Neděle 14. července 2024, svátek má Karolína
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

FEJETON: Televizní seriál Made in Promiskuita

diskuse (62)
Původně to vypadalo, že televizní seriál Ordinace v růžové zahradě bude pečlivě sepsaná instruktáž pro děti, dívky, panny, ženy a matky, jež se ve svém životě setkávají s různými sexuologickými potížemi a nástrahami. A ejhle, tato umná zástěrka však vzala brzy za své. Žádná gynekologická poradna pro pacientky, nýbrž podívaná pro promiskuitní nadšence.
Původně to vypadalo, že televizní seriál Ordinace v růžové zahradě bude pečlivě sepsaná instruktáž pro děti, dívky, panny, ženy a matky, jež se ve svém životě setkávají s různými sexuologickými potížemi a nástrahami. A ejhle, tato umná zástěrka však vzala brzy za své. Žádná gynekologická poradna pro pacientky, nýbrž podívaná pro promiskuitní nadšence.

Nevěříte? V tom případě se špatně díváte, nebo už je vám libido zcela lhostejné. Proto malý exkurz do sexyděje seriálu. Opomeňme instruktážní část, v níž je hra nejen o jablko, ale třeba o implantované panenské blány, antikoncepce pro nezletilé dívky, venerické choroby profesionální kněžky lásky či lesbickou lásku a bisexuální netajený rodinný trojúhelník. Začněme ale u lékařsko-zdravotnického personálu.

MUDr. Gita (D. Šinkorová), rozvedená, milenec-kolega gynekolog Mázl (P. Rychlý), ženatý, rozvedený a nyní její nastávající manžel. Před ním se v jejím životě mihl ještě další milenec; psycholog-horolezec (T. Krejčíř) a samozřejmě původní životní partner, který už ale dávno miluje Čechoameričanku Jonesovou (M. Dolinová).

Doktor Mázl, občas i primář; při běžné lékařské praxi navíc zvládl svoji první manželku i sexuální avantýry s vrchní sestrou Míšou ze svého oddělení - budoucí manželkou ředitele kamenické nemocnice Bílého - a s dr. Páleníkovou (Z. Adamovská).

Doktorka Páleníková je rozvedená, milenci rovněž nepohrdne. Napřed to byl ženatý primář Pavlica (J. Štěpnička), pak si to z dlouhé chvíle rozdala s MUDr. Mázlem, poté přišel flirt s primářem, tentokrát Kroupou (D. Suchařípa) a s vlastním exmanželem Paleníkem, pak se dostal na řadu sex s dr. Ženíškem (Z. Žák), bývalým milencem její zdravotní sestry Aleny. Přes platonické vztahy je pouze zdravotnice Bobina, za slušňáky jsou jen doktor Čížek (L. Potměšil) se svojí ženou Vendulkou (V. Jeníková).

Hodně se činí i dámské střední zdravotnické osazenstvo nemocnice v Kamenici. Mnohé jeho členky ,zpozorněly´ při příchodu MUDr. Hrušky (J. Langmajer), dvakrát rozvedeného tvrďáka, arogantního intrikána a gamblera přes dostihové sázky. Nejvíc si ale užíval současně s Danielou a Lucií (Z. Jiroušová), rodnou sestrou od MUDr. Gity.

Jako by tyto dvě posledně jmenované protagonistky neměly v rodině své vlastní milostné trable, brzy potom, co Lucie dala vale svému muži Hruškovi, se vrhla na rozvedeného doktora Kroupu, aby ale vzápětí zařadila zpátečku k Hruškovi, který už měl dítě v Německu se svojí entou milenkou.

A to jsem zatím nezmínil milostný propletec - milenka, syn, otec, znovu syn, mezitím další synova milenka a ještě jedna... Tím divochem byl dr. Suk, zvaný Vrabčák, jemuž seladon vlastní otec přebral dívku, jenže ta staršího pána brzy opustila a vrátila se k synovi a otec z toho po několika dalších milostných peripétiích dostal infarkt...

Mladý herec jistě promine, že mi jeho jméno neutkvělo v paměti, stejně jako jméno jeho mladšího kolegy, jenž měl techtle mechtle s dcerou, tuším Sylvou, doktorky Gity, a ve stejné době navíc poměr s dcerou primáře Pavlice, kterou přivedl do jiného stavu a opustil. Výsledkem bylo pár facek a interrupce...

Stačíte to stíhat? Ještě jste v obraze? Tak si připomeneme, že už máme na scéně asi tucet různě vyměňovaných, stresovaných a většinou nic nechápajících manželsko-nemanželských dětí, pár dalších manželských nevěr a vydejme se na průzkum i mimo nemocnici. Nymfomankou číslo jedna se v baru Vidle jeví sličná Daniela, vyvinutá osůbka s řadou různých rafinovaně provedených účetnických ,stáží´, které neodolal ani MUDr. Hruška, před ním ale ještě automechanik - bratr od Gity (D. Prachař) i jeho nadřízený Brejžek a mnozí další.

Zkrátka, pokud by se v ,růžovce´ odvíjel pouze počestný manželský život, byla by to zřejmě nuda, řekla si asi scénáristka a podle toho tvořila, vlastně tak jen dokumentovala současný život v českých luzích a hájích. Každý proto musel mít něco s každou, rozvod střídal rozvod, ať se mládež poučí a zjistí, proč se u nás rozvádí od stolu i lože skoro každé druhé manželství. Možná má autorka argentinsko-růžovkových story k promiskuitě také kladný vztah. Kdoví?

Může být ale klidná. Ordinace v růžové zahradě je procházkou višňovým sadem proti Vyvoleným novým hrdinům z primácké reality show. Kampak se na veřejně se opíjející, souložící a povalečským způsobem se chovající ,nové hrdiny´ hrabe celé osazenstvo nemocnice v Kamenici. Svatouškové... Pokud se ovšem nenaplní vize, k níž děj směřuje, že se z pensionu Konírna stane hodinový hotel...

Každopádně podle nejnovětší informací je v Česku už nakaženo virem HIV přes 1030 osob. A nákaza, nejen telenovelově-seriálová, se prudce šíří dál...

Převzato s laskavým svolením autora z Bretislav-Olser.enface.cz

Ondřej Neff
14. 7. 2024

Prezident Joe Biden okamžitě reagoval, zločin odsoudil a raněnému volebními soupeři popřál...

Aston Ondřej Neff
13. 7. 2024

Ministr kultury Martin Baxa si pochvaluje, že vláda má kolo zápasu úspěšně za sebou. Další přijdou...

Neviditelný pes
13. 7. 2024

Veterináři a počasí

Prezidentská kampaň republikána Donalda Trumpa v červnu poprvé oznámila, že má na svém hlavním účtu...

Jan Ferenc
13. 7. 2024

V řadě případů, hlavně malých stálých pohostinství, však jde také o krácení tržeb, tedy šizení...

Aston Ondřej Neff
11. 7. 2024

Obruč ideologického dohledu má sevřít hustě osídlené území uprostřed Čech. Jádro ideje: člověk je...

Aston Ondřej Neff
12. 7. 2024

ANO – kromě trvalého vzestupu – zaznamenalo dva úspěchy v poslední době. V eurovolbách zabodovalo...

Aston Ondřej Neff
13. 7. 2024

Ministr kultury Martin Baxa si pochvaluje, že vláda má kolo zápasu úspěšně za sebou. Další přijdou...

Marian Kechlibar
11. 7. 2024

Každý tuší, že po příští epizodě srovnatelné s tou katastrofální debatou na konci června už nepůjde...

Přemysl Souček
11. 7. 2024

Evropští lidovci chtějí za opětovné získání postu předsedkyně Evropské komise po Ursule von der...

Lidovky.cz
14. 7. 2024

Registrovaný republikán a oceněný student dosud bez škraloupu, v armádě nesloužil. Tak by se dal...

Tomáš Kazda
14. 7. 2024

Stejné obsazení, totožný vítěz, zcela rozdílný průběh. Carlos Alcaraz v repríze loňského finále...

ČTK, Lidovky.cz
14. 7. 2024

Nizozemská atletka Femke Bolová jako druhá žena v historii zaběhla 400 metrů překážek pod 51...

Dan Hübsch
14. 7. 2024

Bránil se, počkal si a zaútočil. Tadej Pogačar potvrdil v královské patnácté etapě Tour de France...

Lidovky.cz, ČTK
14. 7. 2024

Muž považovaný za pachatele útoku na amerického exprezidenta Donalda Trumpa měl podle amerických...

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz