1.6.2024 | Svátek má Laura


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
DRVC 18.1.2010 12:28

Re: Pane Kremlíku, pozor na Brezinu...

moc pekny:)

Mirek Šejna 18.1.2010 8:37

pane Kremlíku

už začínáte blbnout. Globální oteplování způsebené skleníkovými plyny neokecáte ani variabilitou Sluneční aktivity. Sluneční aktivita je poslední tři roky nejnižší za posledních sto let. To se týká i geomagnetické aktivity, jak to nakonec ukazuje i Váš graf. Ale Vy budete furt tvrdit, že oteplování má na Svědomí vysoká aktivita Slunce. A když už Vás mnozí přesvědčili, že Sluneční aktivita je teď nízká, tak jste svou teorii "vylepšil" tím, že globální teploty prý reagují na Slunce s desetiletým zpožděním.

Je ale zvláštní, že ta Vaše teorie nějak neodpovídá realitě. Aktivita Slunce byla nejvyšší koncem 50.let minulého století a od té doby klesá. Globální teploty ale výrazně rostly od 70.let minulého století a teprve v v posledních 10 letech se zastavily (nikoli klesly).

Jinými slovy, pokud by měly globální teploty reagovat pouze na sluneční činnost, měly by v současnosti KLESAT a nikoli jen stagnovat. Není Vám divné, že globální teploty reagovaly na výrazný pokles sluneční aktivity pouze stagnací a nikoli poklesem?

Mgr. Milda 18.1.2010 8:49

Re: pane Šejna,

nedávno jsem zde upozornil na stěhování zemského magnetického pólu o desítky kilometrů za rok. Je to důsledek změn uvnitž Země, proudění magmatu a zajisté na to má vliv i magnetické pole Slunce, dvě magnetická pole mezi sebou vytváří silové pole. Změny proudění magmatu samozřejmě mění i teplotní bilanci oblastí na povrchu Země, pod nimiž žhavé magma proudí,  zejména je známo, že Arktida se zvolna otepluje, Antarktida ochlazuje, lze to odečíst z přírůstku nebo úbytku ledovců.

IPCC, Gore a ostatní alarmisté se tímto vlivem nezabývali vůbec. Na nějaká nákladná opatření přijde čas, až bude vědecky prokázáno, co se vlastně opravdu děje, zatím všichni přichází pouze se spekulacemi a vírou.

Mildo 18.1.2010 9:50

Re: pane Šejna,

Intenzita magnetického pole Země už několik století významně klesá. Není ale prokázano, že toto slábnutí má vliv na klima.

Pokud jde o polohu magnetického pólu Země, tak tam souvislost s klimatem asi je, protože poloha magnetického pólu má vliv na proudění vzdušných mas.

krmič 18.1.2010 12:37

Re: pane Šejna,

Několik století? Jak to tehdy měřili?

(Nějaké ty usazeniny v geologických vrtech nebo něco takového? Přesnost +- 70%? :-))

JH 18.1.2010 10:31

Pne Šejno, nemáte pravdu

že Kremlik začíná blbnout! Blbne už dávno!  :-)  To, že někdo nezná základní pojmy a logika mu nic neříká, nemůže nastat teprve nyní. Je to asi dáno jeho IQ.

jenicek 18.1.2010 11:44

Re: pane Kremlíku

Šejno, Kremlík píše o zpoždění několik let, takže aktivita Slunce "poslední tři roky" asi není tak úplně silnej argument...

L 18.1.2010 8:11

At jde hazet lopatou

Autor by mohl udelat neco uzitecnejsiho pro lidstvo. Mohl by jit hazet lopatou a bylo by to lepsi pro vsechny.

děteněkam 18.1.2010 8:34

Re: At jde hazet lopatou

Na kolik slunečních elektráren ti přispívám?

honza54 18.1.2010 8:09

Jak mohou lidé opomenout sílu Slunce ?

Naše Země je v poměru ke Slunci jako zrnko máku vedle fotbalového míče !  Slunce každou vteřinu spálí 700 000tun vodíku ! Tahle sluneční síla , jak se už delší dobu ví , má své výkyvy ! Už v dávných dobách lidé uznávali životudárnou sílu Slunce ! Myslím, že bychom se měli k tomu s pokorou vrátit !  A hlavně neblbnout !

Chris Kelvin 18.1.2010 8:43

Re: Jak mohou lidé opomenout sílu Slunce ?

...a uctívat boha Ra a stavět zase pyramidy :-)

Mgr. Milda 18.1.2010 8:54

Re: Jak mohou lidé opomenout sílu Slunce ?

pyramidy sotva něco změnily, naše bláznění kolem CO-2 nezmění také nic. Snížíme emise tím, že budeme vyrábět větrníky a solární plantáže, na jejichž výrobu ovšem spotřebujeme také mnoho energie. Je to uzavřený systém, mnoho se s tím dělat nedá, zejména si neporadíme s vodní parou a mráčky. Poručíme dešti, větru??????

JaS 18.1.2010 7:48

Vzít si, co se hodí,

zatajit, co se nehodí - v tom má lidstvo bohatou praxi. Stačí si občas poslechnout duchaplné úvahy církevních "vědců", když si vymýšlejí výklady k pohádkám v Bibli.

Lojza 18.1.2010 8:18

Re: Vzít si, co se hodí,

Marx-leninské traktáty nevyjímaje :)

JaS 18.1.2010 10:55

Re: Vzít si, co se hodí,

Samozřejmě!

Libor.w 18.1.2010 7:18

Tak vida!

Teď už vím proč v třetihrách tady v České kotlině bylo moře s plážemi plnými palem a všude samej prales prostě paráda.Asi tady prděli bronto a tyranosauři.Jestli jich bylo dost muselo tu být pěkný vedro.Taky by mě zajímalo kolik toho naprděli klimatologové na sumitu v Kodani,snad prděli přes nějaký katalizátor!Bohužel u nás se zase málo prdí neboť letošní zima jaksi klimatozděšencům nepřeje,tak by Arnika,Děti Země a Bursík se Stropnickým a Kateřinou mohli trochu zaprdět ať se nemusíme v EU stydět,že zase ochlazujeme když se má oteplovat.

Princ Drsoň 18.1.2010 15:32

Re: Tak vida!

V třetihorách?!?

Karel 18.1.2010 6:30

Pšoukající ovce

Pšoukající ovce byly vždy a budou i nadále. Faktem ale je, že v uhlí, zemním plynu i naftě se pomalu po miliony let ukládal kysličník  uhličitý. Tento skleníkový plyn však lidé uvolnili a vypustili do atmosféry během pouhých dvou staletí. V tom může být problém, ne v pšoukajícíh ovcích.

javor 18.1.2010 7:47

Re: Pšoukající ovce

u všech grafů je zamlčená skutečnost-jaký vliv mají sluneční skvrny na lidskou blbost a jak se toto projevuje v zelenání mozků

Globál Oteplovač 18.1.2010 5:52

Chce nám Al Gore vážně tvrdit, že říhající ovce způsobují oteplování?

Otylý Gore toho musí naprdět víc než stado ovcí. Kolik asi naprdí takový Metelka. Možná by si tihle pomatenci měli na zadnice přidělat nějaký katalyzátor. Zítra půjdu na oběd k Mexikánům a pak budu globálně oteplovat celé odpoledne.

Forstmeister 18.1.2010 5:07

Flautelence

Jeden prd je lepší než deset doktorů. Kdo krká a prdí, život si tvrdí. Co krok, to prd, "zatracený kyselo", říkala babička cestou na zámek. Nejsem povolán k tomu, abych hodnotil blahodárnost či škodlivost vylučování tělesnými otvory. Ekologisté mne však přímo defekují. Jsou "zazelena utrženi". Oteplování jako "svatý grál". Když padá nadměrně v lednu sníh, tvrdí, že oteplením je větší odpar a tím také spad (sice zmražený ale zmrazováním se okolí otepluje), logické oteplování. Když více mrzne, je to prý oteplením, vydá se více energie a je to pak redundantní stav (to jsem jaksi nepochopil, asi se pak více oteplí). Tak jsem z toho jelen. Voni ti zelení ekologisté žvaní i do fotosyntézy. Leze jim na nervy jakýsi dioxid.

fuf 18.1.2010 3:57

jednoduche mereni vyvracejici solarni puvod oteplovani

Pokud je oteplovani zpusobene vlivem vaibility Slunce (at uz pres TSI, magneticka pole, slunecni vitr a efekt GCR), bylo by oteplovani pozorovane vsude v atmosfere nezavisle na vysce (ikdyz relativne ruzne, trend by byl vsude oteplovaci ).

Oteplovani zpusobene sklenikovymi plyny (presneji plyny pohlcujici tepelne zareni) ma vsah unikatni signaturu: ochalzovani ve svrchnich vrstvach stratosfery. Podobne jako kdyz se prikryjete silnejsi dekou - teplota pod dekou zroste, teplota nad dekou vsak klesne.

Pozorovani teplotniho profilu atmosfery potvrzuje, ze oteplovani pochazi od sklenikovych plynu..

Vladan 18.1.2010 7:03

Re: jednoduche mereni vyvracejici solarni puvod oteplovani

Jednak je ta "deka" rozprostřená napříč atmosférou a hlavně druhak - je víc vysvětlení. Třeba to, že se stratosféra pomalu čistí od aerosolů a prachu, které na rozdíl od CO2 zachycují tepelné vlnění všech délek a přímo atmosféru ohřívají.  Dokladem je nárůst teplot stratosféry po erupci vulkánů.

i.h. 18.1.2010 8:38

No, asi nebylo,

aspon vsechny knizky, ktere jsem o modelovani atmosfery cetl, zduraznuji ruzny ohrev ruznych casti atmosfery. Ale mozna mate lepsi informace primo od Panaboha.

fuf 18.1.2010 9:15

ohrev .. no prave

ano, ruzny OHREV. Ja pisi o tom, ze sklenikove plyny zpusobuji ne ruzny ohrev, ale ochlazeni svrchnich vrstev atmosfery, coz se presne pozoruje.

Pro Vladana - prirozene deka je rozprostrena pres celou atmosferu, pres deku mate rozdeleni teplot.  Dole se otepluje, nahore se ochlazuje - jak moc zavisi na tlouscce deky. Jelikoz vime jak moc deka izoluje, dokazeme spocitat prisusne efekty. Samozrejme ze existuje vice efektu, jejichz vlivy se scitaji - nejedna se o "ruzna vysvetleni"! Efekty prachu etc. z vulkanu jsou kvantifikovane uz od 80tych let. V soucasnosti je efekt sklenikovych plynu dominujici zmenam pozorovanym jak v spodnich tak hornich vrstvach atmosfery.

i.h. 18.1.2010 9:54

Ohrev a ochlazeni

jedno jsou. Vy neznáte termodynamiku ?

Kremlik 18.1.2010 2:24

Korelace

Asi tak. Sluneční aktivita nám od 1900 - 1940s rostla. Pak stagnovala (na této vysoké úrovni) a ke konci poklesla. A pak přišlo naše solární oteplování. Do 90. let.

fuf 18.1.2010 3:59

autove, nedavno jste tvrdil, ze zadne oteplovani neexistuje!

Koukam ze jste zmenil nazor - najednou se otepluje, akorat za to muze (podle vas) jiny efekt, nez podle vedcu! Tak jak to je? A pokud se otepluje, kde je erratum k puvodnimu clanku?!?

děteněkam 18.1.2010 8:39

Re: autove, nedavno jste tvrdil, ze zadne oteplovani neexistuje!

Fufe, fufe, devadesátá léta už byla; a je to dost dávno.

Smraďoch Skunk 18.1.2010 2:14

A co lidské frdy?

Sedm miliard frdících lidiček by muselo dávno způsobit zánik planety, ne-li sluneční soustavy!!! Ne, oteplení, které mimochodem končí, způsobilo slunce! Teď se klima srovná do normálu a bude klid!