23.6.2024 | Svátek má Zdeňka


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
qwert 26.3.2007 21:51

Re: LM,

nesmysl, je nám to k něčemu. Soros to přesně shrnut: "Bude to kolísat" (odpověď na debilní otázku jaký očekává vývoj na kapitálových trzích)

pavel 99 25.3.2007 14:06

Re: Kdyz uvazime, ze jsme za par desetileti spalili vestsinu flory celych tretihor

A právě proto bude Rakousko stavět nové plynové elektrárny a Německo dokonce uhelné.  To je SNIŽOVÁNÍ emisí jako řemen.

A mimochodem - pokud jsem zaznamenal cíle Al Gora, tak mluvil o snížení emisí CO2 o 90% - to už je pod úroveň lovců mamutů (při přibližném zachování počtu lidí).

Ludva 25.3.2007 11:47

Re: Kdyz uvazime, ze jsme za par desetileti spalili vestsinu flory celych tretihor

Dokonce i prvohory, protože černé uhlí vzniklo hlavně kolem karbonského období prvohor. V třetihorách vznikala ropa a mladší druhy hnědého uhlí. Ale  nebyla to většina flory (i fauny u ropy), pouze malá část, která se dostala mimo běžný koloběh uhlíku. Jen přírůstek biomasy se odhaduje na 150 miliard tun ročně, to je asi 70 miliard tun uhlíku a ten se také vrací z odumřelých organismů rozkladnými procesy do ovzduší.

Ivan Nový 24.3.2007 20:38

LM,

nezlobte se, ale bez modelu jsou napozorovaná data k ničemu. Historii vývoje cen akcií na burze známe celou a stejně je nám to k ničemu.

EmilXX 24.3.2007 16:26

A vidíte, jaderná energie může tomuto zamezit, ale Vy raději

Pol Pota a jeho venkovské komuny. A chci vidět Sociologa, jak topí jen dřevem, které někde nasbírá.

A ty čtvrtohory bych prosil upřesnit.

exulant 23.3.2007 22:33

Re: pro didiho (CO2)

Uz jsem pred par dny odkazoval na clanek od pana Veizera v Geoscience Canada,2005,vol.32, str, 13-28 o uhlikovem cyklu na zemekouli za posledni 4 miliardy let. Pan to studuje na University of Ottawa a Ruhr-Universitat Bochum nejakych 40 let.

exulant 23.3.2007 22:21

Re: Re: krmiči (pokračování)

No jo, ale pokud bude dost prset.

exulant 23.3.2007 22:07

Re: Re: Re: krmiči

Nesmite zapominat na zimni otepleni a letni ochlazeni Vltavy v dusledku prehrad.

exulant 23.3.2007 22:02

Re: hezky prehled

To je presne co jsem mel v umyslu napsat. Zrejme vetsi casti prispevatelu unikla pointa prehledu, ktera dokazuje ze klima v ceske kotline ( a take jinde) za uplynulych par tisic let kolisalo nahoru a dolu - a vys nezli je dnes, aniz by se to dalo svadet na spalovani fosilnich paliv jako ropa a uhli a prumyslovou revoluci vubec..

JAROSLAV M. 23.3.2007 21:40

Re: Kdyz uvazime, ze jsme za par desetileti spalili vestsinu flory celych tretihor

A kolik je většina flory celých třetihor? 0,5%? A ten vyspělý svět je v republice Mali či kde?

jasan 23.3.2007 20:40

Re: Kdyz uvazime, ze jsme za par desetileti spalili vestsinu flory celych tretihor

blbum, co chtej zase "poroucet vetru desti" se branit budme ..mame s nimi sve zkusenosti

Zdenka Jelenova 23.3.2007 19:41

Re: Kdyz uvazime, ze jsme za par desetileti spalili vestsinu flory celych tretihor

Je to hruza, tahle generace spali cele tretihory, dalsi cele ctvrtohory, co zbude nasim potomkum?  Nic ! Takova nezodpovednost. A  Klaus  tem antiekologum dela jeste hlasnou troubu pred posmesnymi zraky  celeho sveta a cele Evropy. Pfuj !

Bursík (SZ) 23.3.2007 19:34

Re: Re: Re: Re: Žádné oteplování!

...Zelený Kopčem - náš vzor! ;-D

Bursík (SZ) 23.3.2007 19:31

Re: Re: Re: Žádné oteplování!

Ať žije led a sníh! Ať žije megafauna! Vivat Eduard Štorch! Kopčem - náš vzor! ;-D

krmič 23.3.2007 19:14

Re: Re: Re: krmiči

Teď zrovna nemám čas, podiskutujeme o přesnosti někdy jindy, ale jestli si myslíte, že se vůbec dá teplota vzduchu změřit s (absolutní) přesností na 0,1°C, tak o měření asi moc nevíte. A v 18. století byl nejbližší etalon v Paříži nebo v Londýně? Pokud vůbec něco takového existovalo. Samozřejmě nepopírám trend v řadě naměřené dlouhodobě jedním přístrojem, stabilita těch teploměrů byla asi dobrá..

krmič 23.3.2007 19:07

Re: krmiči (pokračování)

Ano, to je můj názor.

sociolog 23.3.2007 19:00

Kdyz uvazime, ze jsme za par desetileti spalili vestsinu flory celych tretihor

tak ba nikoho nemelo udivovat, ze podil CO2 v atmosfere stoupl na dnesni hodnoty. Co jineho ty tretihorni kaprade ve te nafte a uhli nez CO2 vazaly? Takze nechapu, vo co Klausovi a jeho Klausojugend go, kdyz nadavaji Goremu. Kdyz spaluju ve svych kachlacich jen drevo, ktere v lesich okolo mne sesbiram, tak jak se delo po tisiciletich, i pred vynalezem kachlu, tak podil CO2 v atomsefere zkartka nezvysuji. Necoi jineho je, kdyz se do toho pripletou cele tretihory... Takze jeste jednou mili cesti buransti vychytralci: vo co go? Bechcete misto toho se predat k vyspelemu svetu aprestat se branit na novemu technologickemu paradigma, ktere je krome ceske kotliny vszde vidno?

Sidi 23.3.2007 18:02

Co chcete vlastně říci, Keene!

Tenkrát tady ovšem byla úplně jiná krajina, zcela jiná země, než je dnes. Jiný charakter zemědělství, míň silnic, míň velkoskladů, míň aut, .... Takže chřástalů mohlo být víc. P.S.:Nechodil jste za školu svého času?

rezy 23.3.2007 17:35

Re: Re: Žádné oteplování!

Mamuti jsou potvory zákeřný, vracej nalezený děti...

Mirek 23.3.2007 17:30

Re: Re: didi, ignorante

didi, mate v tom pekny zmatek. Mel byste se radeji venovat svemu povolani a nesnazit se argumentovat o necem, co znate asi tak jako ja lekarskou patologii. CO2 samozrejme neni produktem fotosyntezy a ani v budoucnu se jim nestane.

I.L. 23.3.2007 17:25

Re: Re: Také já děkuji za serii článků

Zblaznil jste se? Chcete dalsi  vytunelovane  Certovy steny, zatopene Svatojanske proudy (uz toho moc nezbyva) planovane   prehrady  se skalnato bahnitymi brehy  v Krkonosich, kde by v zajmu "nadlepseni prutoku  v Drazdanech voda kolisala o desitky vyskovych metru behem roku?  Co bylo pokrokove za barona Liebiega zacatkem 19 stoleti   je silenstvim v dobe,  kdy energeticke naroky jsou o mnoho radu vetsi (a splnit je muze predevsim jaderna energetika) Je to smutne, jak Zeleni chteli byt  (ted uz jim

tohle snad trochu doslo)  m.j. v cele nicitelu nasich zbyvajicich vodnich toku

surfer 23.3.2007 16:22

Re: Re: Re: Re: Jaworowski

Neuškodí, ale ani nepomůže. Cituji z Jaworowského práce:

"Pearman et al. (1986) „ po přezkoušení dat“  vyloučili 43% hodnot CO2 z Law Dome,Antarktica, 39% hodnot CH4 a 43% hodnot N2O, protože byly vyšší nebo nižší  než předpokládané „správné“  hodnoty. Tak dosáhli hodnoty 281 ppmv CO2 pro před-industriální dobu…"

Oficiální databáze obsahuje samozřejmě takto upravené hodnoty. Takových příkladů uvádí několik.

LM 23.3.2007 15:32

Re: Re: Re: Jaworowski

Ten link jsem uvedl z jediného důvodu: CDIAC spravuje oficiální databázi měření CO2. Netvrdím, že Jaworowski je špatně, ale link na oficiální data asi neuškodí, že?

jk 23.3.2007 15:28

Re: Také já děkuji za serii článků

Jsem pro zadržování vody v krajině. čím víc vody tím stabilnější klima. čekáme-li větší výkyvy je to stabilizační faktor. Kritika výstavby přehrad je pustá demagogie. Problém je využívání jejich retenčních možností. Výstavba nových přehrad je efektivní. Přehrady se hodí ať je vody málo nebo moc. Nevyužité možnosti jsou většinou v místech, kde je voda čistá. To může být v blízké budoucnosti velmi Velmi cenný zdroj. Je možné, že by nám Němci na tato opatření velmi rádi přispěli.Jistě mají zájem o co nejstabilnější průtok vody Děčínem. Jsou též třeba nádrže využitelné pro přečerpávací elektrárny napájené z větrných elrktráren. JEN tak lze tyto zdroje efektivně využít bez zbytečného ohrožení stability rozvodné sítě.

       Bafuňářům strany zelených rekrutujících se převážně z lidí dobře usazených v dobře placených státních úřadech,by měla rychle vzniknout konkurence ve formě druhé strany zelených, která by razila realističtější řešení.

     

surfer 23.3.2007 15:25

Re: Re: Jaworowski

 Ještě dodatek, link jsem dával na jiném místě, takže ho uvedu ještě jednou, protože pochybuji, že jste to četl.     http://www.warwickhughes.com/icecore/

Vojta 23.3.2007 15:21

Re: Žádné oteplování!

Dost dobrý....., fakt mi nějak odlehlo, že se v tomto státě nalézají i lidé se smyslem pro humor. Jdu si domů nabrousit oštěp a proklaju jím Bursíka včetně těch jeho soukmenovců přijednom. Na mamuty kašlu, ty neškoděj.

surfer 23.3.2007 14:54

Re: Re: Jaworowski

Už jsem si několikrát všiml pane Metelko (pokud jste to Vy), že rád argumentujete způsobem „on o voze, já o koze“. Server Vámi doporučený samozřejmě znám, ale nevím, co bych tam teď měl dělat. Situace s prof. Jaworowskim totiž silně připomíná „případ špenát“. Pokud si nevzpomínáte, oč jde, mohu Vám to připomenout. Asi v polovině osmdesátých let vyšel ve Vesmíru článek o vědeckých omylech a podvodech. Uváděli tam, že původní práce se téměř nikdy nekontrolují a neopakují. Tak byl dlouhá desetiletí doporučován špenát jako vyjímečný zdroj železa (mj Pepek námořník apod.). Tehdy na jedné univerzitě zopakovali v rámci studentských prací měření obsahu prvků v zelenině, a ukázalo se, že špenát se od ostatních druhů zeleniny v tomto směru nijak neliší. Při bližším pátrání se pak ukázalo, že v původní práci německých vědců z 1.dekády 20.století byla tisková chyba v desetinné čárce, které si nikdo nevšiml.

  Prof. Jaworowski poukázal na zkreslení hodnoty CO2 pro 19. stol., ze které vycházejí všechny práce o lidském původu zvýšení obsahu CO2 v atmosféře.

Bursík (SZ) 23.3.2007 14:34

Žádné oteplování!

Já vám dám oteplování, bando jedna! Vzhůru do doby ledové! Není nic lepšího než -30 a metr sněhu! My ze Strany zelených jsme už připraveni. Kačka Jauvajsová má zásoby gravettských oštěpů a až naklonujeme mamuty, budeme je lovit na Václaváku! ;-D

LM 23.3.2007 14:01

Re: Jaworowski

Doporučuji http://cdiac.ornl.gov/by_new/bysubjec.html

Spousta dat, informací, odkazy do literatury...

vojta 23.3.2007 13:53

Re: Re: Re: Retenční nádrže, nebo retenční opatření?

Pane BERANE, můj příspěvek měl za cíl poukázat na některé, zdaleka nezanebatelné okolnosti. Současný stav v této oblasti, tj. ochraně před povodněmi je nejistý, názor proti názoru adt. Jak se bohužel v minulých několika letech prokázalo, nejsou (a upřímně řečeno nikdy nemohou být) protipovodňová opatření stoprocentní. Ale abychom se vrátili k původnímu tématu, který nastínila autorka. Absorpční funkce krajiny má také své hranice, nelze od průměrného českého regionu očekávat, že zblajzne dejme tomu za 24 hodin 100 mm srážek (přívalový déšť). Prostě ta nestřebaná voda musí dle zákonů fyzikálních téci cestou nejmenšího odporu, což v podstatě znamená, že teče dolů, z kopce do údolí. kde je, nebo se v tomto případě vytvoří nějaká vodoteč, která s sebou bere vše dostupné. No..............No a pak to teče dál do nějaké další a logicky větší vodoteče ............no a pak se to za zpravidla nejméně vhodných okolností všechno dříve nebo později sečte na soutoku a adt. Pak je malér. A pak je třeba použít všech možností, jak ten náhlý okamžitý průtok rozprostřít v čase na přijatelné průtoky kritickými místy zejména na dolních tocích řek. Tady je důležitá nejenom funkce přehrad, které nejsou zdaleka všude, ale hlavně funkce poldrů, které jsou schopny eliminovat do jisté míry průtokové špičky. A tady právě lze narazit na to, že majitel dotčených pozemků řekne ne. A stát nemá páku díky své neschopnosti ošetřit tyto věci zákonnými ustanoveními. Jenom na závěr bych si dovolil poznámku. Zelení se o toto nikdy odpovědně nestarali, jejich činnosti a aktivity mají navíc naprosto v tomto směru kontraproduktivní charakter, akorát škodí. Kdyby chodili za mlada do školy a učili se, asi by se chovali jinak.