28.5.2024 | Svátek má Vilém


Diskuse k článku

EKOLOGIE: Vzestup biomasy

Původně poněkud opomíjená biomasa začíná být stále více vyhledávaná. Známá je snaha jejího využití při nahrazování fosilních paliv, jichž bude nepochybně ubývat, současně tu však je trend snižování CO2 v atmosféře.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
L. Novák 22.9.2020 15:44

;-D R^ Člověk, pán všeho tvorstva, aby se bál vylézt z domu, aby ho něco nesežralo / nezašláplo... ;-)

P. Rada 22.9.2020 17:28

Pane Zyngo NELŽETE O MĚ!!!

M. Koutný 22.9.2020 8:58

Ta "nedomyšleně zcelená pole" jsou jedinou cestou, jak zajistit dostačující produkci potravin ekonomicky únosným způsobem. Ale nedovzdělanec jako vy to stejně nedokáže pochopit.

R. Langer 22.9.2020 9:16

On není nedovzdělanec, on je to lhář a podvodník. On LŽE zcela cíleně a opakovaně.

Z. Lapil 22.9.2020 10:30

No, řekl bych, že tohle jste nedomyslel vy.

A/ v článku se píše, že kombinace lesa a pole je efektivnější, než oddělené biotopy. Ne že bych si to dovedl přesně představit, mj. - V ČEM efektivnější?

B/ Velké širé rodné lány mají ten problém, že je vítr vysušuje a rozfoukává. Proto je určitě dobrý nápad rozčlenit je všelijakými alejemi, remízky a podobnými větrolamy. Kromě toho: nedávno byl problém s hraboši. Ty můžeme buď trávit, nebo na ně pustit poštolky a spol. Jenže ty zase potřebují někde bydlet. Kostelních věží v polích zas tolik nebývá, ale pole s remízky a pod. jim vysloveně vyhovují. Viz wiki.: "nejhojněji hnízdí v otevřené krajině s alejemi nebo skupinami stromů".

Ono to vypadá jako módní klišé, ale modelovat krajinu tak, aby se o sebe aspoň zčásti dokázala postarat sama, mi nepřipadá jako blbý nápad. Vynechat v aleji co 100 metrů strom, aby mezerou mohl projet kombajn, mi nepřipadá až tak složité.

P. Moravčík 22.9.2020 10:13

Ježišmarjá!!! Najefektívnejšie by bolo, keby ste už s tou Vašou obsesívno-kompulzívnou mániou skončil. Určite sú na to dnes nejaké tabletky!

Z. Lapil 22.9.2020 10:13

Skoro mi připadá, že tvrdíte, že lepší hledat a používat příznivější způsoby je rovnou se na to vybodnout a skočit z okna.

Protože jak už jsem vám i dalším několikrát psal: když v EU vypneme veškerou činnost, nebude to mít na obsah CO2 v atmosféře měřitelný vliv. No, měřitelný možná ano, podstatný rozhodně nikoliv.

R. Langer 22.9.2020 13:55

Když v EU vypneme veškerou činnost, tak to CO2 už ani nebude čím měřit. :-(

Z. Lapil 22.9.2020 14:40

Však oni to zeleňouši nějak odhadnou.