vyroba novych raket. Ne nadarmo IDF nazyva tuto operaci "Mowing grass", neboli sekani travy, ktere se musi cas od casu opakovat, aby se travnik priliz nezaplevelil.