2.12.2023 | Svátek má Blanka


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
ps 25.12.2007 16:28

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Vy asi stále věříte na čápa.

Rentgen se k diagnostice například zlomenin používal už dávno předtím. Tvrdit, že díky Sklodowské máme v nemocnicích rentgen je prostě nesmysl.

škorpion 25.12.2007 17:08

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Vy asi stále věříte na čápa.

Roentgen získal v roce 1901 Nobelovu cenu za svůj vynález, 1SV byla o třináct roků později a pokud Sklodowská zavedla na fronty používání rentgenu. je jasné, že tím i do nemocnic. Sklodowská získala Nobelovku o tři roky později...

strejda 25.12.2007 18:39

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Vy asi stále věříte na čápa.

To no, ale ne za roentgen.

Henry 25.12.2007 12:18

Re: Re: Vy asi stále věříte na čápa.

Sklodowská začala na radioaktivitě pracovat až poté, co Roentgen přišel se svými paprsky X. S rentgenem nemá Sklodowská samozřejmě nic společného, dokonce ani v tak stupidním seriálu, jakým "Ordinace v růžové zahradě" zcela nepochybně je.

Desmo 25.12.2007 13:27

Re: Re: Re: Vy asi stále věříte na čápa.

A já jsem si naivně myslel, že vše co je pro nás užitečné nám přinesl Václav Klaus. Budu muset vrácet školné...

Farniente 25.12.2007 14:24

Prepnout by mela Nova

Voni PetrK papouskujou argument o prepnuti programu, ale to jsou uplne, ale uplne vedle. Televizni frekvence jsou zakonem definovany jako verejny prostor, licencuje je stat atd. Takze ucastnici maji logicky povinnost chovat se na verejnem prostoru v souladu s dobrymi mravy. To maj stejny, jako by nam doporucovali jako reseni divat se jinam, kdyz nekdo za bileho dne kali uprostred treba Namesti Svobody (abych nebyl za Pragocentristu).  Sam si prepnou, a sice na program "MYSLET!"

gogo 25.12.2007 9:02

V tom případě doporučuji

Ženu za pultem...je to klidný seriál, jehož několik dílů se odehrává na předním sedadle embéčka, je ze života, propaguje starosvětské hodnoty....co na tom, že se dneska musí strašlivě rychle pracovat, žít,souložit a umírat...

škorpion 25.12.2007 9:13

Re: V tom případě doporučuji

Jo, ale proč umírat na AIDS...?

gogo 25.12.2007 9:38

Re: Re: V tom případě doporučuji

to rozhodně nepropaguju,ale jestliže máme za celebrity jakési přitroublé missky, co programově vystrkují snad úplně všechno, těžko někdo bude koukat na setiál o Marii Curie Sklodowské

Jiří Kramář 25.12.2007 22:26

Re: Re: Re: V tom případě doporučuji

Přiznávám bez mučení, že na Marii Curie Sklodowskou jsem "koukal" lehce a s chutí. Když člověk časem přece jen nakonec zjistí, že všechny ženy jsou v podstatě stejný systém, pak pro něj začne být ohromě sexy ta s mozkem.

HlavaXXII 25.12.2007 8:59

Seriály jsou jenom o pohlavním životě jejich představitelů.

Víte proč už skončilo Letiště na Primě. Protože už všichni se všema obcovali. Další kombinace nebyla možná. Tak už to u nekonečných seriálů chodí.

JaKo 25.12.2007 3:36

O co jde?

Clanek dobre napsany a zamer srozumitelny. Co vsak nebylo receno je, ze televize je idealni zabava pro primitivy a blby. Kultivovany clovek se prece nemuze na televizi divat!!!

Takze co muzeme ocekavat? Primityvni a blbou "zabavu" pro masy. Jak rikal Karel Kryl "telivizor je vlastne blbatizor." Toz nechme masy klidne blbnout, hlavne ze pracuji, nakupuji, konzumuji a plati dane. At si pri tom soulozi ci smiruji, hlavne ze nezlobi politicky nebo obcansky.

Nastesti mame v Cechach stale jeste vynikajici kulturni elitu, to je nadeje i zaruka budoucnosti. Pri sve nedavne navsteve Cech byl jsem potesen bohatstvim a rozmanitosti hodnotnych kulturnich nabidek. Na koncertech i v divadlech jsem videl dosti mladych lidi. Nevidim to tedy cerne. Proto nechme blbum tu jejich televizi, na nic jineho stejne v hlave nemaji.

Přemysl Vavroušek 25.12.2007 3:50

Re: O co jde?

Otázkou je, kdo je podle vás tím kultivovaným člověkem a kdo je primitivem. Nevyděloval bych tyto skupiny tak ostře proti sobě, jak to činíte vy. Je někdo jen proto, že nemá vysokou školu, nechodí do divadla, protože na něj nemá čas a peníze, musí se starat o rodinu a večer, když se vrací z práce je rád, že si pustí alespoň tu TV na "bezmyšlenkovité" sledování a odreagování, primitiv? A kdo je kultivovaný? Kdo zodpovídá za to, že někdo je kultivovaný člověk a jiný prmitiv? Může za to výchova, rodina, co? Je-li primitiv každý kdo sleduje TV, nemá čas na "kulturní" představení a musí vydělávat peníze, aby zaopatřil rodinu, pak se dá předpokládat, že vychová jen dalšího "primitiva". Ale kultivovaní rodiče vychovají kultivované děti... Je zde tedy nějaká kultivovaná elita, co vychovává svoji další generaci a poté spodina primitivů, která vychovává jen další spodinu? Zčásti na tom možná něco málo bude, ale přesto bych - prosím - nevyhraňoval tyto názory, takto ostře a už vůbec bych nesoudil lidi podle toho, zda sledují TV, nebo ne, o to víc, nebudete-li se ani ptát co sledují, co jim to přináší a jaké další zájmy mají, čemu se věnují, co dělají pro ostatní, atd...

Bedra 25.12.2007 12:30

Re: Re: O co jde?

To není špatná úvaha...!

Přemysl Vavroušek 25.12.2007 3:24

Pravda

Otázku toho, proč je seriál tak úspěšný bych viděl v tom, že je takříkajíc ze života. Některé věci možná trochu s nadsázkou, ale myslím, že lidé se dívají právě proto, že příběhy hrdinů Ordinace jsou uvěřitelné. Musím se však přiznat, že první série Ordinace mi připadali lepší a poslední dobou se mi stále více zdá, že seriál je zbytečně natahovaný na úkor hlavních postav a jejich seriálových osudů, kde už byl snad opravdu každý z každým jak kdysi v Beverly Hills 902 10 :-D.

Na druhou stranu je faktem, že mi přijde velmi smutné, dá-li se o seriálu, kde jde v podstatě hlavně o vztahy, životní peripetie, střídání partnerů, svatby, rozvody a z toho všeho zrozené děti, říci, že je to seriál ze života. Bohužel, si sice na jednu stranu často stěžujeme, že v TV je moc krve, sexu, promiskuity a já nevím čeho ještě a přitom si jako společnost o toto vyloženě říkáme, protože seriály a filmy, které se točí nejsou ničím jiným, než odrazem dnešní společnosti a toho, co divák žádá. A divák žádá věci ze života... :-/

R 25.12.2007 5:38

Re: Pravda

No je to prostě seriál, který se tváří, jako že je ze života. Jenže kdyby byl čistě jako ze života, tak by byl strašně nudný. Proto je tam některých ingrediencí namícháno podstatně víc. Třeba gynekologického poučování, potom těch sexuálních vztahů, zajímavých nenudných lékařských případů a zajímavých nenudných typů a příhod pacientů atd. A to celé je zasypáno "televizním seriálovým cukrem" aby se tam všichni měli jakžtakž pořád dobře a vyšel z toho ten správný televizní zaslazený seriál.

Vasekpasek 25.12.2007 2:31

Mno...

Teda pan autor musí být ale sledovatel:) Přiznám se, proč ne... Pár dílů jsem také zahlídl a doplnil jsem si tedy alespoň děj, který mi unikl:) Každopádně mi to nebrání v hodnocení, že ten seriál je naprosto strašnej

cipísek 25.12.2007 10:23

Re: Mno...

Já viděl jen jeden díl a úplně mi to stačilo.A to je oproti ostatním podobným televizním "veledílům" ještě dost,protože u nich mi stačily kl znechucení tak 2-3 minuty.

Bohata 25.12.2007 0:34

Chudáci politici

Kdo jim poradí jak z těch průserů a trapností ven?Nebo ,že by oni sami byli tím příkladem pro růžovku?

Myslím si,že mi na tu rozežranou Prahu,kterou vykrmujeme nedobrovolně našimi daněmi doplatíme tak ,že už nebude pomoci.Rychle se jí zbavme a bude pokoj od psychicky promiskuitních komediantů(umělců)a politické pakáže pro kterou prostřednictvím medií tito komedianti oblbují obecenstvo.Praha samostatný stát EU je jediné řešení.

JVP 25.12.2007 9:59

Re: Chudáci politici

Když už Vám ta Praha tolik vadí, tak se sem z venkova tak necpěte!! Už tady není k hnutí. Když člověk vleze kamkoliv do kanceláře, tak na otázku, kolik lidí je z Prahy se z přítomných deseti zvednou maximálně dvě ruce. Příval mladých, blbých a levných, učinil Prahu za posledních 5 - 7 let neobyvatelnou.

škorpion 25.12.2007 10:06

Re: Re: Chudáci politici

No, no, pražskej Pepíku, křtěnej žumpou zvanou Vltava... Když jste potřebovali zatopit a svítit, rto ti byli moravští havíři dobří. Jakto, že má tedy Praha nejnižší nezaměstnanost a nejvyšší platy...?

lokki 25.12.2007 10:21

Re: Re: Re: Chudáci politici

Bohata 25.12.2007 11:13

Re: Re: Re: Chudáci politici

Do Prahy se lidi cpou z nutnosti ,protože je to jiný svět.Teda jiný v tom,že všichni dědečkové a jejich konkubíny z bývalého ÚV KSČ vlastní  pyramidy známých ,kteřým je vytvořeno zaměstnanecké zázemí placené z vybraných daní a k tomu je ještě vykonávat práce do kterých se žádnému pražákovi nechce.

Baťovi Praha nechyběla,

Petr 25.12.2007 12:11

Re: Re: Chudáci politici

Milý(á) JVP, souhlasím s Vámi. Mladí,blbí a levní se musí cpát do Prahy. Protože mimo Prahu mají mladí, blbí a levní problémy s uplatněním. Zvláště v kancelářích.

Fafa 25.12.2007 16:12

Praha jako samostatny stat

ja jsem jedine pro. Dnesni parlament, vladu etc vystehovat treba do Chanova nebo k pani Bohate do Zlina. Pamatky, centraly zahranicnich firem, Universita Karlova, IKEM, turisti, minimalni nezamestnanost a HDP vysoko nad prumerem EU by samozrejme zustalo. Skoda, ze to nejde navrhnout jako otazka v mistnim referendu.

Bohata 25.12.2007 17:38

Re: Praha jako samostatny stat

Ony by ty centrály nebyly tak dobře zásobeny informacemi.Ta Karlova universita je už taky tvořena senilními umíněnci a jejich neschopnými dětmi.Ta nezaměstnanost by velmi velmi stoupla protože soukromé firmy by přestaly potřebovat lidi ,které dnes v Praze potřebují na "donos a prognozu"informací a dění.Ikem není jen pražský majetek a pohled na památky stojí nás každého tolik co Rusa nebo Japonce.Víme.

Fafa 26.12.2007 14:41

Pani Bohata:

Ty centraly by se asi nestehovaly. Dost pochybuju, ze by se vedeni velke mezinarodni firmy jen tak prestehovalo do Chanova. Uz dnes v Praze bezne sidli zastoupeni pro Ceskou republiku, Slovensko, Polsko a pripadne dalsi zeme.

Dobra, Universita Karlova je tvorena senilnimi uminenci a jejich neschopnymi detmi, presto se v mezinarodnich srovnanich umistuje lepe nez jakakoliv jina universita na uzemi Ceske republiky. IKEM neni prazsky majetek, ale jak budovy tak know how zamestanancu by v Praze zustalo.   

S tim pohledem na pamatky Vm moc nerozumim. Turiste by prece jezdili do Prahy i kdyby nebyla hlavnim mestem. I nadale by platili v hotelech a nakupovali v prazskych obchodem. A pravdepedobne by velmi rychle platili v mistni mene - eurech. Vy asi myslite, ze Praha dostava disproporcni prispevky na udrzbu pamatek. Zamyslete se pro zmenu, kolik v solidarnim systemu zamestnanci v Praze prispivaji do duchododoveho, zdravotniho a jinych pojisteni.

Hariet 25.12.2007 23:24

Re: Chudáci politici

Řekla bych, že seriál V růžové zahradě je fakt pro hlupáky. Paní Konečná ba s tím už měla přestat, však se již dostatečně na této stupiditě "namlsala". Zdá se mi,  že sama v Banánových rybičkách  prohlásila, že scénář píše hlavně pro peníze. Myslím, že bude málokomu chybět Vždyť se tam fakticky propaguje promiskuita - a bez uzardění. (Jako králíci v králikárně)... Ale naši politici si také příliš nezadají - pro občany jsou jejich nové vztahy a následné rozvody také nekonečný "seriál". Viďte paní Konečná...:-/

25.12.2007 0:29

Jak to vlastně myslíte

Poslyšte, z toho seriálu jsem neviděl nic. Ale vaše závěry mi připadají dalekosáhlé až příliš.  Já myslím, že lidi, co se na tohke koukaj, chtějí mít jen na chvíli pokoj od všeho, včetně promiskuity. Ale jeslti jste se na ty tuny dílů koukal jen kvůli tomu nepříliš duchaplnému sloupku, tak to jste zvláštbí typ. (hezké vánoce).

25.12.2007 12:52

Re: Jak to vlastně myslíte

Také jsem neviděl ani kousek seriálu. Ze života byli v šedesátých létech Tři chlapi v chalupě. Dnes je komedianská virtuální realita natolik vybrakovaná, že loví tam, kde jsou parametry IQ okolo 100. Pan Neff zde na NP rozlišuje komentáře a diskuzi termínem "Město" a "Kanály". On je jako to město. Diskutující a jejich příspěvky jsou jako plovoucí čtverečky toaletního papíru v kanálech. On jako poctivě se zrodivší milionář má naprosto pravdu. Jeho "město" dokáže vždy vyprodukovat největší množství plovoucích toaletních příspěvků. I tento příspěvek mu vynese 0.10,-Kč. Jsem v jeho věku. Úspěch si zasloužíme. Žádná jiná generace nemusela tolikrát měnit polohu páteře. Jen posuďte. Milá dětská padesátá léta, dospívající šedesátá léta, úchvatná normalizační sedmdesátá léta, kočkovací disidenská osmdesátá léta, krásná kapitalistická devadesátá  léta a  konečně užívací roupama už nevící snopská éra nového tisícíletí. Všem, co by nám záviděli vzkazuji. Představte si nás před monitorem s virtuálně zdviženým prostředníčkem.