3.6.2024 | Svátek má Tamara


Diskuse k článku

BLÍZKÝ VÝCHOD: Írán hrozí Židům likvidací

Náboženští fanatici a podporovatelé islamistických teroristů v Teheránu zastrašují Izrael kvůli obvinění z atentátu na jaderného fyzika Mohsena Fáchrízádeha, který vedl íránský vojenský program.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Kanioková 8.12.2020 14:38

Nálety Izraele na Sýrii -- hmm, byly to nálety na jednotky Iránem podporované !!!

L. Severa 8.12.2020 10:05

Váš příklad je hodně mimo. Jednak by šlo o vyhrožování zabitím Vás a celé rodiny a ten zničující protitankový granát nelze srovnat s tím jaká preventivní obranná opatření Izrael provádí.

L. Severa 8.12.2020 10:08

No ano, pan Církva mne předběhl a fundovaněji.

J. Novák 8.12.2020 12:09

Za celou tu dobu ale Irán žádný zjevný útok na Izrael neprovedl. Možná někoho podporuje, třeba Hizballáh. Ale Izrael taky podporuje třeba Islámský stát proti Sýrii. Nemají si co vyčítat.

A k čenu by jste tedy ráčil přirovnat to "preventivní obranné opatření" které v reálu spočívá v rozstřílení vozidla s Vám nepohodlnou osobou kulomety a granáty? K házení šlehačkových dortů... asi?

H. Lukešová 8.12.2020 13:53

Stát Izrael Islámský stát rozhodně nepodporuje, to jsou jen pomluvy. Hizballáh na Izrael útočí, a jak jste připustil, Írán podporuje Hizballáh, proto Izraelci se snaží vyhnat od svých hranic ze Sýrie hizballáhovské a íránské teroristické jednotky.

Není totiž rozdílu mezi Islámským státem a Hizballáhem, sunitský džihádista jako šítský džihádista, myslet si, že když Hizballáh bojuje proti IS, takže je fajn, je nesmysl, naopak by bylo užitečné, kdyby se džihádisté mezi sebou vymlátili, do jednoho. A boje mezi HIzballáhem a Islámským státem je nutné rozhodně podporovat.

H. Lukešová 8.12.2020 11:29

Chce-li Vás někdo usmrtit, zničit, usmrťte ho první, aby Vám neublížil, to je stará známá pravda. To má Izrael čekat, až Írán na něho tu a- bombu svrhne?

J. Novák 8.12.2020 12:15

Ale o tom nemluvím, přeci. Já tuhle pravdu znám také a také si myslím, že zásada kdo do tebe kamenem ty do něj chlebem je v reálu pitomost.

Mě jde o to, jak tomu říkáme. Když někdo vyhrožuje nám - je to agrese. Když někoho rozstřílíme kulometem na kaši my - je to "legální obranné opatření".

Je to tak pořád. Když Srbsko reší problémy v Kosovu silou, je to agrese a válečný zločin. Když pak US letoun zlikviduje vlak s civilisty jsou to "kolaterální ztráty". Jeden by zvracel.

M. Martinelli 8.12.2020 17:39

tady pletete jablka s hruškama, s tím humanitárním bombardováním s vámi plně souhlasím, ale to neudělal stát izrael, ale bolševickej lhář hulibrk clinton z usa...

K. Křivan 8.12.2020 13:23

1) "..kdybych Vám třeba vyhrožoval, že Vám v hospodě rozbiju hubu.." tak bych ti okamžitě ještě v té hospodě udělal z ksichtu kašičku pro štěňata.

2) "..když je to zabíjení lidí.." Muslimští teroristi nejsou lidi. Jsou to jen hnusní vrazi žen a dětí. Prostě muslimáci. Fuj. Jejich smrt si zaslouží chválu až do nebes.

J. Novák 8.12.2020 14:12

Ad 1) Netykáme si, pokud vím. Vás ve škole tohle nenaučili?

Ad 2) Cílem Izraelských náletů jsou i Syrští vojáci. To je něco jiného nežli "muslimáci, hnusní vrazi žen a dětí", tedy jestli jste tu nuanci schopen rozeznat...

BTW Sýrie je a byla sekulární stát, jsou tam židé, křesťani, muslimové. To jen my jsme se z ní snažili udělat Islámskou zemi podporováním hrdlořezů islámského státu. Mám odtud kamaráda, jeho rodina byla kupříkladu křesťanská. On je bez vyznání. Je lékař v ČR a je zde oblíbený lékař.

Takže jako FUJ z toho spíše vycházíte Vy, pane.

K. Křivan 8.12.2020 14:33

Ad 1) V souvislosti s "rozbitím huby" se nedá vykat. To sice neučí škola, ale život.

Ad 2) Syrští vojáci chrání muslimáky, a hnusné vrahy žen a dětí, a poskytují jim zázemí a logistiku.

Syrie byla sekulární stát a všechna náboženství co jich na BV je, tam žila v klidu a míru. Jenže to byla prý diktatura Asadovy rodiny. Prý.

Taky známe několik křesťanských syřanů. Všichni se snaží utéct. Škoda té "diktatury".

J. Novák 8.12.2020 21:26

Byl to příklad. V reálu Vám nezkřivím ani vlas. Vykat se dá, chce to jen potlačit agresivní sklony. ;-)

Syrští vojáci nechrání "muslimáky". Muslimáci za naší podpory jim málem zlikvidovali stát. Turci, člen NATO, spolku jehož hrdými členy jsme také, takže vlastně fajn kámoši dělali ISIL logistickou podporu, dodávali zbraně výměnou za syrskou ropu.

Do Asadovy diktatury nám nic nebylo. Podporovali jsme v minulsti i o dost horší režimy. Můj známý syřan před Asadem kdysi utekl. Nyní se modlil za to, aby Asad přežil. Jeho rodina v Sýrii totiž není muslimská, takže je jasná jak by asi dopadli.

K. Křivan 8.12.2020 14:38

Pane Nováku, vy si pletete život s fotbalovým utkáním. V realném životě států a zemí neexistuje fair play a nějaká pravidla.

J. Kadeřábek 8.12.2020 13:54

12. listopadu 2020 bylo na Izrael vypáleno cca 200 raket. Pokud to berete za pouhé hospodské vyhrožování tak Vám sděluji, že každá z nich měla trhavou nálož.

J. Novák 8.12.2020 14:23

A ty rakety přiletěly jako ze Sýrie? Nebyly náhodou z Gazy a Vy to samozdřejmě víte ale tak nějak se Vám to nechce zdůrazňovat? Místo toho mi tu vykládáte že měly trhavou nálož? No jakou asi měli mít, fialkovou voňavku?

Když Izrael udělá v odpověď nálet na Gazu tak mi to nevadí, ti si to zaslouží, začali si. Ale kdyžv odpověď udělá Izrael nálet na Sýrii a tam se z toho islamisti z Islámského státu zaradují a využijí to k nějakému útoku tak to mi vadí.

Tohle co podporujete je kolektivní vina. Gaza nebo Sýrie, to je vám jedno.

M. Martinelli 8.12.2020 18:12

ale oni opravdu všichni ti muslimové na blízkém východě ten izrael kolektivně už dvakrát napadli a kdyby ta sýrie chtěla, mohla s izraelem uzavřít mír, asadi nechtěli a nechtějí, za to chtějí na svém území iránské milice, které napadají izrael, to jsou fakta, dokážete je vstřebat...

J. Kanioková 8.12.2020 14:33

Nesmysl ! Rv

K. Šubrt 8.12.2020 9:14

Kdo komu stále vyhrožuje zničením? Jasně Irán Izraeli, nikoliv obráceně. To je v mezinárodních vztazích scela nepřípustné. Jaderné zbraně se do rukou Tehranuse nesmí dostat, to je zájem celého světa. Ať atentát provedl kdokoliv, je to jen ku prospěchu míru na Blízském východě a autorovi upřimně blahopřeji, "good job"!!

H. Lukešová 8.12.2020 9:43

Ale zločinci z EU a bohužel budoucí Bidenovy administrativy si to nemyslí. Izraelci budou muset pokračovat v cílených útocích na íránské teroristy a teroristy z Hizballáhu.

J. Ziegler 8.12.2020 10:28

Írán a Hizballáh jsou ovšem také velcí spojenci Ruska.

H. Lukešová 8.12.2020 10:34

Tak jsou, já Rusko také neobhajuji.

S. Landa 8.12.2020 10:54

Hájila jsi tady Asada, jaký je to pašák. Tak teď díky němu má Hizballah mnohem větší manévrovací prostor proti Izraeli.

H. Lukešová 8.12.2020 11:25

Jo, jo, to je pravda, ale některé názory se vyvíjí, tehdy jsem neměla pravdu, Asada nyní nehájím, to, že jsou sunitští džihádisté také darebáci na zločinnosti Asada nic nemění.

S. Landa 8.12.2020 19:53

Pravdu nemáš ve většině věcí ani teď, ale časem k tomu dojdeš. :-)

H. Lukešová 8.12.2020 22:11

To je samozřejmě jen Tvůj názor, já jsem přesvědčena, že ve většině věcí pravdu mám, Ty jsi přesvědčen o své pravdě, ale to je jedno... , bylo by velmi dětinské se přít, "ne, já mám pravdu, já mám pravdu, ty ne...".

M. Grundmann 8.12.2020 8:54

Nedodržování pravidel fair play ve válce není zbabělost. Fair play je řecko-křesťanské etické pravidlo, které znevýhodňuje slabšího. Irán ani nikdo jiný nemá žádný důvod se podobnými evropskými etickými pravidly řídit.

H. Lukešová 8.12.2020 9:38

Ale je zajímavé, že po Židech respektive po Izraelcích neomarxisté pravidla fair play vyžadují, snaží se Izrael odsuzovat na mezinárodní scéně, dokonce "popotahovat" jeho důstojníky a vojáky po mezinárodních soudech. Dvojí metr. Nikdo nemá právo Izraeli upírat mu právo na sebeobranu, vůbec nikdo.

Ať ti darební neomarxisté nechají Izrael v klidu a ten si svou bezpečnost uhájí. Nevím, co je na palestinských teroristech tak okouzlujícího. Židé nejsou křesťané tak je nikdo nesmí nutit pravidla fair play dodržovat, protože je nedodržují ani muslimové.

V. Církva 8.12.2020 9:38

Tak je otázka, jestli ty pravidla něčemu pomáhají. Když je jedna strana nedodržuje, tak asi ne. ISIL novináři chválili jací jsou mazaní. No, spíš prostě bezskurpulozní.

Nicméně, za války dohody i Němci částečně dodržovali. Ne však proti Čechům, to byli dle nich zrádci Protektorátu a ne proti Rusům, a Židům, to byli podlidi.

V každém případě válka je zabíjení. Férové zabíjení to zní divně a jde často o úroveň vítězného vojska než o mezinárodní dohody.

Taky mezinárodní zákazy chemických látek můžou pomáhat vyhlašovat embarga, nebo dávat možnost ničit sklady bez vyhlášení války. I když, v Iráku to nějak nedopadlo.

V. Kuhaj 8.12.2020 8:28

Tak počkejte, pane Zieglere. Buď je právem Izraele takto se bránit, a já mu to právo rád přiznávám, nebo "chybí přesvědčivé důkazy o vině Izraele". Tohle kličkování a la současná Evropská politika, by mohlo být vydáváno za slabost Izraele. Ten se k tomu pouze nevyjádřil, to je vše. Pojďme to říct - pojďme říct, že Izraeli nezbývá nic jiného, než se takto bránit, a nesnižujme se k plkům, že nejsou důkazy!

J. Hanzal 8.12.2020 8:58

Jsou důkazy o likvidaci toho zloducha ze strany Izraele? Nejsou, a ani nebudou, což je naprosto v pořádku.

Autor nekličkuje, jen popisuje situaci tak jak je. A musím úpodotknout, že Izrael se brání naprosto oprávněně!!R^R^R^