24.9.2020 | Svátek má Jaromír


Diskuse k článku

BLÍZKÝ VÝCHOD: Kdo má pravdu?

Jiří Turner nás na blogu iDNES upozornil na článek Aviho Shlaima, britsko-izraelského historika, který se na portále Seznam Zprávy vyjádřil k současné české debatě vyvolané „prohlášením tří“.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Lenc 30.5.2020 9:15

Zvláštní, když se nácek Uher považuje za "normálního"...

J. Laurin 30.5.2020 9:14

....Umírá moudrý rabín. Kolem lůžka se shromáždili příbuzní, starší obce a mladí rabíni. Jeden z nich mu říká: Rebe, ty odcházíš a s sebou si bereš všechnu svoji moudrost. Poděl se s námi o tu největší, ke které jsi se dopracoval, prosím. Rabín mlčí. Po několika hodinách dorazí z Ameriky jeho nejstarší syn a také prosí otce: Neodcházej ze světa, aniž by ses s námi podělil. Řekni, jaká je ta tvá největší životní moudrost? Rabín otevře oči a tiše zašeptá: Všechno je jinak. A zemře.....

K. Křivan 30.5.2020 9:09

Přesně tak !

P. Lenc 30.5.2020 9:09

Ano, každý národ má podobné týpky a Židé nejsou vyjímkou.Že pane Zingo...

H. Lukešová 30.5.2020 9:00

Puvodnimi obyvateli jsou Židé a ti se jen brání palestinským arabským teroristům a domy bourá pouze osvědčeným teroristům.

H. Lukešová 30.5.2020 8:58

To ano a proto antisemitumům tolik vadí.

H. Lukešová 30.5.2020 8:55

Každý normální člověk ví, že je Izrael v právu a má právo se bránit. Nacisté jsou palestinští Arabové, od počátku dějin až do současnosti.

S. Svatoš 30.5.2020 8:53

Je to asi v tom, jak formuloval jeden velký Židovský učenec :

Jsou dvojí Židé - s velkým Ž na začátku a s malým ž na začátku, ale to týká asi všech národů včetně toho našeho.

Zdravím

P. Zinga 30.5.2020 8:48

Vy je znáte?

J. Lukavsky 30.5.2020 7:48

" Hamas není teroristická organizace " Válka je mír, nenávist je láska, ..... i to už známe. Ano, Hamas vyhrála demokratické volby. I Hitler je kdysi vyhrál, i Gottwald, asi i Lenin a Stalin byli řádně zvoleni 102,5% hlasů. Pak to svým voličům patřičně spočítali. Nu Pán Bůh si drží všelijakou čeládku. A co na toho pána říká doc. Chocholoušek? Stále kvoká, stále kvoká... J.L. end

J. Kouk 30.5.2020 7:44

Pokud nejaky stat po anexi boura domy puvodniho ibyvatelstva s tim, ze nema potrebne stavebni povoleni, tak je to spatnost prvniho radu a to nikdo nemuze okecat... Zlo vyvolava zlo...

P. Victorin 30.5.2020 7:41

Pane Adlere, co zmiňujete, přirozeně vyplývá z toho, co jsem zde dříve zmínil...

F. Žůrek 30.5.2020 7:31

Problémem je Izrael - je to židovský stát.

M. Adler 30.5.2020 7:29

Máte pravdu, v civiliyovaných společnostech je "normální mít různé názory." Ovšem právě tak normální je utvořit si názor na nositele a šiřitele některých názorů, včetně názoru na jejich intelektuální a morální kvality.

J. Pokoutný 30.5.2020 7:23

Pokud se nejedná o výjimečně nepovedený pokus o žert, začněte prosím tím, že se vymažete z NP. V komentářích třeba Deníku N vás jistě uvítají.

R. Langer 30.5.2020 7:05

Jdi někam, ty jeden muslimský nácku. :-P

L. Písařík 30.5.2020 6:53

Nevidím žádnou chybu v obnovení území v historických tradicích.

P. Victorin 30.5.2020 6:07

Uhře - nevyjadřujte se laskavě za "normální", když nejspíš patříte do blázince!

P. Victorin 30.5.2020 6:05

V civilizovaných státech je normální mít různé názory na totéž a tyto smět i zveřejňovat. Proto nekončící aféru okolo "Vyhlášení tří", byť může být hloupé, pokládám za "Bouři ve sklenici vody".

P. Victorin 30.5.2020 6:02

K "Postžidům" dle článku se hodí staré české přísloví - "Poturčenec horší Turka"...

J. Uher 30.5.2020 1:07

Samozřejmě je hloupost říct,že Izrael je státem apartheidu,když každý normální člověk ví,že Izrael je fašistický stát a měl by být vymazán z mapy.

J. Novák 30.5.2020 0:46

Jen největší hajzl může hanobit svůj národ a zem. Byli i tací Židé, kteří spolupracovali s Hitlerem. A něco podobného je i ten hanebný židovský levičácký labourista.

H. Lukešová 30.5.2020 0:23

plynových komor, donášel na židovské vězně Němcům, mlátil je klackem a bičem, kopal do nic atd. Žid týral jiné Židy.

A tu samou mentalitu mají současní odpadlí Postžidé. Špiní, pomlouvají, démonizují jiné, tedy drtivou většinu Židů a Stát Izrael. Kdyby se naskytla ta samá situace, jsem si nade vší pochybnost jistá, že by přiložili ruku k dílu a pomáhali by vraždit jiné Židy. Postžidé nemají žádnou čest, zvrhlý charakter, dosahují akorát morálního bankrotu a úplného dna.

H. Lukešová 30.5.2020 0:18

Ano, ti židovští masochisté, sebenenávidějící Postžidé jsou nejhorší, horší nežli většinoví antisemité. Většinový antisemita nenávidí Židy, což považuji za špatné, ale nezrazuje svůj národ, ale ti odpadli Postžidé nenávidí a zrazují svůj vlastní národ, nemají žádnou čest, dávají munici většinovým antisemitům, kteří říkají, "jó podívejte, když Žid říká takové věci o jiných Židech a Izraeli, tak je skutečně Izrael špatný, démon Blízkého východu".

A antisemitismus nemá hranice mezi rasami, každý může být antisemitou i Žid. Připomenu jedni událost, brutální vraždu izraelského rabína.

Dne 5.2.2018, kdy arabský terorista Abed al-Karim Assi, ubodal k smrti dvacetidevítiletého Izraelce, rabína Itamara Ben Gala při vstupu do města Ariel v Samaří. Těžce zraněný rabín Ben Gal se pokoušel uprchnout útočícímu teroristovi do Arielu, kde se zhroutil a zemřel těsně po svém volání o pomoc. Izraelští záchranáři odvezli Ben Gala do nemocnice v Petach Tikvě, kde těžkým poraněním neslučitelným s životem podlehl. Ben Gal pocházel z Har Bracha v Shomronu, kde byl také pohřben. Har Bracha znamená v Hora požehnání.

Jak ale reagovali na tuto vraždu odpadlí Postžidé z ultralevicového plátku Haaretz žijící dokonce v Izraeli. O hoře Har Bracha, psali jako o Hoře Prokletí, tím se vysmáli židovskému náboženství a židovské tradici, o rabínu Ben Galovi psali jako o teroristovi, zloději půdy zatímco o teroristovi Abed al-Karimovi Assimu jako o hrdinovi. No sejmul "osadnického rabína", není nic lepšího.

Připomnělo mi to jednu analogickou situaci. Nedávno Prima Zoom odvysílala pořad "Útěk z tábora smrti", jeden z neúspěšnějších útěků z vyhlazovacího tábora během WW2, konkrétně ze Sobiboru. Nepotřební Židé byli vražděni, ale to je známou věcí, ale podstatné je to, že s německými nacisty a ukrajinskými dozorci, kteří také sloužili jako ostraha tohoto tábora spolupracoval jakýsi "Berlíňan", německý Žid, tedy pokrevní, naprosto ohavný člověk vybíral nemocné Židy, kteří nemohli pracovat do