Středa 17. července 2024, svátek má Martina
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

BLÍZKÝ VÝCHOD: Rok 2011 v Izraeli a na palestinských územích

V Izraeli a na palestinských územích byl rok 2011 plný událostí, i když zde nedošlo k protivládním nepokojům jako v okolních arabských zemích. Povstání měla neblahý dopad zejména na Izrael a přinesla mu především konec spolehlivého spojenectví s Egyptem.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
HL

H. Lukešová

2. 1. 2012 17:12
Šokující antisemitismus v EU, pane Tejkle,

politici mohou být proizraelští (Vámi zmiňované Německo), ale lidé v EU jsou antisemité jako Brno (jak říkáme my Moravané), tak iracionální,tak dlohotrvající, tak ukrutná, tak průdká nenávist k Židům...

http://eretz.cz/2011/03/sokujici-antisemitismus-v-eu-23-polaku-a-12-nemcu-tvrdi-ze-izrael-vyhlazuje-palestince

0 0
možnosti
MK

M. Krátký

2. 1. 2012 15:26
Celá západní Evropa stále koketuje se socialismem

- dříve s komunismem. Oni nám vlastně celých 40 roků záviděli, že "teď už máme co jsme chtěli" - oni to nemůžou pochopit, co to byl ten náš socialismus a tak ho prosazují znovu a znovu. Celá Evropa na to doplatí. Musíme držet palce Izraeli , že jim ( teroristům z Gazy a pod. )zase dá přes hubu, až mu dojde trpělivost.

0 0
možnosti
SN

S. Netzer

2. 1. 2012 16:01
Re: Celá západní Evropa stále koketuje se socialismem

"Celá západní Evropa" ...

To snad není možné.

0 0
možnosti
JK

J. Kalivoda

2. 1. 2012 12:43
Všechny zbývající americké peníze pro Izrael?

Jsem tu dnes hodně osamocený, ale nešť.

Je nápadné, jak si paní Lukešová a další myslí, že celý "Západ" je tu jen pro radost Izraele. Typické je to při naříkání nad odchodem USA z Iráku. Ta okupace Iráku byla největší chybou zahraniční politiky USA od jejich vzniku - ztratily bilióny peněz, tisíce životů, desetisíce invalidů, prestiž a celý region. A především spolehlivého spoluhráče, Saddáma. Bez něj se Irák rozpadne a jeho ropou bohaté šíitské části tak či onak do pěti let spolkne Írán.

Ale fanouškům Izraele je to všechno úplně jedno. Podle nich by měly USA platit iráckou okupaci do nekonečna, jen aby Izraeli bylo trochu lehčeji. Izraelský rozpočet by za to nevynaložil ani šekel.

Pokud je Obama nepopulární, tak určitě ne kvůli Iráku a Afghánistánu. Odchod odtud chce 70% Američanů. Izrael je také nepálí, jen republikánské politiky a tamější silnou židovskou lobby, která má velký vliv na demokraty. Ale pro voliče je jediným tématem ekonomika - jak se z USA mohl stát stát číšníků a advokátů? (Citát nelevicového amerického ekonoma.)

0 0
možnosti
JT

J. Tejkl

2. 1. 2012 13:08
o čem to mluvíte?

nikde v článku ani v diskusi jsem zmínku o tom, že by někdo chtěl aby "Američané platili iráckou okupaci do nekonečna, aby Izraeli bylo trochu lehčeji" nenašel. Západ tu jistě není "pro radost Izraele", a mám pocit, že tu nikdo ani nic takového nenaznačuje. Pouze je zde diskutován mediální obraz Izraele, případně jeho vztah k EU a dalším státům, což je v diskuzi k článku, který shrnuje uplynulé události kolem Izraele v roce 2011, celkem na místě, ne? Tak o čem to mluvíte?

Mimochodem: "spolehlivý spoluhráč"  Saddam Hussein napadl sousední suveréní stát, vyvraždil statisíce vlastních iráckých občanů, během první války účelově odstřeloval Izrael raketami SCUD atd. Pokud o tomto nevypočitalném šílenci mluvíte jako o "spolehlivém spoluhráči" pak by jste měl upřesnit, v čem byla ona "spolehlivost",  a také v čem byl od roku 1990 americkým spoluhráčem...a také jak okupace Iráku souvisí s Izraelem, naznačujete, že si snad tuto okupaci Izrael u svého spojence objednal?   

0 0
možnosti
BV

B. Volarik

2. 1. 2012 2:05
A to ještě Izraeli přibyl nový "přítel", Barackpálinka Hussejnovič Obamov.

S takovými přáteli....kdo ještě potřebuje nepřátele?

0 0
možnosti
KK

K. Křivan

2. 1. 2012 9:35
Re: A to ještě Izraeli přibyl nový "přítel", Barackpálinka Hussejnovič Obamov.

Jak mohla Amerika tak hluboko klesnout ?

0 0
možnosti
JU

J. Urban

2. 1. 2012 1:36
Bůh ochraňuj Israel - i nás!

Přes islámskou hrozbou, terorem, barbarstvím, vražděním... Již mnohokrát v dějinách barbaři dokázalï zničit zdegenerované a vnitřními rozpory oslabené civilizace. Nedopus''tme to!

0 0
možnosti
PP

P. Pavlovský

2. 1. 2012 1:12
Je to únavně jednotvárné

Žádná jednání s Araby nevedou už 60 let k ničemu. Ať jednal kdo chtěl, kde chtěl a s kým chtěl - včetně absurdního nobelisty Arafata - vše se opakovaně vrací na začátek: Arabové neuznávají existenci státu Izrael a nejsou ochotni se s ní smířit.

Za těchto okolností nezbývá Izraeli nic jiného než  zbrojit, zbrojit a zbrojit, žádný ústupek není Arabům dost velký, každý chápou jenom jako projev slabosti (a la zahr. politika SSSR mi Ruska): "Nevěřme nikomu na světě širém, věřme jen svatému nadšení v nás", říkali Češi v 19. století. Dnešní Židé mají na takovýto postoj absolutní právo! 

Dokáže izraelská společnost takhlke žít další půlstoletí? A co když se k Arabům připojí Irán s atomovou zbraní?

Co západní svět (na západ od Blízkého východu) od Izraele očekává? Že se nechá smést do moře, že nechá vyhladit potomky těch, kteří přežili tisíciletý antisemitismus, pogromy a holocaust?

Nejsem Žid, nedokázal bych v Izraeli žít, jako Středoevropanu by mi tam chyběla šťavnatá zeleň (většinou), vadila by mi ingerence ultraortrodoxních do občanského života, nenaučil bych se už nikdy ivrit. Kdyby ale bylo potřeba mezinárodních brigád, svolaných proti zničující arabské agresi, jsem ochoten tam jít a padnout se zbraní vruce! Před tváří Boží i lidskou - to by mělo smysl!

0 0
možnosti
JP

J. Poláček

2. 1. 2012 9:13
Re: Je to únavně jednotvárné

Dobrý den pane Pavlovský,

J. Arafat je synem svého otce, Amína al Husajního, zdá se že rodová tradice je pevná a neotřesitelná, takže zbraní bude potřeba více než dost.

Více na :

http://cs.wikipedia.org/wiki/Am%C3%ADn_al-Husajn%C3%AD

přeji pěkné počteníčko :-(

0 0
možnosti
KK

K. Křivan

2. 1. 2012 0:19
Pevně doufám,

že se Mossad potichu postaral o to, aby se propuštění teroristi dlouho neradovali.

0 0
možnosti
HL

H. Lukešová

2. 1. 2012 0:11
Ani ve zprávách na ČT a na Nově se nedozvíme

o neustálém pálení raket palestinských Arabů na Izrael. Je hrozné, že pravdu musí člověk dohledávat. Je ostuda médií, že informují v duchu bolševické antisionistické propagandy. Stokrát opakovaná lež se stane pravdou, když slyšíme neustále zprávy o "zlém Izraeli" a "hodných Palestincích" tak tomu začínáme i věřit. Tak jak Němci věřili Goebelsovi, Himmlerovi a tak no a Češi Gotwaldovi, Urválkovi...Protiizraelskou propagandu médií sleduji s bolestí. A v zahraničí to není o nic lepší, o nic lepší...

0 0
možnosti
JV

J. Vintr

2. 1. 2012 0:56
Re: Ani ve zprávách na ČT a na Nově se nedozvíme

Stále se potvrzuje, že vznik státu Izrael byl naprostou nezbytností. Tupá primitivní nenávist ke všemu židovskému neskončila pádem nacistického režimu a je pořád až moc živá i v "civilzované" Evropě.

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz