28.6.2024 | Svátek má Lubomír


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
pan Havran 23.3.2007 8:11

Demagogie

"Republikáni v Kongresu ve shodě s Klausem zpochybnili závěry Ala Gora."  Vzhledem k tomu, že volby v USA vyhráli demokraté, zajímalo by mě spíš, čí závěry zpochybnili oni!

Jimmy Keen 23.3.2007 8:01

Tož tak, až o 8 stupňů stoupla kdesi teplota za pár let

a ono nic. Tady se blekotá o růstu 1-2 stupně za století a je z toho problém. Alarmističtí šamani s bubínky a batůžky tančí své rituální tance, Gore točí film, všichni se snaží vytáhnout peníze z naší kapsy za stále hlasitějšího smíchu čínských soudruhů a čím dál větší dav nemyslících přikyvuje, že když to vykládá Bursík v novinách, tak to asi bude pravda.

Jimmy Keen 23.3.2007 7:57

Re: Re: Na rozloučenou - pokr.

Pokud tam ovšem nejsou bahňáci či chřástal, pak zemědělec musí posekat až po 15. červenci nebo později, podle toho, jak se schvalující ochranář vyspí. V dotacích se mu proplatí ztráta za znehodnocení a s to seno si múže strčit třeba za klobouk. Vypadá to celkem dobře, co by jeden pro chřástala neudělal, že až na maličkost, že jaksi nikdo nevysvětlil, jak je možné, že zemědělci před několika destiletími sklízeli trávu v době optima a chřástalů bylo habaděj.

Kočkodlak 23.3.2007 7:55

Re: Re: Na rozloučenou - pokr.

Naprostý souhlas a nemám co dodat!

didi 23.3.2007 7:37

Re: Re: Re: poznámky pod čarou:

Netvrdím, že ledovce netají, ale chci jediný důkaz,ne doměnku že za to může CO2.

didi 23.3.2007 7:33

Re: Re: poznámky pod čarou:

Rostliny s podobným barvivem se v té době nacházeli na 63,77% pevniny.Co se však dělo v noci to teprve byla katastrofa.Tyto rostliny bez světla zvyšovali podíl CO2 v atmosféře o neuvěřitelných 100 a kousek ppm.

Řešení:

Postavíme Temelín II. a budeme do lesů a polí svítit i v noci.

Profi,dR,bRR,hRRR didi II.Cz-Eu a zbytku.

didiistitut pro výzkum klimatu v době před Kristem a po něm

Z.Ch. 23.3.2007 7:30

Re: Re: poznámky pod čarou:

didi - čílíte se zbytečně. Sondy v ledovcích Antarktidy prozradí ledacos.

Nikoli emocí, ale zdravého rozumu je nám třeba.:-)

didi 23.3.2007 7:22

Re: poznámky pod čarou:

Jo, a obsah CO2 za posledních 650 tis. let byl měřen(cha,cha) v noci nebo ve dne?????(přrodověda pro páté ročníky-fotosyntéza)

Potsdamer institut  je špička,  ředitelem je David Copperfield a využívá svůj nový trik cestování v čase. Jak jinak může někdo tvrdit s přesností na ppm, že před začátkem průmyslové revoluce dosahovala hranice CO2 280ppm?

Závěrem:

Já, velký vědec didi II. z didiinstitutu v Mokré Lhotě jsem došel k závěru, že před 2122 lety byla koncentrace C02 v ovzduší 420 ppm v noci a 318,67 ppm za slunečného počasí.Důvodem takto vysoké noční koncentrace CO2 byla rozsáhlá úrodná oblast na úzeí dnešního Egypta, kde zjara sice neseli průmyslovou revoluci, ale co hůř- obilniny.

Tyto hrozné obilniny obsahovali mne doposud neznámé rostliné barvivo, které působením světla snižovali obsah CO2 v atmosféře.

Fallowa 23.3.2007 7:02

Re: Re: Na rozloučenou - pokr.

K tomu už není co dodat - skvěléR^!

Fallowa 23.3.2007 6:54

Díky,

bylo to velmi zajímavé a určitě se pokusím tu knihu si někde vypůjčit.Tento výpis z knihy mi poskytl mnoho zajímavých informacíR^!

Z.Ch. 23.3.2007 6:54

gille, děkuji za doplnění.

Z.Ch. 23.3.2007 6:52

Re: Na rozloučenou - pokr.

Za vážné nebezpečí pak považuji rigiditu a nedomyšlenost nařízení majících zkvalitnit a usměrnit náš život. Jen dva příklady: Aby zemědělec dosálh na dotace EU musí posekat trávu k 15.červnu – i laikovi je jasné, že jinak dozrává seno u Středozemního moře a jinak na severu Polska, jinak v nížině a jinak na Šumavě – ale celá Evropa musí být posekána k jednomu datu. Stejně nesmyslný je i požadavek zdražení uhlí. Nejen ve chvíli, kdy bude mít důchodkyně na vybranou jestli má zmrznout nebo hodit do kamen kdejaký odpad, tam spolehlivě hodí třeba pneumatiku.

Jak správně konstatují autoři ve své knize, klimatické výkyvy přežije jen flexibilní civilizace, která je schopná se přizpůsobit. A klimatické výkyvy nás nepochybně čekají ať podnikneme cokoliv. Zůstaňme proto flexibilní a připravenou společností.

Z.Ch. 23.3.2007 6:52

Na rozloučenou

Mým úmyslem bylo hlavně dodat nám laikům fakta, která nám tak chybějí, abychom, alespoň trochu, rozuměli problematice, která se před námi najednou vynořila. Je jistě nutné chovat se k přírodě šetrně a neničit si prostředí ve kterém žijeme. Je ale stejně nutné bránit se neuváženým, direktivním a nevratným zásahům do našeho hospodářského systému. I to je totiž naše životní prostředí. A hrozí zásadní nebezpečí, že vrhneme nesmírnou energii a vynaložíme ohromné prostředky na něco, co jen velmi málo ovlivní klima, ale bude mít zásadní destruktivní účinky na náš život. Ať v rovině hospodářské či politické. A vynaložená energie a prostředky budou pak výrazně chybět jinde, při řešení problémů, které nás skutečně čekají.

Těmi problémy, nejen podle mého názoru, jsou hlavně energie a voda. V Čechách, kde příliš nesvítí slunce, ani příliš nefouká vítr, je energie takto získávaná záležitostí naprosto iluzorní. Své by o tom mohlo vyprávět Rakousko – když nefouká vítr, nakoupí u nás energii z Temelína.(V případě jeho zrušení  či nebudování dalších podobných  zdrojů my ovšem nebudeme mít kde nakoupit – nebo velmi draho). Energie z plynu je pak jednoznačně závislostí na cizích zdrojích. Proto si myslím, že jaderná energie je pro nás jedinou možnou cestou.

Bez vody nelze žít, ale její zdroje jsou omezené a spotřeba stoupá. Namísto rychlého odvádění vody z našeho území, které praktikoval socialismus nesmyslným narovnáváním koryt řek a potoků a jinými hříchy, bychom se měli postarat, aby vody na našem území zůstávalo co nejvíc a budovat např. retenční nádrže.

Alča 23.3.2007 6:36

Výtečně, Rputi!

Rodnok 23.3.2007 1:06

Re: Gore

Nefunguje...

gill 23.3.2007 1:05

poznámky pod čarou:

I. Velká kniha o klimatu vznikala do r. 2002, v období po povodních (2002) ještě proběhly obsahové korektury. Za poslední čtyři roky se však objevily další indicie klimatických zmen (bez diskuse, spolu/působí-li je člověk, nebo ne).

II. Ve zprávě Potsdam-Institut für Klimafolgenforschung, zveřejněné 25. srpna 2006 v časopisu Climate Dynamics: "Před začátkem průmyslové revoluce v 18. století dosahovala koncentrace atmosférického CO2 hranice 280 ppm (parts per milion - částic na milion). Spalování fosilních paliv zvedlo do této chvíle množství CO2 o 100 ppm. Obsah CO2 v ovzduší je dnes nejvyšší za posledních 650 tisíc let."

Do oněch 700 ppm máme ještě hodně manévrovacího prostoru.

gill 23.3.2007 0:49

klimatická budoucnost-citace z "Velké knihy o klimatu..."

s. 423: "Civilizace je stále zranitelnější.- Obavy spíš panují z toho, že antropogenní změny mohou urychlit či zvýraznit přirozené klimatické variace."

s. 428: "... při překročení určité, poměrně vysoké koncentrace oxidu uhličitého (asi 700 ppm)se zhroutí současný systém oceánické cirkulace. To by znamenalo dramatické klimatické změny celé severní polokoule a to zejména ve vyšších šířkách. Tlak na snižování emisí skleníkových plynů je tedy oprávněný."

s.443: "... dlouhodobé statistické trendy ukazují, že několik desítek let trvající teplé období, by se nejpozději kolem roku 2000 mělo měnit na studenější a srážkově bohatší. Pokud bude dále pokračovat vzestupný teplotní trend, tak to bude nejspíš znamenat, že antropogenní signál skleníkového jevu začíná přehlušovat přirozené oscilace...

Chceme-li se dopředu připravit na klimatické změny, neuvažujme ani o studeném ani o horkém, ale o proměnlivém světě."

a s.434: ".. dobrá vláda je v našich klimatických podmínkách schopná zvládnout i větší klimatickou krizi, zatímco špatná či průměrná vláda může podstatně zhoršit situaci společnosti i při průměrné klimatické změně."

lucina 23.3.2007 0:41

pporučíme větru...

Velice děkuji za všechna tři pokračování, sama se k té knize zcela jistě nedostanu. Velice oceňuji, že jste se o přečtené podělila. Dělejte to častěji.