28.4.2024 | Svátek má Vlastislav


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
mike 22.11.2005 6:40

Re: Clanek trochu blaboli... ale...

Nebal bych se ani tak prizpusobovani, jako spis zavislosti. Timhle tempem po case dospejeme do bodu, kdy civilizace nebude bez vypocetni techniky schopna existence. No a pak zakonite prijde katastrofa; treba neco jako kaskadove zhrouceni elektricke site nedavno a bude po civilizaci. Ne ze bychom nebyli zavisli uz ted na elektrine, ale porad mame v rukou rizeni a jsme schopni improvizace. Obojiho se nejspis postupne vzdame. Z pohodlnosti.
qwert 22.11.2005 11:08

Re: Re: Clanek trochu blaboli... ale...

no a co tak z lidstva budou Borgové (viz Hvězdná štreka v originále StarTrek)
 
...věškerý odpor je marný budte asimilováni...  bu bu bu
Wlasta 22.11.2005 12:07

Re: Clanek trochu blaboli... ale...

Jako sci-fi zpracováno mnohokrát. např. Čestmír Vejlupek: Návrat z ráje
Vláďa 22.11.2005 13:27

Re: Re: Clanek trochu blaboli... ale...Vy taky....

Čestmír Vejdělek, vážená, žádný "vejlupek"!
Petr Vileta, balík z Plzně :-) 22.11.2005 5:22

Definice vedomi

Otazka je, jak vlastne definovat vedomi. Je vedomi to, ze si uvedomuji, ze ziju, ze mam ruce, nohy, oci atd.? Pokud je vedomi tohle, pak i ten nejjednodussi pocitac muze mit vedomi. Napriklad pocitac na zabezpeceni objektu si musi "uvedomovat", ze vsechny jeho "udy" existuji a jsou funkcni, ze on sam je funkcni a zalozni zdorj napajeni je nabity pro pripad vypadku proudu nebo napadeni.
Tak co je to vlastne to vedomi? Existuje definice? Ja totiz nejsem "obet humanisticke blbosti", jak rikal pan Werich, ja jsem obet technologicke blbosti, tedy technik.
Pepa 23.11.2005 3:21

Jak si podle vas robot uvedomuje treba ruce?

To je uplnej nesmysl. Dnesni roboti jsou jen zarizeni reagujici na podnety podle lidmi stanoveneho programu. To ze jim tece dratama proud nevytvari prece vedomi. To by podle vas pak mohla nit vedomi i obycejna baterka.
syntax 22.11.2005 3:03

Vy kecate, az to neni pravda

Singularita je pojem z matiky, bod nespojitosti ci nespojitosti derivace, predstavte si to jako bod zlomu zalomene primky nebo spicku cirkusoveho stanu. Rychlost vyvoje pocitacu geometricky neroste, ona je od sedesatych let konstantni, dokonce se ta rychlost po nekom jmenuje, ale jsem liny hledat po kom... Exponencialne rostou rychlost atd pri vicemene konstantni cene... Stanislaw Ulam byl matematik narozdil od autora sci-fi podobne znejiciho jmena Stanislaw Lem. Oba pochazeli ze Lvova (Matematik Ulam se narodil 1909, Spisovael Lem 1921, oba studovali Lvovskou polytechniku...) Dal jsem uz nemel silu to cist. Sebral jsem odvahu a docetl do konce. Uz dlouho jsem necetl takovy fenemenotechnokalypticky blabol. Pocitace dokazou ridit vyrobni procesy, ale napriklad neporazi v pingpongu ani prumerneho hrace. Rychlost zpracovani a zobecnovani informaci, prace s abstraktnimi pojmy... Metoda jak napsat clanek: Libil se vam Google, na internetu je spousta informaci a bude jich tam jeste vic... Tak jste si nejake nasel a zbyle ponekud nepresne vylovil z pameti. Michy, michy, michy... Lup! A je to! Ach jo.
mike 22.11.2005 4:03

Re: Vy kecate, az to neni pravda

Mooruv zakon. Kdybyste cetl poradne, zjistil byste, ze autor pise v zasade to same, co vy. Akorat trochu srozumitelneji. To ovsem nic nemeni na tom, ze clanek neni nic moc. Autor (p)opsal teoreticky problem a v zapeti se ho snazil vyvratit. V zasade by stacilo napsat, ze vykon pocitacu sice neustale roste, ale hruba vypocetni sila neni totez, jako lidska inteligence nebo vedomi. Mozna. Zatim.
syntax 22.11.2005 17:25

Re: Re: Vy kecate, az to neni pravda

Autor napsal: Pokrok v konstrukci počítačů je nesmírně rychlý a stále se urychluje. Ja tvrdim, ze je v souladu s Mooreovym zakonem (dekuji) konstantni.
wer 22.11.2005 0:31

Singularita

Singularita je pojem z matematiky, fyzika jej od ní převzala.