27.1.2021 | Svátek má Ingrid


Diskuse k článku

VĚDA: Klima a islám

Požitkem z vlastního soukromého prospěchu pominul cit pro pohromy veřejné, až nakonec gabinská obec, zbavená rozvahy i pomoci, je vydána do područí římskému králi beze všeho boje. Livius, Dějiny I, přel. P. Kucharský

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
B. Rybák 3.9.2015 19:41

Současná vlna imigrace

Nemá se změnami změny klimatu vůbec nic společného. V minulých dobách je většinou vědecky sporné s výjimkou ochlazení (v tzv. klimatickém optimu), díky němuž se zazelenala Sahara, středověkého optima a malé doby ledové, které klimaalarmističtí proroci podvodně popírali...

V budoucnosti lidstvo zvládne klimatické změny ovlivňováním zemského albeda hlavně na místní úrovni!

J. Schwarz 2.9.2015 21:45

Takže jedinou možností

je zbrojit, zbrojit a zbrojit spolu se zvyšováním tělesné zdatnosti vlastní populace.  křesťanská "láska k nepřátelům" - mimochodem nikdy nepraktikovaná  s výjimkou několika šílenců prohglášených později za svaté - znamená sebevraždu. Je třeba si uvědomit, že nás neohrožuje příroda, klimatická změna či co, ale jiní LIDÉ!!! Humanismus je podvod tisíciletí!!!

J. Kanioková 2.9.2015 22:10

:))))))))))))))

P. Rada 2.9.2015 22:18

Re: Jedinou možností?

Naprosto s Vámi souhlasím, že nás neohrožuje příroda - naopak ji máme nyní podmaněnou - jen už si chuděra neví rady s našimi externalitami a tak nám nadále sotva poskytne dosavadní komfort.

Ale nedělejte si o ni zas takovou starost. Ona to tu třeba i bez nás nějak přečká.

Obtížnější to typuji s vizí ..."zbrojit, zbrojit a zbrojit" .... Většina z nás je tu jen v podnájmech a žije s důchodů... Když tu tedy málo komu co patří a příjem tomu odpovídá...  ani bych se nedivil jen sporadickému zbrojení a posléze velmi vlažnému odporu.

Doposud vzpomínám na to jak nás v 68 přijeli proti kontrarevoluci zachranovat taky-bratři. To jsme odobně nebyli schopni nazbrojit - taky tu totiž nikomu nic nepatřilo... Dnes je navíc otázka jestli by se angažovali, když jsme je za Krym nepochválili?

Proto typuji, že ti "nejzabezpečenější" se s výzbrojí stáhnou do svých dlouhodobě dobře opevněných danových rájů ... a většina zas nejspíš vsadí na osvědčené ošvejkování problému. ... No a kdyby to náhodou protentokrát nevyšlo, máme tu přeci v záloze Blanické rytíře - že?

P. Maleček 2.9.2015 20:02

Cílek hrubě podceňuje zrůdnost islámských elit

Historicky zajímavé, ale naprosto neaplikovatelné na dnešek. To proto, že důvodem páně Cílkem citovaných exodů byla klimatem způsobená chudoba a násilí.To co se dnes odehrává v islámských zemích však klimatem způsobená chudoba není.

Je to chudoba a násilí vědomě vyvolané islámskými elitami majícími gigantické příjmy z ropy a dalších surovin. Tak gigantickými, že kdyby chtěli, udělají z přímořských zemí a území okolo Eufratu a Tigridu zelené zahrady se stamiliony v dostatku žijících muslimů nemajících potřebu okupovat Evropu. Cílem islámských elit však není spokojený život Alláhových, tedy jejich oveček, ale šíření islámu do všech končin světa. A když vidí pod tlakem multikulti a lidskoprávních pomatenců a nenažraných EU byrokratů rozkládající se Evropu, nemohou tuto šanci nevyužít. Vždyť ovládnout Evropu a pomstít dvoje vyhnání muslimů křesťany je teď tak snadné.

A tak využívajíc současného zblbnutí Evropy, vyvolaly islámské elity umělý hlad a násilí a doplnily to propagandou o pečených holubech bezpracně v Evropě lítajících do huby. A tak systémově uvedly do pohybu miliony muslimů, očekávajících v Evropě ráj na zemi. S nimi samozřejmě přicházejí tisíce zatím spících agresivních ímámů, kteří až přijde čas a Evropský sociální systém se začne pod náporem muslimů rozpadat, tak zavelí k útoku. A z těch dnes prý nešťastných běženců se stanou krvelačné bestie - tak jak známe islámské armády z minulosti.

Tohle už dnes nevidí jen úplně, s odpuštěním, blbej. Nebo ti, kdo si z přílivu muslimů udělali svůj byznys, přední EU politiky nevyjímaje. A už dnes se dá úspěšně vsadit na to, že ti budou mezi prvními dobrovolně se hlásícími k islámu. Však i islám potřebuje ke všemu ochotné sluhy. A ty, z pohledu jejich kariéry miliony týraných a vražděných neislámských Evropanů zajímat nebudou.

J. Václavíková 2.9.2015 16:32

Vzácně erudovaný článek, na Psa nezvyklý.

M. Prokop 2.9.2015 17:51

Re: Vzácně erudovaný článek, na Psa nezvyklý.

Na oteplování lze naroubovat vše, ano. :-P

V. Podracký 2.9.2015 16:21

Děkuji za vynikající informace a rozbor

Ale něco mi nesedí v prognózách. Když bude na jihu sucho, nejspíš bude na severu tepleji a celé obrovské oblasti Kanady a Ruska se stanou obyvatelnými, ba co dím, produkčními, a mohou produkovat obilí ve velkém. Také mohou přijmout třeba nějaké uprchlíky. Je zapotřebí pouze nějaké organizace. Nemusí být zrovna chaos. Myslím si ovšem, že nějaké velké humanitářství není možné, protže se opravdu musí snížit počet obyvatel především těch zemí, které trpí hladem.

Sucho v českých zemích je zatím zvládnutelné. Také se ovšem musí použít opatření organizačně technických (vodní nádrže, zavlažování). Když bude teplo, bude přece také větší úroda a možnost pěstovat plodiny s daleko větším výnosem, dvojí sklizní a pod. (rýže, banány atd.). Kdybych měl vodu, vypěstuji letos dvě úrody brambor.

Proto také srovnání se středověkem, kdy tyto možnosti nebyly, nemusí být zcela relevantní.

J. Václavíková 2.9.2015 16:31

Re: Děkuji za vynikající informace a rozbor

Vy na zahradě nic nepěstujete, že?

P. Rada 2.9.2015 16:52

Re: Děkuji za vynikající informace a rozbor

"Něco mi nesedí" ve Vaší úvaze daleko více jak na prognozách. Celé oblasti Ruska i Kanady se sice změní na v průměru teplejší ale BAŽINU!!! plnou komárů nad kterou však bude stále stejný sluneční svit. Fotosyntéza v těchto oblastech bude sice povzbuzena jinou úrovní teploty ale na plochách relativně menších než které se ve Středomoří ztratí, méně úživných pro míru oslunění a nedostupných pro chybějící infrastrukturu. Tu jen tak na tajícím permafrostu někdo nevybuduje - ba naopak - zhoutí se nejdříve i ta sporadická stávající.

Tvrzení o tom, do jaké míry je sucho v čechách zvládnutelné záleží pak i na roční době jeho počátku. Tento rok jsme měli štěstí v neštěstí, že extrém nastal až po vyzrání rostlin i dřevní hmoty. posun jen o měsíc dříve by vyvolal daleko větší problém.

Srovnávat se středověkem je na obecně velmi na pováženou jak s hlediska populační četnosti, poměru městského a venkovského obyvatelstva, tak co do jeho houževnatosti či vazeb jen na lokální zdroje atd.

J. Plzák 2.9.2015 19:12

Re: Děkuji za vynikající informace a rozbor

A to teplo tenkrát, to přišlo v důsledku zvýšení CO2 z automobilů, nebo jak?

M. Prokop 2.9.2015 21:20

Re: Děkuji za vynikající informace a rozbor

To byla tehdy asi nějaká zRada! :-P

P. Selinger 2.9.2015 15:14

Tak tedy v suchých oblastech

pomocí sluneční energie vrtejme artézské studny, a příliv uprchlíků se zastaví :-)

R. Tichý 2.9.2015 12:21

Vývody z článku

Lze tedy říct:

-muslimové nejsou schopni reagovat na změnu životních podmínek jinak, než útěkem

-mýlí se všichni dobrodějové, kteří potravinovými sbírkami vykrmují přelidněné oblasti v Africe

?

J. Schwarz 2.9.2015 21:50

Re: Vývody z článku

Humanisti, "Lékaři bez hranic" a jim podobní jsou šílenci! "Zachránění" a přemnožení se nacpou k nám. Nevím, kdo tu touží žít v zemi s 200 obyvateli na km2, ale patří zmrskat, posypat solí a vystavit na slunko.

M. Prokop 2.9.2015 10:46

:-P

" počáteční expanze islámu v prvních desetiletích po jeho vzniku, tak i její druhá fáze kolem roku 1000 souvisí se zhoršením podmínek v Levantě a Středozemí. "

Asi lidi tehdy moc jezdili auty, nesvítili "úsporkami" a neměli "zelené" krále.

J. Kavalír 2.9.2015 11:39

Re: :-P

A co takhle například odlesnění středomoří? Ale to je na vás asi moc složité, že?

M. Prokop 2.9.2015 21:20

Re: :-P

Nesuďte dle sebe.

K. Janyška 2.9.2015 9:48

Autore, co je to spontánní řád lidského světa a jaké jsou

důsledky z této nezměnitelmé podstaty lidské situace ?  Migrace, lépe řečene utečenctví a pochod za lepším, je přirozeným jevem tam, kde se nedaří. Proč se tam kde nedaří, to je kruciální otázka, ne kam tamní jdou... Dzp.

V. Kolman 2.9.2015 9:01

ČÁSTEČNĚ TENTO PROBLÉM ZAČALI PŘED LETY ŘEŠIT....

.....v Číně, kde tamní vládcové lidem povolili "vyrobit" každé rodině pouze 2 potomky. Kruté, ale účinné.

      Pokud jsou oblasti, kde populace nezvladatelně prudce roste, bez ohledu na zdroje potravy a pitné vody, nemůže to dopadnout dobře. Příroda si s přemnoženým Homo sapiens jistě hravě poradí, nebude to ale pro lidstvo nic příjemného. Hladomor - vzrůst agresivity - války - světové epidemie...........

      Jeví se mi to tak, že (přes tlumené všeobecné brblání plebsu) žijeme v zatím nejlepší době, která se již nebude opakovat.

      Děkuji panu Cílkovi za rozumný článek.

M. Prokop 2.9.2015 10:47

Re: ČÁSTEČNĚ TENTO PROBLÉM ZAČALI PŘED LETY ŘEŠIT....

Jednoho potomka. Ještě s tím budou mít sakra starosti. Sociální inženýrství nefunguje.

P. Rada 2.9.2015 11:56

Re: TENTO PROBLÉM .....

Také panu Cílkovi děkuji za nový pohled a podnět k popřemýšlení.

Ta míra krutosti byla ale ve Vámi zmíněné Číně možná trochu zbytečná. Oni se totiž ukazují i jiné přirozené možnosti jak nenásilně ovlivnit natalitu populací. Ta totiž podle celé řady statistických dat klesá u savců úměrně k jejich celkově konzumované energii umocněné na Mínus jednu třetinu. Možná si někteří z nás ještě vzpomenou na své praotce, prababičky..... kteří pocházeli ještě před cca stoletím a dříve i v Evropě běžně s rodin o desítce dětí.

V rozvinutých západních zemích se takto ale s růstem měrné energetické spotřeby populace už strabilizovala či dokonce začal klesat! Toto je ale právě i důsledek tzv "Metabolické teorie biologie" která zřejmě platí obecněji pro všechno živé. Tak jsme si na to zvykli, že nás nepřekvapuje stav kdy stromy i traviny mají svůj omezený vzrůst.... Zaráží ale platnost takovýchto limitů i pro organismy tak kompexní a zdánlivě oddělené jako je lidská civilizace včetně jejích elektráren.

Vypadá to, že jakkoli si egoisticky fandíme ve své bytostné originalitě - tak zároven paradoxně nevnímáme co se s námi jako civilizačním biologickým celkem obecně děje.

http://casopis.vesmir.cz/clanek/metabolicka-teorie-biologie-aneb-nova-teorie-vseho-ziveho

J. Kavalír 2.9.2015 12:14

Re: TENTO PROBLÉM .....

Znám i jinou teorii - závislost na životní úrovni. Chudákovi živícímu se zemědělstvím větší počet dětí vyhovuje - jsou to další pracovní síly a v vemoci nebo ve stáří se o něho postarají. Zaopatřený člověk má již děti "pro radost" a postupně zjistí, že mu vlastně snižují životní úroveň - musí je živit a důchod stejně dostane od státu. (U cikánů jsou ale děti stále zdrojem příjmů prostřednictvím sociálních dávek).

P. Rada 2.9.2015 13:09

Re: TENTO PROBLÉM .....

Teorie závislosti na životní úrovni fakticky souvisí s mírou dostupnosti energie - tedy i konzumem. V tom jsme ve tedy asi ve shodě. Teorií - hypotéz - lze obecně vyprodukovat hodně. Cenu ale mají ty které dokázaly popsat říve pozorované s cílem udělat věrohodné předpovědi a v tom je metabolická teorie příkladná  a to jakkoli je ještě předmětem nejistot a výzkumu.

Vám možná uškodili v životě nejvíce "cikáni". Né nadarmo jim pro jejich kočovnickou nedohledatelnost zákonem omezila už Marie Terezie. Moje životní zkušenost je ale taková, že i když v drobnostech je to etnikum problematické, nepřispůsobivé a od doby co bylo uměle zbaveno své vnitřní struktůry králů.... a uměle sestěhováno... se s ním jen o to obtížněji dá něco dojednat, nenatropilo v mém životě významné škody.

Pokud jde právě o moje největší ztráty tak pochtívání těchto často lenivých nepřispůsobivých o několik řádů překonala rafinovaná chtivost bank, reklamy a celé politicko průmyslové mafie vedené ale příznačně jen ze strany "bílých" spoluobčanů. Ti ale navíc paradoxně nabyli podobné nedohledatelnosti jak dříve migrující romové. Znáte písničku  - "Řekni kde ty prach jsou"?

  https://www.youtube.com/watch?v=9DZM-wpr47Y

J. Plzák 2.9.2015 8:53

Pan Cílek vychází ze špatných předpokladů.

Znovu a znovu cituje "klimatické modely". Ty jsou všechny na h... Klima, jeho souvislosti a komponenty jsou tak četné, že je lze s úspěchem srovnávat s nekonečností vesmíru.

Nebo jiný příklad: Nekonečnost lidského mozku. 100 miliard neuronů je mezi sebou propojeno, ale ne vazbou ano-ne, jako naše počítače, ale na mnoho dalších, neznámých způsobů.

Vesmír možno studovat, lidský mozek také a klima také.

Vnucovat lidstvu z toho závěry, je scestné.

J. Kavalír 2.9.2015 9:12

Re: Pan Cílek vychází ze špatných předpokladů.

Asi nechápete psaný text. Vychází především z historických údajů klimatických, které dává do souvislosti s vývojem společností. Ty modely pak ukazují další možný vývoj a, bohužel asi na h. nebudou, i když bych si to také přál. Ale můžete se tím utěšovat a strkat hlavu do písku.

J. Plzák 2.9.2015 12:13

Re: Pan Cílek vychází ze špatných předpokladů.

Vy nechápete že naše vědomosti o historických klimatických událostech jsou jen velmi kusé.

Tisíckrát už musely být nejrůznější teze revidovány, protože se ukázalo, že působilo ještě to a ono a nebo to bylo z gruntu jinak.

To je věda o minulosti a o budoucnu už vůbec nic nevíme.

J. Kavalír 2.9.2015 12:17

Re: Pan Cílek vychází ze špatných předpokladů.

Tak to hlavně neříkejte "klamaskeptikům", ti to ví na beton a na stupeň přesně.  :-)))

R. Langer 2.9.2015 12:27

Re: Pan Cílek vychází ze špatných předpokladů.

Klimaskeptici tvrdí, že něco na beton ví? Fakt? 8-o

M. Prokop 2.9.2015 10:48

Re: Pan Cílek vychází ze špatných předpokladů.

To máte pravdu, že modely nefungují, ale kolik peněz se tak dá vydojit ...