13.5.2024 | Svátek má Servác


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
doktor 24.4.2009 9:59

S tak nevzdělaným (nebo jen demagogickým?) autorem

nemý smysl diskutovat. Ale přece jen... Národy Blízkého východu (Jordánci, Palestinci, Syřany a Libanonci) nejen netvoří národ jeden, ale nemají ani stejný původ genetický. Libanonci, jako potomci Féničanů, ani nejsou Semité. Palestinští Arabové mají historicky a geneticky nejblíž právě k Židům - ne ovšem těm titulárním, kteří dnes většinově obývají Izrael, ale k Židům genetickým. Jinak opakovaně připomínám, že už 50 let neplatí Stalinova definice národa jako lidí stejného jazyka a kultury, ale že svou příslušnost k nějakému národu si každý jedinec určuje SÁM.

kpt 24.4.2009 10:03

Tak tak

proto i v ČR je tak málo cikánů, většina z nich jsou Češi, že ano. Přesto je zajímavé, že každý na první pohled rozezná Čecha od Nečecha-cikána, proč asi...

Pešek 24.4.2009 10:03

Re: S tak nevzdělaným (nebo jen demagogickým?) autorem

Ano, já jsem Tuareg, protože jsem si to určil SÁM!   ;-)

Jakub Roth 24.4.2009 10:44

Re: S tak nevzdělaným (nebo jen demagogickým?) autorem

Kdybyste nebyl RSDr., tak byste věděl, že to není Stalinova definice a že stále platí. Pokud jde o původ genetický, tedy rozdíl mezi oněmi Arabi (všichni jsou Arabi tak, jako my jsme Češi a jsou Semité, jako my jsme Slované), mohl byste to nějak podpořit argumentačně? Já myslím, že ne, dumájeve.

čtenář zdrojů 24.4.2009 11:00

Jakube

Tak to mi tedy vysvětlete, jak se jazykově a geneticky liší Bosňáci od Srbů a Chorvatů. Ptám se jen proto, že Bosňaci jsou asi nejmladším národem na světě a vznikli náhle v 90.letech.

Také by mě zajímalo, proč moji bratranci, můj otec a moje teta jsou dle židoského učení čistí Židé, zatímco já už nikoli. Kam se ty moje geny ztratily, zatímco bratrancům zůstaly?

Tím chci jen potvrdit doktorovo tvrzení, že národnost si lze zvolit a národ se může sám definovat na základě své ideologie nebo náboženství. Tedy nikoli díky jazyku či etnickému původu.

Mimochodem, před rokem jsem v Praze potkal čistokrevného černocha, který mluvil plynulou slovenštinou a řekl mi, že žije odmalička v Bratislavě a je tudíž Slovák.

Ivan 24.4.2009 11:26

Re: Jakube

Jistě, onen černoch je určitě Slovák. A byl by dokonce SLovák i tehdy, kdyby se k tomu teď nehlásil.  Příslušnost k národu závisí na mnoha faktorech. Na tom, co si "zvolím" závisí také, ale jen v malé míře.

Podle ortodoxních židů je židem jen ten, kdo pochází z židovské matky. Nikdo jiný. Nerozhoduje víra, ale genetika.

Prorok 24.4.2009 13:40

To je přežitek z doby, kdy byla jistá jen matka.

Jakub Roth 24.4.2009 11:31

Re: Jakube

Čtenáři zdrojů, asi jsem se vyjádřil špatně. Chtěl jsem naznačit, že genetické výzkumy obyvatel oněch území provedeny nebyly, takže doktor plácá hověziny. Je možné, že jde o podobnou směs jako u nás Středoevropanů, je možné, že na rozdíl od nás jsou geneticky čistčí, ale to já nevím, a vy také ne. Pokud jde o vaše údajné židovství či nežidovství, odpovím vám takto - podle Židovské obce Žid nejsem (kromě toho jsem křesťan), protože nejde o geny, ale o kulturní či náboženský úzus. Podle nácků Žid jsem, protože zde jde o geny. 

Nicméně - odmítám tvrzení, že národnost si lze zvolit. Lze si zvolit pouze státní příslušnost. To, že někdo při sčítání lidu do kolonky národnost napíše "keltská" z něj ještě potomka Vecingetorixe nedělá. A neexistuje Jordánský národ, Sysrský národ, ani Saúdskoarabský národ. Jde pouze a jenom o Araby. Ohledně Bosňáků - národ definuje kromě jazyka také odlišná (svébytná) kultura - to z Bosňáků národ (etnikum) činí, ať se vám to líbí nebo ne. Palestinská kultura byla a je totožná s ostatní kulturou v jiných okolních arabských zemích.

doktor 24.4.2009 11:56

Re: Jakube

Ty genetické výzkumy v uplynulých letech provedeny byly, a to u Libanonců. Jsou to většinou opravdu potomci Féničanů. Z historie se zase ví, že Syřané jsou potomky Samaritánů, kteří měli ke starověkým Židům velmi blízko. Jordánci jsou směska, Palestinci a izraelští Židé také, ale mají právo nazývat se národem (čtěte, čtěte, čtěte). Mínění, že národnost je projevem osobní VOLBY, dnes mezi vědci převažuje (relata referro, sám jsem jen lékař-internista). Kultura jistě hraje velkou roli. Do ní patří i náboženství. To je právě problém nejen Palestiny, ale i Bosny. Etničtí předkové Bosňáků byli Srbové. Z vlasti byli vypuzeni pro odlišné náboženství (bogomilské). Masakry ve Srebrenici a okolí byly tedy bratrovraždené. Jako u nás mezi kališníky v 15. století.

BM 24.4.2009 12:31

Re: Jakube

Bože to kecy. Když se tedy prohlásím za Aborigince, bude ze mne austarlský domorodec? Bosenci jsou Bosenci již hodně dlouho, otec, narozený v roce 1902 v Zenici, Bosně, ale Čecha, mi vykládal jak nadávali bosenským dětem  "prjlav Bosanac". V Zenici se totiž stavěly ocelárny a bylo tam plno Chorvatů a Čechů. Kromě toho tady pletete náboženství ("čistí" Židé) a národnost.

doktor 24.4.2009 11:04

Re: S tak nevzdělaným (nebo jen demagogickým?) autorem

Kdybyste se nehlásil svým nickem k Semitům, neřídil byste se svými emocemi, ale studiem pramenů. Takto používáte z mozku jen malou část, která je odpovědná za vaše emoce (limbický systém). My ostatní používáme k myšlení mozkovou kůru.

Jakub Roth 24.4.2009 11:21

Re: S tak nevzdělaným (nebo jen demagogickým?) autorem

Ha, to jsem se zasmál. Vám vadí něco na mém jménu? Co je nick? Vadí vám, že jsem Žid? Kdybyste skutečně používal k myšlení mozkovou kůru, tak nepindáte nesmysly.(Y)

Prorok 24.4.2009 11:25

Je tristní, když sionistický propagátor, Jakub Roth, obviňuje jiné z demagogie.

Jakub Roth 24.4.2009 11:32

Re: Je tristní, když sionistický propagátor, Jakub Roth, obviňuje jiné z demagogie.

Lehni, Frištenský!

doktor 24.4.2009 11:41

Re: S tak nevzdělaným (nebo jen demagogickým?) autorem

Ale nic mi na vašem nicku ani názorech nevadí. Jen to vysvětluje, proč se řídíte spíše emocemi, než rozumem. Může vás utěšit, že takových, kteří tady nevěcně argumentují nadávkami, je většina. Něco to svědčí o Psu i o nás.

Jakub Roth 24.4.2009 11:45

Re: S tak nevzdělaným (nebo jen demagogickým?) autorem

Doktore, proboha, tak přestaňte pindat nesmysly o Libanoncích jako geneticky Féničanech, o ostatních Arabech nemluvě (ještě přidejte pohádku o "Palestincích" jako potomcích Filištínů a Izraelitech jako Chazarech), protože žádný takový genetický výzkum neexistuje a výsledky mohou být jen vaším zbožným přáním. Zatím jste tu nedal do placu jediný fakt, pokud ovšem nechcete použít bonmot, že fakt je názor, který překřičel ostatní.

Prorok 24.4.2009 12:14

Vy žádná fakta vidět nechcete Rothe

Proto tu zaujatě sionisticky pindáte.

Revo 26.4.2009 17:53

Re: S tak nevzdělaným (nebo jen demagogickým?) autorem

Pokud jde o tebe, Rothe, nám nevadí, že jsi žid (píše s malým ž, židé nejsou příslušníky národa jako Češi či Američani), nám vadí, že jsi Roth a že někdo takový jako ty se může volně pohybovat po světě.

Harpyje 24.4.2009 13:23

Re: S tak nevzdělaným (nebo jen demagogickým?) autorem

To je ale nádherný argument, hodný vzdělance! Škoda, že zde není blicí smajlík.

Harpyje 24.4.2009 13:13

Re: S tak nevzdělaným (nebo jen demagogickým?) autorem

Ono není vůbec zapotřebí vracet se tak daleko zpátky do dějin. Palestinský národ se zrodll ve 20. století z čistě politických a taktických úvah. Už jste si, doktore, někdy položil otázku, proč tento pojem vznikl zrovna v době, když panarabismus byl na denním pořádku u všech pokrokových arabských států? Velmi doporučuji Fereydoun Hoveyda - Que veulent les Arabes. Nasser byl byl první, který poznal, že Palestinci jako součást velkého, jím propagovaného arabského národa, nahrává Israelcům do karet. Proto pochopil nutnost vyzdvihnout a zdůraznit jejich identitu a z toho důvodu je tlačil, aby se sjednotili pod vlajkou PLO.

Harry 24.4.2009 13:19

Re: S tak nevzdělaným (nebo jen demagogickým?) autorem

Já jako kluk jsem hrozně toužil být Unkas - poslední Mohykán. Ted se mi ta šance otevřela, škoda jen, že už mě bolí v kříži....... Také grizzlyho teď už nožem neskolím, jaká škoda.

kopretina 24.4.2009 14:27

Re: S tak nevzdělaným (nebo jen demagogickým?) autorem

Palstinští Arabové i Židé jsou Semité. Není žádný rozdíl mezi Židem etnickým a tituláním. Dekagogie sem píšete Vy.

Tonevadí 24.4.2009 9:36

Zajímavé, že Češi, kteří se těšili pozornosti celého světa, když jim bylo zabráno pohraničí

jsou ti největší přisluhovači stejných praktik jiným ubožákům. 

(Jo my jsme taky tak trpěli, když nás tenkrát bombardovali - nebo si to pletu?)

Jakub Roth 24.4.2009 9:39

Re: Zajímavé, že Češi, kteří se těšili pozornosti celého světa, když jim bylo zabráno pohraničí

Pletete, ale zrovna u vás je to normální.

kopretina 24.4.2009 14:32

Re: Zajímavé, že Češi, kteří se těšili pozornosti celého světa, když jim bylo zabráno pohraničí

Palestinci nejsou ždání ubožáci, ale lidi zodpovědni za své mnohdy teroristické jednání.

hardcore devo 24.4.2009 9:36

další nenávistný článek

ve stylu protokolů mudrců. ta sionistická nenávist je k politování :)

Jakub Roth 24.4.2009 9:38

Re: další nenávistný článek

Lehni, Frištenský.:-P

hardcore hlína 24.4.2009 9:49

Re: další nenávistný článek

Ty jsi hardcore dřevo stejnej truhlík jako papula mázdra o pár řádků níže;-(

kopretina 24.4.2009 14:37

Re: další nenávistný článek

To je objektivní článek.

dulcibelka 24.4.2009 8:58

Je to všude stejný.

Palestinci mi připomínají naši milou minoritu - jenom dělat bordel, škodit...a natahovat pazouru.