29.4.2024 | Svátek má Robert


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
miki 24.11.2009 9:14

Re: Konflikty v Africe jsou důsledkem kolonialismu a islámu.

v podstatě souhlas, jen bych podotknul, že národnostní/kmenové konflikty byly i před kolonizátory, protože války patří k "mužské práci" v Africe. Pravda, ke genocidám v takovém rozsahu jako dnes nedocházelo, protože s oštěpy to jaksi nejde.

Vítek 24.11.2009 9:12

Už jsem se k tomuto tématu

vyjadřoval několikkrát a musím konstatovat, že se konečně našel někdo, kdo nemá strach napsat pravdu. Pravdou je i to, že pokud Afrika byla koloniální, tak tam byl větší pořádek, lidé pracovali, měli co jíst a mohli děkovat, že je někdo usměrňuje. Nyní je tam jedině chaos, zmatek a vraždění. K tomu se navíc přidaly i humanitární organizace, které sice chtějí pomoct, ale výsledek je opačný. Mnozí černoši spoléhají na pomoc, nepracují a pouze natahují ruce šukají a baví se. Chybí jim také vzdělání a logické myšlení. Pokud mám hlad a neuživím své děti, tak si jich nenaflákám 10 a pak jich většina zemře hladem. Každopádně bychom se měli od tohoto světadílu distancovat, nepomáhat v takové míře, aby si tito lidé pomohli sami. Je to možná drsné, ale logické.

jd 24.11.2009 9:11

Z vlastní zkušenosti

Ono to s tím kolonialismem nebylo tak horké. V Jihoafrické republice v době rasové segregace byly v každé větší vesnici postaveny školy s dieselelektrickým generátorem, děti měly povinnou školní docházku. Teď, když si černí vládnou sami, jsou tyto školy zdevastovány. Venkované se houfně hrnou do měst, kde nemají (nebo nechtějí) práci, prudce stoupá kriminalita. Mne v Darbenu přes den, 10 m od mezinárodního hotelu, přepadla a okradla pětice černochů. Johanesburg, před nedávnem výstavné město s proslulou univerzitou má zdevastované čtvrti, kam se běloch opravdu nemůže vydat ani v autě. Pomocní zemědělští dělníci vyhnali bílé farmáře, u kterých měli přijatelné životní podmínky. Neuvědomili si, že zjara mají zasít obilí a potom marně čekali na úrodu. Těchto příkladů je celá řada.

Teď většina černochů čeká s nataženýma rukama na zahraniční pomoc. Mimochodem, trochu mi to mentalitu jednoho nejmenovaného etnika v Česku.

jirka.s. 24.11.2009 9:11

Re: Myšlení bolí, že?

Omyl, Méďo ! Standa nemůže mít s myšlením jakoukoliv zkušenost ! Je to činnost, kterou mu příroda totálně odepřela! On  je schopen pouze papouškovat soudruha politruka z PŠM či soudruha lektora z VUMLu !!! ;-)

F. Čech 24.11.2009 9:10

Zimovi

Co tady vlastně hledáte soudruhu Zimo, když se vám nelíbí Neff ani Ulč - hlavní kmenoví autoři na Psu? Máte přece své  Haló noviny!  Ty si můžete přečíst bez rozčilování. A na závěr několik otázek. Kdo dosadil soudruha Mobuta do bývalé kvetoucí kolonie jménem Rhodesie (dnes Zimbabwe), který tuto nejbohatší africkou zemi zplundroval k nepoznání? Kdo rozpoutal krvavé konflikty v Angole a Mosambiku? A co vůbec dělali kubánští vojáci v Africe? Proč jsou všichni povstalci a teroisté vybaveni právě samopaly Kalašnikov? Že by za tím stála CIA nebo snad přímo pan Ulč?

jirka.s. 24.11.2009 9:05

Re: Konflikty v Africe jsou důsledkem kolonialismu a islámu.

Dokud se národy v Africe nenaučí pořádně makat, nebude tam pokoj!!! Asi takhle, jak prosté, milý Watsone!!! Jeden takový "národ" máme hned pod okny!!! ;-P

BTW: Pokud by se státy v Africe "přeuspořádaly" na národnostním principu, odhaduji počet oněch států "cca" na 1868 !!! ;-(

brok 24.11.2009 9:03

srovnání

Rhodesie byla jedním z největších exportérů potravin. V nástupnickém státě, po "vítězství lidu" řádí hladomor.

"Přispějte na africké děti" volají "spasitelé světa". Jestliže v současném době hladomoru zachrání jednu holčičku, budou muset za deset let živit další generaci, přesvědčenou, že je povinnost "bílých" postarat se o její blahobyt..

jirka.s. 24.11.2009 9:01

Re: Pane Ulč, od té doby,

Pra/se zima odkazuje článek pana Ulče na toaletní papír! To už je skutečně vrchol zhovadilosti a zvrácenosti!!! Sám při tom používá k emetaci těch svých idiocií onu zmiňovanou makulaturu již použitou!!! ;-O(Y)(Y)

24.11.2009 8:53

Konflikty v Africe jsou důsledkem kolonialismu a islámu.

Konflikty v Africe jsou jednak konflikty národnostní/kmenová, jinak též náboženské.

Za náboženské konflikty může zcela zjevně a nepopiratelně islám a krvelační následovníci lžiproroka Mohameda.

Za národnostní/kmenové konflikty mohou kolonialistické mocnosti, které rozdělily území Afriky nikoli na přirozeném principu národnostním a kmenovém, ale podle potřeb správy koloniálního panství, mnohdy s cíleným směšováním jednotlivých národů. Dokud se státy v Africe nepřeuspořádají na národnostním principu, nebude tam pokoj.

Standa (nebolševik) 24.11.2009 8:45

Re: Stručněji: jsou to geny ,od toho pak nízké průměrné IQ

I to se ale dá během několika generací změnit - viz výrazně vyšší IQ černochů v USA oproti těm v Africe. Stačilo jen, aby kolonie vydržely ještě pár generací...

Standa (nebolševik) 24.11.2009 8:41

Re: Článek

Milý jmenovče bolševiku, mýlíte se. Většina vyvezených otroků by v Africe nepřežila - díky nemocem, hladomorům a neustálým vnitroafrickým konfliktům. Je popsáno několik případů, kdy se celé kmeny nechaly dobrovolně nalodit na otrokářskou loď jen za to, že dostaly najíst. Je to smutné a vůbec se to nehodí do zbolševizovaného politicky korektního světa, ale je to tak. Stejně jako fakt, že největším neštěstím Afriky byla předčasná dekolonializace (přečtěte si třeba Dějiny Angoly).

bebe 24.11.2009 8:37

Stručněji: jsou to geny ,od toho pak nízké průměrné IQ

To si ovšem pan Ulč netroufl napsat. To už by zašel daleko, ale on to ví...  I tak je to dobrý článek.   >->->-

M. Zima 24.11.2009 8:31

Pane Ulč, od té doby,

co zakázali Amis CiA zabíjet se v tom nedokážete orientovat a píšete kraviny stejné kvality, jako pan Neff. K tomu ještě přijde Váš argumentativní styl, který jste odkoukal od komunistů a to celé je potom zralé na tisk na toaletním papíře.

Tak vzniká Vaše logika, se kterou Afričanům vytýkáte korupci Mobuta, kterého dosadili a s kterým dělali bombenkšefty Amis, potom, co zavraždili Lumumbu. Místo idiotských rozporuplných báchorek o koloniální charitě jste si měl všimnout fenomenů jako "Odpad pro Afriku", včetně kuřete smrti, svršků, rybích hlav, ... a když už se tak rád presentujete jako stratég, jak Vám mohly utéct čínské úspěchy, které Západ na vícero polích v některých oblastech už zcela vytlačily? 

skrebec 24.11.2009 8:18

Otroci jako Palestinci

hned úvodem : R^:-D A teď ještě jeden postřeh : S těmi černými otroky mi to připadá tak trochu jako s Palestinci. Stejně se tu nestydatě rýžuje pocit viny ve velice nepřiměřeném rozsahu. Otroctví = nesmytelná vina bílých za dovezení ubohého strýčka Toma do New Orleansu. Uznávám že jeho život nebyl zrovna lehký, jenomže kupř. situace nevolníků na horních Uhrách plusminus tou dobou, možná o generaci dřív, se od toho Tomova principálně moc nelišil. Ovšem to, že na jednoho Toma který se dožil cca 2x vyššího věku než by ho čekal v rodné africe a m.j. se naučil číst a psát příjde 10 bezejmenných otroků bod bičem multikulturního šejka, na to se tak trochu zapomíná.

Bloud 24.11.2009 8:13

Pěkný článek

DíkyR^

badaxe 24.11.2009 8:10

Re: v článku je obsaženo i řešení.

Samozřejmě že to řešení je. Místo toho že místní umírali v dětství (kolem 80%) což ti hnusní kolonizátoři změnili, a dnes je v Africe více lidí než se tam dokáže uživit, budou umírat na AIDS a problém se vyřeší sám. Vzhledem k tomu že řešení HIV pozitivních nemáme, nebudeme jim do toho kecat, ostatně je to choroba africká, domácí a jistě si s ní nějaký místní šaman poradí.

Fiter 24.11.2009 8:04

Re: Článek

Teda Stando,ty máš skutečně tu palici jenom na čepici.To ti nevadí takto prezentovat svoji hloupost?

skrebec 24.11.2009 8:01

ne jenom článek, taky demonstrace

To byli - nebyli dva ostrovy v širém moři. A oba ostrovy pod koloniálním útlakem Francie žili. Jo, zrovna té Francie, která teď bojuje s kolonialismem tak srdnatě, až na svá prsa nejdivotvornější sbírku Mugabů přivinuje. No, a na jednom z ostrovů (patrně se zrovna pár studentů vrátilo z Paříže, kde jim soudruzi z Džeržinského náměstí vysvětlili ne jenom kde je sever, ale taky kde je východ) vypukla národně - osvobozovací horečka, která vyvrcholila tím, že Francie se ráda problémové (a ekonomicky bezvýznamné, spíše prodělečné) kolonie zbavila a udělila jí samostatnost. Na druhém ostrově se nepovedlo, takže svobodu dostala jenom půlka utiskovaného lidu.

No a nebylo to ani tak dávno, když se v oblasti znovu demonstrovalo a znovu to bylo v souvislosti s kolonialismem. Světe div se, tentokrát se národně svobodní ostrované po dekádách nekončícího bordelu, korupce, ekonomického úpadku jakož i jiných "potíží růstu" domáhali, aby to vzal znovu do ruky Paříž, protože tohle se už nedá vydržet.

Btw - jeden vousatej - "Druhou, definitivní a nezvratnou fázou potíží růstu je růst potíží." :-D

Haui1 24.11.2009 7:58

Re: Článek

Myšlení bolí, proto vám tenhle duševní pochod nehrozí, vy žijete naprosto bezbolestně.

badaxe 24.11.2009 7:57

Re: Článek

Myšlení vás musí bolet opravdu hodně, jinak byste asi věděl že vývoz otroků z Afriky byl dost jinak než se běžně předkládá, Jednak nemířil jen na západ do ameriky, ale i do řady zemí arabských, ale hlavně, obchod s otroky drželi milí (a jistě hodní) arabové. Ti otroky kupovali i lovili ve vnitrozemí a dopravovali je na pobřeží kde je pak nakupovali od těch hodných arabů zlí běloši. To že dříve se zajatci pobili a snědli se také moc nepublikuje, později právě arabové začali otroky dovážet a vytvořili "trh". Zajímavé je že právě kolonizátoři v 19. století trha s otroky zničili a otrokářské lodi potápěli (nejvíc angličané) , takže vlastně zničili jediný prosperující "průmysl" v Africe. I to byste jim mohl přičíst k tíži.

Kolonialismus možná přinesl něco zlého, ale zřejmě převažuje spíše to dobré. Obvykle je jednou dopravní sítí to co vybudovali ti hnusní vysávači pracovytých a bystrých černochů. Nové věci se prakticky nikde nestaví. Zajímavé je že většina kolonií po odchodu kolonizátorů je ve stavu mnohem horším, což poněkud nabourává bláboly o vysávání, protože bez něj se po více jak 50 letech většině zemí daří hůř. Čím to asi tak bude? Že by ti pracovití černoši zase až tak moc nemakali? Nebo proto že nejsou až tak samostatní jak se vypráví v multikulturních bajkách? Pravdou není ani to že se v mírném klimatu lépe přemýšlí. Pravdou je že když chci u nás přežít, musím se starat, dělat zásoby, přemýšlet dopředu a nikoli jen na den, ale na měsíce, jinak bych nepřežil zimu. Pokud jsem v tropech (část Afriky ostatně leží v mírném pásu a ani tam se civilizace moc neobjevila) a plánovat nemusím, prostě vím že i zítra bude léto, stejně jako za měsíc či dva, nemusím plánovat a nic moc se učit. Možná je problém Afriky právě v tom. Nebo je možná v tom že se spoléhají na podporu zvenčí. Jihovýchod Asie měl kulturu před kolonizátory, často starší než je ta naše, takže tam lidé tu tradici v životě ve velkých celcích měli, afričané žili na úrovni kmenů a nikoli států,

Baghíra 24.11.2009 7:49

Re: Člověče pomož si a Pán Bůh ti pomůže

R^

Bohužel vyhnali Evropany a teď lezou za nimi - viz některé pařížské distrikty, kde bělocha neuvidíte.

Baghíra 24.11.2009 7:46

Re: Článek

Statisíce otroků nevyváželi kolonizátoři. Mohli je vysávat, vykořisťovat, cokoliv chcete, ale na místě. BYli to v první řadě arabští kupci v spolupráci s místními náčelníky, kteří tak měli  z mezikmenových potyček zdroj příjmů navíc - a v druhé západní otrokáři. Na jednoho otroka, který šel přes Atlantik, připadají dva jdoucí na východ - a to už po staletí. Portugalci našli v Africe kvetoucí obchod s otroky staletí poté, co v Evropě neexistoval. Bohužel se do něj čile zapojili. "Afrika se mohla rozvíjet, kdyby kolonizátoři nevraždili a nevyváželi statisíce otroků." Nesmysl. Jsou země ve střední Africe, odkud nikdo otroky nevozil, a přesto je tam bída, nevědomost, nemoce.

jjezek 24.11.2009 7:40

Re: v článku je obsaženo i řešení.

Ale ano. V článku řešení je. Problémem obecně (nejen v Africe, ale i např. pro náš rozpočet) není pojmenovat problém a najít řešení. Velký problém je to řešení prosadit. Pokud by na zeměkouli vládnul nějaký osvícený diktátor a technokrat, Afrika by byla nejbohatší kontinent. V naší situaci by bylo nejjednoduší a nejrychlejší zastavit jakoukoliv pro Afričany tak urážlivou pomoc. A začít s nimi normálně obchodovat.

badaxe 24.11.2009 7:39

Re: Článek

Rakousko-Uhersko samozřejmě kolonie mělo, byť malé a nikoli v Africe, přišlo o ně v WWI

MILA 24.11.2009 7:36

Afrika je na tom jako pred kolonizaci, nekde o trosku lepe, jenze my je merime

nasim loktem. Tak se nam zda ze je tam prilisna chudoba, nemoce. A tezko je zmenit jejich mentalitu, neumime  a nemuzeme. Takze je rozumne je nechat, at si ziji po svem, pokud budou chtit zmenu, musi si ji udelat oni.

MILA 24.11.2009 7:31

Re: Článek

asi boli, proto nemyslis. Kolonzatori nevyvazeli otroky, ti co je vlyvazeli nebyli kolonizatori. A Anglie nebyla a neni jediny bohaty stat, Rakousko kolonie nemelo, a taky byvalo bohate.

Medvídek 24.11.2009 7:29

Re: Myšlení bolí, že?

To jsem nevěděl, mně nikdy nebolelo. Ale vy máte zřejmě tuto zkušenost. ;-D Článek je o tom že příčiny bídy Afriky je zbytečné hledat tam kde nejsou.;-)

Jynx 24.11.2009 7:13

Re: v článku je obsaženo i řešení.

Obecně souhlasím, ale třeba ta Ghana není dobrý příklad. V současnosti je tam virem HIV postiženo zhruba 1.5 % populace a incidence ještě klesá. Situace se významně liší od všech okolních sousedů a Ghana je na to oprávněně hrdá. Znáte to, jednooký král mezi slepými...

Standa 24.11.2009 6:49

Re: v článku je obsaženo i řešení.

V článku není žádné řešení! Kdyby bylo, tak dávno na to přišli jiní a použili ho!

Standa 24.11.2009 6:48

Článek

na podporu kolonialismu? Afrika se mohla rozvíjet, kdyby kolonizátoři nevraždili a nevyváželi statisíce otroků. Odkud asi byli černoši v Americe? Proč Anglie měla tolik kolonií, že nad nimi nezapadalo slunce? Stáří je strašné, že? Myšlení bolí, že?