3.10.2023 | Svátek má Bohumil


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
K. Kužel 5.4.2011 10:45

V dětství jsem slýchával,

že chudší Němci měli v oblibě blízké lázně Teplice, protože tam byla RADIOAKTIVNÍ léčivá voda. Ti bohatší se jezdili ozařovat do Jáchymova.

Ale úplně jim závidět nemusíme, celá naše zemička má slušně radioaktivní podloží, leckde vyvěrá radon ze země do obytných domů. A uhelné elektrárny? Když se ženou ohništěm vlaky uhlí, které samozřejmě taky obsahuje radioaktivní prvky, produkuje pak taková elektrárna tolik radioaktivity, jako její jaderná sestřička při menší havárii.

Navrhuji citlivým povahám, aby se odstěhovaly na nějakou vysloužilou jadernou střelnici, kde je už po té době radiace menší než u nás.

J. Šimek 5.4.2011 11:13

Re: V dětství jsem slýchával,

Ve Fukušimě určitě významě zlevní pozemky i s nemovitostmi. Jdete do toho ?

K. Kužel 5.4.2011 11:30

Re: V dětství jsem slýchával,

No, na to zemětřesení bych si asi těžko zvykal. To raději to střelnici.

P. Rada 5.4.2011 12:37

Re: V dětství jsem slýchával,

Pokud by jste na té "střelnici" žil nikoli s toho co dá půda ale třeba s psaní o bezpečnosti té zony pro bulvár nebo o romantičnosti v osamoceném rozjímání... a nevadila by Vám závislost na dovážené stravě - pak mám pro Vás pochopení. Většina z nás stejně odejde na kardiovaskulrní, rakovinové či automobilové nemoci - tak proč si konec života nezařídit alespon v klídku?

K. Kužel 5.4.2011 13:08

Re: V dětství jsem slýchával,

Odpusťe, ale Vaše pochopení či nepochopení mne netrápí. Stejně tak jako to, že p. Šimek nechápe čtený text a neráčí zaregistrovat, že jsem to navrhoval pro slabší povahy.

Já si myslím, že mám dost robustní nervy na to, abych zůstal na českém radioaktivním podloží s výrony radonu a radioaktivním spadem z uhelných elektráren. Viz začátek vlákna.

J. Šimek 5.4.2011 13:51

Re: V dětství jsem slýchával,

Tak to mě fakt zamrzelo. Nemusíme spolu souhlasit, ale za tohle je mi Vás líto. Už opravdu nedokážete ocenit nadsázku, respektive ftípek a hned to svalujete na to, že nechápu čtený text. Ani snad už nechci vědět, co se Vám honí hlavou, že všichni okolo Vás jsou blbci.

K. Kužel 5.4.2011 14:05

Re: V dětství jsem slýchával,

Moc hezké od vás, že mne litujete.

Ale slovy doktora Vlacha ze Saturnina, soucit je jeden z nejodpornějších lidských citových projevů. Je- li oprávněný, pak ponižuje, není-li namístě, pak otravuje.

Prosím, neotravujte.

J. Šimek 5.4.2011 14:22

Re: V dětství jsem slýchával,

To si fandíte, Vás otravovat nemůžu :o)

K. Kužel 5.4.2011 14:29

Re: V dětství jsem slýchával,

Když myslíte...

(pokud tedy myslíte)

J. Šimek 5.4.2011 14:45

Re: V dětství jsem slýchával,

Jó, v klidu. Jen jste potvrdil, že jste obyčejný morous. Odhadl jsem to přesně.

B. Rybák 5.4.2011 17:30

Re: V dětství jsem slýchával,

Měření radiace na bývalých atomových střelnicích jsou přímým a kypící život nepřímým dokladem toho, že věci znalý člověk by si tam žádné potraviny dovážet nemusel.

Jedním z nejpozoruhodnějších výsledků současných, mezinárodními institucemi prováděných hodnocení černobýlské havárie je fakt, že největší souhrnné poškození lidského zdraví při ní způsobil strach z radiace. Zatím z toho společnost nevyvodila potřebné závěry.

J. Šimek 5.4.2011 20:28

Re: V dětství jsem slýchával,

Jak jsem už napsal, stačí žlutá páska okolo a je to.