4.10.2022 | Svátek má František


Diskuse k článku

KORONAVIRUS: Všichni se musíme promořit!?

V prohlášeních ve veřejném prostoru aktivních odpůrců protiepidemických opatření je napadáno i současné uzavření škol.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Krásenský 21.10.2020 21:42

Nacismus v nás...

Mnozí tu pro záchranu silných a zdravých uvažují o obětování slabých a nemocných. Naposledy to tu hlásali Němci.

J. Kouřil 21.10.2020 19:17

Pan Wágner pořád nechápe, že covid je virus a před ním se ve společnosti nelze izolovat. Jediné, co můžeme udělat je zpomalit jeho šíření nebo zdokonalit léčebné metody. takže pokud se společnost do potřebné míry nepromoří a budou pořád tuhé restrikce, budou to pořád další a další vlny, další a další náklady a ztráty a ekonomika půjde do kytek s horšími následky než corona. Chápu, že úředníky to neekluje, budou mít pořád svůj plat za minimum práce, případně si vymohou zvýšení a ti, co na to nejvíc doplatí, budou mít akorát oči pro pláč a v případě práce vyšší daně, aby nasytili státní mafii. A těch negativních důsledků, které pan Wágner nevidí je obrovská spousta.[>-]

J. Ganaur 21.10.2020 20:01

R^

P. Vychodil 21.10.2020 20:03

přesně, navíc to vypadá, že virus je všude, epidemie probíhá, nakonec Prymula ohlásil poločas na 11.11. a žádná opatření na tom nic nezmění

Už jsem psal vícekrát, počet obětí cc 6 000. Jakási studie deklaruje, že při drastických ochranných opatřeních počet oběti, jako vedlejší ztráty ( tedy ne na kovid, jsou to opožděné operace, smrt strachem, deprivací, sebevraždy) činí až 30%. Takže to máme dalších cca 2000.

Řekněme, že kdyby jsme to nechali proběhnout volně, počet obětí by se zvednul, ať nežeru, o 30%.

Takže pro potenciální záchranu 5000 většinou lidí s šancí dožít se dlouhých plodných let téměř nulovou, utratíme letos, příští rok jen v rozpočtu cca 1 bilion Kč

tak tu máme účet: prodloužení života jedince tím způsobem, jaký naše vláda zvolila, nás stojí 500 mil. Kč a mimochodem cca 2000 obětí, jako vedlejší ztráty...tudíž ty prachy jsme vyhodili z okna...

J. Ganaur 21.10.2020 20:10

A dalších stotisíc zemře na banality jako rakovina mrtvice, infarkt....:-(

Š. Hašek 21.10.2020 20:57

Tak nějak.

K. Wágner 21.10.2020 21:27

Mýlíte se. Již několikrát jsem psal, že tu s námi ten koronavirus bude napořád, jako jiné koronaviry, že se s tím musíme smířit a naučit se chránit. Nyní jde o to, aby se jeho postup zpomalil než do hry vstoupí vakcína a některé z nových léčiv, které se testují... O vakcínách a léčivech, které by nám mohly vytrhnout trn z paty, jsem už několikrát psal.

J. Krásenský 21.10.2020 21:35

R^

M. Boháček 22.10.2020 6:57

Liečivá môžu, vakcínam v tomto prípade neverím, ako som písal nižšie:

AstraZeneca zbavuje zodpovednosti za prípadné negatívne dlhodobé účinky, čím priznáva, že neručí za bezpečnosť vlastnej vakcíny.

Tak vakcínu, za ktorú výrobca formálne neručí, si môže chcieť nechať pichnúť buď hlupák, alebo zúfalý človek (pravdepodobne z vysoko rizikovej skupiny).

http://www.prehladsprav.sk/spolocnost-astrazeneca-sa-zbavuje-zodpovednosti-za-vedlajsie-ucinky-vakciny-proti-koronavirusu/5544

Tých rýchlokvasených vakcín sa skôr treba báť.

https://slo.dailydosehealth.com/27354-evidence-mounting-for-link-between-narcolepsy-swine-flu-vaccine

https://www.pluska.sk/zdravie/prasacia-chripka-sposobuje-vakcina-narkolepsiu.html

https://www.biosferaklub.info/svedsko-zakazuje-povinne-ockovanie-aj-z-dovodu-vaznych-zdravotnych-problemov-deti-po-ockovani/

D. Polanský 21.10.2020 18:14

Z hlediska kvalitního odhadu jsou jsou potřebné dvě zcela zásadní informace: kolik procent obyvatelstva by se nakazilo, kdyby se nic nedělalo a procentuální účinnost testů. Jinak vaříme z vody.

P. Vychodil 21.10.2020 20:09

o testech PCR byly napsány hory materiálů, možno dohledat.

řada expertů říká, že jak se epidemie rozjede, nepomůže ani svěcená. u nás se rozjela, Primula dokonce ohlásil poločas na 11.11.

všechny ty šaškárny kolem jsou jenom kulisy, či divadlo pro ovčany.

J. Jurax 21.10.2020 20:12

A taky zda po prodělané infekci vzniká imunita a pokud ano, tak na jak dlouho.

Š. Hašek 21.10.2020 21:01

Na chvilku.

Viři jsou různí. Těm gaunerům to uteklo v březnu, řekli, že to je určitý typ viru. Ten typ, který už ve středu bude vypadat jinak než v neděli.

Obrna vypadá stejně už staletí. Tohle není obrna.

Očkování trvalé a účinné je podvod!

K. Wágner 22.10.2020 20:27

O tom zda po prodělané infekci vzniká imunita a pokud ano, tak na jak dlouho, je tento zajímavý článek zveřejněný 3. října, nazvaný 35 let výzkumu koronavirových infekcí: S dlouhodobou imunitou nepočítejte:

https://www.osel.cz/11402-35-let-vyzkumu-koronavirovych-infekci-s-dlouhodobou-imunitou-nepocitejte.html

.

V. Mertan 21.10.2020 16:00

Nebolo by predsa jednoduchšie skúsiť ochrániť ohrozené skupiny, pokiaľ aspon neklesnú počty nakazených? Stále len počúvame, že sa to nedá. Aké sú vydané momentálne špeciálne opatrenia na ochranu rizikových skupín?

P. Vychodil 21.10.2020 20:23

a jak ? zavřeme každého na samotku, jídlo podávat okénkem ? Už jsem tu navrnul, nechť kdo může, odjede k moři, třeba do itálie, ať stát zaplatí náklady...to by stát vyšlo na pár drobných...ohrožených se udává cca 2,5 mil, když dá každému stát 2 mil Kč, tak ho to přijde na pouhých 5 miliard...

V. Mertan 21.10.2020 21:11

Neviem prečo každého napadajú hneď riešenia typu samotka. Je zrejmé, že k nákaze nedochádza vonku. Moja predstava je obmedziť kontakty z rizikovými len na vonkajšie priestory. Tomu prispôsobiť ich pohyb a vylúčiť z ich programu hromadného cestovania, kostola, nakupovania...... Umožniť im riešiť tieto veci aj vonku - bol by problem zriadiť špeciálne kryté terasové obchody? Za tie miliardy sa dá urobiť nekonečne veľa cielených opatrení na ochranu rizikových. Bohužiaľ by museli byť identifikovaní a označení, ale vždy lepšie ako hromadne umierať v nemocniciach

R. Dubravský 21.10.2020 12:14

Technická: Prosím nezaměňovat člověka s pozitivním výsledkem značně pochybného testu s člověkem prokazatelně nakaženým a nákazu šířícím.

K. Wágner 21.10.2020 13:12

To máte pravdu. Ale mluví se o tom „že je někdo nakažený novým koronavirem". Tedy zde nejde o pozitivní test, ale o nákazu.

M. Boháček 21.10.2020 13:30

Infekcia alebo nákaza môže byť[1][2][3]:

v širšom zmysle: proces vnikania jedného organizmu do iného organizmu, tzv. hostiteľa (výsledkom môže byť najmä zápal u hostiteľa, choroba hostiteľa alebo symbiotický vzťah medzi organizmami).

v užšom (častejšom) zmysle: vniknutie choroboplodného (patogénneho) organizmu (vrátane vírusu, viroidu či priónu) do iného organizmu (v najužšom zmysle len do živočícha alebo človeka), a prípadne aj následné množenie tohto choroboplodného organizmu.

Upozornil by som vás na vetu: "a prípadne aj následné množenie tohto choroboplodného organizmu." - z toho vyplýva, že nakazený človek môže prípadne ochorieť, ak sa patogén začne v tele množiť. Ale nemusí, ak ho imunita zlikviduje predtým. Keby to tak nebolo, boli by sme chorí všetci a stále. Čiže, nakazený neznamená chorý. (prosím, nezamienať toto vysvetlenie s inkubačnou dobou)

Inkubačná lehota alebo inkubačný čas alebo jazykovo nevhodne inkubačná doba je obdobie od vstupu nákazy do organizmu po vypuknutie choroby. Pri infekčných chorobách zohráva veľkú úlohu pri posudzovaní nebezpečnosti infekcie.

M. Boháček 21.10.2020 13:51

A ešte jedna vec. To že ste pozitívny pri PCR teste, neznamená automaticky ani to, že ste nakazený. Môžete mať vírus, alebo jeho časť, na sliznici. Ale nedostane sa do bunky, čiže nenakazí človeka. Ale PCR test ju zachytí. Viď definícia PCR test:

RT-PCR

Test založený na detekcii genetického materiálu vírusu. Skratka RT-PCR znamená polymerázovú reťazovú reakciu s reverznou transkripciou. Po výtere z nosa a z hrdla sa materiál spracuje tak, že sa vyextrahuje RNA vírusu a prepíše sa do komplementárnej DNA (cDNA) prostredníctvom enzýmu reverznej transkriptázy. Následne sa pridáva krátka sekvencia jednovláknovej DNA, ktorá sa priradí k špecifickej časti DNA a pomocou enzýmu sa pomnoží (amplifikuje). Pomnoženie špecifického úseku DNA je sprevádzané svetelným signálom, ktorého intenzita sa meria v každom pomnožovacom cykle a je priamo úmerná množstvu namnoženej DNA. Samotný test od spracovania odobratej vzorky od pacienta až po výsledok trvá niekoľko hodín. Momentálne je RT-PCR test jednoznačne najcitlivejšia možnosť z hľadiska spoľahlivosti.

P. Vychodil 21.10.2020 14:35

kdyby platilo to, co říkáte, pak by každý samozřejmě, okamžitě po oznámení, že je nakažený, požadoval lékařkou reakci...(mě kdyby někdo řekl, že jsem se nakazil žloutenkou, pak úprkem běžím k doktorovi) pokud vím, tak se pozitivně testovaným bez příznaků na 10 dní přikáže samotka, no a po ní je prohlášen za zdravého, pokud mezitím neonemocní, už se ani nezkoumá, jestli je stále pozitivní, může být pozitivní napořád, tudíž pokud by se nějakým nedopatřením za třeba měsíc dostal na testování (či jej potřeboval), znovu jej zavřou ? nebo řeknou, vy už jste zavřený byl, úředně jste negativní ...na věky ? pokud by platila toto pravidlo, pak stačí zavřít celý narod na 10 dní, a kdo během té doby neonemocní, je prohlášen za zdravého, ti ostatní se vyléčí nebo zemřou,a máme čistý národ, huráá!

tušíte, kde je zakopaný pes...zároveň bychom museli přestěhovat národ na ostrov typu tchaivan, a zajistit 100% kontrolu vstupu, no možná by byla jednodušší vybudování čínské zdi - proti "čínskému" viru, to je ironie, že ?

ještě mi řekněte, pokud vám zjistí negativitu, jak dlouho budete bez strachu z nákazy, týden, den, 4 hodiny, dokud nevylezete z testovacího centra...

J. Kernal 21.10.2020 12:12

Lidstvo přežije i kdyby se nedělala vůbec žádná opatření, a že zemřeme všichni dřív nebo později je 100%. Byznys je byznys a farm. firmy vědí jak vystrašit lidi. Zdravý člověk, neberoucí léky a mrtvý člověk je pro farm. firmy nevhodný člověk, proto testovat a stále vyšetřovat a mnoho odborníků to rádo podoří, někdo v dobré víře a jiný za peníze. Pokojný den.

Š. Hašek 21.10.2020 13:28

Hodně pravdy.

V. Petr 21.10.2020 14:38

No, i morové rány lidstvo nějak přežilo. Proto je Váš příspěvek blábol bez obsahu! NIKDO nebere léky aniž je nomocen!

P. Brich 21.10.2020 14:51

To byste se divil. STAČÍ být jen vystrašen!!8-o

Š. Hašek 21.10.2020 21:01

Přesně!!!

J. Jurax 21.10.2020 20:17

No, víte, z tohoto pohledu je jedinec vyděšený z covidu pro farmaceutické firmy též na houby. Nemají mu co prodat, lék ani medikamentózní prevence není!

P. Vychodil 21.10.2020 20:37

ale prodají, vakcínu, vite kolik lidí se na ni třese ? přece všichni vystrašení...Jen ho nechte,, ať se bojí! Svoje budoucí zákazníky si už připravují...co ty řeči v mediích - snad vakcína přijde brzy, ta nás zachrání...už vidím ty fronty, stejné jako fronty zoufalců, co chtěli zjistit, zdali jsou "nakažení", teď budou ještě uplácet a předbíhat, aby se na ně dostalo...mimochodem, u těch zoufalců, co se tam houfovali, uvědomoval si někdo, že co není dnes, může být zítra, za týden...co, může být ještě dnes, od těch ve frontě, či i od zdrav. personálu...

M. Boháček 21.10.2020 11:13

Co zemím s tvrdými restrikcemi odborníci z Harvardu, Oxfordu a Stanfordu doporučují?

Lékaři (Jay Bhattacharya, Sunetra Gupta, Martin Kulldorff) důsledně doporučují zemím se zavedenými tvrdými restrikcemi, aby obnovili společenský život, jelikož jedině tak lze dosáhnout kolektivní imunity. Nerizikové skupiny obyvatelstva by měly normálně chodit do práce, sportovat a gastronomický i kulturní segment by měl být otevřený. Základní ochranou je především nošení roušek, pravidelné mytí a dezinfekce rukou. Takzvaný úplný lockdown údajně společnosti pouze uškodí.

https://svetkreativity.cz/tri-svetovi-epidemiologove-navrhuji-odlisnou-strategii-boje-proti-pandemii-koronaviru/?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu#dop_ab_variant=413311&dop_req_id=PGckIEIDUd8-202010161720&dop_source_zone_name=hpfeed.sznhp.box

Keby chcel niekto spochybňovať odbornosť tíchto odborníkov, nech si najprv prečíta tento článok:

https://www.medpagetoday.com/infectiousdisease/covid19/89204