30.5.2023 | Svátek má Ferdinand


Diskuse k článku

BLÍZKÝ VÝCHOD: Rok 2011 v Izraeli a na palestinských územích

V Izraeli a na palestinských územích byl rok 2011 plný událostí, i když zde nedošlo k protivládním nepokojům jako v okolních arabských zemích. Povstání měla neblahý dopad zejména na Izrael a přinesla mu především konec spolehlivého spojenectví s Egyptem.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
L. Orlita 2.1.2012 10:28

Re: Je to únavně jednotvárné

napsal jste to pěkně. Smýšlím velmi podobně. Je to klišé, ale velmi pravdivé- V Izraeli se bojuje za Evropu. Ale za jinou Evropu, ne tu hrůzu co tu máme. :)

H. Lukešová 2.1.2012 9:56

Re: Ani ve zprávách na ČT a na Nově se nedozvíme

Ano, pane Lenci, bohužel máte pravdu, i taková věhlasná média jako CNN, BBC, The Gurdian, France 2, Le Monde jsou antiizraelitismem posedlé a EU je posedlá propalestinským zanícením. Nikdy to nepochopím, nikdy...

J. Tejkl 2.1.2012 9:55

Re: Ani ve zprávách na ČT a na Nově se nedozvíme

postoj byrokratických špiček EU je jedna věc, a postoj jednotlivých členských států věc druhá. Například takové Německo je zcela zřejmým spojencem Izraele, podporuje Izrael  politicky, zpravodajsky i vojensky,  v německých loděnicích se právě dokončuje čtvrtá  ponorka třídy Dolphin. Izraelské námořnictvo má ve výzbroji již tři stejné ponorky, první dvě zaplatila  německá vláda, třetí spolufinancovala společně s  Izraelem. Ponorky této třídy jsou považovány za nejsofistikovanější a nejschopnější konvenční ponorky na světě. To je ovšem Německo. Francie a VB jsou v postoji k Izraeli značně zdrženlivější, zejména Francie se svým postkoloniálním komplexem straní výrazněji Arabům. Británie  v rétorické rovině sice často odsuzuje Izrael ale v RB, pokud se dobře pamatuji, chtěla hlasovat proti přijetí palestinského quazistátu do OSN.  Výrazné protiizraelské postoje zaujímají severské státy - zejména Norsko, Švédsko, Island. Střední Evropa - zejména ČR je jasně proizraelská, Polsko, alespoň na vládní úrovni, také. V roce 2010 proběhla samostatná vojenská cvičení IDF s řeckou armádou a italským letectvem, IDF běžně nacvičuje v Rumunsku. Mám za to, že postoj jednotlivých států je důležitější, než postoj byrokratů z EU, protože vrcholným orgánem EU není Ek ale Evropská rada, složená z hlav jednotlivých států....   

K. Křivan 2.1.2012 9:35

Re: A to ještě Izraeli přibyl nový "přítel", Barackpálinka Hussejnovič Obamov.

Jak mohla Amerika tak hluboko klesnout ?

K. Křivan 2.1.2012 9:33

Re: Ani ve zprávách na ČT a na Nově se nedozvíme

A divíte se, když EU vede maoista ? To je něco ještě horšího než fašista.

P. Lenc 2.1.2012 9:14

Re: Ani ve zprávách na ČT a na Nově se nedozvíme

Bohužel paní Lukešová,v zahraničí to je podstatně horší.A není divu,stačí se podívat na postoj EU vůči Israeli a Palestincům a člověku se dělá špatně.

J. Poláček 2.1.2012 9:13

Re: Je to únavně jednotvárné

Dobrý den pane Pavlovský,

J. Arafat je synem svého otce, Amína al Husajního, zdá se že rodová tradice je pevná a neotřesitelná, takže zbraní bude potřeba více než dost.

Více na :

http://cs.wikipedia.org/wiki/Am%C3%ADn_al-Husajn%C3%AD

přeji pěkné počteníčko :-(

B. Volarik 2.1.2012 2:05

A to ještě Izraeli přibyl nový "přítel", Barackpálinka Hussejnovič Obamov.

S takovými přáteli....kdo ještě potřebuje nepřátele?

J. Urban 2.1.2012 1:36

Bůh ochraňuj Israel - i nás!

Přes islámskou hrozbou, terorem, barbarstvím, vražděním... Již mnohokrát v dějinách barbaři dokázalï zničit zdegenerované a vnitřními rozpory oslabené civilizace. Nedopus''tme to!

P. Pavlovský 2.1.2012 1:12

Je to únavně jednotvárné

Žádná jednání s Araby nevedou už 60 let k ničemu. Ať jednal kdo chtěl, kde chtěl a s kým chtěl - včetně absurdního nobelisty Arafata - vše se opakovaně vrací na začátek: Arabové neuznávají existenci státu Izrael a nejsou ochotni se s ní smířit.

Za těchto okolností nezbývá Izraeli nic jiného než  zbrojit, zbrojit a zbrojit, žádný ústupek není Arabům dost velký, každý chápou jenom jako projev slabosti (a la zahr. politika SSSR mi Ruska): "Nevěřme nikomu na světě širém, věřme jen svatému nadšení v nás", říkali Češi v 19. století. Dnešní Židé mají na takovýto postoj absolutní právo! 

Dokáže izraelská společnost takhlke žít další půlstoletí? A co když se k Arabům připojí Irán s atomovou zbraní?

Co západní svět (na západ od Blízkého východu) od Izraele očekává? Že se nechá smést do moře, že nechá vyhladit potomky těch, kteří přežili tisíciletý antisemitismus, pogromy a holocaust?

Nejsem Žid, nedokázal bych v Izraeli žít, jako Středoevropanu by mi tam chyběla šťavnatá zeleň (většinou), vadila by mi ingerence ultraortrodoxních do občanského života, nenaučil bych se už nikdy ivrit. Kdyby ale bylo potřeba mezinárodních brigád, svolaných proti zničující arabské agresi, jsem ochoten tam jít a padnout se zbraní vruce! Před tváří Boží i lidskou - to by mělo smysl!

J. Vintr 2.1.2012 0:56

Re: Ani ve zprávách na ČT a na Nově se nedozvíme

Stále se potvrzuje, že vznik státu Izrael byl naprostou nezbytností. Tupá primitivní nenávist ke všemu židovskému neskončila pádem nacistického režimu a je pořád až moc živá i v "civilzované" Evropě.

K. Křivan 2.1.2012 0:19

Pevně doufám,

že se Mossad potichu postaral o to, aby se propuštění teroristi dlouho neradovali.

H. Lukešová 2.1.2012 0:11

Ani ve zprávách na ČT a na Nově se nedozvíme

o neustálém pálení raket palestinských Arabů na Izrael. Je hrozné, že pravdu musí člověk dohledávat. Je ostuda médií, že informují v duchu bolševické antisionistické propagandy. Stokrát opakovaná lež se stane pravdou, když slyšíme neustále zprávy o "zlém Izraeli" a "hodných Palestincích" tak tomu začínáme i věřit. Tak jak Němci věřili Goebelsovi, Himmlerovi a tak no a Češi Gotwaldovi, Urválkovi...Protiizraelskou propagandu médií sleduji s bolestí. A v zahraničí to není o nic lepší, o nic lepší...