6.12.2021 | Svátek má Mikuláš


BLÍZKÝ VÝCHOD: Palestinští Arabové - nejvzácnější etnikum světa

24.4.2009

Podle sumy darovaných miliard palestinským Arabům se vnucuje otázka: čím vyniká toto blízkovýchodní etnikum, že ho svět obdarovává dlouhodobě miliardami dolarů, čím přispívá světu, že je jeho "hodnota" tak vysoká? V nedávné minulosti vyhazovali do vzduchu restaurace, školská zařízení, odpalovali nálože v civilních letadlech a vraždili sportovce na olympiádě v Mnichově. Do světové pokladnice přispívají hlavně vytvářením problémů a jsou trvalou bezpečnostní hrozbou.

Jen vloni obdrželi v darech 7,4 miliard dolarů. Rada pro spolupráci arabských zemí Zálivu rozhodla v minulých dnech darovat na rekonstrukci Gazy 1,646 miliard dolarů. USA rozhodly ústy Hillary Clintonové darovat Gaze 300 milionů dolarů a arabské autonomii 600 milionů. A v Egyptě se jim rozhodli vůdcové světa darovat další 4 miliardy. Takže opět: čím oslňují svět, že jsou pouhými příjemci darů?

Představitelé arabské autonomie soustavně vyhrožují Izraeli, že pokud nepřistoupí na všechny jejich požadavky, bude válka! Jejich soukmenovci v Gaze nevyhrožují a téměř denně odpalují rakety na Izrael. Asi 4 tisíce izraelských občanů ve Sderotu trpí v důsledku ostřelování psychickými problémy. Od skončení operace Lité olovo vystřelili arabští teroristé z Gazy na Izrael přes 70 raket a granátů.

Je výstižné, že v lokalitě dnešní Gazy žili největší nepřátelé Izraele, Filištíni (Pelištejci). Dnešní obyvatelé Gazy nejsou o nic lepší a svou nenávist k Izraeli nijak neskrývají. Zaslouží si tedy palestinští Arabové takovou přízeň? Není to jen tím, že mají v plánu zničit stát Izrael a svět jim přihlíží, pomáhá a tleská? Je komické a smutné zároveň, že ČR v současné době toleruje palestinské zastoupení v Praze, a to přesto, že de facto existenci palestinského státu neuznává.

Na závěr připomenu slova Zahíra Músejna, člena výkonného výboru OOP: "Žádný palestinský národ neexistuje. Vytvoření palestinského státu je pouze prostředkem pokračování našeho boje proti státu Izrael za naši arabskou jednotu. Ve skutečnosti dnes není žádný rozdíl mezi Jordánci, Palestinci, Syřany a Libanonci. O palestinském lidu mluvíme dnes pouze z politických a taktických důvodů, protože národní zájmy Arabů vyžadují, abychom jako účinný prostředek boje proti sionismu vyzvedli existenci zvláštního ´palestinského národa´.

Jordánsko jako suverénní stát s definovanými hranicemi nemůže uplatňovat nároky na Haifu a Jaffu. Jako Palestinec si však mohu nepochybně nárokovat Haifu, Jaffu, Beer-ševu i Jeruzalém. Jakmile jednou prosadíme naše právo na celou Palestinu, nebudeme váhat ani minutu a spojíme ji s Jordánskem."

13.3.2009

EUportal.cz
 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.