24.1.2022 | Svátek má Milena


Diskuse k článku

KORONAVIRUS: Překvapivá čísla

V roce 2020 (v éře covidu) v USA zemřelo 828,7 osob na sto tisíc obyvatel. V roce 2000 to bylo 869 osob na sto tisíc obyvatel. A třeba v roce 1970 to bylo 1222,6 osob na sto tisíc obyvatel.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Molík 26.10.2021 12:08

Již teď se dá předpokládat, že protikoronavirová opatření vládních koronavirových ordnerů přinesla více úmrtí než samotná nákaza.

J. Vintr 26.10.2021 12:23

To ano, včetně těch nemocných v nemocnici, které zabila nesprávná "léčba na covid".

D. Bowman 26.10.2021 11:37

Realista by pak řekl, že místo plošných lockdown apod. by bývalo bylo lepší soustředit čas a prostředky na rizikové skupiny tj. zajistit jim karanténu, rozvážet jim domů jídlo a věnovat jim zvýšenou zdravotní pozornost.

Že se tak neděje ani po té, co ty čísla a pravděpodobnosti známe, je poněkud smutné. Ikdyž pochopitelné...protože velká část populace se prostě bojí přijít do styku s virem. A tak preferuje plošné karantény, očkování atd. ikdyž to nic moc neřeší. Ba naopak to způsobuje rizika jiná, leckdy daleko větší - odkládání péče, bankroty, psychické problémy, odcizení apod. A vysoce mutující vir nakonec stejně dostane každej jako rýmu a jiné korona viry.

J. Vintr 26.10.2021 12:26

Úplně nejlepší by bylo, kdyby se nedělalo vůbec nic, tak jako se nic nedělalo při všech chřipkových epidemiích Jenže bylo potřeba připravit půdu pro plošné očkování, což je hlavní cíl covidismu.

D. Bowman 26.10.2021 13:03

Nedělat nic, je poněkud rezolutní postoj. A) něco se dělat musí, protože to lid očekává B) Covid je objektivně, v některých aspektech, horší než chřipka.

C) V těch počátcích nebylo jisté jak se to projeví. Mohla to klidně být biologická zbraň vzhledem k původu.

Bohužel v počátcích to nebylo politicky vhodné, protože tomu šéfoval Trumpík. Tak se omezení cestování z Číny nazývalo rasismem a sdělovací prostředky to nazývali chřipkou.

Pak se zjistilo, že lockdowny mohou podtrhnout Trumpeconomy a zajistit oblíbené poštovní hlasování, tak se to rozjelo na plné obrátky zase druhým směrem. A Trumpova uspěchaná vakcína byla dehonestována již v počátcích. Což už dneska zase neplatí.

Já to vidím tak, že se z toho každý snaží vytřískat co se dá. Politicky, ekonomicky i (anti)spirituálně.

Covid přišel v době krachujícíh sociálních systémů a velkých politických změn - Brexit, Trump, Hong Kong apod.

Každý si ho přifoukne jak se mu to hodí do karet tj. jak získat nebo udržet moc.

Dneska to má podobu plošné vakcinace. Lidé chtějí zázračnou medicínu a jistotu. Tak se jim to vpraví. A vypije to každej, pro jeho vlastní dobro i pro naše. Stejně jako každej musí přestat pít a kouřit a mluvit sprostě a smrdět autama atd. Navíc, jestli se p tom po..., tak ale všichni.

J. Vintr 26.10.2021 18:58

Kdyby se covidu nedělala bombastická reklama, tak se o něm lid ani nedoví. A jestli je covid horší než chřipka nevíme, protože se kolem něj neustále hodně lže a pravda zjistit nelze.

D. Bowman 26.10.2021 19:50

S tou reklamou souhlasím a dokonce spekuluji, že spousta horších průběhů byla způsobena psychosomatickými jevy.

Čísla nejspíš přifouklá jsou z podtsaty věci, díky té pozornosti.

Ale přes to všechno je ten virus horší než chřipka. Je více nakažlivý a v téch původních mutacích i agresivnější. To lze dohledat na číslech i jednotlivých případech. S běžnou chřipkou nekončí jinak zdraví lidé na kyslíku.

Celej problém je, jestli tohle riziko opravňuje k plošné vakcinaci a lockdownům. Mně to vychází, že ne. Bohužel, valná většina se bojí ( 3% až 5% oprávněně - taková je šance hospitalizace. Úmrtí pak kolem 0,3%) a žádá si zázrak v podobě vakcinace pro všechny - rizika z toho plynoucí slyšet nechce a ani neslyší.

Ono jim totiž nemáte co jiného nabídnout. Lék není.

A oni to jsou ze strachu ochotní narvat i do kojenců. Nebylo by to poprvé, kdy starší generace obětovala tu mladou pro daleko méně viz 1. světová atd. Dívky chodili po Anglii a rozdávaly mladým mužům v civilu Pírka zbabělosti. Se bály, že by je jinak Hun dobyl neboco.

Celé generace po druhé světové válce žili víceméně na dluh, bez ohledu na generace příští. A my děláme to samé. Status quo strany dostaly většinu.

J. Vintr 26.10.2021 21:17

Pokud pousuzujete nakažlivost podle počtu "pozitivně testovaných", tak byste měl zohlednit absolutní nespolehlivost používaných testů, které můžou klidně podle okolností dávat až 100% falešně pozitivních výsledků. Od toho se pochopitelně odvíjejí falešná čísla počtu nemocných a zemřelých.

D. Bowman 28.10.2021 0:08

Nakažlivost bude dost promněnlivá. Usuzuji tak na nutnost boosters. Nakopnete imunitní systém a ten nějakou dobu, jak u koho likviduje C19 (jak kterou variantu) nebo aspoň nějakou část. Zatímco u někoho bez protilátek v momentě kontaktu to asi chvíli trvá a tak nějakou dobu asi může prskat víc virů na mm2.

PCR testy apod. jsou asi určitě nespolehlivé ale předopkládám, že se trochu zlepšily. Nicméně stejně je neberu jako směroplatné :) Ty počty s problémy jsou určující. Nebo by měli být. U nás zatím tvrdí, že očkování tz problémové případy srazilo. Britové teď tvrdí, že ta změna není natolik zásadní, aby kvůli tomu dál očkovali. Což se samozřejmě mlůe změnit. Buď pod tlakem něco dělat nebo pod nátlakem očkovačů nebo usoudí, že ty čísla přeci jen rostou pomaleji s očkováním.

Můj názor znáte. Rizikovým doporučit očkovat (ty nějaký dloudobý komplikace z očkování nemusej zajímat), ti ostatní dle svého uvážení a u dětí a mládeže bych byl spíše proti.

Kromě rizika nějakých potencionálních dlouhodobých nežádoucích účinků se ještě může přihodit, že tím očkováním učíme virus mutovat rychleji a nejhorší varianta, že si nakopneme přirozenou imunitu a de facto dostaneme AIDS....a pak budem potřebovat umělé protilátky až do smrti, protože virus prostě nezmizí jako jiné korona viry.

Z. Lapil 26.10.2021 15:52

Při chřipkových (spíš obecně respiračních) epidemiích se ruší návštěvy v nemocnicích a důchoďácích, sem tam se zavře škola (spíš tedy že nemá kdo učit)... Takže ne že se nedělá vůbec nic. Ale je pravda, že chřipková epidemie je definována - snad si to nepamatuju úplně špatně; Google ví - tuším 800 ne-li tisíc "na neschopence" na 100 000 obyvatel, zatímco covid momentálně koštuje 150/100 000, notabene pozitivně testovaných, nikoliv nemocných.

R. Langer 26.10.2021 16:13

Asi tak. Hotová PANDEMIE! ;-D

V. Braun 26.10.2021 10:51

Právě běží tiskovka ministerstva zdravotnictví, po dlouhé době zajímavá, protože se nemluví jen o stále se měnících opatření, ale například i o podílu očkovaných a neočkovaných na jednotkách intenzivní péče. Neočkovaní tam činí 75 až 90%.

D. Bowman 26.10.2021 11:43

Tak to jsme unikát. Protože všude jinde je to cca 60 - 40.

J. Vintr 26.10.2021 12:21

Lži, lži, lži. Je potřeba splnit úkol, narvat tu "vakcínu" do všech lidí. A ne jednou nebo dvakrát, ale X krát...

R. Langer 26.10.2021 12:37

To je zajímavé, ze statistik plynou úplně jiná čísla, von Braune.

V. Braun 26.10.2021 12:46

Tak sem dejte odkaz na ty statistiky, rád se na ně podívám. Mě se statistiku hospitalizovaných podle očkování přímo nalézt nepodařilo, ovšem dílčí dřívější prohlášení z různých nemocnic a pod jsou v souladu s tím, co bylo dnes v tiskovce, například zde se mluví o 80% neočkovaných.

https://ustecky.denik.cz/zpravy_region/nemocnice-ustecky-kraj-covid-ockovani-seniori-20211015.html

R. Langer 26.10.2021 12:53

A odkud se ta čísla vlastně vzala? Já bych rád na stránkách MZ viděl u kovidu zároveň počet očkovaných, ale jaksi jsem tam tu informaci neobjevil.

Jinak já mám jiná čísla: "Ministerstvo zdravotnictví uvádí, že plně očkovaní lidé tvoří 40 procent z téměř devíti stovek aktuálně hospitalizovaných. Na jednotkách intenzivní péče jich je asi třicet procent. Pesimističtější jsou informace o zemřelých. V posledních sedmi dnech podlehlo komplikacím spojeným s covidem 61 lidí. Z toho třicet plně očkovaných a jeden částečně. Zbylých třicet tvoří neočkovaní."

https://zpravy.aktualne.cz/domaci/ockovani-na-jip/r~f31e5aa6357e11ecb02dac1f6b220ee8/

Nějak ti ty počty nevychází, prolhaný von Braune. :-P

V. Braun 26.10.2021 13:33

Píši o jednotkách intenzivní péče a i v tom, co jste zkopíroval, je uvedeno, že tam je cca 30% očkovaných, tedy 70% neočkovaných. Děkuji tady za sice vámi nezamýšlené nicméně i tak potvrzení mých slov.

R. Langer 26.10.2021 14:09

Jo, a polovina mrtvých je očkovaných. Na to jsi pro změnu zapomněl ty, demagogu von Braune, nemluvě o tom, že v tom tvém původním článku píšeš o 80 % hospitalizovaných neočkovaných, což evidentně není pravda, prolhanče. Tak moc nemachruj a dávej si na ty svoje lži lepší pozor, prolhanče. :-P

V. Braun 26.10.2021 14:14

Ale no tak, to obviňujte ty z Ústeckého kraje, kteří to v tom článku tvrdí. A můžete to obvinění z prolhanosti rozšířit i na doktory od sv.Anny z Brna, viz odkaz na článek v mém příspěvku níže, jen si poslužte a plivejte kolem sebe, vám se uleví a pravda se nezmění.

R. Langer 26.10.2021 14:17

Ne, obviňuji ze lži ty prodejné novinářské kuvy, co se za peníze neštítí lhát veřejnosti. A tebe s nimi, von Braune, protože ti to evidentně nevadí. :-P

V. Braun 26.10.2021 14:19

Takže to nikdo od sv. Anny neřekl a novináři si to vymysleli?

R. Langer 26.10.2021 14:35

Nevím, ale těm novinářům prostě nevěřím. Ti běžně lžou, jako když Rudé právo tiskne.

V informacích z MZ jsou evidentně vidět jiná čísla.

Ale ověřitelnost pro normálního člověka je stejně NULOVÁ!

V. Braun 26.10.2021 15:34

Budu rád, když mi ukážete kde je ve statistikách vidět to rozdělení očkovaní, neočkovaní. Osobně jsem procházel statistiky v odkaze a nenašel jsem to tam, je to obvykle zmíněné jen v prohlášení nějaké nemocnice a pod. Pokud to v oficiálních statistikách není tak je to podle mého chyba a mělo by to tam být.

https://onemocneni-aktualne.mzcr.cz/covid-19

R. Langer 26.10.2021 15:39

A o čem asi tak celou dobu mluvím, von Braune? Co myslíš? ;-D

V. Braun 26.10.2021 16:43

No jen čekám na ten odkaz na statistiky, když tvrdíte, že "statistiky tvrdí" něco jiného. Pokud napíšete, že statistiky nejsou, nebo minimálně nejsou snadno veřejně dostupné, tak s vámi budu souhlasit.

R. Langer 26.10.2021 16:54

Tak dal jsem snad jasný odkaz na statistiku zveřejněnou přímo z MZ v novinách, ovšem otázkou je, jestli se jí dá věřit, když ta informace nejde nijak ověřit. A to je to, o čem celou dobu mluvím, von Braune. Nějaké nesmysly o 80 % hospitalizovaných neočkovaných z lokálních bulvárních plátků fakt nejsou nijak směroplatné, von Braune.:-P

V. Braun 26.10.2021 20:31

Tak tvrdilo to to samé ministerstvo na které se odkazujete vy, viz úvodní příspěvek tohoto vlákna, a to v přímém přenosu. Chybou je, že ty statistiky ministerstvo nezveřejňuje pravidelně jako ostatní statistiky, na tom se zřejmě shodneme.

R. Langer 26.10.2021 15:42

Ovšem o tom, co jsem uvedl, novináři tvrdí, že je to přímo vyjádření MZ. Ovšem to tvrdí ti novináři. Ověřit se to nikde nedá. Myslíte tedy, že ti novináři lžou, von Braune? ;-)

V. Braun 26.10.2021 13:47

Doplním například zprávou ze včerejška o situaci v nemocnici svaté Anny v Brně, z 21 hospitalizovaných covid pacientů 15 neočkovaných (a to do očkovaných počítám i ty s částečným očkováním), tedy neočkovaných přes 70%, v těžkém stavu je poměr pro neočkované ještě významně horší.

https://www.brnan.cz/udalosti/zajem-o-ockovani-vzrostl-pocet-hospitalizovanych-s-covidem-ale-take