30.4.2024 | Svátek má Blahoslav


Diskuse k článku

CHTIP: Proč mají včely med?

Príde podnapitý študent na skúšku z chémie. Vytiahne si otázku „Rozdelenie sacharidov (cukry)“. Sadne si, napíše „kryštáľový a práškový“ a odovzdá skúšajúcej profesorke.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
L. Písařík 12.1.2021 14:11

Při prvním sčítání lidu po r. 1989 jsem do dotazníku napsal do rubriky náboženství napsal zenbudhizmus - co má kdo co potom, jaké mám náboženství - a anonymně odevzdal a hle, za dva dny se objevila jedna dobrá žena ze stále ještě fungujícího nuličního výboru, abych to škrtl, že to není náboženství ale způsob tělocviku, neškrtl jsem. Po letech jsem se dozvěděl, že sic bylo škrtnuto, ale započteno, a tak jsem byl jediný toho náboženství v městě Brně. Škoda, že ta žena mezitím zemřela.

L. Písařík 12.1.2021 14:03

To máte štěstí, já jsem na Novinkách za opoziční názory, než oni meldují, dostal ban natrvalo, teď jde o to, kdo déle vydrží.

D. Rajninec 12.1.2021 6:45

Tak to ste vy čo vždy plače pri Burianových filmoch ?

B. Clairvaux 11.1.2021 6:31

"Runy SS nikto ako symbol nespochybňuje"...no kolegové fotbalisti ze Sportovní spolku Dědice, chvilku uvažovali že si dají název oddílu na nově zrekonstruované kabiny, ale vzhledem k tomu jakou histerii by patrně vybudil nápis SS Dědice, od toho kroku upustili.

M. Key 10.1.2021 17:51

Mně novinky.cz zablokovaly nadosmrti už před napsáním prvního příspěvku. Asi jsem obojího podhlaví či co.

P. Moravčík 10.1.2021 11:52

Kotleba dostal ten trest (podľa mňa oprávnene) za propagáciu nacizmu. Suma 1488 euro sa (náhodou ?) zhoduje s jedným z nacistických symbolov. Runy SS nikto ako symbol nespochybňuje, verejnosti menej známe, ale náckom priam posvätné symboly, sú predmetom špekulácií o prenasledovaní. Sumy, venované ako dar, majú vždy "zaokrúhlenú" hodnotu, okrem prípadov, keď sa daruje výsledok zbierky, ktorú nikto dodatočne pred odovzdaním nedoplnil. Myslieť si, že človek, ktorému už jednu stranu rozpustili pre neonacistické symboly a verejné vyhlásenia propagujúce neonacistické "hodnoty", daroval túto sumu čírou náhodou, je prinajmenšom naivné. Súd bral do úvahy všetky okolnosti + hodnotenia znalcov. Zatiaľ beží odvolacie konanie, ale kto niečo vie o Kotlebovej strane, drží palce súdu. Jeden Slovakštát hádam stačil.

D. Müller 10.1.2021 10:18

... kdyby měly internet, nemají ani h ... :-)

R. Johnová 9.1.2021 23:28

Ani tady v diskusi vám ocitovaná poslední věta neprojde, viz výše.

R. Johnová 9.1.2021 23:25

Vtip, "proč mají včely med", se dříve říkal ve verzi "...Kdyby měly ústřední výbor KSČ / politbyto, tak mají..." a moji rodiče dodávali, že za jejich mládí se říkalo "...kdyby měly říšského protektora..." Nadčasový a dobrý.:-)

A pro níže diskutující o Seznamu a Novinkách upozorňuji, že automat kontrolující tuto diskusi, mi nepustil tento příspěvek s celou citovanou poslední větou článku.Rv

R. Johnová 9.1.2021 23:11

Mně na Seznam Novinkách obratem smazali citát ze Solženicyna (s uvedením zdroje; autora i knihy!). Dál už se nepokouším a jejich diskuse nečtu.Rv

V. B 9.1.2021 22:26

Samozrejme máte pravdu. Môže to takto fungovať. Ale nemusí.

Š. Hašek 9.1.2021 20:05

Tutově tam mají živou osobu, nebožáka s vyšší hypotékou. Slouhu, nadšence.

Já si fakt dávám (někdy) majzla, aby to mašina nevodhalila. Neprošlo.

Jsem na to hrdý. Připadám si jako takový pěšák-disident, jako malý Ruml, Uhl, Šabatová, ........ za totáče. Třeba jednou dostaneme rentu, za ty dny, kdy nás odstřihli od internetového života.

F. Navrátil 9.1.2021 19:28

Můj účet na Novinkách byl trvale smazán prý za porušování smluvních podmínek. Ve skutečnosti proto, že jsem citoval vulgární výrazy z novinkového komentáře Mitrofanova. Cenzura dovedená do absurdity.

P. Moravčík 9.1.2021 17:07

Ak chcete použiť vulgárny výraz, napíšte ho v slovenčine (ak náhodou nie sú rovnaké). Ich filter to nepozná. Dvakrát som použil trojpísmenný výraz pre pánske vybavenie na jedného trolla (tiež na tri písmená) a prešlo to;-D;-D. Najstaršie povolanie neprejde, aj keby ste ho maskovali ako chcete.

M. Martinelli 9.1.2021 15:49

proč by se inkvizitor tonda netetelil,vždyť to jsou všechno jeho prapraprapralevobočci křížení bolševickou svoločí...

M. Martinelli 9.1.2021 15:45

hezky a pravdivě jste popsal současnou situaci, tak se nedivte, kdo chce psa bít, hůl si vždycky najde...

M. Martinelli 9.1.2021 15:36

no já ho v odpovědi níže použil s tečkami mezi písmeny a hned mi to smazali i tady a dovolím si předpovědět, že bude ještě hůř, stačí se podívat na současného prezidenta usa a jeho vztah k jemu nadřízenému twitru (ani se neodvažuji napsat jeho jméno, vzor mi nastavili s tommy crusoem, crusoe je kód pro robinson - snad to umělá inteligence ještě nepochopí), a taky mě onehdá na slovensku překvapil ten rozsudek nad kotlebou, 4 roky na tvrdo za platbu v symbolické částce, která mě osobně vůbec nic neříká, sám se nyní obávám, jaká částka mi přijde od svj za užívání bytu, nikdy bych nevěřil, jak blízko jsem v ten moment kriminálu... takhle jsem si demokracii nikdy nepředstavoval a je mi z toho smutno...

M. Martinelli 9.1.2021 15:13

oprava : je to spravedlivý..., to být může...

M. Martinelli 9.1.2021 15:03

první zprávu mi hned smazali, protože jsem to h... napsal celé, ale oproti článku s tečkami mezi písmeny..., takže i tady je to spravidlivý, v článku v tom krásném vtipu to bát může, ale já už jsem plebs, co to nemůže napsat ani s tečkami mezi písmeny..., děkuji neznámému dobrákovi, že ukázal, kam patřím...

M. Martinelli 9.1.2021 14:57

alespoň vidíte, že časy se mění, ale to h... tady máme pořád...

V. Vik 9.1.2021 14:50

Dobrý den,pane Braune.

Vy asi nebudete vyznavač suchého humoru,což?

R. Tichý 9.1.2021 13:11

Nadherna definice parlamentni demokracie :-D

R. Tichý 9.1.2021 13:10

Vite proc policiste olizuji hodinky?

Protoze ty vetrove bonbonky jsou tak dobre.... ;-)

J. Jurax 9.1.2021 12:16

Inu, nahrazujte ono kritické slovo výrazem "exkrement". Automatické cenzurní systémy na něj nereagují, tedy zatím, a lidští cenzoři zpravidla taky ne, kdežto lidé mu rozumí.

A v případě toho posledního vtipu v článku by se to navíc hezky rýmovalo.

J. Jurax 9.1.2021 12:07

Ano.

Kdo jak konkrétně odpověděl se z té samostatné tabulky zjistit nedá, čímž je zaručena kýžená anonymita.

Ovšem e-maily se archivují.

V. Hlásek 9.1.2021 11:59

Pane Braune, Vám je asi radost vyprávět vtipy, že?:-)

V. Braun 9.1.2021 11:44

"Přišlo mi upozornění, že jsem jako jeden z posledních zaměstnanců nevyplnil anonymní dotazník." To není žádný vtip, ale běžná realita, která nevylučuje anonymitu. Systémy pro průzkumy, kde je množina účastníků známá a často má každý účastník svůj email, sleduje kdo již odpověděl a může poslat i upomínku. Odpovědi se pak ukládají do samostatné tabulky již bez identifikace účastníka. Jak kdo konkrétně odpověděl se tak následně už nedá zjistit a průzkum je opravdu anonymní.

P. Princ 9.1.2021 11:07

Ministr dopravy Bárta ho vyprávěl ve verši :

Včely mají královnu a med

my máme prd a parlament.

V. B 9.1.2021 10:48

To v mojej bývalej nadnárodnej firme prichádzalo také upozornenie o anonymnom dotazníku oveľa rafinovanejšie - rovno nášmu vedúcemu, a ten zúril, lebo nás nijako nevedel presvedčiť, že je to úplne anonymné...

Š. Hašek 9.1.2021 10:46

R^