7.7.2020 | Svátek má BohuslavaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


BLÍZKÝ VÝCHOD: Řekl pravdu - a byl oheň na střešeŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 181, poslední: 12.6. 2019 10:47, přehled diskusí

Izrael je STARÉ ŽIDOVSKÉ ÚZEMÍ!:
Autor: V. Petr Datum: 10.6.2019 19:31

To, že se Židé do své staré domoviny vrátili, když jinou neměli bylo jen spravedlivé. Jednalo se jen o nepatrný zlomek území, které ovládali a ovládají Arabové.

Mimochodem, Arabové vyhnali z arabských zemí po roce 1948 VÍCE ŽIDŮ, než je počet Arabů, kteří opustili území, ovládané dnes Izraelem. Mohli na místo těch Židů usadit palestinské Araby a bylo by po problému!

A také se zapomíná, že území, které se původně mělo dělit mezi Araby a Židy bylo celé Britské mandátní území Palestina, které zahrnovalo i DNEŠNÍ JORDÁNSKO. Takže ať si Židé nechají Cisjordánii (celý Izrael VČETNĚ Západního břehu) a Arabové ať mají Transjordánii, dnešní Jordánsko!

Re: Izrael je STARÉ ŽIDOVSKÉ ÚZEMÍ!:
Autor: M. Němcová Datum: 11.6.2019 9:49

co budeme dělat, až se do své domoviny budou chtít vrátit Keltové? a jak jsme se vztekali, když se do domoviny sice ne přímých předků, ale přes to Germánů, chtěl vrátit Hitler-.... cítíte, jak jste směšný ?

Nehcte to na Palesrtincích a na rozumných Židech, řešením je bud dvoustátí, které nebude ani židovským a ani muslimským státem,nějakáý druh federace nebo ustavičný boj.

:
Autor: M. Konupčík Datum: 11.6.2019 18:04

To by snad mohlo být pravdou, kdyby za nenávisti arabů vůči Izraeli, byla pouhá jeho existence. Což je lež.

Tvrzení, že dvojstati něco řeší, je stejná lež. 3 a více generací s vymytym mozkem plným nenávisti, rasismu a neustále živené pseudoliberaly ze západu,by to byl pouze bianco sek k vraždění.

Ti nackové měli aspoň tu "slušnost", že to řekli na rovinu, co je jejich cílem.

Re: :
Autor: M. Němcová Datum: 11.6.2019 22:22

no ale židé nejsou všichni tak zblblí rasismem a nenávistí, ani podstatná část nevěří na to, že tu zemi získali právem nějaké legendy, podle mne je jich stále více těch, kteří chtějí žít s původními obyvateli, tedy PAlestinci v míru a poklidu, ovšem faktem je, že o federaci se uvažuje už zcela vážně, protože Izrael už sebral tolik palestinského území, žer by na to zbytečku už nemohl funkční stát vzniknout. takže nezbývá, než žít spolu.

Re: :
Autor: P. Adler Datum: 11.6.2019 23:42

hledim, ze jste desne vytrvala ... kez byste bylka tak vytrvala ve skolnich skamnach!

Re: :
Autor: M. Němcová Datum: 12.6.2019 10:40

už jsem doškamnovala

Autor se mýlí. EU by vyzývala obě strany ke zdrženlivosti,:
Autor: V. Petr Datum: 10.6.2019 19:22

ALE podporovala by teroristy!

Re: Autor se mýlí. EU by vyzývala obě strany ke zdrženlivosti,:
Autor: M. Němcová Datum: 11.6.2019 9:49

to děkají v Evropě jen někteří, třeba náš prezident svým slaboduchým nápadem o přesunutí české ambasády.

:
Autor: M. Konupčík Datum: 11.6.2019 18:05

Takže ne EU, díky které platíme důchody teroristům. 3x vyšší, než je tamní průměrný plat?

Dobrá přednáška:
Autor: P. Sinclair Datum: 10.6.2019 18:16

Profesor Benny Morris, izraelský historik se specializací na období 1945-1948 (a sionista), tady mluví o vytvoření problému palestinských uprchlíků...

https://www.youtube.com/watch?v=5I2_n6sd-Fo

Německo má právo ponechat si za určitých:
Autor: K. Horák Datum: 10.6.2019 15:47

okolnosti Sudety sv.Havel

Re: Německo má právo ponechat si za určitých:
Autor: M. Prokop Datum: 10.6.2019 17:16

Sudety plné Horáků.

Nejde jen o palestince:
Autor: P. Stepanek Datum: 10.6.2019 12:14

Nedávno byl ve veřejném rozhlase syřan a o 6denni válce řekl, že útočník byl Izrael. Řekl i další podivuhodná slova, ale to bych dostal ban. Tam klid nebude a vzhledem v vývoji v Evropě už Izrael mít spojence nebude (jako nás kdysi) a dojde totálnímu vyhlazení, že Hitler byl čajik. Myslím do cca 100 let.

Re: Nejde jen o palestince:
Autor: H. Lukešová Datum: 10.6.2019 13:31

Tak, tak, když něco řekne syrský Arab je to posvátné slovo Boží, když něco řekne izraelský Žid, je to kec. Rozumím tomu dobře? Tak předně šestidenní válka byla pro Izrael válkou obranou, preventivní, Arabové se chystali přepadnout a zničit Izrael, a proto Židé provedl preventivní úder. Že i vy budete obhajovat islámský terorismus...

Re: Nejde jen o palestince:
Autor: M. Němcová Datum: 10.6.2019 14:25

obranou? když se ti, kteří tam po generace žili a kterých se nikdo na nic neptal - a násilí proti nim páchali sionisté i před válkou i během ní, pokusili ubránit, nebylo to v pořádku? arabové se chystají a Izraelci zabíjejí a dnes rovnoui tvrdí, že plnoprávnými občany budopu jen židé., to je fakt demokracie, palec nahoru

a jinak, Palestinci jsou Palestinci, je to národ a není o mnoho mladší než moderní Židé, PAlestinci vznikli ve století dvacátém jako národ a Židé ve století 19, jako ostatně většina evropských národů.

Re: Nejde jen o palestince:
Autor: H. Lukešová Datum: 10.6.2019 14:40

1) Palestinci nejsou samostatným národem, jsou součástí jednoho velkého národa arabského. Neexistuje samostatný palestinský jazyk, palestinská kultura, palestinské náboženství a tak.

2) První začali násilí páchat Arabové, palestinští Arabové proti Židům, již od roku 1922, 1929, 1936-1939, celá 40. léta.

3) Židé že zabíjejí? Pouze se brání, když po vás nějaký gauner zaútočí nožem, vrhá na vás zápalné láhve, útočí nožem či najíždí do vás automobilem, máte se právo bránit, není povinnost nechat se zavraždit, jenže vy antisemité rádi Židy, akorát ty mrtvé

4) Arabové v Izraeli jsou naprosto plnoprávnými občany Izraele, mají s Židy stejná práva, mohou studovat, pracovat, zakládat politické strany

5) Kolikpak práv mají nemuslimské menšiny v muslimském světě? Kolk je úspěšných křesťanů v muslimských státech. V muslimských státech dochází k vyhánění a vraždění křesťanů. Židé již byli vyhnáni či zabiti v arabských státech po vzniku Izraele. Je zajímavé, že osudu nemuslimských komunit vás nějak nedojímá.

Re: Nejde jen o palestince:
Autor: M. Němcová Datum: 10.6.2019 16:26

ale ano, existuje samostatná palestinská, syrská, saudskoarabská a další arabštiny,mají i samostatné dějiny, samostatnou kulturu... Arab to je pojem shodný s Germán, Slovan...

první násilí páchali sionisté na palestinských arabech... celá čtyřicátá léta vyháněli domorodce z jejich vsí

jestliže je Izrael židovským státem a neexistuje izraelské občanstvím pak jen židé jsou v něm plnoprávnými občany.

v mnoha muslimských zemích jsou na tom křesťané stejně jako ostatní, třeba v Sýrii....a jsou to vesmes taky Arabové

Re: Nejde jen o palestince:
Autor: P. Han Datum: 10.6.2019 16:43

Vy jste fakt buď blbá, nebo navedená. Nebo oboje. Židovský stát je novinářská zkratka. Je to Stát Izrael, na jehož území žijí izraelští občané. Národnostní složení obyvatelstva je cca 75% Židů, 21% Arabů, zbytek jsou menšiny. Úřední jazyk je hebrejština a arabština.

Celá 40. léta žádní sionisté nikoho nevyháněli. Ovšem kupovali od Arabů půdu a ti jim ji radostně prodávali, protože na ní stejně nic nepěstovali. A "celá 40. léta", resp. první půlku, Arabové spolupracovali s Hitlerem, s nímž měli společný antisemitismus. Dokonce vstupovali do SS, měli několik divizí. Říká vám něco Mohamed Amín al-Husajní, Velký muftí jeruzalémský a Gruppehführer SS?

Re: Nejde jen o palestince:
Autor: M. Němcová Datum: 10.6.2019 17:05

je mi líto, ale slova židovský stát NENÍ novinářksá zkratka, je to úřední označení. izraleksé občabství není uznáno, ptají se vás, zda jste žid nebo ne, nic víc.

celá 40cátá léta řádili sionisté jako černá ruka, vyjháněli s strašili Araby, jak myslíte, že dostali Araby z Haify? prostě je vojensky vytlačili do moře, kdo měl štěstí naskočil na lodě, které tam byly.

s SS a Hitlerem spolupravoval i Slovenský stát, Maďaři, Estonci, Litevci a Lotyši o části Ukrajinců nemluvě....nakonec i u nás by se našli Hitlerovy příznivci. kolik z nich byli muslimové?

nějk jste se zamoital, tak Arabům tam nic nepatřilo, ale bylo potřeba od nich kupovat půdu????

Re: Nejde jen o palestince:
Autor: J. Lepka Datum: 10.6.2019 17:16

Madam, vy račte být blbá, jak malované sáně.

Re: Nejde jen o palestince:
Autor: M. Němcová Datum: 10.6.2019 18:36

hlavně že mne poučí nejchytřejší z diskutujících. to se cení

Re: Nejde jen o palestince:
Autor: P. Novak Datum: 10.6.2019 19:46

1929 a 1936 pogrom na zidy v Jeruzalemu.

Re: Nejde jen o palestince:
Autor: M. Němcová Datum: 11.6.2019 9:44

a ty pogromy sionistů na Palestince nepřipomenete?

Re: Nejde jen o palestince:
Autor: V. Církva Datum: 10.6.2019 19:46

Ve velké části Sýrie byl ještě před 2 lety ISIl. Jen úplný dement tak může napsat, že jsou na tom křesťané stejně jak ostatní? Ano Asaadova strana je velmi sekulární a křesťané jsou tam celkem v pohodě. Ale to je přece dle USA ta špatná Asaadova vláda.

Možná že Muslimové nejsou v Izraeli plnoprávnými občany. Ale proč se teda neodstěhují do jiné Arábie. Ano mezi jednotlivými Araby jsou rozdíly ale ne větší než mezi námi a Poláky. Jde spíš o bohatství a chudobě. No když se neumí tozdělit.

Re: Nejde jen o palestince:
Autor: M. Němcová Datum: 11.6.2019 9:36

my jsme taky nebyli v Protektorátu plnoprávnými občany, ,proč jsme se tedy neodstěhovali na jiná slovanská území?

ISIS v Sýrii byl díky západní politice a zničen byl díky Asadovi a Rusku, jsem ráda, že jste si toho všiml.

Žvaníte a to tak, že hooodně!:
Autor: V. Petr Datum: 10.6.2019 19:47

Dnešní arabské státy vznikly až po první a některé až po druhé světové válce. Vyjímku představuje Maroko a kolébka Arabů, Saudská Arábie. A například v Egyptě Arabové většinu původního obyvatelstva v 7 století vyvraždili.

Dnešní "arabské státy" byly součástí islámského chalifátu a později Osmanské říše! Samostatné nebyly některé nikdy (Syrie, Irák, Kuwait) jiné jen po určitá období (Egypt pod vládou mamlůků).

Re: Žvaníte a to tak, že hooodně!:
Autor: M. Němcová Datum: 11.6.2019 9:44

no třeba Německo se sjednotilo až po roce 1866, Itálie v roce 1861, kde je ten strašný rozdíl?

samostatné po dlouhá období nebyly ani jiná území, Finsko, pobaltské republiky, Čechy, Morava a Slovensko,POlsko....

a jak přišli třeba Američené ke svému územá? že by vyvraždili původní obyvatelstvo? nebo je to pomluva?Znovu opakuji, na rozdíl od území USA, kde ani geneticky původní obyvatelé moc nezasáhli do současné populace protože byli vyvražděni, jinde to chodilo jinak, ti původní byli základem toho nového-

Přesně !:
Autor: J. Kanioková Datum: 10.6.2019 16:28

Re: Nejde jen o palestince:
Autor: M. Krátký Datum: 10.6.2019 15:05

Vůbec to nechápete - nebo jste provokatérka !!! Židé mají na svém území min. dvoutisiciletou historii a když si dle rozhodnutí OSN v roce 1948 ustanovili svůj stát Izrael tak toto své území bránili proti arabské ( muslimské ) převaze a zvítězili - opakovaně i v roce 1967. Národ "Palestinců" neexistuje - přesto, že měli v Praze "velvyslanectví" - ale jejich "velvyslanci" se to nějak nepovedlo, když otvíral trezor a už je dávno po smrti jak rychle to tam bouchlo - studujte a učte se !!!

Re: Nejde jen o palestince:
Autor: M. Němcová Datum: 10.6.2019 16:55

je třeba nepodléhat lákavým pohádkám a starat se více o historii...je zpracpována i od židovských a dokonce i od izraelských h istoriků. doporučuji třeba velmi přesnou knihu Jak byl vynelezen židovský národ, nebo něco od Lilienthala.

jediným národem, který trvá od starověku v jedné civilizaci a kultuře jsou Číňané.