20.1.2022 | Svátek má Ilona


Diskuse k článku

KORONAVIRUS: Překvapivá čísla

V roce 2020 (v éře covidu) v USA zemřelo 828,7 osob na sto tisíc obyvatel. V roce 2000 to bylo 869 osob na sto tisíc obyvatel. A třeba v roce 1970 to bylo 1222,6 osob na sto tisíc obyvatel.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
D. Bowman 28.10.2021 0:46

Díky za info. Z těch dat ale já poznám prdlajs.

Nakažení je asi zbytečná kategorie, když se očkovaní netestují dokud jim nei blbě. Což většinou nejvá starším a to i ta tabulka řiká.

Hospitalizovaní a JIP (a zemřelí) to je jako s Covidem nebo na Covid? Pokud s covidem, tak mě čísla očkovaných nepřekvapují - prostě jsou ve zchátralém stavu. Stejně tak ale neočkovaní jsou nějak nakoplí vzhledem k průměrnému věku.

Pokud tam jsou primárně na Covid, tak by bylo zajímavé vědět, jak se to vyvíjí v čase a relativně k období před vakcinací. A to nejspíš celoEvropsky, protože stovky jsou dost malý vzorek na to, udělat si obrázek.

Bez toho ty data můžte interpretovat, že není velký rozdíl mezi očkovanými a neočkovanými. Někdo může namtíntou, že rozdíl tam je a bude narůstat. Neočkovaných může přibývat víc rychleji....třeba.

V UK to dle posledních zpráv vyhodnotili, že ne. A že vakcinace nemá až takový význam, aby v něm nějak zásadně pokračovali...jako to chce Vojtěch.

D. Bowman 28.10.2021 0:08

Nakažlivost bude dost promněnlivá. Usuzuji tak na nutnost boosters. Nakopnete imunitní systém a ten nějakou dobu, jak u koho likviduje C19 (jak kterou variantu) nebo aspoň nějakou část. Zatímco u někoho bez protilátek v momentě kontaktu to asi chvíli trvá a tak nějakou dobu asi může prskat víc virů na mm2.

PCR testy apod. jsou asi určitě nespolehlivé ale předopkládám, že se trochu zlepšily. Nicméně stejně je neberu jako směroplatné :) Ty počty s problémy jsou určující. Nebo by měli být. U nás zatím tvrdí, že očkování tz problémové případy srazilo. Britové teď tvrdí, že ta změna není natolik zásadní, aby kvůli tomu dál očkovali. Což se samozřejmě mlůe změnit. Buď pod tlakem něco dělat nebo pod nátlakem očkovačů nebo usoudí, že ty čísla přeci jen rostou pomaleji s očkováním.

Můj názor znáte. Rizikovým doporučit očkovat (ty nějaký dloudobý komplikace z očkování nemusej zajímat), ti ostatní dle svého uvážení a u dětí a mládeže bych byl spíše proti.

Kromě rizika nějakých potencionálních dlouhodobých nežádoucích účinků se ještě může přihodit, že tím očkováním učíme virus mutovat rychleji a nejhorší varianta, že si nakopneme přirozenou imunitu a de facto dostaneme AIDS....a pak budem potřebovat umělé protilátky až do smrti, protože virus prostě nezmizí jako jiné korona viry.

J. Vintr 27.10.2021 0:14

Co jsem nepochopil? 257000 nemocných neočkovaných, 157000 nemocných očkovaných, 727 zemřelých neočkovaných, 1613 zemřelých očkovaných. Procenta si spočítejte sám.

O. Mayer 26.10.2021 23:47

... ano , Covid šmahem smáznul 20 let přiznivého epidemiologického vývoje (u nás mám dojem ještě víc). S ohledem na to, co je zatím za úsilí (a taky peněz), je to dost špatné zpráva a nikde není psáno, že se musíme hned vrátit přesně na pozici roku 2019.

O. Mayer 26.10.2021 23:37

... kecáte nebo jste to nepochopil

J. Vintr 26.10.2021 21:17

Pokud pousuzujete nakažlivost podle počtu "pozitivně testovaných", tak byste měl zohlednit absolutní nespolehlivost používaných testů, které můžou klidně podle okolností dávat až 100% falešně pozitivních výsledků. Od toho se pochopitelně odvíjejí falešná čísla počtu nemocných a zemřelých.

J. David 26.10.2021 21:12

Dobrý, můj děda to znal jako "Arbeit macht Frai", ale pouze to je alegorický detail v době minulé. Ale divím se covidovým očkovancům, kdy brojí v "rassenschande" vůči neočkovancům. Jsou očkovaní, tak je nemohou neočkovaní nakazit, jsou obrněni vakcinou, proti nákaze Covidu. Ale, jako hrmy v chtíči řičí, tedy potentáti covidových restrikcí, že segregace musí být. Ono to s těmi vakcinami nebude až tak IN, neb se jedná o lukrativní "bussines". I očkovaný covidový magor, může být virulentní, jako vakcinovaná liška i pes na rabies. Mýlím se? Nejsem virolog, pouze vnímám mutace virů, kdy i přes antivirotika rýmy, mi ze šnóblu sliznice se produkují soplíky a kýchám. Covid, bude stačit řecká abeceda na mutace RNA? Rád se nechám poučit.

A. Renjascu 26.10.2021 21:10

Navíc vakcíně proti mutaci, která se zde již nevyskytuje...

J. Vintr 26.10.2021 21:08

Mluvit o kolektivní imunitě u "vakcíny", která zcela prokazatelně nezajistí ani žádnou individuální imunitu pro očkované, může jen blbec nebo lhář (tedy spíš blbý lhář).

J. Vintr 26.10.2021 21:05

Podle současných oficiálních statistik z Velké Británie mají očkovaní víc jak trojnásobnou pravděpodobnost že na covid zemřou, než neočkovaní.....

A. Renjascu 26.10.2021 21:01

Vojtěch lže, protože nejprve mluvil o tom, že pro kolektivní imunitu je třeba, aby mělo 70% poté o 75% a nyní o 90% očkování a nebo protilátky. Očkováno je nyní cca 60% a více než 1,7 milionů prodělalo oficiálně covid a neoficiálně až polovina populace. Jeho "odborníci" potvrdili, že přidělaná infekce vyvolává robustnější odpověď imunního systém a pokud má člověk protilátky, tak by se měly uznávat. Do dneška s tím nic neudělal. A další odkazy se týkaly toho, že je naprostý nesmysl testovat a trasovat neočkované, pokud se totéž nedělá i u očkovaných, protože ti jsou stejnými přenašeči nákazy jako neockovaní. Dokonce jeden odkaz byl o tom, že jsou výkonnějšími přenašeči, protože nemají pocit příznaků. A poslední je lež o tom, že na JIP a zemřelí jsou v drtivé většině neočkovaní, na JIP je 64 neočkovaných a 41 očkovaných a zemřelo dokonce 34 neočkovaných a 38 očkovaných během posledních sedmi dnů. Statistika na webu: ockovani.opendatalab

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/unikatni-studie-covidem-si-proslo-az-trikrat-vic-lidi-nez-vime-oficialne-172510

https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/koronavirus-rozhovor-imunulog-vojtech-thon-protilatky-cesko_2103061447_dok

https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/koronavirus-testy-pcr-antigenni-laboratore-mutace-5-milionu-lidi.A210330_132121_domaci_vov

https://ct24.ceskatelevize.cz/veda/3318642-imunita-proti-covidu-mohla-vydrzet-cely-zivot-ukazuje-nekolik-vyzkumu

https://www.mc-praha.cz/mcp/sars-cov-2-mechanismy-imunitni-odpovedi-po-infekci-vakcinaci/

https://ockovani.opendatalab.cz/statistiky

I. Teren 26.10.2021 20:38

Vaccine Macht Frei. ;-)

V. Braun 26.10.2021 20:31

Tak tvrdilo to to samé ministerstvo na které se odkazujete vy, viz úvodní příspěvek tohoto vlákna, a to v přímém přenosu. Chybou je, že ty statistiky ministerstvo nezveřejňuje pravidelně jako ostatní statistiky, na tom se zřejmě shodneme.

D. Uhlár 26.10.2021 19:50

Nepracujete s časem. Pro příklad: v 70. letech bylo přes 1200 na 100 tisíc, takže jich ubývalo, od té doby se věk dožití prodlužuje, takže ti, co by mělo statisticky umřít, svou smrt odložili. Takže teď dočasně umírá méně, aby, jakmile dlouhověkost dojde své hranici, počty opět stoupnou tisíc. A takových zajímavostí lze vysledovat více: migrace dovnitř i ven, války, nové léčebné postupy ( sníží počet předčasných úmrtí, takže smrt se statisticky odsouvá ) a pod.

D. Bowman 26.10.2021 19:50

S tou reklamou souhlasím a dokonce spekuluji, že spousta horších průběhů byla způsobena psychosomatickými jevy.

Čísla nejspíš přifouklá jsou z podtsaty věci, díky té pozornosti.

Ale přes to všechno je ten virus horší než chřipka. Je více nakažlivý a v téch původních mutacích i agresivnější. To lze dohledat na číslech i jednotlivých případech. S běžnou chřipkou nekončí jinak zdraví lidé na kyslíku.

Celej problém je, jestli tohle riziko opravňuje k plošné vakcinaci a lockdownům. Mně to vychází, že ne. Bohužel, valná většina se bojí ( 3% až 5% oprávněně - taková je šance hospitalizace. Úmrtí pak kolem 0,3%) a žádá si zázrak v podobě vakcinace pro všechny - rizika z toho plynoucí slyšet nechce a ani neslyší.

Ono jim totiž nemáte co jiného nabídnout. Lék není.

A oni to jsou ze strachu ochotní narvat i do kojenců. Nebylo by to poprvé, kdy starší generace obětovala tu mladou pro daleko méně viz 1. světová atd. Dívky chodili po Anglii a rozdávaly mladým mužům v civilu Pírka zbabělosti. Se bály, že by je jinak Hun dobyl neboco.

Celé generace po druhé světové válce žili víceméně na dluh, bez ohledu na generace příští. A my děláme to samé. Status quo strany dostaly většinu.

J. Vintr 26.10.2021 19:48

Nikdo to zcela zaručeně nekontroloval, protože v souladu se státní politikou bylo, aby bylo co nejvíc pacientů i zemřelých s covidem. Doktoři vedli klidně jako covidové pacienty i ty, kterým nevyšel pozitivně test, prý jako podezřelé na covid.

J. Vintr 26.10.2021 18:58

Kdyby se covidu nedělala bombastická reklama, tak se o něm lid ani nedoví. A jestli je covid horší než chřipka nevíme, protože se kolem něj neustále hodně lže a pravda zjistit nelze.

J. Vintr 26.10.2021 18:55

Taky si myslím, že se ten interval bude s s každou další dávkou zkracovat.

J. Vintr 26.10.2021 18:52

Naopak, chřipka přišla jako na zavolanou a politici si mnou ruce, jak jim utěšeně rostou čísla pozitivně testovaných a oni mají záminku přitvrdit buzeraci, aby se zase víc přiblížili splnění zadaného úkolu, narvat tu "vakcínu" do všech občanů od kojenců až po stoleté kmety.

J. David 26.10.2021 17:52

Překvapení je spíše to, že od prvního listopadu přejde na putykáře perlustrační činnost "zdravotního lejstra" ožungrů i hladových strávníků, zdali se nechali "opíchat" či testovat na Covid-19. Prý budou chodit "perlustrační dvojky, hygienik+ policajt a filcovat putyky. Má to ale malou chybičku, ze Zákona, nikolivěk z nějakého nařízení, má policajt (nikolivěk hygienik) právo vyžadovat pouze předložení OP ku zjištění totožnosti, a putykář ve stavu zdivočelém, když mu jako v 70. létech stáří, připadám býti nezletilcem ku konzumaci kořalky a píva. Předložení lékařské zprávy o mém zdravotním stavu a bezinfekčnosti, přísluší pouze mým ošetřujícím lékařům. Nějak mi to "dienstreglamá" připadá nezákonné (nebylo přijato a uveřejněno ve Sbírce zákonnů), pokud bych tuto filosofii těch "vokurků" přijal, tak na pívo do putyky budu muset nosit časem v mošně šanon, se zdravotními lejstry o bezinfekčnosti na tyfus, choleru, ebolu, etc., a každá putyka bude muset zřídit posudkovou ambulanci před výčepem. Ta babice Svrčinová, doma v kanafasu chrápe hygienicky s dvěmi psy, a putyky chce filcovat (něco jako Šabatová v jiném oboru). Tyhle babice (habitem "tlumiče vášní"), toť zhouba zdravého rozumu.

OP, předložím k perlustraci policajtovi, ostatní odmítnu a nechám se předvolat do správního řízení. "A hin se hukáže, hdo z nás". Zákon, či "dienstreglamá"? Jsem sice trestuhodně trpný, futrál na šnóblu poctivě nosím (byť pak mám "potníčky" pod knírem). Ale, co je moc, to je moc. Ještě vymyslit označení na rouchu, zelený trojúhelník očkovancům, žlutý pro Covid-vyléčence, červený pro ty s imunitou protilátek (to nebylo uznané), testovance do 24.hodin oranžové a neočkovance černé. Taková transparentní selekce, kdy ti černě označení "untermench" mají "einttrit verboten" do putyk a pivnic. Fuj, ješte zbývá vydávat denní "Bekanntmachung", jak to zažil můj děd a otec, v době minulé. Tož tak.

J. Dršťák 26.10.2021 17:20

Jde o poměr. Pořád jde o počet mrtvých na 100 tis. obyvatel. Bez ohledu na absolutní počty...

R. Langer 26.10.2021 16:54

Tak dal jsem snad jasný odkaz na statistiku zveřejněnou přímo z MZ v novinách, ovšem otázkou je, jestli se jí dá věřit, když ta informace nejde nijak ověřit. A to je to, o čem celou dobu mluvím, von Braune. Nějaké nesmysly o 80 % hospitalizovaných neočkovaných z lokálních bulvárních plátků fakt nejsou nijak směroplatné, von Braune.:-P

V. Braun 26.10.2021 16:43

No jen čekám na ten odkaz na statistiky, když tvrdíte, že "statistiky tvrdí" něco jiného. Pokud napíšete, že statistiky nejsou, nebo minimálně nejsou snadno veřejně dostupné, tak s vámi budu souhlasit.

R. Langer 26.10.2021 16:19

Tak tak. Někomu z kovidu tečou prachy, jinému nervy, a někomu sedl na mozek. Na tu třetí variantu ale bohužel neexistuje žádná vakcína, evidentně nechává na mozku trvalé změny. ;-D

R. Langer 26.10.2021 16:17

Jo, a ten výkon se projevil hlavně v tom, že všechny závažnější operace byly odloženy na neurčito. To se jistě na zvýšené úmrtnosti nijak neprojevilo, co, von Braune? ;-D

R. Langer 26.10.2021 16:13

Asi tak. Hotová PANDEMIE! ;-D

V. Sember 26.10.2021 16:12

Chřipka je, ale už se o ní nemluví, stejně jako povětšinou o jiných nemocech. Soutěž Superstar vyhrál covid-19. Je s ním větší legrace, lidé jsou více zblblí a někomu z toho tečou na konto větší prachy:-P

R. Langer 26.10.2021 16:12

Kdyby jenom dvakrát za rok... ;-)

R. Langer 26.10.2021 16:10

Ale mrtvých mezi nimi moc není. ;-)

R. Langer 26.10.2021 16:10

Kdepak, nezlikvidoval, chřipku teď mají ve školách všichni mladí, když jim rok sezení doma o samotě zlikvidovalo přirozenou imunitu. Klidně i půl třídy.