2.6.2024 | Svátek má Jarmil


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Vlasta.on 14.3.2007 0:58

Re: Podvodnice

http://www.zostera.com/

Mirek 14.3.2007 17:31

Re: Re: Podvodnice

Pry ze "Epilace laserem jsou velice problematické, neboť způsobují naprostou destrukci energetického pole v oblasti zákroku." To je typicka formulace kterou se podvodnici prozradi. Pouziti zahadneho terminu "energeticke pole" je jasnym indikatorem.

Mimochodem, znam cloveka, ktery podstoupil epilacni kuru v obliceji a jeho zivotni energii bych chtel mit. :-)

gogo 14.3.2007 0:45

je možné,aby

245200:Výroba kosmetických přípravků930400:Služby v oblasti tělesné hygieny

se nezávislá professsorka živila naprosto pofiderní výrobou kosmetiky?  Takhle úctyhodná osoba přece  nemůže plýtvat talentem na výrobu elixíru krásy...a nebo to není až tak nezávislá professsorka

Bohata9 14.3.2007 8:21

Svícení mot vozidel ve dne.

Svícení běžného automobilu -100W . Účinnost od benzinu až k žárovkám je asi 50%.Spotřeba tedy asi 200 W. To je 1/4  HP.

Wlasta 14.3.2007 13:31

Re: Svícení mot vozidel ve dne.

Vám se v autě vypíná při jízdě alternátor?

Tomáš 14.3.2007 13:53

Re: Re: Svícení mot vozidel ve dne.

Vám se nevypíná? To potom musíte mít permanentně přebíjený akumulátor.

P.S. Může se klidně otáčet, ale nemusí vyrábět proud a tudíž nebrzdí, ok?

Pája 14.3.2007 14:54

Re: Re: Re: Svícení mot vozidel ve dne.

Dokonce jsem viděl v TV nějaké německé auto (přesněji už nevím, zda Audi či BMW), které při okamžité potřebě max.výkonu samočinně odpojuje alternátor od dobíjení. 

Bohata9 14.3.2007 15:54

Re: Re: Re: Re: Svícení mot vozidel ve dne.

Kde se ta elektřina v tom akumulátoru bere? Zopakujte si fysiku a logiku.Panák Vám na to nepomůže.

Stredocech 14.3.2007 17:27

Re: Re: Re: Svícení mot vozidel ve dne.

Když mi bylo 8 let, také jsem nechápal, že potřeba síly k otáčení tehdy dynama závisí na odebíraném výkonu a tak jsem nezávisle na předchozích objevitelích vynalezl perpetum mobile, spočívající na spojení dynama s elektromotorem. A jelikož si otec neuvědomil, v čem spočívá můj myšlenkový zkrat, nebyl mi to tenkrát schopen vyvrátit.

Sch.glosátor 14.3.2007 19:17

Gratuluju, kolego vynálezče.

Mě také v osmi. Hned jsem takhle propojil dva elektromotorky abych vzápětí zjistil, jaká že je to volovina. Strejda technik si mě dlouho dobíral.  Ale ten príma pocit, když přišla ta myšlenka....:-)

baltazar 14.3.2007 17:17

Re: Svícení mot vozidel ve dne.

Účinnost od benzínu je asi tak nula prd -- ale vy asi myslíte od klikovýho hřídele, tam bude tak 75%. Ovšem zase ta spotřeba nebude 100W ale cca 160. Pořád je to pod jedno procento spotřebovanýho výkonu, zatimco váhou boty na pedálu a predikční funkcí mozkové hmoty to ovlivníte klidně i v desítkách procent.

Stredocech 14.3.2007 17:40

Re: Re: Svícení mot vozidel ve dne.

No, nevím s jakým průměrným výkonem pracuje motor auta, pokud nejezdíte 130 km/hod. Ovšem s tím plynovým pedálem máte pravdu.

Jiná věc je, že celkový efekt povinnosti svítit může snadno překonat to, co mohou u nás vyrobit větrníky.

Mirek 14.3.2007 17:43

Re: Svícení mot vozidel ve dne.

Zavedenim letniho casu se usetrilo trochu energie jinak potrebne na vecerni sviceni. A ted maji svitit vsechna auta cely den, coz spotrebuje mnohem vice energie. Jen naivka se muze domnivat, ze auta sviti zadarmo, protoze se alternator tak jako tak otaci. To je jako otacet klikou u rumpalu kdyz cerpa vodu versus kdyz se voda necerpa a jede na prazdno. Vliv sviceni aut na bezpecnost provozu v dlouhodobem horizontu neni prokazan. Jen v prvnich mesicich zavedeni to ma vliv, pozdeji nejspis ne. Sviceni ma napriklad negativni vliv na odhad vzdalenosti a rychlosti proti mne sviticiho auta.

T 16.3.2007 15:25

Re: Re: Svícení mot vozidel ve dne.

A už jste někdy jel autem jako řidič, když vám v letní podvečer svítí slunce přímo do očí a proti vám stříbrná fabie? Věřte, že když tahle fabie svítí, je mnohem lépe vidět a řidič ji spatří rychleji. A není to o tom, že "ať se řidiči víc soustředí, mají to v zákoně". Je to o tom, že vteřiny rozhodují a klid zavolantem taktéž.

Rostislav Zídek 15.3.2007 18:10

Re: Svícení mot vozidel ve dne.

Účinnost nejmodernějších turbidieselových motorů je něco nad 40%. Škoda Favorit - pod 30%.