27.9.2020 | Svátek má Jonáš


Diskuse k článku

BLÍZKÝ VÝCHOD: Kdo má pravdu?

Jiří Turner nás na blogu iDNES upozornil na článek Aviho Shlaima, britsko-izraelského historika, který se na portále Seznam Zprávy vyjádřil k současné české debatě vyvolané „prohlášením tří“.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
L. Kolman 31.5.2020 11:04

Se Stejskaly a Lukešovými je to složité. Ti vždycky odrecitují jenom argumenty B, na A zapomenou. Nepamatuji případ, kdy by přiznali, že na situaci na Blízkém východě má nějaký podíl i počínání Izraele. A že to tam umně rozeštvávají a snaží se Američany dotlačit do střetu s Íránem, o tom si cvrlikají i vrabci na naší zahradě. Rozeštvávat Araby a podporovat tu toho, tu zase onoho, v tom jsou mistři. Jen ať se to tam mydlí navzájem, bude víc klidu na "práci"! Zabírání dalších území, stavění židovských osad atd. Však jich také při vzniku Izraele bylo 670 tisíc, dnes 9,2 milionu, v roce 2030 jich má být 14 až 15 milionů. Nebude náhodou potřeba rozšířit "životní prostor"? Takže pohádky o palestinském státě, pokud budou Palestinci hodní a vstřícní, jsou jen oblbovačky pro jedince s IQ menším než 70.

H. Lukešová 31.5.2020 10:42

Ono to není tak jednoduché. Izraelcům se předhazuje, že zastřelili Palestince, jenže ten tzv. Palestinec jel proti izraelské hlídce automobilem. Automobil je také zbraň, není nic příjemného být přejet automobilem, tak když máte možnost se bránit, tak se holt bráníte. Ale to v médiích zamlčeli.

Pro mě jsou pro změnu naprosto nepřijatelné výroky pánů Pantera, Kouka, Kučera, kteří vyzývají ke genocidě Židů a ničení Izraele, jeho vymazání z mapy a neliší se od rétoriky íránských ajatoláhů. Výroky těchto pánů by mohly být žalovatelné, protože vyzývání k vraždám a genocidě není OK. Ale vím, že vy jste lepší, takový antisemita a zběsilý neomarxista nejste.

Podívejte se na situaci v USA, tam nesmíte klást policistům při zatýkání žádný odpor, můžou vás zastřelit, ale není to přece zločinné. Spojené státy jsou veliké, prostřední divoké, takže se také policajti brání, jak můžou.

Jinak jsem nikde nečetla, že by pánové Farda, Novak či Stejskal obhajovali nějaké zabíjení palestinských Arabů. Nikde.

Z. Lapil 31.5.2020 10:27

Víte, že Lenin a Stalin asi ne? Sice jen zběžně jsem prolítl Wikipedii a o volbách Lenina ani slovo a "Vzhledem ke zdravotním komplikacím V.I. Lenina byl nově zřízen úřad Generálního tajemníka ÚV KS Ruska, dosazen do funkce byl Stalin."

Jasně: Wikipedie není etalonem politické pravdy.

Z jiného (a váženého) zdroje mám tvrzení, že když psal před válku Churchill (nebo Roosevelt? :-)) Stalinovi, byla potíž s oslovením: Stalin neměl žádnou oficiální funkci.

I. Štípek 31.5.2020 9:53

Jistěže, Netanjahuovi pacholci, včetně blouznivého evanjelisty Stejskala, Izraeli výrazně škodí. Já nesnáším EU, musíme k ní být opatrní, ta Leila v EU parlamentu, to bylo na zvracení, ale to neznamená, že ve výhradách vůči Netanjahuovi nemohou mít pravdu. Prostě, když jste proti Bibimu, neznamená to, že chcete Židy rovnou zahnat do moře, jasný?

I. Štípek 31.5.2020 9:42

Já se dobrovolně hlásím mezi židožrouty, nácky, zuřivé rasisty, antisemity a neomarxisty. Když čtu, jak ohavný hnus tady vypouští novákové, fardové a podobní, když čtu naprosto magorné Stejskalovo popsání vraždy palestinců jako "eliminaci", jinak ani nemůžu.

J. Farda 31.5.2020 9:01

Hm, pravděpodobně se Vás dotkl výraz ksicht. Pravda, je to expresis verbis víceméně pejorativní, tudíž ho odvolávám a nahrazuji slovem kontrflé. Pokud ho neznáte, doporučuji vyhledat v pohádce o sedlákovi Loudalovi v knize Jana Wericha Fimfárum. S relací a nejen s Vámi končím, nechtě si kazit krásně zamračenou neděli, stahuji roló! :-)

P. Lenc 31.5.2020 8:47

Tak nácek Kolman poučuje o demokracii?

P. Novak 31.5.2020 6:05

Obdivovatel vrazdeni zidu a nacek nas chce poucovat o slusnem chovani.

P. Novak 31.5.2020 6:03

Falesnych palestincu neustale pribyva. A vas pocit nikoho nezajima.

J. Babička 31.5.2020 3:46

Poturčenec, horší Turka

P. Staronový 31.5.2020 0:38

Zkoušel jste někdy přesvědčit jehovistu? :-P

H. Lukešová 30.5.2020 22:59

Vážně? Co řekli pánové Farda a Novak vulgárního? Takže o jakém slovníku mluvíte?

Vy židožrouti převracíte morálku, podporujete palestinský islámský džihád a vraždění Izraelců. Jenže Izraelci se nemusejí ptát vás neomarxistických židožroutů, jestli mají či nemají právo žít.

Nikdo nemá právo Židům jejich zemi vzít, nikdo, ani vy ne. Proč podporujete palestinské teroristy? Vždycky uvažuji, jaké jsou pohnutky v podpoře palestinského džihádu. Zřejmě genocidní nesmiřitelný antisemitismus.

H. Lukešová 30.5.2020 22:55

Ne, to Arabové a vy chcete vyvraždit do posledního Žida. Trvale lžete a převracíte pravdu v lež. Špiníte a démonizujete Izrael, máte mysl otrávenou antisemitismem. Můžete zde číst mnoho pravdivých článků, ale vy pořád píšete jen ty samé lži.

H. Lukešová 30.5.2020 22:51

Odškodnit by měli Arabové Židy, které vyhnali po Válce za nezávislost roku 1948. Ti Židé v muslimských státech byli naprosto nevinní, nebojovali s Židy v Izraeli, které arabské státy přepadly a které chtěli zničit. Židé v muslimských státech byli zabíjeni, vyháněni, byl jim zkonfiskován veškerý majetek.

Já že uznávám jen právo silnějšího. To říká ten pravý, který uznává jen proarabský rasistický panislámský postoj. Židé mají nárok na svou zemi a mají právo ji bránit, nikdo nemá nárok Židům jejich zemi odebrat, nikdo.

L. Kolman 30.5.2020 22:32

Hošani, se dívám, že vládnete vpravdě vybraným slovníkem, jako správní demokrati ctící pravidlo padni komu padni. Na to máte nějaké společné školení? I slečna Lukešová už se docela slušně vypracovala.

J. Farda 30.5.2020 22:18

Á, posila, další z židožroutské internacionály. Tak to s tím vyvražděním několikaset milionů Arabů tedy budou muset ti lemplové Židé trochu ještě přidat! No Vy, chocheme s ksichtem karikatury židoplutokrata z Völksicher Beobachter, jste tu ještě k obveselení publika scházel ... tož vitajte! :-)

J. Farda 30.5.2020 22:08

Nově vzniklý židovský stát, lidumile Pantere, čelil okamžitému koordinovanému útoku Arabů ze všech stran s proklamovaným cílem zničit a zahnat do moře. A protože s praktikováním idey Judenfrei měli Židé ještě velmi čerstvé zkušenosti, ani tenkrát, ani dnes už NIKDY nepůjdou cestou ovcí na porážku! Arabové sponzorovaní židožrouty a dobrosery dvakrát odmítli nabídku 98% území za mír, a jen zatvrzele trvají na programu zničení Izraele. Pochybuji o tom, že to lidé vašeho světonázoru někdy pochopí, a je mi to vlastně, spolu s Izraelci, srdečně jedno. :-)

L. Kolman 30.5.2020 21:47

Tak nevím, ale mám ten pocit, že ti budou vyvražděni do posledního Palestince. Dneska jsem četl o dalších dvou.

P. Novak 30.5.2020 21:16

Hranice je treba chranit, vrazdeni zidu uz nebude pripusteno.

P. Novak 30.5.2020 21:14

Jake odskodneni? Odesli, a meli se vratit az po vyvrazdeni zidu.

M. Panter 30.5.2020 20:51

Prvopočátek problémů jsou 30. léta a poměr místních s Židy a ten samý poměr o dekádu později...

M. Panter 30.5.2020 20:46

Paní, kde chybí argumentace, tam přichází útoky, že. Jaká genocida, jaké zničení ? Jen prostě zastávám názor, že jako nově vzniklý stát by se měl chovat diplomatičteji, ohleduplněji. Třeba hned zpočátku odškodnit ty nejchudší, pokud jim byla znemožněna i ta strohá obživa ze zabraných pozemků atd . Vy uznávate jen právo silnějšího, že na vše měl Izrael nárok...no tak tady je výsledek.

V. Petr 30.5.2020 20:44

Historické tradice jsou poměrně známé, dokonce ze školního dějepisu.

V. Petr 30.5.2020 20:39

A dal jste to do souvislosti s "enormním nárůstem populace Palestinců" (nebo Arabů vůbec???)

V. Petr 30.5.2020 20:33

Já jsem napsal že Izrael se chová ještě velmi mírně. Můj příspěvek byl o naprostém ignorování přítomnosti "živých štítů," zejména, když patří k nepřátelské straně.

Veškerý "humanismus" nebo "přiměřenost" si totiž můžete dovolit jen tehdy, pokud máte nad nepřítelem naprostou převahu. Za WW2 se dokonce i na vlastní civilisty bral ohled jen vyjímečně, nemohli si to dovolit...

J. Farda 30.5.2020 20:00

Dobrá, kvůli vám, Kopretino Haničko, beru cejchování pana Štípka zpět a tímto se mu omlouvám! :-)

H. Lukešová 30.5.2020 18:52

Díky. Velmi zajímavý text vhodný i pro tu trojku. Přesto bych se však pana Štípka chtěla trchu zastat. Pan Štípek není takový židožrout jako takový pan anonym Panter, (a jiní výjimečníci), který ospravedlňuje palestinský islámský džihád proti Izraeli, chce jako každý neomarxista Izrael zničit.

Pan Štípek nemá rád Netanjahua, ale neútočí na samotnou podstatu Izraele jako pan anonym Panter, či Uher, vyzývající k ničení Izraele, prakticky výzva ke genocidě, či Kouk. Byť se s ním také přu, ale je to taková přátelská výměna názorů.

J. Farda 30.5.2020 18:43

Pro pány Štípka, Pantera a další znalce problematiky - zjednodušeně řečeno soft židožrouty - rozbor stavu od znalce mezinárodního práva: https://www.forum24.cz/ales-rozehnal-petricek-schwarzenberg-a-zaoralek-v-clanku-o-izraeli-vynechali-mezinarodni-pravo/?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu#dop_ab_variant=0&dop_req_id=IoFE4tLeiFG-202005301634&dop_source_zone_name=hpfeed.sznhp.box

:-)

H. Lukešová 30.5.2020 18:25

Ne, divné je, že vy hájíte palestinský terorismus a antisemitismus. Sebeobrana je naprosto přijatelná. Izraelci se mají právo bránit a nebudou se ptát vás, takových streicherovských antisemitů.

H. Lukešová 30.5.2020 18:24

No a? Zázrak je nutné bránit...jakýmkoliv způsobem. Teroristům se neustupuje s teroristy je nutné bojovat.